Перейти до вмісту

Пантера (Panthera)


В цій темі немає відповідей

#1 Білий Дракон

    Хлопець

  • Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Палацу

Відправлено 31.03.2009 – 14:03

  • 0
Пантера (Panthera) — рід ссавців родини котових (Felidae), який містить чотири сучасних види: тигр (Panthera tigris), лев (Panthera leo), ягуар (Panthera onca) і леопард (Panthera pardus). Рід охоплює приблизно половину підродини великих кішок (Pantherinae).

Тільки ці чотири види котів мають анатомічні особливості, що надають їм можливість ревти. Раніше вважали, що первинною причиною цього є неповне окостеніння під'язикової кістки. Проте, нові вивчення показують, що здатність ревти виникла завдяки іншим морфологічним особливостям, особливо будови гортані. Сніговий барс (Uncia uncia), якого інколи включають у межі роду, не реве. Хоча він теж має неповне окостеніння під'язикової кістки, але не має характерної морфології гортані.
Зображення


Як і щодо таксономії більшої частини родини котячих, щодо таксономії роду пантер велося багато дебатів, а його класифікація кілька разів переглядалася. Рід ймовірно походить від вимерлого кота Viretailurus schaubi або Panthera schaubi, який інколи також розцінюється як ранній член роду пум (Puma). Рід пантер ймовірно виник в Азії, але точне коріння роду залишається неясним. Розбіжність великих кішок (у тому числі існуючих родів пантер, снігових барсів і димчастого леопарду — Neofelis) від підродини малих кішок (Felinae) (що містить всі інші сучасні види кішок) відбулася між шістьма і десятьма млн. років тому. Дослідження скам'янілих решток показує, що рід пантер з'явився в діапазоні від 2 до 3,8 млн. років тому.

Морфологічні і генетичні вивчення припускають, що тигр першим з недавніх видів роду відхилився від головної лінії, але ці дані залишається непевними. Сніговий барс раніше розміщався в основі роду роду пантер, але новіші молекулярні дослідження пропонують його розміщення в межах роду, можливо, він є навіть сестринським видом леопарда. Тому багато систем класифікації містять снігового барса в межах роду пантер, але все ще немає згоди щодо такого розміщення (під назвою Panthera uncia) або збереження його власного роду Uncia.

Також до роду зазвичай включається доісторична тварина з родини котячих, ймовірно близько пов'язана з сучасним ягуаром, — (Panthera gombaszogensis) яка часто називається європейським ягуаром. Цей вид з'явився близько 1,6 мільйонів років тому в на території сучасної Італії.

Рід димчастий леопард (Neofelis) зазвичай розміщується в основі роду пантер, але не є безпосередньо його частиною.Чорна пантера
Чорна пантера не є окремим видом, а генетичним варіантом забарвлення (меланізм) самок деяких видів котячих — найчастіше, це леопард або ягуар. Існування пум-меланістов не підтверджене. Шкура чорної пантери не ідеально чорна, на ній більшою чи меншою мірою завжди видно проступаючі плями. Е. Джі в «Диких тваринах Індії» писав, що зустрічаються навіть особливі «недопантери», у яких чорні плями добре видно на світлому шоколадному фоні. Окрім кольору чорні і плямисті особини леопардів нічим не відрізняються, вільно схрещуються і дають плідне потомство. Дитинчата від таких пар можуть бути самі різні — і плямисті і чорні. Але останнє зустрічається рідше, тому що ген чорного кольору рецесивний і часто пригнічується геном плямистості.

Вражаючий зовнішній вигляд пантери (чорна кішка з очима, що горять), зробив пантеру справжнім символом грізної, красивої, спритної, підступної жінки (пантера Багира з м/ф «Мауглі»).

Лігр — гібрид між левом-самцем і тигром-самкою, що виглядає як гігантський лев з розмитими смугами. Лігри взагалі схильні до гігантизму. Це найбільші кішки в світі на сьогоднішній день, 3 м в довжину, вагою приблизно 320 кг, Самці-лігри мають коротку гриву, але на відміну від левів, можуть і люблять плавати. Також, самиці лігрів (лігриці) можуть давати потомство, що незвично для гібридів. Зовнішнім виглядом і розміром схожий на вимерлого в плейстоцені печерного лева.

Зображення

Зображення

Зображення


Тигон або тигролев (англ. tigon: від англ. tiger — «тигр» і англ. lion — «лев») — це гібрид тигра-самця і лева-самки. В даний час тигони не так звичні, як його «візаві» лігри, хоча в кінці XIX — початку XX століття була протилежна ситуація. Тигони ніколи не зустрічаються в природі, оскільки у тигрів і левів різні звички, манери і місця розповсюдження.

Тигони суміщають ознаки обох батьків: вони можуть мати плями від матері (гени левів відповідають за плями — дитинчата левів народжуються плямистими) і смуги від отця. Грива тигонов, якщо вона з'явиться, завжди буде коротша за гриву лева. Зазвичай тигони менше левів і тигрів і важать близько 150 кг (350 фунтів). Самці тигонів завжди стерильні, тоді як самки інколи здатні до народження.

Зображення

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 31.03.2009 – 14:04
Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних