Перейти до вмісту

Розмовляти українською модно

Повідомлень в темі: 331

#61 Гатило

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 22.11.2006 – 08:56

Мені говорити українською тяжко. Я за звичай послуговуюся в побуті суржиком. Рідко трапляється нагода порозмовляти зі співбесідником, який би зрозумів українську без домішків...
Ділова мова існує, принаймні, курс у нас на юрфаці такий був "ділова українська мова", власне саме цим варіантом із літературних послуговуюся найчастіше за фахом, бо я юрист.
Україномовність у Запоріжжі - віктимний чинник, часто викликаєш у оточуючих невмотивовану агресію. Проте, керуватися у виборі мови модою є ознакою несвідомості. Я не збираюся відмовлятися від своєї мови лише тому, що місцеві недоумки волають про те, що мені слід їхати додому (!) до Львова. Я народився у Запоріжжі, я люблю свій край і не збираюся нікуди звідси відїзджати. Загалом же ж ситуація лажова... За останні 15 років стан справ лише погіршився.
  • 0

#62 lyanochka

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 341 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів-)

Відправлено 09.02.2007 – 17:35

Перегляд дописуAndyR (18.07.2006 11:50) писав:

2 Пл_Я_ма:
Сам нещодавно вернувся з Києва. Перепрошую звичайно перед нормальними киянами та їх "вірних симпатиків", але це справді паскудство... таке враження, що першою реплікою на будь-яке питання задане українською є "што-што?". Окрім того, можуть просто не звернути уваги на тебе. Тобто задаєш питання, людина дивиться на тебе і просто тупо валить в іншу сторону. Вже не говорю за те, щоб допомогти чимось... Я стояв в метро і бачу краз під"їхало одне. Я не встиг прочитати, куди воно їду, і питаюсь в якоїсь жіночки: це метро до Хрещатику зараз їде? вона: ні...я стою...метро від"їзджає і на стіночці пише: 2-га станція Хрещатик... і що? і за що?... паскудно дійсно... Я думав, чесно кажучи, що ця зверхність кудись дінеться згодом.... але де там..
Хоча, були 2 жіночки, котрі все-ж помогли і виручили, сказавши "ну...ми ж всі українці, ми маєм помагати одне одному, незалежно від того, що по ТВ говорять"... я посміхнувся і поневолі пригадалось слова Кіплінга: ми с тобой одной крови, Маугли... я звичайно віддячив панянкам, але на душі всеодно лишився осад.. вони були настільки горді себе, що вони помогли, зжалившись наді мною, що я просто знітився... нам, "пєрєфєрійним" звичайно до цього не звикати, але ж так не робиться... можливо, через те, що я львівський, мені надто дивно це сприймати, але ж ТАК НЕ МАЄ БУТИ!!!...
Я, звичайно, і побачила це повідомлення через півроку, але дуже хочу відповісти. Надіюсь, що ти побачиш цю відповідь. Я з Луганська, добре володію, думаю і мрію українською, бо батьки зі Львова і привили в мені любов до України. Ти кажеж за Київ, можеж тільки уявити, шо твориться на сході, на крайньому сході!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Але знаєш, дуже рада, що найшла цей сайт і підкріпила свій шалений патріотизм стількома прочитанами ту повівдомленнями!!!!!Я приїду поступати до Львова і українська мова буде лунати для мене всюди, не лише дома.я хочу сказати, що ми МАЄМО БЕРЕГТИ СВОЮ МОВУ і хай через рік, чи, може, через десять, але ми будемо жити пот заслугам, мати єдину сильну державу, якій бдуть заздрити всі!!!!!!!!!!!!!!!до речі, я теж приймала участь у конкурсі ім. Яцика, але, на жаль, рівень тут не є дуже високий.поки не дуже високий)))))Тримайся!
  • 0

#63 Andy

Безкрилий Ангел

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 232 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 12.02.2007 – 10:33

lyanochka
Твої сподівання справдились))) Цю відповідь я побачив, і доволі приємно вражений. Нам тут у Львові набагато легше дозволити собі так думати і говорити. А коли навколо всі думають інакше ніж ти, поводитись по-українськи набагато важче. Тому такі люди в мене завше викликали лиш повагу ) +1
  • 0

#64 4esterfielter

вже не чайнік - самоваррр

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 615 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Рівне - Київ - Рівне - Київ (туди-сюди їжджу:)

Відправлено 22.02.2007 – 17:41

Щодо мовної ситуації в Києві - мені переважно трапляються україномовні й нелицемірні люди. Карма така чи що?
  • 0

#65 Inferna

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 236 повідомлень
  • Місто:місто-герой Київ

Відправлено 22.02.2007 – 17:46

можливо ти просто не загострюєш свою увагу на невихованих та тупих російськомовних :(
  • 0

#66 4esterfielter

• Користувачі
  • 615 повідомлень

Відправлено 28.02.2007 – 17:17

Перегляд дописуInferna (22.02.2007 17:43) писав:

можливо ти просто не загострюєш свою увагу на невихованих та тупих російськомовних :D
пхе, вони мені просто не трапляються на шляху...або я їх справді не помічаю...от халепа...треба над цим подумати... :)
  • 0

#67 Hostile

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 43 повідомлень

Відправлено 28.02.2007 – 17:27

нє, не модно... але позлити москалів прікольно :D :)
  • 0

#68 Krendelek

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 125 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 28.02.2007 – 17:57

А я зара навіть вдома розмовляю на українській....раніше такого не було...
  • 0

#69 Мавр

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень

Відправлено 28.02.2007 – 19:20

Перегляд дописуlyanochka (9.02.2007 17:32) писав:

Ти кажеж за Київ, можеж тільки уявити, шо твориться на сході, на крайньому сході!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Абсолютно підтримую і розумію. Живу в центральній Україні, але ситууація така ж :D попросила недавно серветки в кафе - почула вже згадане тут што-што. І так скрізь: на вулиці, в маршрутці. :) Коротше, люди тут змоскадені, щоправда - не особливо злісні. П.С: Всі справжні патріоти, тримайтеся! :cool1:
  • 0

#70 4esterfielter

• Користувачі
  • 615 повідомлень

Відправлено 01.03.2007 – 12:15

Перегляд дописуHostile (28.02.2007 17:24) писав:

нє, не модно... але позлити москалів прікольно <_< :blink:
моду творимо ми самі... Якщо ми не схожі на інших і маємо стиль - хтось на нас купиться і почне те ж саме робити...хіба ні?
  • 0

#71 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 04.03.2007 – 15:10

Мене останнім часом перестало дратувати "што-што", якщо воно вимовлене щиро, тобто, людина дійсно не знає таких слів. Намагаюсь пояснити, вже буде знати. І взагалі, якщо ми будемо силою намагатись прищепити цю моду (а особливо, послуговуючись хамством), то нічого з цього не вийде. Імперія багато років культивувала свою "моду". Мода на українську переможе, коли люди побачать, що нашою мовою користуються справді найкращі і найкультурніші, інтелектуальна еліта, до прикладу, на противагу усіляким проФФесорам.
А от що мене бісить так це те, коли людина виросла тут, прекрасно мене розуміє, а в розмові тупо продовжує "штокать і какать", зневажаючи не лише мене, а й цілу націю. А коли робиш зауваження, то чуєш щось типу "ти занадто на цьому зациклюєшся". Але ж це елементарне хамство і неповага до співрозмовника. Чомусь такі особи коли збираються емігрувати кудись, то мову вивчають заздалегідь, бо тамошні "буржуазні націоналісти" з ними панькатись не будуть...
  • 0

#72 Delex

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 109 повідомлень
  • Місто:Одеса

Відправлено 08.03.2007 – 11:44

Перегляд допису4esterfielter (1.03.2007 12:12) писав:

моду творимо ми самі... Якщо ми не схожі на інших і маємо стиль - хтось на нас купиться і почне те ж саме робити...хіба ні?

Ти правий! Я приїхав вчитися до Одеси(сам нікого не знаю :) )і багато чув про нелюбов до української мови в цьому місті :P ,але говорив саме українською і через деякий час ,багато людей ,які спочатку розмовляли російською :cry: почали розмовляти українською! :cool2:
Виявляється модно <_<
  • 0

#73 SkyNET

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень

Відправлено 08.03.2007 – 22:16

А у нас балакай не балакай українською, нею таки ніхто і не заговорить :cry:
  • 0

#74 sancti

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 36 повідомлень

Відправлено 21.04.2007 – 19:53

правильно Ющук на конференції казав: поки ми мові гімни співаємо "ти така співоча, така мелодійна", вона потихеньку вмирає як мова науки й побуту...
а на зміну приходить "общєпанятний язік", щоб його...
не співати треба (хоча... якщо зі сцени в прямому сенсі лунатиме укр. мова - то це прорив), а рішуче діяти...
  • 0

#75 ZOLOTO

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 66 повідомлень
  • Місто:Київ - ВИНОГРАДАР

Відправлено 21.04.2007 – 21:37

Нам намагаються вже давно донести - що розмовляти українською - МОДНО . Але все частіше зустрічаєш російськомовну молодь .
  • 0

#76 Вік

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 21.04.2007 – 21:41

Перегляд дописуZOLOTO (21.04.2007 22:37) писав:

Нам намагаються вже давно донести - що розмовляти українською - МОДНО . Але все частіше зустрічаєш російськомовну молодь .
частіше у порівнянні з яким періодом?
  • 0

#77 Zmi

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень

Відправлено 23.04.2007 – 21:04

Конкурс з української мови імені Петра Яцика опустився до рівня звичайної олімпіади... Призове місце коштує дешево, а премія, наприклад, за перше місце на третьому етапі - 100 грн. (у 2006 році)... Це прикро, але мені розповідали "переможці"...
Але розмовляти українською - модно, що конкурс, на жаль, не доводить.

Повідомлення відредагував Zmi: 23.04.2007 – 21:13

• 0

#78 Пересічний

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 88 повідомлень

Відправлено 26.05.2008 – 23:53

Модно бути індивідуальним, тобто вирізнятися серед бездумного натовпу позитивними якостями, культурою, інтелектом. Коли Київ заговорить українською - це вже буде не модно, просто правильно. Зараз, щоб заговорити українською в москалемовному середовищі треба по-перше це вміти, тобто бути достатньо освіченим. По-друге треба мати достатньо сміливости і волі, щоб тримати свою лінію, а не йти бездумно за стадом. По-третє треба думати і аналізувати теперішнє і минуле, треба керуватися у своїх діях розумом, а не бути як всі.
Тобто україномовність - це лідерство, відзнака особливости.
Колись всі заговорять українською. Але мені шкода тих людей, які побоялися докласти до цього власних зусиль, які не змогли відчути себе в авангарді змін, а завжди плелися в заду :rolleyes:
  • 0

#79 макарена

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 28.05.2008 – 16:11

Перегляд дописуПересічний (27.05.2008 00:53) писав:

Модно бути індивідуальним, тобто вирізнятися серед бездумного натовпу позитивними якостями, культурою, інтелектом. Коли Київ заговорить українською - це вже буде не модно, просто правильно. Зараз, щоб заговорити українською в москалемовному середовищі треба по-перше це вміти, тобто бути достатньо освіченим. По-друге треба мати достатньо сміливости і волі, щоб тримати свою лінію, а не йти бездумно за стадом. По-третє треба думати і аналізувати теперішнє і минуле, треба керуватися у своїх діях розумом, а не бути як всі.
Тобто україномовність - це лідерство, відзнака особливости.
Колись всі заговорять українською. Але мені шкода тих людей, які побоялися докласти до цього власних зусиль, які не змогли відчути себе в авангарді змін, а завжди плелися в заду :rolleyes:
Пане, я з вами згодна, згодна і ще раз згодна!!! Бо мені деякі російськомовні знайомі кажуть, мовляв, мову українську люблю, але говорити не буду через те, що виходить суржик ( типу, не хочу поганити мову своїм невмінням). Але проблема в тому, що ці російськомовні знайомі якось не дуже спішать вчитися українській мові, вчитися гарно говорити, незважаючи на мою посильну агітацію...Ну, а про волю і сміливість--тут ви взагалі прочитали мої думки...

Повідомлення відредагував макарена: 28.05.2008 – 16:12

• 0

#80 Ти_чи_підросла

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 160 повідомлень
  • Місто:Місто ГЕРОИ КИІВ

Відправлено 28.05.2008 – 16:26

Ага.Я розмовляю українською завжди.Але "Розмовляти українською модно" поясни лохам із моєї школи,які втупу на неї женуть типу"о,файних хлопець".
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних