Перейти до вмісту

Сучасна молодь і український націоналізм

Повідомлень в темі: 43

#41 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1966 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 21.05.2012 – 12:37

Пане Безбожнику, мені просто самому цікаво це, я не є антисимітом, мені євреї, як то кажуть поф і пох. Але те, що вони все-таки замають керівні посади, і мають значний вплив у суспільстві мене більше зацікавлює знати щось про них більше, хто вони такі, чому вони такі. Я от не можу сказати, що є одна версія, яка є правильна для існування, щоби сказати так воно чи так.
От і у мене є два конкретні питання, щоби не викладати довго роздуми:
- чи іудаїзм є віра виключно євреїв? Мабуть іудеї вже серед греків були;
- які є достовірні джерела походження слова жид, іудей, єврей. Може підкажете, де це можна детальніше почитати. Мене цікавить тільки об'єктивна оцінка. Джерела МАУПу вважаю тільки піаром академії, хоча може помиляюся.

А от антисемітська пропаганда мене також не цікавить. Колись бачив талмуд, дуже був вражений від того, на скільки він обширний, там було томів так під 12.
  • 1

#42 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 21.05.2012 – 13:46

Перегляд дописуДруг Бобер (21.05.2012 – 12:37) писав:

- чи іудаїзм є віра виключно євреїв? Мабуть іудеї вже серед греків були;

Ну, по перше, іудаїзм, як такий, це суто умовна назва релігії євреїв. Його було б правильніше назвати...скажімо "єговізм", чи "адонайїзм", чи якось ще по титулам їхнього бога. Іудейське коліно, котре займає згідно релігійних заповітів їх бога привелійоване становище серед інших племен Ізраїлю є якби взірцем як сповідування релігії так і способу життя. Там, правда є ще левіти, у них теж привілегії, але це окрема тема. Так от, іудеї вважають себе якби взірцем для решти євреїв як в релігії так і в мирському житті. Навіть зовнішністю вони підкреслють приналежність до заповітів свого бога. Себто, їх верховенство не по власному бажанню, а згідно з божою вказівкою. По цій же вказівці (це і в старому заповіті прослідковується) вони відносять себе до обраного народу. По цих, та ще інших причинах, релігія євреїв була названою іудейською оскільки представники іудиного коліна є найбільш яскравими і фанатичними її послідовниками. Це, знову таки, коротенько. Цікаво те, в даному випадку, що інші релігійні гілки від єврейської релігії названі від імені та діяльності їх пророків, як то у христян чи в ісламі. І тільки у євреїв поширилась назва від оджного з синів Іакова. Можливо це повязано з тим, що під час нічної боротьби з їхнім богом, він, Іаків, повредивши стегно свому богу отримав ще одне імя - Ізраїль. Зрозуміло і те, що ніхто, в тому числі і грек не могли стати іудеями. Для цього потрібно бути народженим від Іудиного коліна. Суто умовно можна, звичайно ж, сповідувати їх релігію, ніби то бути іудеєм...але це умовно. Ті ж христяни, до прикладу сповідують, по факту, іудохристянство...себто суржик...себто євангеліє змішане з торою (пятикнижжя старого заповіту). Загальна назва цього суржика - біблія.

Цитата

- які є достовірні джерела походження слова жид, іудей, єврей.

Ще раз пояснюю, жид або іудей, це одне і те ж. Я ж тобі недаремно, вище, подав це слово в дужках (jude) Далі. В Торі фігурує Авраам. Згідно з заповітами їх бога він є "батьком народів", себто, євреї вважають що походять від Авраама. Тобто, він їх праотець і, відповідно, перший єврей. Навіть в старому заповіті, є конкретна фраза : Авраам - єврей. Що це означає ? Це означає що, "по другий бік", в перекладі з івриту (іврі), себто, світ по один бік, а Авраам по другий, з вибраним ним богом котрий нині відомий христянам, як отець.

Повідомлення відредагував Безбожник: 21.05.2012 – 13:57

• 1

#43 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 21.05.2012 – 14:29

Перегляд дописуБезбожник (21.05.2012 – 13:46) писав:

Ну, по перше, іудаїзм, як такий, це суто умовна назва релігії євреїв. Його було б правильніше назвати...скажімо "єговізм", чи "адонайїзм", чи якось ще по титулам їхнього бога. Іудейське коліно, котре займає згідно релігійних заповітів їх бога привелійоване становище серед інших племен Ізраїлю є якби взірцем як сповідування релігії так і способу життя. Там, правда є ще левіти, у них теж привілегії, але це окрема тема. Так от, іудеї вважають себе якби взірцем для решти євреїв як в релігії так і в мирському житті. Навіть зовнішністю вони підкреслють приналежність до заповітів свого бога. Себто, їх верховенство не по власному бажанню, а згідно з божою вказівкою. По цій же вказівці (це і в старому заповіті прослідковується) вони відносять себе до обраного народу. По цих, та ще інших причинах, релігія євреїв була названою іудейською оскільки представники іудиного коліна є найбільш яскравими і фанатичними її послідовниками. Це, знову таки, коротенько. Цікаво те, в даному випадку, що інші релігійні гілки від єврейської релігії названі від імені та діяльності їх пророків, як то у христян чи в ісламі. І тільки у євреїв поширилась назва від оджного з синів Іакова. Можливо це повязано з тим, що під час нічної боротьби з їхнім богом, він, Іаків, повредивши стегно свому богу отримав ще одне імя - Ізраїль. Зрозуміло і те, що ніхто, в тому числі і грек не могли стати іудеями. Для цього потрібно бути народженим від Іудиного коліна. Суто умовно можна, звичайно ж, сповідувати їх релігію, ніби то бути іудеєм...але це умовно. Ті ж христяни, до прикладу сповідують, по факту, іудохристянство...себто суржик...себто євангеліє змішане з торою (пятикнижжя старого заповіту). Загальна назва цього суржика - біблія.

Ще раз пояснюю, жид або іудей, це одне і те ж. Я ж тобі недаремно, вище, подав це слово в дужках (jude) Далі. В Торі фігурує Авраам. Згідно з заповітами їх бога він є "батьком народів", себто, євреї вважають що походять від Авраама. Тобто, він їх праотець і, відповідно, перший єврей. Навіть в старому заповіті, є конкретна фраза : Авраам - єврей. Що це означає ? Це означає що, "по другий бік", в перекладі з івриту (іврі), себто, світ по один бік, а Авраам по другий, з вибраним ним богом котрий нині відомий христянам, як отець.
Дякую, хороша відповідь.
Проте залишається таке питання - чи може інший народ, не нащадок Авраама, Ісаака, Іакова прийняти іудаїзм, тобто саме вчення талмуду. От весь талмуд ніби опирається на п'ятикнижжя Мойсея, тобто тору. Але тора - це не весь талмуд. Багато що з талмуду, мабуть, просто передавалося усно віками, допоки хтось не зібрав єдиний кодекс. Мабуть і це я тримав у руках, жаль, що тоді я мав дуже мало часу, щоби трошки більше його оглянути. Та й читати є там що надовго. От чи можливо, щоби це вчення прийняли хто-небудь із неєвреїв?
  • 1

#44 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 21.05.2012 – 16:55

Перегляд дописуДруг Бобер (21.05.2012 – 14:29) писав:

Дякую, хороша відповідь.
Проте залишається таке питання - чи може інший народ, не нащадок Авраама, Ісаака, Іакова прийняти іудаїзм, тобто саме вчення талмуду. От весь талмуд ніби опирається на п'ятикнижжя Мойсея, тобто тору. Але тора - це не весь талмуд. Багато що з талмуду, мабуть, просто передавалося усно віками, допоки хтось не зібрав єдиний кодекс. Мабуть і це я тримав у руках, жаль, що тоді я мав дуже мало часу, щоби трошки більше його оглянути. Та й читати є там що надовго. От чи можливо, щоби це вчення прийняли хто-небудь із неєвреїв?

Слід спочатку розділити мух окремо, а мед окремо. Тора, це тора, а талмуд, це талмуд. Талмуд має беззаперечний пріоритет. Тора існує в написаному вигляді, а от талмуд...я не знаю що ти там бачив аж в 12-ти томах, але талмуд передається виключно усно і виключно на івриті. Давай спочатку розберемось чому талмуд такий важливий. По перше, він, згідно з єврейською релігією був набагато раніше аніж зявилась тора в написаному вигляді. І ось чому : згідно своєї релігії євреї вважають що першочоловіком був Адам. Далі. Вони вважають що задля "взаємодії правої та лівої сторони" була створена, Хава. Далі. Кожен з цих двох отримав по одній душі, які, як вважають євреї, були унікальними. Обох було розміщено в місці котре Тора називає Ган Еден. Що це за місце ? Де воно ? По суті, ніде а точніше, всередині них самих . Тобто, згідно з єврейською релігією, Ган Еден, це духовний світ Адама і Хави. Далі. Після відомих подій у Ган Едені їх було розміщено в іншому, більш "низькому світі", духовному, єсстно...умовно кажучи, в нашому світі. Ще далі. Вони, та їх діти не ділились ні на які народи і мали спільну мову. А тепер найважливіше, євреї трактують що цією мовою була мова їх бога...їх всевишнього, себто мова, котра "по той бік", що по їхньому значить, іврит (іврі). Це зрозуміло ? Тоді плуганимо далі. Зявляється Вавілонська вежа, розділення людей на народи і...розподіл людей по мовним ознакам. Все це відбувається тут, у "нас" в "низькому" духовному світі. Далі зявляється Аврам. І от він перший, після гріхопадіння, серед людей "цього низького світу" якби "переметнувся" (духовно) "в інший бік"...."по ту сторону", тобто, іврі...тобто, до мови їх всевишнього котру колись використовували Адам і Хава. Таким чином він стає першим у "цому низькому" світі хто розуміє іврі...себто здатен чути і спілкуватись з тим богом котрого він завдяки духовній "пєрєбєжкє", почув. До чого все це я тобі подав ? А до того, Бобер, що ти питаєш чи може нащадок Аврама прийняти іудаїзм ? Так от, якщо ти, по перше є його нащадком і відносишся до "обраних", якщо ти назубок, вивчиш іврит щоби, як мінімум, мати змогу чути "по той бік" отого бога, тоді да, ти можеш стати іудеєм. Справа в тім, Бобер, що той бог, коли Аврам став чути його на іврі, обіцяв йому розповсюдити від нього "великий обраний народ". І якщо ти належиш до аврамових нащадків, зубри іврит і прапор тобі в руки, а якщо ні, якщо ти не його нащадок, ніфіга не вийде навіть з вивченням іврі, адже ти "чужий", а їхній бог не може змінити своїх настанов та обіцянок бо сам же про себе заявляє: "я незмінний"...з претензіями до Єгови. Гадаю ти тепер зрозумів на що замахнувся, при умові що хочеш стати чистокровним арій...тьху ти !....іудеєм.
Корочч, я подав тобі мікроскопічну частинку з Талмуду...далі топай сам, бо це не тема розділу. Таких трактувань як талмуді ти не зустрінеш ані в торі ані будь де ще. Тепер розумієш чому талмуд набагато значиміший тори ?...адже це мова і знання самого їхнього всевишнього. Якщо хочеш, це "система звязку" з ним. Це дуже дрєвня штучка, Бобер, ці трактовки є таємними, вони передаються обмеженій кількості осіб віками, це не рекламується для кожного бажаючого, оскільки мова іде про особисте спілкування з їхнім богом...розумієш мене?... варто додати про кількість значень одного і того ж слова..., а ті хто зараз умнічає як знавці талмуду, подаючи його в тій чи іншій кількості томів, звичайнісінькі фуфлижніки, або ж...грамотні дезінформатори.

Повідомлення відредагував Безбожник: 21.05.2012 – 17:11

• 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних