Перейти до вмісту

Розмовляти українською модно

Повідомлень в темі: 331

#261 Katakana

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 11 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Вінниця

Відправлено 10.06.2010 – 01:25

Я ТЕЖ КОЛИШНЯ ЖЕРТВА ПРИМУСОВОЇ УЧАСТІ В ЦЬОМУ КОНКУРСІ!!!!!!! От нафіга це потрібно, а головне КОМУ? Коли приїхала у Вінницю вчитись, то була в шоці від манери спілкуватись СУРЖИКОМ!!! цілком здорово-мислячих людей, які займали призові місця в олімпіадах, мовних конкурсах, тести на 12...Це тупе заучування правил (в першу чергу). Навчіть молодь, насамперед правильно розмовляти, а потім все решта...
  • 0

#262 Rafflesia

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень
  • Місто:У батьковій хаті

Відправлено 10.06.2010 – 21:30

Перегляд дописуСамотня (17.05.2010 01:10) писав:

не знаю, як там більшість, а у нашій школі на цей конкурс йшли у примусовому порядку. і ніхто сильно не старався, бо по-перше примусово, а по-друге нафіга це комусь потрібно.
Особливо неприємно, коли стараєшся, тужишся та навіть (!) дууумаєш, потім займаєш 2 місце і на обласну олімпіаду їде дівчинка, яка пише з помилками, зате складає віршики про кохання, КОхання... Не розумію, хто править цим світом.. От би Ктулху сюдаво...)) приїжджайте в ЗП - туто швидко української навчать)) правильної української!!!XD
  • 0

#263 змій

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 406 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Африка

Відправлено 04.07.2010 – 23:40

Конкурси потрібні, бо це один з методів поширення Української Мови, це важливо!
  • 0

#264 Монблан

Писар

• Користувачі
  • 442 повідомлень

Відправлено 05.07.2010 – 07:48

Змій,
забули,певно,дописати якщо вони чесні і справедливі.
  • 0

#265 murko

Писар

• Користувачі
  • 469 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 09.05.2013 – 21:51

моя сестра, мала сучка, говорить вдома російською. я думаю приїхати і надавати їй піздюлєй, але це не допоможе. думаю забрати її до Львова, але їй доведеться жити у гуртожитку разом з іншими рагулями з факультету української філології. а якщо не українська філологія - то що? Настя вчити німецьку не хоче. нічого не хоче. вік такий. життя таке. важке, у 15 років. а говорити українською - це відстій. так модні пацани і дівчата не роблять.
  • 4

#266 murko

Писар

• Користувачі
  • 469 повідомлень

Відправлено 09.05.2013 – 21:54

Перегляд дописуГуцул (09.05.2013 – 21:53) писав:

Твоя сестра вже купила собі путівку у життя, не потрібно їй заважати. Вона зробила правильний вибір ;)))
ти, я бачу, ще той шутнік.

ліпше би порадили, що з таким робити. серйозно.

Повідомлення відредагував murko: 09.05.2013 – 21:55

• 0

#267 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 688 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 09.05.2013 – 22:05

Перегляд дописуmurko (09.05.2013 – 21:51) писав:

моя сестра, мала сучка, говорить вдома російською. я думаю приїхати і надавати їй піздюлєй, але це не допоможе. думаю забрати її до Львова, але їй доведеться жити у гуртожитку разом з іншими рагулями з факультету української філології. а якщо не українська філологія - то що? Настя вчити німецьку не хоче. нічого не хоче. вік такий. життя таке. важке, у 15 років. а говорити українською - це відстій. так модні пацани і дівчата не роблять.
праильно, нема чого на ту українську філологію, нє

і та, ті східняки дуже швидко українізовуються, принаймні так було в мене) тепер донеччан від львських не відрізниш) пишаюсь ними навіть)) чи то львовом, бо так перемінює)
  • 0

#268 murko

Писар

• Користувачі
  • 469 повідомлень

Відправлено 09.05.2013 – 22:20

Перегляд дописуshіver2005 (09.05.2013 – 22:01) писав:

Та ми просто сидимо тут у скайпі і над вами угораємо. Зараз на будь-якій роботі вимога - розмовляти російською. Чого ти хочеш від розумної сестри працювати у Львові? Я поділяю твої погляди на сестру але окрім патріотизму переконувати нема чим. А це не аргумент для розумних людей.
я розумію. і я теж досить добре володію російською мовою, без цього ніяк, особливо в такому місті як Дніпропетровськ. але я вважаю, що при цьому треба мати хороші знання української мови. а найголовніше - не вважати, що українська - мова рагулів, не вважати хоча би через те, що нею говорить уся наша родина.
емоції, але вона мене дещо ображає.

Перегляд дописуЧортеня (09.05.2013 – 22:05) писав:

праильно, нема чого на ту українську філологію, нє
вони багато говорять суржиком.
і, до речі у нас в Дніпрі те ж саме. я якось йшла зі свого факультету і почула як дівчинка жалілася іншій: "ну ти панімаєш, вони кажуть, шо люблять український язик, но говорять суржиком!", і це були студентки української філології, я їх знаю.
не показник, але все одно смішно.

Цитата

і та, ті східняки дуже швидко українізовуються, принаймні так було в мене) тепер донеччан від львських не відрізниш) пишаюсь ними навіть)) чи то львовом, бо так перемінює)
ну, що я хочу сказати. львівська ґвара - дуже дивна штука, цікава, але з неправильними наголосами і полонізмами. мені досі говорять, що я маю російський акцент, хоча насправді його немає, як і галицького діалекту. ну, говорять це переважно якісь дурепи.
а якщо ті східняки говорять українською мовою - можна лише потішитись. я думаю, так і є, ви журналісти, і мусите гарно і правильно розмовляти.

Повідомлення відредагував murko: 09.05.2013 – 22:22

• 1

#269 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 09.05.2013 – 22:21

Перегляд дописуmurko (09.05.2013 – 21:54) писав:

ти, я бачу, ще той шутнік.

ліпше би порадили, що з таким робити. серйозно.
Тут складно щось порадити, мабуть, час згаяно, якщо сестра уже зайняла таку позицію. Їй потрібне молодіжне україномовне середовище аби вона побачила, що нормальні її ровесники розмовляють українською, тоді є шанс, що думка зміниться. Дуже класно було якби вона "підсіла" на якусь україномовну музику. Молодь розмовляє тією мовою, яка грає у їхніх навушниках. :) Але не факт, що ти вже її переконаєш, сама розумієш.
  • 0

#270 murko

Писар

• Користувачі
  • 469 повідомлень

Відправлено 09.05.2013 – 22:36

Перегляд дописуshіver2005 (09.05.2013 – 22:28) писав:

українською говорять багато рагулів і вони відштовхують людей від української, бо вони не хочуть бути схожими на них.
нажаль, я не знаю, де вона зустріла тих рагулів. і сподіваюся, що я не є одним з них. але думаю, що так воно і було. щось її відштовхнуло.
так, слід прийняти її такою, якою вона є. хоча наразі вона як біла ворона.
особливо поряд з братом. у якого все навпаки. але вони ніколи через це не сваряться.

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (09.05.2013 – 22:21) писав:

Тут складно щось порадити, мабуть, час згаяно, якщо сестра уже зайняла таку позицію. Їй потрібне молодіжне україномовне середовище аби вона побачила, що нормальні її ровесники розмовляють українською, тоді є шанс, що думка зміниться. Дуже класно було якби вона "підсіла" на якусь україномовну музику. Молодь розмовляє тією мовою, яка грає у їхніх навушниках. :) Але не факт, що ти вже її переконаєш, сама розумієш.
я думаю, вже запізно. хоча їй ще слід більше побачити і зрозуміти. можливо, її думка з часом зміниться.
  • 0

#271 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 09.05.2013 – 22:46

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (09.05.2013 – 22:21) писав:

про навушники - посперечалась би. я тоді по ідеї мала б розмовляти винятково англійською) а на ділі я нею володію поганенько, на жаль.
поставила себе на місце тої сестри (ну у нас наче не така аж різниця у віці, а я себе досі позиціоную як підліток), думаю вона підлаштувалась під компанію де це нормально, виділятись українською не хоче, щоб не вилазити за рамки в компанії і не стати білою вороною. щоб поміняти це, треба поміняти компанію (а для цього скоріш за все треба таки поміняти місце проживання), але тут вже я не знаю, чи воно справді варте того - у питанні між друзями і мовою…навіть не знаю. ну, сестра вже свій вибір зробила, може ще передумає колись в майбутньому. в принципі, якщо друзі справжні, приймали б і з українською, але не всі підлітки (а точніше, мало які) люблять виділятись на загальному фоні, якщо вже виділятись то за рахунок всяких пірсингів-татушок-синіх патлів. можна їй якось вживити ідею, що розмовляючи українською, вона буде "не такою як всі" (а цього багато підлітків шукають, бо бути "як всі" це ж гірше смерті"), але навряд чи то звучатиме переконливо.
  • 0

#272 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 09.05.2013 – 22:56

Перегляд дописуКрихітка (09.05.2013 – 22:46) писав:

про навушники - посперечалась би. я тоді по ідеї мала б розмовляти винятково англійською) а на ділі я нею володію поганенько, на жаль.
Я мав на увазі коли існує конкуренція двох мов, як в Україні. Була б Іспанія побутово двомовною, ти б "англізувалася", я гадаю.
  • 0

#273 murko

Писар

• Користувачі
  • 469 повідомлень

Відправлено 09.05.2013 – 23:01

Перегляд дописуКрихітка (09.05.2013 – 22:46) писав:

поставила себе на місце тої сестри (ну у нас наче не така аж різниця у віці, а я себе досі позиціоную як підліток), думаю вона підлаштувалась під компанію де це нормально, виділятись українською не хоче, щоб не вилазити за рамки в компанії і не стати білою вороною. щоб поміняти це, треба поміняти компанію (а для цього скоріш за все треба таки поміняти місце проживання), але тут вже я не знаю, чи воно справді варте того - у питанні між друзями і мовою…навіть не знаю. ну, сестра вже свій вибір зробила, може ще передумає колись в майбутньому. в принципі, якщо друзі справжні, приймали б і з українською, але не всі підлітки (а точніше, мало які) люблять виділятись на загальному фоні, якщо вже виділятись то за рахунок всяких пірсингів-татушок-синіх патлів. можна їй якось вживити ідею, що розмовляючи українською, вона буде "не такою як всі" (а цього багато підлітків шукають, бо бути "як всі" це ж гірше смерті"), але навряд чи то звучатиме переконливо.
ну, я пам'ятаю себе у її віці. я мала російськомовних друзів, на половину росіян, до речі, і з усієї компанії мене підтримало лише двоє. мені було цього достатньо, та кожного разу я намагалася підтвердити правильність свого вибору, і, наприклад, знайомилася через інтернет з досить цікавими україномовними людьми, спілкувалася з ними, порівнювала. жаль, що деякі з них "погубилися".
а у неї навпаки, вона хоче влитися у компанію своїх крутих, як вона вважає, друзів.
нехай говорить російською, але не вважає, що всі україномовні - селюки. це вже просто нерозумно.

Перегляд дописуshіver2005 (09.05.2013 – 22:51) писав:

Добраніч.
Зображення

ви ж любите котів.

Повідомлення відредагував murko: 09.05.2013 – 22:57

• 0

#274 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 09.05.2013 – 23:02

Значить у тебе був стрижень щоб протистояти оточенню, а вона його не має. Що поробиш, не всі є стійкими та принциповими. Можливо, якщо родина україномовна, то з часом вона підкорегує свої погляди, коли минуть ця підліткова гарячковість і бажання здаватися "крутою". Хоча, може, у неї навпаки якийсь родинний конфлікт, відторгнення?
  • 1

#275 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень

Відправлено 09.05.2013 – 23:12

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (09.05.2013 – 22:56) писав:

Я мав на увазі коли існує конкуренція двох мов, як в Україні. Була б Іспанія побутово двомовною, ти б "англізувалася", я гадаю.
я розумію, але тоді до чого тут музика?

Перегляд дописуmurko (09.05.2013 – 23:01) писав:

нехай говорить російською, але не вважає, що всі україномовні - селюки. це вже просто нерозумно.
ну я надіюсь, ти їй це все сказала асабіста) хоча підліткам що не кажи, особливо якщо з напором, все зроблять навпаки й назло, бо старші усі дурні і не шарять в жизні.

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (09.05.2013 – 23:02) писав:

Значить у тебе був стрижень щоб протистояти оточенню, а вона його не має. Що поробиш, не всі є стійкими та принциповими. Можливо, якщо родина україномовна, то з часом вона підкорегує свої погляди, коли минуть ця підліткова гарячковість і бажання здаватися "крутою". Хоча, може, у неї навпаки якийсь родинний конфлікт, відторгнення?
може, в неї просто нема мотиву для того протистояння, такий собі мовний пофігізм.

а взагалі, давайте в Тарабуки спитаєм :)) до речі, де вона же ж?

Зображення
спати-спати-спати)
  • 1

#276 murko

Писар

• Користувачі
  • 469 повідомлень

Відправлено 09.05.2013 – 23:16

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (09.05.2013 – 23:02) писав:

ну, питання мови у нашій родині не є принциповим. доказом цього є брат, який поряд з нею говорить українською мовою, та ще й їздить на змагання з бойового гопака, з чого тішиться й вона сама. просто я виховувалася дідом і бабою, здебільшого, а вони говорять українською.
тому якби вона хотіла "показати характер", то напевно обрала би інший спосіб.
вона легко піддається впливу. є у неї подруга і друг, їх батьки росіяни, і самі діти говорять російською дуже гарно. вона рівняється на них.
хай буде так, головне не суржик. шівер правильно сказав, якою б мовою вона не говорила, все одно сім'я.
та все одно мені не до кінця зрозуміла її ідея. чому б при цьому не знати гарно й українську. чим більше мов, тим ліпше для неї.
  • -1

#277 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • 688 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 09.05.2013 – 23:17

ну, не скажіть так про вплив оточення однозначно

моя одногрупниця і подруга - з Миколаїва
в неї вся сім"я російськомовна, більша половина друзів теж (але батьки - це основне , тут нічого далі навіть не так впливає)
і вона з ними всіма розмовляла завжди українською , бо їй так подобається, і вона хоче бути українкою цілком
от тому і до Львова, власне, приїхала, щоб мати змогу жити в оточенні україномовних
^^
я її поважаю)

Повідомлення відредагував Чортеня: 09.05.2013 – 23:17

• 2

#278 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 09.05.2013 – 23:19

Перегляд дописуКрихітка (09.05.2013 – 23:08) писав:

я розумію, але тоді до чого тут музика?
Тому що якщо ти навіть будеш вдома розмовляти українською, але у маршрутках тебе зустрічає російськомовна музика, у твоєму плеєрі грає російськомовна музика, якщо улюблені співаки твої і твоїх друзів російськомовні, то під впливом цього ефекту починаєш їх наслідувати. Це не суха теорія, я свого часу спілкувався зі львівськими школярами, які всі були з україномовних родин, але слухали на фм-радіо російську попсу. Їхня мова була значно більше зросійщена, ніж у батьків і там мотивів "крутизни" не було, просто через музику вони на автоматі перебирали російські слова. Звісно, має значення не лише музика, але її вплив, мабуть, більший, ніж, скажімо, фільмів чи передач. Бо кіно ти один раз подивишся, а улюблену пісню можна сто разів слухати.
  • 1

#279 murko

Писар

• Користувачі
  • 469 повідомлень

Відправлено 09.05.2013 – 23:23

Перегляд дописуЧортеня (09.05.2013 – 23:17) писав:

ну, не скажіть так про вплив оточення однозначно

моя одногрупниця і подруга - з Миколаїва
в неї вся сім"я російськомовна, більша половина друзів теж (але батьки - це основне , тут нічого далі навіть не так впливає)
і вона з ними всіма розмовляла завжди українською , бо їй так подобається, і вона хоче бути українкою цілком
от тому і до Львова, власне, приїхала, щоб мати змогу жити в оточенні україномовних
^^
я її поважаю)
у мене теж є знайома з Миколаєва, вчиться зі мною у Львові. вона жахливо розмовляла українською. зараз вже набагато ліпше, але краще б вона говорила російською, чесне слово.
і з мене теж, іноді, вилітають російські слова. наприклад, за 20 хв. доповіді на тему про тяглих селян я жодного разу не звернула уваги на те, що замість "панщини" говорила "барщина". і викладач мене не виправив. лише потім одногрупниця запитала мене, чому саме так. мені було соромно.

Повідомлення відредагував murko: 09.05.2013 – 23:43

• 0

#280 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень

Відправлено 09.05.2013 – 23:29

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (09.05.2013 – 23:19) писав:

Тому що якщо ти навіть будеш вдома розмовляти українською, але у маршрутках тебе зустрічає російськомовна музика, у твоєму плеєрі грає російськомовна музика, якщо улюблені співаки твої і твоїх друзів російськомовні, то під впливом цього ефекту починаєш їх наслідувати. Це не суха теорія, я свого часу спілкувався зі львівськими школярами, які всі були з україномовних родин, але слухали на фм-радіо російську попсу. Їхня мова була значно більше зросійщена, ніж у батьків і там мотивів "крутизни" не було, просто через музику вони на автоматі перебирали російські слова. Звісно, має значення не лише музика, але її вплив, мабуть, більший, ніж, скажімо, фільмів чи передач. Бо кіно ти один раз подивишся, а улюблену пісню можна сто разів слухати.
ну не знаю. у мене, і це очевидно, усі друзі слухають іспанську музику, а я з іспанських виконавців назву...о, енріке іглесіаса) і ще максимум 3-4 гурти чи виконавців і то такі, що відомі на міжнародному рівні.
маршруток тут нема) у автобусах ніякої музики. з друзями ми їх не обговорюємо)

а вдома я слухаю франківський Західний Полюс.

+тб не дивлюсь, хіба що серіали типу "теорія великого вибуху" і "як я зустрів вашу маму" і то частіше за все переключаю на мову оригіналу. справді, мене в іспанському середовищі музична й телевізійна проблема якось оминає, але коли друзі говорять про якихось місцевих знаменитостей (чиї імена я чую вперше), я чемно роблю вигляд що розумію, про що йде мова
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних