Перейти до вмісту

Позаземне життя

Повідомлень в темі: 138

#121 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1577 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кременчук

Відправлено 28.09.2009 – 15:43

Перегляд дописуВасиль (28.09.2009 15:16) писав:

Ви плутаєте наукове пізнання з отриманням інформації. Наукове пізнання спирається перш за все на перевірку отриманої інформації та на дослідні данні, отримані з допомогою приладів, а також на критичний розгляд можливих тлумачень фактів.
А перевіряв інформацію? отримував дослідні дані? створював прилади?
"Мені здається, що цей предмет зелений. Твердження сусіда, що він червоний, нічим не доведені. Тож так і запишемо - науково доведено, що даний предмет зелений..."

Перегляд дописуВасиль (28.09.2009 15:16) писав:

Я вже написав, що позаземне життя існує, тільки далеко від Сонця.
Які докази цього твердження ви можете навести? Імовірності того, що форми життя, які існують поруч, просто неочевидні для нас через якісь принципові відмінності не припускається?
  • 0

#122 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Житомир

Відправлено 28.09.2009 – 15:50

Перегляд дописуВасиль (28.09.2009 12:40) писав:

Якщо знайдені докази вписуються в міфічний контекст конкретного міфу, то вони й є міфічними.
але це, принаймні, не заперечує вписування цього доказу в неміфічний контекст якогось іншого міфу

і врешті-решт, за відсутності доказів, не можна однозначно заперечувати реальність якогось явища, так само, як і не можна стверджувати про його реальність. зараз є гіпотеза, і так само немає(і наврядчи будуть найближчим часом) доказів її неправдивості

п.с. що і написано вище))
  • 0

#123 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 28.09.2009 – 16:57

Перегляд дописуРоланд (28.09.2009 16:50) писав:

але це, принаймні, не заперечує вписування цього доказу в неміфічний контекст якогось іншого міфу
Так! Якщо Ви зустріли на вулиці Чернівецького, то це не виключає можливости, що на землю висадились інопланетяни. Тільки що це доказує? А те, що у нас немає доказів, щоб бути впевненими.

Перегляд дописуРоланд (28.09.2009 16:50) писав:

і врешті-решт, за відсутності доказів, не можна однозначно заперечувати реальність якогось явища, так само, як і не можна стверджувати про його реальність. зараз є гіпотеза, і так само немає(і наврядчи будуть найближчим часом) доказів її неправдивості

п.с. що і написано вище))
Неправдивість не треба доказувати, але, якщо немає доказів правдивости, то гіпотеза так і залишиться гіпотезою. Щоб вона стала вірним твердженням, необхідні достовірні докази, що її підтверджують.

Перегляд дописуbulbashka_aero (28.09.2009 16:43) писав:

Перегляд дописуВасиль (28.09.2009 16:16) писав:

Ви плутаєте наукове пізнання з отриманням інформації. Наукове пізнання спирається перш за все на перевірку отриманої інформації та на дослідні данні, отримані з допомогою приладів, а також на критичний розгляд можливих тлумачень фактів.
"Мені здається, що цей предмет зелений. Твердження сусіда, що він червоний, нічим не доведені. Тож так і запишемо - науково доведено, що даний предмет зелений..."
Ви пропустили, можливо, не навмисне, також критичний розгляд можливих тлумачень фактів. Те, що Ви записали, є лише Вашим тлумаченням. Треба ще довести, що Ваше твердження науково доведено, а не є довільною спекуляцією.

Перегляд дописуbulbashka_aero (28.09.2009 16:43) писав:

Перегляд дописуВасиль (28.09.2009 16:16) писав:

Я вже написав, що позаземне життя існує, тільки далеко від Сонця.
Які докази цього твердження ви можете навести? Імовірності того, що форми життя, які існують поруч, просто неочевидні для нас через якісь принципові відмінності не припускається?
Для того, щоб припускати, треба знати, що таке життя. Всі форми повинні бути, перш за все, формами життя, а не чогось іншого. Ось що я припускаю!
  • 0

#124 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кременчук

Відправлено 29.09.2009 – 07:48

Перегляд дописуВасиль (28.09.2009 17:57) писав:

Ви пропустили, можливо, не навмисне, також критичний розгляд можливих тлумачень фактів. Те, що Ви записали, є лише Вашим тлумаченням. Треба ще довести, що Ваше твердження науково доведено, а не є довільною спекуляцією.
А я не бачу підстав критичний розгляд вважати об’єктивним.
І - зверніть увагу - свою думку за наукову істину навіть не намагаюся видавати (в цьому випадку).

Перегляд дописуВасиль (28.09.2009 17:57) писав:

Для того, щоб припускати, треба знати, що таке життя. Всі форми повинні бути, перш за все, формами життя, а не чогось іншого. Ось що я припускаю!
Угу. Визначення життя років п’ятсот тому було значно вужчим за сучасне. І ще за п’ятсот знатимемо більше, тож зможемо сформулювати його точніше. Але ж цілком може зараз щось під наше визначення не підпадати не тому, що воно не життя, а тому що ми його не розуміємо.
  • 0

#125 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 29.09.2009 – 09:57

Перегляд дописуbulbashka_aero (29.09.2009 08:48) писав:

А я не бачу підстав критичний розгляд вважати об’єктивним.
Тобто критичний розгляд взагалі не є однією з умов об’єктивности? Він її взагалі не стосується?

Перегляд дописуbulbashka_aero (29.09.2009 08:48) писав:

І - зверніть увагу - свою думку за наукову істину навіть не намагаюся видавати (в цьому випадку).

Угу. Визначення життя років п’ятсот тому було значно вужчим за сучасне. І ще за п’ятсот знатимемо більше, тож зможемо сформулювати його точніше. Але ж цілком може зараз щось під наше визначення не підпадати не тому, що воно не життя, а тому що ми його не розуміємо.
Я не зрозумів. Ви знаєте, яким є наше визначення життя? Смію Вас запевнити, що я нашого визначення життя не знаю.
  • 0

#126 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 04.10.2009 – 14:22

'bulbashka_aero'

А загалом не розумію, чому б йому - позаземному життю - не існувати...
те що існує життя як таке усі й так більш менш впевнені. інша справа в дуже малій вірогідності того, що справа дойде до розумного життя, з ряду причин. потрібні численні збіги, це як лотерея - чим більше ставиш на червоне, тим менша вірогідність що наступного разу знову випаде червоне, вірогідність множиться тому в результаті це піпець який маленький шанс.

Це у нас, мабуть, на зразок "я - центр всесвіту"
всі тупо не хочуть вірити, да? а це нічо шо фантастика є чуть не найпопулярнішим жанром блокбастерів і по всьому світі купа вчених які сплять і бачать шоб знайти хоч якийсь доказ уже років сто?

вода кипить при ста градусах, піди зроби своїм субєктивним баченням шоб вона при двадцяти кипіла

Науково доведено це коли дослід відтворюєтья багатьма спостерігачами в заданих умовах, напркад можна довести шо той предмет дійсно зелений для усіх дальтоніків, при цьому спектр предмету для усіх буде однаковий, якшо приладами вимірювати

Вважається що розумне життя мало би випромінювати тепло, я зараз не пригадаю, але це якось фізикою пояснюється, типу при любій роботі шось та має виділятися, ну коротше якшо врахувати шо всякі там супер цивілізації існують по мільярдам років то це було би помітно в космічних масштабах. А то шо десь там існують собі якісь мікроби то кому яке до цього діло?

Повідомлення відредагував домовик: 04.10.2009 – 14:23

• 0

#127 Гість_***JOINUA***_*

• Гості

Відправлено 13.10.2009 – 18:48

Наукою доказано що позаземне життя у розумних формах є!
» Натисніть, щоб показати спойлер - натисніть ще раз, щоб приховати... «
Доказано ФСБ та секретними матеріалами СРСР
Пентагон заперечує пречетність людей до цего факту
Життя на іншій галактиці (доречі: на Марсі найшли воду)
  • 0

#128 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 13.10.2009 – 18:54

Перегляд допису***JOINUA*** (13.10.2009 19:48) писав:

Наукою доказано що позаземне життя у розумних формах є!
Життя на іншій галактиці (доречі: на Марсі найшли воду)
Хто що доказав та в якій галактиці?
  • 0

#129 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 13.10.2009 – 19:51

Перегляд дописуВасиль (13.10.2009 19:54) писав:

Хто що доказав та в якій галактиці?

Пане Василь, а як щодо такого: доказом позаземного життя в нашій чи інших Галактиках є те, що існує життя на Землі ? А то воно якось так виходить, що з погляду цивілізації "Х" десь там у Парусі, ніякого іншого життя не існує. Нас, відповідно, теж. На мою думку, найкращим і беззаперечним доказом позаземного життя - є ми самі.
  • 0

#130 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 13.10.2009 – 19:57

Перегляд дописуБезбожник (13.10.2009 20:51) писав:

На мою думку, найкращим і беззаперечним доказом позаземного життя - є ми самі.
Я б так не сказав. Ми є доказом лише того, що існує життя. Ми могли б бути доказом для інших, але для цього ці інші повинні існувати. А це ще треба довести.
  • 0

#131 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 13.10.2009 – 20:13

Перегляд дописуВасиль (13.10.2009 20:57) писав:

Я б так не сказав. Ми є доказом лише того, що існує життя. Ми могли б бути доказом для інших, але для цього ці інші повинні існувати. А це ще треба довести.

Так. Але ж НАШЕ існуюче життя не є поза межами Всесвіту. Чи не каже нам той Всесвіт : не дивуйтесь що ви живі, бо це нормальне явище для всього Всесвіту ?
Чи не є наша власна зарозумілість у цьому питанні, примітивним несприйняттям простого закону про розповсюдженість життя в усьому Всесвіті ?
І потім. Мені здається, що якби не було позаземного життя (окрім нас) то наявність Всесвіту - є безглуздям.
  • 0

#132 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 13.10.2009 – 20:22

Перегляд дописуБезбожник (13.10.2009 21:13) писав:

Так. Але ж НАШЕ існуюче життя не є поза межами Всесвіту. Чи не каже нам той Всесвіт : не дивуйтесь що ви живі, бо це нормальне явище для всього Всесвіту ?
Чи не є наша власна зарозумілість у цьому питанні, примітивним несприйняттям простого закону про розповсюдженість життя в усьому Всесвіті ?
Нема такого закону. Всесвіт нічого не каже про життя.

Перегляд дописуБезбожник (13.10.2009 21:13) писав:

І потім. Мені здається, що якби не було позаземного життя (окрім нас) то наявність Всесвіту - є безглуздям.
Ніякого сенсу в існуванні Всесвіту немає. Він існує і еволюціонує. Але не є посланням комусь від когось.
  • 0

#133 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 13.10.2009 – 20:40

Перегляд дописуВасиль (13.10.2009 21:22) писав:

Нема такого закону. Всесвіт нічого не каже про життя.

Ніякого сенсу в існуванні Всесвіту немає. Він існує і еволюціонує. Але не є посланням комусь від когось.

Дякую за "радісну звістку" проти ночі. :happy1:
  • 0

#134 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 13.10.2009 – 20:54

Перегляд дописуБезбожник (13.10.2009 21:40) писав:

Дякую за "радісну звістку" проти ночі. :happy1:
Але це ще не означає, що життя не має сенсу. Для мене життя є осягненням єдности з собою та з іншими людьми. Навіть, якщо ми самі в усьому Всесвіті!
  • 0

#135 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 13.10.2009 – 21:17

Перегляд дописуВасиль (13.10.2009 21:54) писав:

Але це ще не означає, що життя не має сенсу. Для мене життя є осягненням єдности з собою та з іншими людьми. Навіть, якщо ми самі в усьому Всесвіті!

Так. Але будемо сподіватись що не самі.
  • 0

#136 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень

Відправлено 26.10.2009 – 09:57

От дадуть щурам в один прекрасний день якесь не таке лікарство від якого в них виросте моск і будемо не самі. Далеко летіть не треба.
  • 0

#137 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень
  • Місто:Житомир

Відправлено 26.10.2009 – 10:49

домовик
гг, розумні миші? ідея не нова)
  • 0

#138 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 26.10.2009 – 10:54

доречі християнська церква завжди заперечувала існування позаземного розумного життя. а от нещодавно католицька церква визнала, що інші цивілізації можуть існувати. треба сказати що католицизм просто так нічого не робить і я думаю цю тему вони досліджували багато років перш ніж винести таке рішення.

а моя думка - Всесвіт наповнений життям - мільярдами цивіліацій. просто ми в порівнянні з ними знаходимось на рівні розвитку бактерії і дальше своєї крапельки води, в якій живемо, ще нічого не розуміємо.
  • 0

#139 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень

Відправлено 27.10.2009 – 13:08

Перегляд дописуБогуслав (26.10.2009 10:54) писав:

доречі християнська церква завжди заперечувала існування позаземного розумного життя..... я думаю цю тему вони досліджували багато років перш ніж винести таке рішення
Ага, досліджували :rolleyes: а може просто як завжди довго ламалися перш ніж визнати очевидне?;)

Цитата

а моя думка - Всесвіт наповнений життям - мільярдами цивіліацій.
Це кардинально відрізняється від думки найвизначніших умів планети.. навіть не знаю кому вірити :cry:

Повідомлення відредагував домовик: 27.10.2009 – 13:10

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних