Перейти до вмісту

Скорочення держзамовлення

Повідомлень в темі: 36

#21 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 667 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 20.04.2009 – 20:24

Перегляд дописуNеmesis (20.04.2009 21:08) писав:

То якщо освіта спричиняється до того, що в Україні погано, то будь патріотом - відмовляйся від вищої освіти та намовляй всіх інших, щоб зробили те саме. Чим більше дурнів, тим краще, ги)

Я не відмовляю інщих від освіти я кажу шо треба реформувати вищу освіту, зменшити кількість ВНЗ, зробити біль жорсткі правила прийому до ВНЗ і т.д...
  • 0

#22 bamik

салоїд

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 20.04.2009 – 20:42

Перегляд дописуZoomerMan (20.04.2009 21:24) писав:

Я не відмовляю інщих від освіти я кажу шо треба реформувати вищу освіту, зменшити кількість ВНЗ, зробити біль жорсткі правила прийому до ВНЗ і т.д...

Зменшуй не зменшуй, ліквідовувати спеціяльності в університеті тра. Бо авторитетний університет нафти і газу став викладати діловодство, облік і аудит, ЕК (економіка, не пригадую як розшифровується), тиди. І це єдиний профільний навчальний заклад нафтогазового керунку, набрали називається на платну основу, там економістів переважно 6 груп на курсі. Я б сказав - це бізнес, а не навчання

Гон, для економістів існує предмет Буріння! Нафіг їм він здався.. :cool2:
  • 0

#23 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 21.04.2009 – 02:11

Перегляд дописуbamik (20.04.2009 21:14) писав:

Скажу вам радянська школа освіти була однією з найкращих, якщо не найкращою! Та розвалили систему, почали орієнтуватись на Захід, тести і тиримпирим, лекції скоротились втричі-вчетверо. Вимога - вчитись самостійно. Зайдіть в університетську бібліотеку - і порахуйте скільки студентів там сидить, а далі запитайте бібліотекарку скільки раніше відвідувало.
Тільки чомусь всі пострадянські університети або взагалі не потрапляють до міжнародних рейтингів, або плентаються в хвості... За радянських часів відставання теж було явним: хоча в окремих галузях (переважно фізико-математичного профілю) декотрі вузи готували конкурентноспроможних на міжнародному рівні фахівців, але це була крапля в морі. У інших галузях відставання стосувалось і змісту (догматичний марксизм проникнув навіть у біологію та інформатику - репресії генетики і кібернетики) і форми - структура радянських вузів будувалась за бюрократичним принципом, і ключову роль відігравали функціонери, а не науковці. Теперішня криза у вищій освіті - це наслідок не якогось міфічного "розвалу" (якби існував значний потенціал, він би не зміг так просто зникнути), а реального відставання. Серед іншого, студентів не вчили і переважно не вчать працювати самостійно, а зараз це одне з найсуттєвіших вмінь, оскільки інформація швидко старіє. Сума знань, які людина здобуває в університеті, за 5 років значно застаріє, тому найголовніше навчити студентів працювати з інформацією, постійно підвищувати свій професійний рівень. На Заході це зрозуміли давно. Причому студенти самостійно працюють не тільки в бібліотеці - зараз багато електронних джерел, тож треба рахувати час, витрачений на підготовку загалом, а не час, проведений в бібліотеці.

Щодо самого скорочення держзамовлення, то зрозуміло, що якщо ринок вже наситився, то немає потреби марнувати державні гроші на підготовку дипломованих безробітних. Скорочуються спеціальності, з яких вже перевиробництво. Правда, є ще один нюанс - здається, у державних ВНЗ кількість контрактників не може бути більшою за кількість бюджетників. Якщо не переглянуть цю норму, то кількість студентів у державних ВНЗ загалом скоротиться. Зате до комерційних буде наплив.
  • 0

#24 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 21.04.2009 – 08:50

Перегляд дописуbamik (20.04.2009 19:31) писав:

Платна освіта - це дурня! Ці кошти не відпрацюєш на заводах! Хіба заводи оплачуватимуть навчання) Із моїх однокурсників-випускників інженерів-технологів та конструкторів машинобудування тільки 5 відсотків працюють по фаху! Ось такий в нас розвиток виробництва :)
скоротили ж професії, яких зараз і так повно і нема куди влаштувати. а от звичайних простих професій бракує, а ніхто не йде.
і платна освіта не дурня — тоді вчитимуться бо дійсно хочуть і там де хочуть, а не аби шось.
  • 0

#25 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 22.04.2009 – 12:42

Цитата

…За словами членів профільного комітету ВР, “багато вузів займаються підготовкою непрофільних для них спеціальностей. В результаті перенасичення ринку праці фахівцями з “модними” спеціальностями юристів, економістів, менеджерів створюють умови для зростання безробіття серед молоді, що, в свою чергу, спричиняє соціальну напругу в суспільстві".

Разом з тим члени комітету, посилаючись на висновки експертів науково-дослідного інституту соціально-трудових відносин Міністерства праці та соціальної політики України, поясняють, що "40% державних коштів розподіляються помилково чи збитково. Маємо дефіцит професіоналів у галузі біологічних, агрохімічних і медичних наук (12,9 тисяч осіб), а в галузі фізичних, математичних і технічних наук – 11,7 тисяч осіб".

"Державне замовлення повинно відповідати пріоритетам розвитку економіки держави, базуватись на коротко- і середньострокових прогнозах потреби у кваліфікованих кадрах у галузевому, регіональному та професійному розрізі", - наголошується в повідомленні комітету.

Крім того, професор політології Києво-Могилянської академії Олексій ГАРАНЬ також позитивно оцінив доручення Кабміну. "Я думаю, це рішення - воно об’єктивне... Воно напрошувалося давно, оскільки, по-перше, у нас багато вузів і їхніх філій, які не завжди надають якісну освіту, по-друге - у нас спостерігається "перевиробництво" в окремих напрямках, скажімо, таких спеціальностей, як фінанси, право тощо... Тому, об’єктивно, є потреба навести тут порядок", - сказав він. При цьому О.ГАРАНЬ додав, що саме і враховуючи це, такого роду скорочення пройдуть безболісно для української економіки. "Той, хто хоче платити за навчання, буде платити", - зазначив він.

Також О.ГАРАНЬ висловив думку, що українським законодавцям треба внести деякі зміни до нормативних актів, які передбачають безумовну можливість після отримання студентом статусу бакалавра іти навчатися до магістратури. За словами педагога, такий підхід стимулює "штучне" бажання особи, яка навчається, "отримати корочку про повну вищу освіту".

У свою чергу координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій ЧЕРНИХ також не вбачає проблем через рішення Кабміну. "У цьому році значно скоротилося кількість абітурієнтів, які зареєструвалися для участі в зовнішньому тестуванні. Тому державне замовлення, яке залишилося, повністю вистачить на тих, хто збирається поступати до вишів... Це рішення є абсолютно логічним, оскільки до сьогоднішнього дня державне замовлення було більшим, ніж кількість абітурієнтів", - сказав він…
_http://unian.net/ukr/news/news-312241.html_
  • 0

#26 Панночка

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 472 повідомлень

Відправлено 25.04.2009 – 20:46

Не треба так з економістами: хто ж буде всіх з кризи визволяти? А от у Швеції, наскільки я пам'ятаю, вся вища освіта безкоштовна, але у них і податки більше - розподіляється до 60% ВВП. Шведи вважають це хорошими інвестиціями, вони думають про майбутнє. А меня здається, що Україна живе сьогодняшнім днем.
  • 0

#27 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 25.04.2009 – 21:44

уНе знаю чи Україна взагалі живе цьому плані. Все це схоже на харчування недоїдками колишнього союзу. А скорочення державного замовлення на мою думку хоч і частково виправдане, але його запросто можна було уникнути.

Повідомлення відредагував FT232BM: 25.04.2009 – 21:45

• 0

#28 Гість_Adviser_*

• Гості

Відправлено 02.05.2009 – 12:02

Ось як скорочення держзамовлення пояснює міністерство
http://www.mon.gov.u...ion/higher/dz/2
  • 0

#29 Гість_Paladin_*

• Гості

Відправлено 06.05.2009 – 14:07

Те, що отримується безплатно, втрачає свою ціну. Тому, на мою думку, в Україні має бути платна освіта; виключення можна зробити тільки для малозабезпечених людей, з відповідним рівнем знань.
  • 0

#30 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень
  • Місто:Scorpio const.

Відправлено 09.05.2009 – 08:27

Перегляд дописуПанночка (25.04.2009 21:46) писав:

Не треба так з економістами: хто ж буде всіх з кризи визволяти? А от у Швеції, наскільки я пам'ятаю, вся вища освіта безкоштовна, але у них і податки більше - розподіляється до 60% ВВП. Шведи вважають це хорошими інвестиціями, вони думають про майбутнє. А меня здається, що Україна живе сьогодняшнім днем.
О так економісти врятують світ від кризи, продаючи лахи в ятках і роблячи євроремонти!
  • 0

#31 Dovgapanchoha

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 307 повідомлень

Відправлено 09.05.2009 – 19:23

А як на мене, то платне навчання - далеко не запорука того, що вчитимуться ті, хто заслуговує. У моїх батьків не знаю, чи вистачило б грошей.
Але випускників вузів у нас дійсно дуже багато. Причому непотрібних. Половина з них в тому значенні, що їм нема робочих місць, а інша половина - в тому, що вони дійсно непотрібні, тобто ніякі спеціалісти.
Я б ще поскорочувала взагалі кількість вузів і місць там. Бо судячи принаймні зі свого університету я реально бачу, що половину вигнати треба звідти нафіг. Про яку вищу освіту може йти мова, коли поріг універа запльований жуйками, кругом нього частіше чуєш матюки ніж нормальні слова, і якщо в читалку ходять потриндіти, а не повчитися. Реально вчитися йдуть не так багато людей. А зате дуже багато йдуть, бо краще повчитися ще, ніж іти працювати, краще повисіти в батьків на шиї зайвих 5 років, декого просто змушують ті самі батьки, бо це престижно і вони так хотіли бачити свою доцю чи синочка з вищою освітою. А чи треба воно їм? І чи виховали вони так своїх синочка чи доцю так?
А щодо платної освіти, знєте, я вчусь на держзамовленні і досить великих зусиль доклала, аби вступити. На платне вступити набагато легше, тому там і більше тих, хто прийшов попротирати штани. Буває всяке. Вчаться на платному й ті, кому не пощастило або ті, в кого не було блату, а тих у кого був, виявилось багато. Але. Все одно більшість моїх друзів вчаться на держзамовленні і дуже цінують цю можливість. Ті, хто вчиться на платному зазвичай вчаться на гроші батьків. і більшість з них їм за це нітрохи не вдячна. І вони з чистою совістю ніфіга не роблять, приходять в універ, як доведеться, перебиваються від сесії до сесії і потім жаліються на поганих і строгих викладачів.
Отаких кадрів я б чесне слово повиганяла нафіг. Бо саме вони збільшують статистику кількості і зменшують якості. На мою думку, навпаки, потрібно зменшити кількість комерційних вузів та платних місць і зробити дійсно жорсткий відбір при вступі.
  • 0

#32 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 09.05.2009 – 19:27

Перегляд дописуПанночка (25.04.2009 21:46) писав:

Не треба так з економістами: хто ж буде всіх з кризи визволяти?
А хто її туди запроторив? Чи не мали економісти попередити це все якось? гнати таких "спеціалістів" треба.
  • 0

#33 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 17.05.2009 – 18:56

Перегляд дописуПанночка (25.04.2009 20:46) писав:

Шведи дають майже 100% ніби-то вищу освіту. Але то не зовсім вища. Бо ж відомо, що її насправді за розумовими здібностями тягне 14% суспільства. Решта - то туфта і приписки.
  • 0

#34 Панночка

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 472 повідомлень

Відправлено 17.05.2009 – 19:31

Перегляд дописуSensssorika (9.05.2009 20:27) писав:

А хто її туди запроторив? Чи не мали економісти попередити це все якось? гнати таких "спеціалістів" треба.
так давно вже про кризу казали, не треба тут "не попередили")) Просто хто ж слухав?

По темі: в КПІ (Київський політех) відмінили держзамовлення на все, що не пов'язано з технічною освітою - гуманітаріям, економістам, юристам. Я вважаю, що це вірно, адже профіль університету - технічний.
  • 0

#35 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 03.08.2009 – 12:50

Перегляд дописуЗимова Дівчина (21.04.2009 09:50) писав:

і платна освіта не дурня — тоді вчитимуться бо дійсно хочуть і там де хочуть, а не аби шось.

Досвід показує, що наразі платники вважають себе особливою кастою, якій за додаткову оплату (а іноді й без неї) просто зобов'язані оцінку поставити.

Але якщо запровадити загальну платну освіту зі стипендіями для обдарованих - отоді погоджуюсь, проблему можна буде вирішити.
  • 0

#36 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 03.08.2009 – 12:55

Перегляд дописуTwinkle (3.08.2009 13:50) писав:

Досвід показує, що наразі платники вважають себе особливою кастою, якій за додаткову оплату (а іноді й без неї) просто зобов'язані оцінку поставити.
не скажіть. все залежить від ВНЗу. в моєму ніякої різниці не було. навіть хабарів не давали. хіба за вступ. а от далі — закон джунглів, виживав сильніший
  • 0

#37 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 03.08.2009 – 13:10

Перегляд дописуЗимова Дівчина (3.08.2009 13:55) писав:

не скажіть. все залежить від ВНЗу. в моєму ніякої різниці не було. навіть хабарів не давали. хіба за вступ. а от далі — закон джунглів, виживав сильніший

Сперечатися не буду, бо не дізнавалася за всі виші... І зі мною вчилися на потоці люди, яких на 5 курс перевели на безплатний, бо вчилися гарно. Мабуть, тому, що вчилася в групі, куди спеціально відбирали сильніших студентів. Але тепер маю справу з багатьма платниками, які вчитися не хочуть взагалі. І знаю випадки, коли викладачів викликали на "килимок" до керівництва: "Ви що - вирішили виключати цього студента?" А що з ними ще робити? Це, звісно, не лише платників стосується.

Загалом скорочення держзамовлення підтримую, хоча сама можу залишитися в результаті такого скорочення без роботи.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних