Перейти до вмісту

Брати/давати в борг

Повідомлень в темі: 49

#21 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 882 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 20.04.2009 – 15:39

Не люблю давати і брати в борг.
1. неприємне відчуття залежності від людини, в якої позичила
2. звісно, що хтось в тебе позичив і тобі винний - це не так вже й погано знати, але якщо це близька людина, то неприємно, що їй неприємно, бо ситуація позичання - не найкраще впливає на стосунки
3. звісно, що існує ризик, що гроші не повернуть
4. існує ризик, що людина стане паразитом - це коли позичальник не вміє відмовити

Тому, сама позичаю, якщо екстренна ситуація і якщо сума невелика. Зачасту це буває, якщо от йду з пар, вже ніц в кишені не маю, а зустріла коліжанку, яка тягне мене в кафешку. Тоді вона ставить. Але наступного разу обовязково їй поставлю я. Можу позичити, наприклад, якщо от йдем десь, мені треба гроші, але я знаю, що до вечора з тією ж людиною попаду до себе додому і тут же ж віддам, тобто коли я впевнена, що точно матиму, щоб віддати.

Наразі ще не дожилась до такого статусу, щоб могти комусь позичити великі суми, але припускаю, що не позичила б - чужий досвід навчив, що навіть друзям небезпечно позичати - скоріше б помогла звязками чи ще чимось.
  • 0

#22 begemot

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 277 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 24.04.2009 – 00:01

позичаю, та сам беру в борг. це життя.
  • 0

#23 fregat

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 295 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 24.04.2009 – 11:02

сам стараюся взагалі не позичати. Мабуть більше 20 грн ніколи в житті не позичав. І в борг не дуже полюляю давати. Особливо близьким людям, бо зазвичай борги дуже сильно впливають на взаємовідносини.
  • 0

#24 Файна цьотка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 166 повідомлень
  • Місто:Лемберг

Відправлено 26.06.2009 – 13:23

Була в мене одна "подруга", позичала постійно 10-20 грн, віддавала одразу. Потім сталося так, що вона позичила в мене 100 грн, сказала, що до кінця літа віддасть. Я не напрягала, сказала, що можна і до вересня потягнути. А позичала я зв "своїх" запасів, про які ніхто не знав (бо з сімейного бюджету у нас брати не заведено). Але загалом ті гроші я собі тримала на подарунки до зимових свя. В результаті прийшла зима, і я навіть не мала за що купити подарунов на Миколая чоловікові(((( номер телефону вона змінила, дома її завжди "не було". Тоді я добре розізлилась, поїхала додому до її батьків. Там вони мені сказали, що вона в них давно не була, вийшла заміж, купила квартиру і тепер живе у Львові. Якось так сталось, що я дістала її новий номер, подзвонила і сказала "Я знаю, ти зараз вдома, то нікуди не йди, МИ зараз до тебе приїдемо по гроші. Роби каву". На питання "А хто МИ?" я багатозначно промовчала. Тоді вона почала викручуватися, щоб зустрітися на вулиці. Тоді вона мені гроші віддала, але ж така засранка! більше я з нею говорити не хотіла.

А через пару місяців вона мені подзвонила знову. Позич і позич. На цей раз 300 доларів. Я її чемно послала, сказала, що не маю грошей. Вона сказала - а ти позич в когось, і мені дай. Я сказала, що позичати не буду. Після цього відбувся такий діалог: "А ти маєш багато золота, то щось продай і мені позич - Не продам, бо все моє подароване і мені шкода. - То ти мамине візьми заклади в ломбард, я тобі навіть для цього паспорт свій дам". Закінчилося тим, що я її попросила більше мені не дзвонити.

От таке в мене було позичання...
  • 0

#25 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6640 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 26.06.2009 – 15:42

борг - то зло. його придумали жиди, від них добра не жди.
якщо треба допомогти другу - не будь жидом, подаруй, і не чекай повернення.
  • 0

#26 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 26.06.2009 – 15:55

якщо треба, екстрена ситуація то позичу сам і дам в борг, але хіба на день-два... коли щось в момент треба... на другий день зразу віддам
  • 0

#27 Любимка

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень

Відправлено 29.06.2009 – 10:41

коли береш у борг неодмінно треба швидше віддавати, щоб не було отім ніяких складнощів у спілкуванні... давати в борг треба тільки тоді, коли ситуація цього дійсно вимагає. в мене подружці борг у 500 гривень не повертають вже півроку.. напевно боржниця косить під ідіотку, думає, що моя подруга вже все забула.. (
  • 0

#28 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 29.06.2009 – 11:42

Хочете керувати світом - давайте в борг під відсотки. Знаю, кому давати в борг, також боржникам насідаю на горло, але, що найцікавіше, віддають, і ще й вдячні (бо знову просять, гиги). Розумію, чому семіти керують світом...

Повідомлення відредагував Гетьман: 29.06.2009 – 11:43

• 0

#29 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 29.06.2009 – 11:45

еееех...втратила подругу. Повернуда вона мені ті гроші. після того як я їй нагадала,бо пройшло півтора місяці. А вона...дуже негарно вчинила. В принципі я не здивувалася її словам ...але не спілкуємося більше з нею. І на весілля до неї я вже не йду.ну..хоч якийсь плюс в цьому є- проблем в мене поменшало )))
  • 0

#30 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • 2601 повідомлень
  • Місто:Павутина

Відправлено 29.06.2009 – 12:03

Є така приказка: Хочеш втратити друга - позич гроші.
  • 0

#31 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 30.06.2009 – 12:35

Перегляд дописуГетьман (29.06.2009 12:42) писав:

Хочете керувати світом - давайте в борг під відсотки. Знаю, кому давати в борг, також боржникам насідаю на горло, але, що найцікавіше, віддають, і ще й вдячні (бо знову просять, гиги). Розумію, чому семіти керують світом...
Мда... Мабуть маю бажання керувати світом, бо так і тягне давати комусь в борг. І найприємніше усвідомлювати те, що тепер людина тобі ВИННА :)
  • 0

#32 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 02.07.2009 – 16:23

Перегляд дописуОлеська (30.06.2009 13:35) писав:

Мда... Мабуть маю бажання керувати світом, бо так і тягне давати комусь в борг. І найприємніше усвідомлювати те, що тепер людина тобі ВИННА :(
пасивна боротьба за владу?
  • 0

#33 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 02.07.2009 – 16:27

Перегляд дописуSensssorika (17.04.2009 20:31) писав:

Гроші я їй дала,хоча вважаю,що ,мабуть,не треба було.

Звісно не треба було. І якщо було таке "вважання" - то навіщо давала? Щоб вона протринькала ще й ці?

Перегляд дописуSensssorika (17.04.2009 20:31) писав:

Я взагалі ніколи нікому не даю в борг,бо й сама ніколи не беру.

Принципово намагаюся ніколи не брати - хоча є у кого, і інколи життя таки прикручувало, що доводилося брати.
Так само принципово намагаюся нікому не давати - хоча є троє людей, яким я дам завжди і навіть назад не попрошу, якраз в тому числі і через те, що колись вони мене рятували своїми грошима.
  • 0

#34 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень
  • Місто:Roma

Відправлено 02.07.2009 – 16:51

В борг не беру. Зичити - зичу. Порядні віддають, непорядні, звичайно, ні. Але я й не нагадую. Це я так від них відкуповуюсь. Раз позичив - невіддав, вдруге зичити не буде і взагалі триматиметься подалі зазвичай. Так от все просто.

Перегляд дописуОлеська (30.06.2009 12:35) писав:

І найприємніше усвідомлювати те, що тепер людина тобі ВИННА :(
фу, мля
  • 0

#35 begemot

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 277 повідомлень

Відправлено 02.07.2009 – 23:48

гроші сварять людей.
  • 0

#36 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 03.07.2009 – 10:31

Перегляд дописуОлеська (30.06.2009 12:35) писав:

Мда... Мабуть маю бажання керувати світом, бо так і тягне давати комусь в борг. І найприємніше усвідомлювати те, що тепер людина тобі ВИННА :(
Хм..мені навпаки приємніше відчувати що я нікому нічого не винна і ніхто нічого не винен мені
  • 0

#37 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень
  • Місто:Scorpio const.

Відправлено 03.07.2009 – 10:36

Перегляд дописуbegemot (3.07.2009 00:48) писав:

гроші сварять людей.
Тому ліпше нікому нічого не позичати)
  • 0

#38 begemot

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 277 повідомлень

Відправлено 04.07.2009 – 16:54

можна брати і позичати, просто гроші всеодно сварять людей :)
  • 0

#39 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 30.07.2009 – 11:43

Перегляд дописуlvivjanochka (26.06.2009 14:23) писав:

Була в мене одна "подруга", позичала постійно 10-20 грн, віддавала одразу. Потім сталося так, що вона позичила в мене 100 грн, сказала, що до кінця літа віддасть. Я не напрягала, сказала, що можна і до вересня потягнути. А позичала я зв "своїх" запасів, про які ніхто не знав (бо з сімейного бюджету у нас брати не заведено). Але загалом ті гроші я собі тримала на подарунки до зимових свя. В результаті прийшла зима, і я навіть не мала за що купити подарунов на Миколая чоловікові(((( номер телефону вона змінила, дома її завжди "не було". Тоді я добре розізлилась, поїхала додому до її батьків. Там вони мені сказали, що вона в них давно не була, вийшла заміж, купила квартиру і тепер живе у Львові. Якось так сталось, що я дістала її новий номер, подзвонила і сказала "Я знаю, ти зараз вдома, то нікуди не йди, МИ зараз до тебе приїдемо по гроші. Роби каву". На питання "А хто МИ?" я багатозначно промовчала. Тоді вона почала викручуватися, щоб зустрітися на вулиці. Тоді вона мені гроші віддала, але ж така засранка! більше я з нею говорити не хотіла.

А через пару місяців вона мені подзвонила знову. Позич і позич. На цей раз 300 доларів. Я її чемно послала, сказала, що не маю грошей. Вона сказала - а ти позич в когось, і мені дай. Я сказала, що позичати не буду. Після цього відбувся такий діалог: "А ти маєш багато золота, то щось продай і мені позич - Не продам, бо все моє подароване і мені шкода. - То ти мамине візьми заклади в ломбард, я тобі навіть для цього паспорт свій дам". Закінчилося тим, що я її попросила більше мені не дзвонити.

От таке в мене було позичання...

Ого, оце подруга( Та від такої втікати треба подалі - така рідну матір продасть або закладе, як треба буде(((

Сама грошей в борг не беру. Як тут вже інші писали, просто мені дуже неприємно відчувати, що я щось комусь винна. Намагаюся завжди мати з собою достатньо грошей на різні непередбачені випадки.

А щодо позичання... То треба справді добре знати, кому позичаєш. Недавно позичала гроші подрузі на лікування. Мені не шкода було б їй навіть ті гроші подарувати, але знову ж таки - людина заробляє набагато більше, ніж я, і абсолютно всі гроші протринькує - не знаю, на що, на розваги, косметику, шмотки, а потім коли припекло зі здоров'ям, виявилося, що вона ні копійки заощаджень не має. Гроші вона повернула і без нагадувань, і нотацій з приводу управління фінансами я їй не читала, та все ж не дуже приємно було - за неї...

А минулого року взагалі потрапила в дурну ситуацію. Запросив давній друг до себе в гості на Різдво, в Німеччину, а їхала туди ціла компанія, бо ми виступали з вертепом в українських осередках. Я там була, можна сказати, новенька, а всі інші зналися вже дуже давно. І от, коли ми вже поверталися додому, то пропустили в Шегинях останню марштрутку, і довелося брати таксі до Львова. Нас було четверо, і заплатити треба було по 45 гривень з людини. Вже в місті, коли ми під'їжджали, один хлопчина попросив мене, що я позичила йому гроші за те таксі, бо в нього, мовляв, українських грошей вже немає, тільки євро. Я дала йому сто гривень, щоб розплатився за нас двох. Ми мали зустрітися через кілька днів, щоб фотографії поскидати собі, от тоді він і мав гроші віддати. Виявилося, що при собі він їх немає, ходи до якогось банкомату... Банкомату поблизу не виявилося, а от і моя маршрутка, якось зустрінемося - віддам... Думаю, цілком зрозуміло, що грошей він мені не віддав. Не шкода мені тих 50 гривень як суми, бо я з грошей культу не роблю, але та людина має власний бізнес плюс викладачем в університеті працює, і абсолютно не потребує моїх дотацій. Краще б я ті гроші бідним віддала. Але це дуже хороший друг мого друга, і я навіть припустити не могла, що таке може трапитися. Висновок - не треба бути такою доброю.

А щодо купування подарунка і потім збирання з усіх грошей, то теж скажу таке. У мене була одного разу ситуація - збиралися з друзями йти на вечірку, і я купила квитки на всіх, а гроші мали віддати потім. В результаті двоє не змогли піти, а грошей мені не віддали. Тому такі речі я вже теж тепер припиняю. Все ж таки кожна людина має вміти розпоряджатися тим, що заробляє.
  • 0

#40 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1795 повідомлень

Відправлено 31.07.2009 – 07:29

Як казав старий індіанець 'А що у вас є в залог?'
http://blog.maanimo.com/2008/12/%D0%B2-%D0...82%D0%BA%D0%B8/
Чужим не варто позичати. Більш важливим є те берете проценти за боргом чи ні?
Родичам можна позичити і надовго, а ле треба до цього ставитись ніби віддав назавжди.
Якщо всеж позичаєте друзям, чужим то пам'ятайте що за цей час вартість грошей з'їдає інфляція: у валюті 4-10 відсотків, у гривні 20-40 відсотків річних.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних