Перейти до вмісту

Чому так мало дівчат відвідують гінеколога?

Повідомлень в темі: 105

#81 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1558 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 31.03.2009 – 12:06

Перегляд дописуbulbashka_aero (31.03.2009 12:30) писав:

В тому випадку (як я тепер знаю) дитині досить було дитині хороше знеболювальне порадити...
І що, до речі, робити тим, хто не збирається народжувати? або в найближчі роки не збирається?
Чи може дітей тепер ще й як лікарський засіб використовувати? бо лікарям влом подумати?
Ну я ж не провидець.. Ви ж не сказали з якими скаргами прийшла дівчина до лікаря... А хороше знеболювальне - це не варіант... Якщо болі, звичайно, не специфічні, наприклад. під час місячних, то варто пройти обстеження...

Перегляд дописуZuzik (31.03.2009 12:33) писав:

А що? ще десь приймають без "власного" набору? Зараз здається навіть на "вскритіє" зі своїм інструментом тра прибувати...
Приймають.. але краще йти зі своїм...

Перегляд допису-=VJ=- (31.03.2009 12:44) писав:

То Ви нічого не знаєте, пані :rolleyes: От ВакуОлька - вона знає все, а ми з Вами - нічого.
Прошу не переходити на особистості... Тим більше. що мої слова стосувалися осіб чоловічої статі, які не є лікарями-гінекологами... :rolleyes:

Перегляд допису-=VJ=- (31.03.2009 12:44) писав:

В державних клініках - так, принаймні мені на апендицит довелося купувати все, від йоду з нитками до скальпеля.
А в приватних про це все самі думають. Чому я в державні вже ось скоро десять років буде, як ані ногою.
ну... Не треба вже отак хаяти державну медицину... мені операцію на апендикс робили державними інструментами і ліками, ні копійки за це не взявши. Врешті, ніхто не забезпечений від того, що в приватній клініці все добре зроблять.. Випадків - море! Та й не кожен собі може дозволити приватну клініку. І якщо везе швидка в державну, бо пацієнт може "дуба дати" від можливого перитоніту, вряд чи пацієнт буде дуже перебирати... легше вже в державній добиватись нормального обслуговування.. Це реально..
  • 0

#82 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 31.03.2009 – 12:12

Перегляд дописуВакуОлька (31.03.2009 13:06) писав:

Прошу не переходити на особистості... Тим більше. що мої слова стосувалися осіб чоловічої статі, які не є лікарями-гінекологами... :rolleyes:

Ваші слова - "чоловіки не завжди зі слів дружин і подруг добре в курсі про жіночі справи" - вони кого стосувались, якщо не секрет?
І друге питання - Ви справді вважаєте, що "бути в курсі" треба обов'язково бути гінекологом?

ну... Не треба вже отак хаяти державну медицину... мені операцію на апендикс робили державними інструментами і ліками, ні копійки за це не взявши.

Це коли було? Мені робили в 2000-му. І, до речі, я ледь дуба не дав - бо в поліклініці мене лише вислухали і одразу викликали швидку, щоб мене терміново відвезти на операцію, а от в самій лікарні я дві години з болями в животі чекав, поки на мене увагу звернуть, а потім ще дві години - поки на операцію відвезуть. В результаті ледь-ледь не сталося найгіршого. І добиватись якоїсь там справедливості, коли тобі в пузі ріже, якось воно не дуже...
  • 0

#83 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень

Відправлено 31.03.2009 – 12:24

Перегляд допису-=VJ=- (31.03.2009 13:12) писав:

Ваші слова - "чоловіки не завжди зі слів дружин і подруг добре в курсі про жіночі справи" - вони кого стосувались, якщо не секрет?
І друге питання - Ви справді вважаєте, що "бути в курсі" треба обов'язково бути гінекологом?
1. Чоловіків, які "не завжди зі слів дружин і подруг добре в курсі про жіночі справи"... Ви тут не один, хто будує власну думку на розповідях.
2. "Бути в курсі" і бути гінекологом-спеціалістом - різні речі... Як би я, наприклад, могла говорити про відчуття при огляді андрологом, якщо я не чоловік. хоча, теоретично я "в курсі" що й до чого, але не скажу, що змогла б сперечатись на таку тему з мужчиною..

Перегляд допису-=VJ=- (31.03.2009 13:12) писав:

Це коли було? Мені робили в 2000-му. І, до речі, я ледь дуба не дав - бо в поліклініці мене лише вислухали і одразу викликали швидку, щоб мене терміново відвезти на операцію, а от в самій лікарні я дві години з болями в животі чекав, поки на мене увагу звернуть, а потім ще дві години - поки на операцію відвезуть. В результаті ледь-ледь не сталося найгіршого. І добиватись якоїсь там справедливості, коли тобі в пузі ріже, якось воно не дуже...
2003.. Столичні клініки, блін... ну, значить мало вас боліло, раз дві години чекали поки увагу звернуть... Мені теж "різало в пузі", але уваги добилась..

Повідомлення відредагував ВакуОлька: 31.03.2009 – 12:25

• 0

#84 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 31.03.2009 – 12:32

Якщо продовжите в тому ж дусі - перейиеную тему на "чи в курсі чоловіки, що робить в пісі гінеколог"...... припиняйте оф-топний спір бо далі буду видаляти, що не по темі питання!!!
  • 0

#85 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 31.03.2009 – 14:07

Перегляд дописуВакуОлька (31.03.2009 13:24) писав:

Як би я, наприклад, могла говорити про відчуття при огляді андрологом, якщо я не чоловік. хоча, теоретично я "в курсі" що й до чого, але не скажу, що змогла б сперечатись на таку тему з мужчиною..

На тему чого? власних відчуттів? Так я не помітив щось, що тут хтось намагався сперечатися на тему "відчуття жінки від огляду гінекологом". Тут просто практично одразу натякнули, що чоловікам в цій темі не місце.

А стосовно "огляду андрологом" - я Вас страшенно здивую: андрологи вузькоспеціалізовані лікарі, і займаються виключно чоловіками. А стосовно захворювань, які передаються статевим шляхом, то цим займаються ті самі ваші (не)улюблені гінекологи - спочатку оглядають жінку, потім чоловіка, роблять у обох пробу на аналізи і дають лікування виходячи з результатів бакпосіву. Тільки якщо у жінки мазок береться всього лише з піхви, у якої досить мало нервових закінчень і до якої просто дістатися, то у чоловіків аналізи беруть з уретри (хочете бути практично в курсі - візьміть скляну трубку і засуньте собі в сечовивідний канал - зрозумієте, що огляд жінки у найгрубішого гінеколога можна вважати ніжними ласками). Причому беруть в тому самому гінекологічному кріслі, інакше не дістати до простати для масажу перед взяттям мазка. То що, шановні наші "ображені жінки з унікальними жіночими знаннями", ще хочте поговорити про "чоловіків, які не завжди зі слів дружин і подруг добре в курсі про жіночі справи", чи може, як просять шановні модератори, припинимо цей флуд, відкинемо середньовічний сексизм і залишимо за кожним право обговорювати все, що йому заманеться без розділу на статі? Чи чоловікам і далі не варто пхати носа не в свої справи і хай все йде, як у нас зараз в суспільстві заведено - вона ганяє з "проблемами по жіночому", а він п'є з друзями пиво перед телевізором і чхати хотів, що там з її здоров'ям робиться?

Перегляд дописуbendera.UA (31.03.2009 13:32) писав:

Якщо продовжите в тому ж дусі - перейиеную тему на "чи в курсі чоловіки, що робить в пісі гінеколог"

Так давно вже просимо про перейменування :D Всеодно нинішня тема давно себе вичерпала ще з перших постів ;)
  • 0

#86 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 31.03.2009 – 14:18

Перегляд допису-=VJ=- (31.03.2009 15:07) писав:

На тему чого? власних відчуттів? Так я не помітив щось, що тут хтось намагався сперечатися на тему "відчуття жінки від огляду гінекологом". Тут просто практично одразу натякнули, що чоловікам в цій темі не місце.

А стосовно "огляду андрологом" - я Вас страшенно здивую: андрологи вузькоспеціалізовані лікарі, і займаються виключно чоловіками. А стосовно захворювань, які передаються статевим шляхом, то цим займаються ті самі ваші (не)улюблені гінекологи - спочатку оглядають жінку, потім чоловіка, роблять у обох пробу на аналізи і дають лікування виходячи з результатів бакпосіву. Тільки якщо у жінки мазок береться всього лише з піхви, у якої досить мало нервових закінчень і до якої просто дістатися, то у чоловіків аналізи беруть з уретри (хочете бути практично в курсі - візьміть скляну трубку і засуньте собі в сечовивідний канал - зрозумієте, що огляд жінки у найгрубішого гінеколога можна вважати ніжними ласками). Причому беруть в тому самому гінекологічному кріслі, інакше не дістати до простати для масажу перед взяттям мазка. То що, шановні наші "ображені жінки з унікальними жіночими знаннями", ще хочте поговорити про "чоловіків, які не завжди зі слів дружин і подруг добре в курсі про жіночі справи", чи може, як просять шановні модератори, припинимо цей флуд, відкинемо середньовічний сексизм і залишимо за кожним право обговорювати все, що йому заманеться без розділу на статі? Чи чоловікам і далі не варто пхати носа не в свої справи і хай все йде, як у нас зараз в суспільстві заведено - вона ганяє з "проблемами по жіночому", а він п'є з друзями пиво перед телевізором і чхати хотів, що там з її здоров'ям робиться?Так давно вже просимо про перейменування :D Всеодно нинішня тема давно себе вичерпала ще з перших постів ;)
Співчуваю вам за болісний огляд в уролога.А щодо теми - то вона приблизно про те, чому, за спостереженнями автора, жінки 18-24 років рідше ходять на прийом до гінеколога, аніж ті, що старші.В темі, думаю, ще не всі чоловіки висловились.А ви - так.
Он топ, спостереження автора справді трохи не точні, бо зосереджені навколо якогось одного враження.Хто подасть якісь результати соцдослідження з посиланнями?Навіть якщо це буде чоловік...всі це оцінять і не будуть брати звинувачення зі стелі про сексизм жінок у цій делікатній і болючій темі))))
  • 0

#87 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 31.03.2009 – 14:26

Перегляд дописувеснянка (31.03.2009 15:18) писав:

Хто подасть якісь результати соцдослідження з посиланнями?

Не українське, а російське, але, думаю, різниця невелика.

В цілях вивчення дотримання принципів медичної етики і деонтології дитячими гінекологами опитано 83 лікарі даного профілю з Санкт-Петербурга і інших регіонів Росії, а також 272 дівчинки і дівчат-підлітків у віці 12-17 років, що лікувалися у дитячого гінеколога; паралельно проводилося анкетування їх матерів; крім того, був проведене опитування 305 матерів дівчаток молодшого віку (1-10 років), що також проходили лікування з приводу гінекологічних захворювань.

Аналіз результатів анонімного анкетування показав, що 16% батьків дівчаток молодшого віку не вважали доброзичливим і уважним відношення дитячого гінеколога до їх доньки. Враховуючи вік дівчаток і їх захворювання, треба визнати, що в цих випадках тактика лікаря була невірною. Також звертає на себе увагу, що тільки 76,4% дівчаток старшого віку відзначили доброзичливе відношення лікаря, інші відповіли негативно або важко відповісти.

Основою етики анамнезу є уважне вислухування і делікатна постановка питань дитячим гінекологом. 74,9% батьків дівчаток молодшого віку відповіли, що лікар завжди вислуховував все, що вони хотіли розповісти йому, 17,1% - іноді вислуховував і 8% - ніколи повністю не вислуховував; батьки дівчаток старших вікових груп відзначили в 89,9% випадків, що дитячий гінеколог завжди вислуховував їх, в 10,1% випадків - тільки іноді; відповідей <ніколи не вислуховував> не було.

У 40,3% випадків дівчатка відповіли, що відчували біль при обстеженні. Зрозуміло, що больові відчуття не завжди залежать від маніпуляцій лікаря, тут має значення і саме захворювання, і ступінь чутливості дівчинки. Отже однозначно оцінити цей показник складно, але дитячим гінекологам треба враховувати, що великий відсоток дівчаток випробовують біль при огляді і проводити його найбільш щадним методом. По відповідях дівчаток з'ясовувалася реакція лікарів на їх скарги, що вони відчувають біль при огляді: 41,7% лікарів говорили дівчаткам, що це природно і нормально; 19,5% просили дівчинку потерпіти; 30,6% заспокоювали і прагнули не робити боляче; 8,2% взагалі не реагували на скарги.

У практиці дитячого гінеколога зустрічаються випадки опору дівчинки огляду. Тільки 11,7% опитаних лікарів написали, що не зустрічалися з цим явищем. Тактика лікарів в цих випадках різна і залежить від стану дівчинки, від контакту з матір'ю. Позитивним є те, що 90,6 з ті, що 100 відповіли прагнуть знайти підхід, заспокоїти, добитися обстеження. Деякі не оглядають дівчинку на даному прийомі, а після бесіди з нею і з батьками призначають повторний прийом (13,2 з що 100 відповіли). З що 100 відповіли 5,7 не наполягають на огляді, що викликає подив, оскільки лікар в цьому випадку практично не виконує своєї функції і тим самим не визначає точно захворювання. В окремих випадках лікарі відправляють пацієнтку до іншого фахівця або вдаються до допомоги колег.

Останніми роками етичним правилом лікарів всіх спеціальностей є докладне інформування пацієнта або його законного представника про суть хвороби, прогноз, методи діагностики і лікування, а також пов'язані з ними можливі ускладнення. Нас цікавила думка лікарів про право батьків отримати докладну інформацію. 82,9% лікарів, що відповіли, написали, що батьки мають право на докладну інформацію, 11% відповіли, що не завжди, і 6,1% вважають, що батьки не мають права на докладну інформацію. Лікарі, що відповіли, що батьки мають право на докладну інформацію, пояснили свою позицію тим, що повнота інформації допоможе переконати батьків точно дотримувати їх рекомендації, а також тим, що батьки - найближчі люди, несуть відповідальність за дитину і повинні знати правду.

Частину лікарів відзначили, що якщо дівчинка молодше 15 років, вони дають повну інформацію її батькам, а якщо старше 15 років - враховують думку самої дівчинки, оскільки вона має право на конфіденційність. Крім того, при наданні інформації лікарі абсолютно правильно враховують характер взаємин батьків і дівчинки, ступінь компетентності матері. Ряд лікарів надає або не надає інформацію залежно від стану здоров'я дитини, що невірно: цей чинник не повинен впливати на повноту інформації.

Наступне питання на відміну від теоретичного попереднього з'ясовувало, як дитячі гінекологи реалізують свою думку в практичній діяльності. Виявилось, що повну інформацію дають тільки 57,5% (хоча право на повну інформацію визнали 82,9%), коротку інформацію - 34,2%, поступають залежно від ситуації - 8,2% лікарів.

Дитячим гінекологам було поставлено питання: <З якого віку пацієнтки Ви повідомляєте їй її діагноз?> На це питання відповіли 24% респондентів. Були названі самі різні віки. Розкид у відповідях і велике число тих, що не відповіли свідчать, що у лікарів немає чіткого уявлення з цього питання. Крім того, з'ясовувалося, наскільки детально інформація про стан здоров'я дається дівчинці. 26,8% лікарів відповіли, що дають докладну інформацію, 51,8% - у загальних рисах, 19,6% - залежно від ситуації, характеру і розвитку дівчинки, 1,8% - практично не дають ніякої інформації.

Відповіді лікарів узгоджуються з думкою старших дівчаток, 55,8% яких відповіли, що лікар детально розповідав про захворювання, тоді як 44,2% дівчаток не було задоволено отриманою інформацією.

Завжди складним для лікаря є повідомлення несприятливого діагнозу і прогнозу. Більшість лікарів (56,7%) повідомляють такий прогноз тільки у загальних рисах, 16,4% лікарів - детально, 26,9% - взагалі не говорять про несприятливий прогноз. Лікарі, що повідомляють докладний прогноз, пояснювали свою тактику тим, що дівчинка і її мати повинні свідомо брати участь в лікуванні і дотриманні режиму, а також тим, що про своє здоров'я в майбутньому дівчинка повинна знати. Ті, хто обмежувався коротким повідомленням прогнозу, обгрунтовували це психологічним станом дівчинки. На жаль, була і така відповідь: <Ніколи розмовляти>. Ті, хто не повідомляє прогнозу, в основному, пояснюють це небажанням травмувати дитину.

На питання, з якого віку пацієнтки вони повідомляють несприятливий прогноз дівчинці, 9,4% лікарів відповіли: <з будь-якого, але у присутності матері>. Більшість лікарів повідомляють прогноз пацієнтці при досягненні нею віку 14 років, 15,6% - до 14 років.

Сучасні установки медичної етики вимагають від лікарів обговорення з батьками плану обстеження і лікування дівчинки, причому з вказівкою різних методів лікування, можливих ускладнень при них, а також докладного пояснення режиму і гігієни дівчинки. За даними нашого опиту, 84,3% лікарів обговорюють з батьками план обстеження і лікування дівчинки, 15,7% не рахують таке обговорення необхідним. З тих, хто обговорює з батьками методи діагностики і лікування, 90,1% лікарів указують при цьому на можливі ускладнення.

По відповідях батьків отримані дещо інші дані. Лише 56,5% батьків дівчаток молодшого віку відповіли, що лікар детально розповів їм про правила лікування, зокрема назвав призначені ліки; тільки 27,4% батьків написали, що лікар пояснив інші методи лікування; про можливі ускладнення лікарі розмовляли з 39,6% батьків. 72,4% батьків молодших дівчаток відзначили подробицю повідомлення про режим дівчинки і 72% - про гігієну дівчинки.

Дещо вище показники по відповідях батьків дівчаток старшого віку. Так, 72,6% батьків відзначили докладну розповідь про лікування, але про можливі ускладнення при лікуванні батькам старших дівчаток повідомлялося лише в 38,3% випадків. 76% батьків відзначили, що лікар детально розповідає про режим і 74,9% - про гігієну дівчаток.

Представляють інтерес відповіді дівчаток старшого віку, наскільки вони обізнані про лікування, що призначається ним. 80,2% дівчаток, що були на амбулаторному прийомі, відповіли, що лікар детально розповів їм про призначене лікування. З іншого боку, тільки 58% дівчаток, що знаходяться на лікуванні в стаціонарі, відзначили, що лікар пояснював, як їх обстежуватимуть і лікуватимуть.

Після надання інформації про стан здоров'я дівчинки, методах її обстеження і лікування лікар повинен отримати так звану <інформовану згоду> батьків, а також дівчаток старше 15 років на певне лікування. Проте тільки 52,6% лікарів вважають, що батьки володіють правом вибору методу лікування, а в своїй практиці лише 10,6% лікарів майже завжди отримують згоду на лікування, що призначається; 44,7% - рідко цікавляться думкою батьків по лікуванню і стільки ж лікарів (44,7%) взагалі не питають згоди батьків на лікування, що призначається. Ці дані підтверджуються відповідями батьків: всього 31,9% батьків дівчаток молодшого віку і 42,9% батьків дівчаток старшого віку написали, що лікар радився з ними по призначеному лікуванню.

• 0

#88 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень

Відправлено 31.03.2009 – 15:05

Перегляд допису-=VJ=- (31.03.2009 15:07) писав:

А стосовно "огляду андрологом" - я Вас страшенно здивую: андрологи вузькоспеціалізовані лікарі, і займаються виключно чоловіками. А стосовно захворювань, які передаються статевим шляхом, то цим займаються ті самі ваші (не)улюблені гінекологи - спочатку оглядають жінку, потім чоловіка, роблять у обох пробу на аналізи і дають лікування виходячи з результатів бакпосіву. Тільки якщо у жінки мазок береться всього лише з піхви, у якої досить мало нервових закінчень і до якої просто дістатися, то у чоловіків аналізи беруть з уретри (хочете бути практично в курсі - візьміть скляну трубку і засуньте собі в сечовивідний канал - зрозумієте, що огляд жінки у найгрубішого гінеколога можна вважати ніжними ласками). Причому беруть в тому самому гінекологічному кріслі, інакше не дістати до простати для масажу перед взяттям мазка. То що, шановні наші "ображені жінки з унікальними жіночими знаннями", ще хочте поговорити про "чоловіків, які не завжди зі слів дружин і подруг добре в курсі про жіночі справи", чи може, як просять шановні модератори, припинимо цей флуд, відкинемо середньовічний сексизм і залишимо за кожним право обговорювати все, що йому заманеться без розділу на статі? Чи чоловікам і далі не варто пхати носа не в свої справи і хай все йде, як у нас зараз в суспільстві заведено - вона ганяє з "проблемами по жіночому", а він п'є з друзями пиво перед телевізором і чхати хотів, що там з її здоров'ям робиться?
Уявляєте - не здивували... бажання перевіряти на собі відчуття чоловіків не маю, тому й не буду сперечатись а тільки поспівчуваю вам, що пройшли через такі "страшні" процедури....
Звикли, щоб за вами було останнє слово? та без проблем... Най вам буде "стрижене", як в тому анекдоті про одвічну суперечку чоловіків і жінок...
  • 0

#89 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 31.03.2009 – 15:28

Ну я ж не провидець.. Ви ж не сказали з якими скаргами прийшла дівчина до лікаря... А хороше знеболювальне - це не варіант... Якщо болі, звичайно, не специфічні, наприклад. під час місячних, то варто пройти обстеження...
Та провидце бути і необов’язково ;)
А питання в тому і є - набіса лікар, який замість обстежити хворого каже: "Після дощичка в четвер минеться".
  • 0

#90 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 31.03.2009 – 15:31

Перегляд дописуbulbashka_aero (31.03.2009 16:28) писав:

А питання в тому і є - набіса лікар, який замість обстежити хворого каже: "Після дощичка в четвер минеться".

То питання більш обширне і стосується не лише гінекологів. А звучить воно "на біса Україні нинішня система освіти та медицини".
  • 0

#91 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 31.03.2009 – 19:57

Ну ви мене дістали......... навмисно мовчав - не реагував на тему. але є точка кипіння............

Волати не буду (хто. звідки й чому......) - але можу оприлюднити результати специфічного (в т.ч. особистого, бо приймав участь) опитування дівчат 16-18 років. що виховувались в дитячих будинках Харківчької, Донецької, Луганської, Дніпропетровсьої і Сумської обл. - 46%мали статеві відносини до 14 років, з них 58% - насильницького (в різних формах) характеру - ЦЕ НЕ ДІВЧАТА???......... і лише 5 % звертались до гініколога.........
  • 0

#92 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 882 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 31.03.2009 – 20:18

в перше пішла до такого лікаря в 11 класі... після чого в мене була справжня психотравма, що навіть працювати мусів психолог (дозвольте без деталей).. змогла піти до лікаря лише через пару років знову, 1.до приватного 2.до жінки 3. до провіреної
Результат: тепер ходжу регулярно (я й тоді до неї вперше пішла, бо сама по собі я така, що й через страх піду, лише би все було гуд), вона дуже ніжна, акуратна (і фізично, і морально), сама охайно виглядає, в кабінеті чистенько, тепленько і не відчувається дискомфорту.
Стосовно першого мого досвіду з таким дохтором, то можу сказати таке: лікар, особливо такий, як гінеколог, повинен бути водночас і психологом. Є жінки, яким байдуже, а є - ніжні, які звикли до комфорту,компетентності.. Він мусить зважати, з ким і що говорить, робить.
Наприклад,
1. от знайома знайомої дістала якусь заразу, при чому в 19. Лікар, як на мене, в такому віці пацієнтки, має зважати ЛИШЕ ні її думку.. так та лікарка мало того, що розповіла все мамі без бажання пацієнтки, так ще й обсміяла і обкритикувала. Це було в Києві
2. як на першому курсі ми мали в універі медогляд, то був жах. Зайшла я в той кабінет, а там.... тісно, все таке старе...включно з лікарями, в окулярах напівобличчя, без рукавичок зі старющими і підозрілими руками.... Я так і не зняла тоді штанів і переконала їх, що в мене тато акушер-гінеколог, і як треба буде, їм зі штатів пришлють усі мої аналізи

До чого ж я веду, що мабуть тим, що дівчата так мало відвідують лікаря, є ряд причин, зокрема:
1. халатність сами дівчат, їх необізнаність
2. халатність лікарів
3. страх
4. відсутність грошей
  • 0

#93 Dovgapanchoha

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 307 повідомлень

Відправлено 31.03.2009 – 21:02

От наболіла тема...

Ділюся досвідом своїм.
Вперше я тути потрапила, коли у 14 років мала їхати в табір, а як же у 14 років в табір і без гінеколога? правильно. ніяк. тому ми з подругами пішли на медогляд. Керівник сказав проходити медогляд за кілька днів до від.їзду, от ми всі разом і пішли. А в мене, як на те, почалися місячні. І от коли я прийшла до гінеколога (до якого вже там талончика дали, вибирати не доводилось) і сказала, що мені треба довідку, вона природньо сказала роздягатися, я, природньо, сказала, що місячні, і що через тиждень прийти не можу, бо через 4 дні їду.
Ви знаєте, це був не просто крик. Це я не знаю як і назвати. Яка ж я погана, що не прийшла раніше! А вона мені не напише, що я здорова, бо може в мене там кіста на півпіськи. І в такому дусі ще довго. Зараз мені було б просто неприємно. Тоді мені було 14 років. Я зареклась туди більше не ходити. Мені було прикро, боляче і страшно.
Другого разу потрапила перед універом. Не знаю, коли були ваші часи, що лікарі приходили у школу, коли вчилася я, нас просто в один день відіслали в поліклініку на медогляд. Отож, ми пішли всі хором.тобто класом. знову ж таки, прийшли в реєстратуру і кому який номерок попався. А кого дають?
Правильно. того, до кого черга найменша і бажаючих найменше. чому, тоді я цим не поцікавилась.
Отож тоді я довго наважувалась (ну якій дівчинці не страшно перед першим оглядом гінеколога?) і таки зайшла.
З першого погляду я зрозуміла, що мені не раді, ну та ладно. Десь я таке чула, що якщо ти дівчина, то необов.язково тебе оглядатимуть, а як і так, то необов.язково на кріслі. Мені: "Роздягайся". Ну а я обережненько так: "А на крісло треба?"
замість "так" я нарвалась на крик. Ну це в мене судьба. хай.
Отже. я роздягаюсь. (мені 17, я вперше на огляді). і кладу одяг на стілець, на якому перед тим сиділа. Після того я ще вислухала довгу нотацію на підвищених тонах, мовляв я б ще їй на саму лікарку одяг повісила. (господи, я дитина, я перший раз, я не знаю, що в них заведено знятий одяг на кушетку класти!).
Ну після того вона таки мене оглянула, як оглядають дівчаток (це ж треба! тобі 17? а ти ще ні? ах ах) До речі це був мій перший і останній раз у гінеколога з не надто обсриженими нігтями... Скажу так: це було не найприємніше відчуття. Ви здогадуєтесь.
І був ще 3й раз.
Уже у 20. Огляд на трудову книжку.
І знов до кого попало.
І знов з дверей я зрозуміла, що мені нераді.
І знов було крику.
Я прийшла додому в сльозах. Бо мене принизили, бо зі мною говорили, як з б..., пробачте. Їй там щось не сподобалось і вона вже зробила для себе всі необхідні висновки. Ну правильно, хіба може дівчина у 20 років, що прийшла до лікаря і в якої щось не так, бути тільки з одним чоловіком? Ні воно обов.язково "прадажная женщіна", значить і говорити з нею треба відповідно, так їй, падлюці і треба! Сказала мені, що в мене щось страшне, швидше за все гонорея. (насправді це була невенерична, не страшна молочниця, як вияснилося пізніше, у іншого лікаря зі зробленими аналізами).
Наступного разу я пішла з мамою до НОРМАЛЬНОГО лікаря.
Ви не уявляєте, як контрастно відчувається різниця! Коли зі мною просто говорили по-людськи. І не репетували.
З того часу я ходжу до неї.

Отже, причини, принаймні, як я це бачу:

Крім того, що соромляться, що мами не розказують нічого, ще часто перший досвід такого огляду буває негативним, бо у кого попало.

А взагалі я й досі не на крилах туди лечу.
І всі ці речі про особисті інструменти (мені, до речі, ними чомусь ще більш боляче, ніж їхніми залізяками) і одноразові тапочки все одно не згладжують враження від того, що в тебе там колупаються. Це все одно дуже важко психологічно, якою б доброю і толерантною не була моя лікарка. (((

А ширм у нас теж нема.

і ще. Ноги залежно від маніпуляцій. Часом п.ятамии, а часом і колінами. Тоді правда шкарпетки й тапочки не поможуть.

Повідомлення відредагував Dovgapanchoha: 31.03.2009 – 21:06

• 0

#94 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 31.03.2009 – 21:28

Перегляд допису-=VJ=- (30.03.2009 13:23) писав:

щастя деяким жінкам і на думку не спадає, що висловлена чоловіком думка може заслуговувати на вже третю сторінку розповідей про те, що вони "сунуть носа не до своєї справи".
Теми треба класіфікувати за принципом "Ме" і "Жо".

І здіймати галас , як би випадково хтось в жіночий туалет зайшов.

Я вважаю, що маю право бути в цій темі, може якусь думку своїй жінці підкину.

І взагалі, маю дочку 10-и років, причому в багатьох питаннях вона мене слухає більше ніж жінку. Відтак цю тему жіночою рахувати некоректно. Вибачаюсь, якщо когось образив.

Повідомлення відредагував yushchenko: 31.03.2009 – 21:41

• 0

#95 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 31.03.2009 – 22:08

Перегляд допису-=VJ=- (31.03.2009 15:31) писав:

То питання більш обширне і стосується не лише гінекологів. А звучить воно "на біса Україні нинішня система освіти та медицини".
А пан вірить, що існують вузькі проблеми? Це не гудзик пришити - це глобальна картина. Отже і причина мусить бути глобальна.
Якби люди ще зі школи не спостерігали, як проводяться "медогляди", вони б, можливо, з більшою повагою ставилися до лікарів. Чи більше б вірили, що вони існують не просто так...
Це стосується будь-яких лікарів. Бо дівчата не ходять не тільки до гінеколога. І хлопці теж. Люди в більшості випадків не ходять до лікарів без гострої потреби, бо не довіряють.
Тож так, питання саме в цьому - нащо нам така освіта і медицина.
  • 0

#96 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 01.04.2009 – 23:37

Доречі питання автору а чи проходе він що пів року чи що річно огляди у купи лікарів типу стоматолога,ортопеда,чи робить він флююорографію і т п ТОбто чому така увага саме до одної з купи ігнорованих населенням процедур

Повідомлення відредагував Петлюра: 01.04.2009 – 23:38

• 0

#97 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 02.04.2009 – 15:22

Перегляд дописуПетлюра (2.04.2009 00:37) писав:

Доречі питання автору а чи проходе він що пів року чи що річно огляди у купи лікарів типу стоматолога,ортопеда,чи робить він флююорографію і т п ТОбто чому така увага саме до одної з купи ігнорованих населенням процедур
Ну так, почав їсти цукерки - починай звикати до стоматологічного крісла.)
  • 0

#98 reyneke

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 03.04.2009 – 18:03

Можна подумати, профілактичні огляди в уролога не ігноруються більшою частиною чоловічого населення. ;) Хоча там теж бажано проходити раз на рік, чи 2.
  • 0

#99 Гість_Nazik_*

• Гості

Відправлено 03.04.2009 – 21:23

Перегляд дописуreyneke (3.04.2009 19:03) писав:

Можна подумати, профілактичні огляди в уролога не ігноруються більшою частиною чоловічого населення. ;) Хоча там теж бажано проходити раз на рік, чи 2.
ииии да
  • 0

#100 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 04.04.2009 – 08:31

Nazik -усне попередження на перший раз. читай ОСЬ ТУТ
  • 0