Перейти до вмісту

Розмовляти українською модно

Повідомлень в темі: 331

#241 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 21.11.2009 – 17:16

Перегляд дописуst SPEAKER (21.11.2009 12:02) писав:

Ні, це більшість націоналістів стверджує, ніби українська мова є рідною для кожного українця, хоча це повністю безпідставне ствердження.
Тю, так і правильно стверджують, адже російськомовний українець - це перевертень. Як і кетайськомовний, англомовний, або польськомовний, або ще який, крім україномовного.

Перегляд дописуst SPEAKER (21.11.2009 12:10) писав:

Але цілеспрямоване нав"язування мови однієї частини населення іншій з аргументацією наче це "мова предків" вважаю недоцільним. Консолідації, про яку йша мова, не відбувається.
От і не нав'язуйте нам вашу кляту москальську.

Перегляд дописуst SPEAKER (21.11.2009 12:42) писав:

Ви й досі будете копатися у глибині століть? Майже всі, хто був причетний до воїн та репресій, вже давно померли. Скільки можна називати людей, які нічого не зробили ані вам, ані мені агресорами і вбивцями? Чого ви клеймете нинішні покоління?
Можемо покопирсатися у невиконанні Росієї сучасного договору про тимчасове базування її флоту в Севастополі, у "газових" шантажах теж.

Не можу погодитися. Російськомовних далеко не 17% й україномовних зовсім не 83%. Розподіл носіїв мови цілком відрізняється від розподілу національностей.
Не погоджуйтеся, доводьте - ми посміємося нівроку.

Перепрошую, ви в якому році народилися? Хто особисто вам нав"язував?
Особисто мені нав'язала середня школа №32 м. Києва. Потім гімназія №32 м. Києва цю фіґню виправляла. Радий, що талант учителів гімназії дозволив досягти спіху в цій нелегкій справі.

Перегляд дописуst SPEAKER (21.11.2009 12:59) писав:

Ну тоді визнайте, що адміністрація Теревень знищує російську на локальному рівні.
БУГОГА!
Цитату з правил про заборону саме російської мови всюда негайно наведіть!
  • 0

#242 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 21.11.2009 – 17:43

Що значить : розмовляти українською модно ? Незрозуміло. Говорити українською для українця, є просто природнім явищем. Нормальним. Про моду тут і мови бути не може. Не китайською ж нам говорити.
  • 0

#243 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 21.11.2009 – 19:51

Перегляд дописуst SPEAKER (21.11.2009 15:55) писав:

звичайно. Я вже звик що різного роду папуги й мавпи лише й можуть оперувати такими термінами як "троль", "невдаха", "запроданець", в такий спосіб уникаючи відповідей і надаючи ваги власній маячні.
Наприклад я не вважаю, що троль є таким ганебним явищем. І Ви, своєю присутністю тут, згуртували користувачів, привернули увагу до української мови та її виживання в зросійщеному середовищі. Величезне дякую.

Більшість, хто перечитає Ваші аргументи, чи то скоріш їхню повну відсутність, ще завзятіше буде захищати право на існування української та її відродження.

Недавно почув цікаве слово "вторинність". Мені здається, що україномовні мають постійно стикатись із своєю вторинністю, відчувати заздрість до сильніших культур, саме вона змушує вас замість наведенная аргументів лаяти тих, хто не розділяє вашу спопугаїну думку.

Ну і лайтеся собі на здоров"я. Такою українську націю і бачитиме світ: націю лайливих расистських маргіналів.
А хто з Вами лається? Спокійно ведемо бесіду, це ж не московський сайт, де поява українця чи просто людини, що не молиться на Путіна, провокує користувачів на показ усієї величі російської мови.

Але то не аргументи, а казна що. На кожен з них я дав вичерпну відповідь і довів, що вони або беззмістовні, як наприклад (російська - собача мова), або не мають відношення до питання (російська мова загрожує незалежності).
Людина, що не поважає державної мови цілком може й не поважати державність, це людина без принципів. В разі евентуальної війни підноситиме патрони російським визволителям від озвірівших українців, що нахабно українізують бідненьких російськомовних громадян України.

До речі, ніби то притиск російськомовних і є основною картою для ведення антиукраїнської пропаганди в Росії.

Я не буду коментувати вигадану вами дурню, бо такого я не говорив.
Ну як не говорили?

Ви ж кажете, що українська мова має померти, тому її треба знищити вже.

За Вашою ж логікою: Ви теж маєте колись померти (якщо не Чахлик Невмерущий), тому Вас треба знищити вже.
Допоможіть самі собі, існують шнурок та мило. Будьте послідовним.

Повідомлення відредагував yushchenko: 21.11.2009 – 19:57

• 0

#244 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 22.11.2009 – 10:06

Я націоналістка, і буду розмовляти українською, вигідно мені це чи не вигідно - не зважатиму. Мені це виГІДНО, бо я вважаю себе гідною дочкою своїх предків. І моя душа на місці.
А запроданці за "вонючий" газ здатні продати себе з потрохами.

Декому варто слухати тільки ФМ Русскоє радійо, а не пертися розказувати комусь про вигоду, та ще й ламаною українською. Бо це банально, наївно і шито білими нитками.

А українська мова - все ж таки МОДНА. Я це зауважую з кожним роком дедалі більше.

Повідомлення відредагував Родослава09: 22.11.2009 – 10:21

• 0

#245 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 22.11.2009 – 15:03

Перегляд дописуРодослава09 (22.11.2009 10:06) писав:

А українська мова - все ж таки МОДНА. Я це зауважую з кожним роком дедалі більше.
Мода визначається дітьми: щойно відновили навчання українською, так через 10 років перші здобутки. Ще за 10 років здобутки помножаться, адже почнеться жваве спілкування нової хвилі молоді між собоў, а ще за 15 років закінчить навчання перша хвиля повністю україномовних нащадків - і все, й Україна перемогла остаточно.
Відлік - 1993 рік. Отже межа - 2028 рік.
  • 0

#246 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • 2601 повідомлень
  • Місто:Павутина

Відправлено 22.11.2009 – 18:34

Перегляд дописуst SPEAKER (21.11.2009 14:55) писав:

...або не мають відношення до питання (російська мова загрожує незалежності).
"Россия кончается там, где кончается русский язык", знайомі Вам такі слова?

Я одразу сказав, що пагано знайомий із діяльністю цієї особи. Так, я визнаю помилку.
Щодо Столипіна, раджу прочитати хоч тут. Для того щоб розуміти суть питання про яке Ви намагаєтесь вести дискусію необхідно перш за все знати історію. Можливо знайомство з діяльністю Столипіна, додасть Вам розуміння чому українська мова наразі поступається російській у своєму розвитку.

Недавно почув цікаве слово "вторинність". Мені здається, що україномовні мають постійно стикатись із своєю вторинністю, відчувати заздрість до сильніших культур, саме вона змушує вас замість наведенная аргументів лаяти тих, хто не розділяє вашу спопугаїну думку.
Гарне слово, і те що воно характеризує нажаль дійсно властиве багатьом українцям. Однак Ви не вірно його розумієте, вторинність властива тим українцям, що почувають себе гіршими за інші нації і відмовляються від своїх переконань та звичаїв, в тому числі переходять на російську мову.

Перегляд дописуzav (22.11.2009 15:03) писав:

Мода визначається дітьми: щойно відновили навчання українською, так через 10 років перші здобутки. Ще за 10 років здобутки помножаться, адже почнеться жваве спілкування нової хвилі молоді між собоў, а ще за 15 років закінчить навчання перша хвиля повністю україномовних нащадків - і все, й Україна перемогла остаточно.
Відлік - 1993 рік. Отже межа - 2028 рік.
Оптимістично, навіть можна буде побачити це на власні очі. Заве, дайте я Вас розцілую за такі слова! :wacko:
  • 0

#247 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 22.11.2009 – 19:11

Я постійно натрапляю в Києві на пртилежну тенденцію. Я часто спілкуюся з росіянами. Деякі з них з великою повагою ставляться до того, що я розмовляю українською мовою. Одні кажуть : вашу мову приємно слухати, вона співоча; інші кажуть - нічого, я й так зміст вловлюю, говори своєю, я розумію, що це важливо.

Але іноді зустрічаються росіяни, яких неймовірно дратує, що я не переходжу на російську мову. І це саме ті росіяни, які почуваються "вторинними" (так, у них це явище значно розпосвюдженіше, ніж у нас). Це росіяни з національних "меншин", також росіяни, народжені поза територією Росії, або ті, що з глибинки переїхали до центру - Пітеру і Москви. Вони відчувають велику потребу, щоб їх визнавали "русскімі" і тому нервуються на будь-які прояви іншої національної самосвідомості. Проблем із самовизначенням у росіян також досхочу. Як, напевне, і в будь-якої сучасної нації :wacko:.
  • 0

#248 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 22.11.2009 – 23:47

За кордоном такого питання і не може виникати.
  • 0

#249 Take-Mau

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 129 повідомлень

Відправлено 23.11.2009 – 00:47

Перегляд дописуБезбожник (21.11.2009 17:43) писав:

Що значить : розмовляти українською модно ? Незрозуміло. Говорити українською для українця, є просто природнім явищем. Нормальним. Про моду тут і мови бути не може. Не китайською ж нам говорити.
Пане, ми це й так наємо. Це байка для тих хто у совєтському танку, тобто для людей, які не мислять самостійно. Їм треба щоб було модно. Най буде!
Так що тс-с-с-с-с-ссс... :)

Тим більше, модно, природно - одне иншому не вадить.

Повідомлення відредагував Take-Mau: 23.11.2009 – 00:48

• 0

#250 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 23.11.2009 – 01:01

Перегляд дописуTake-Mau (23.11.2009 00:47) писав:

Пане, ми це й так наємо. Це байка для тих хто у совєтському танку, тобто для людей, які не мислять самостійно. Їм треба щоб було модно. Най буде!
Так що тс-с-с-с-с-ссс... :)

Тим більше, модно, природно - одне иншому не вадить.

Дозвольте не погодитись. Мова - це не іграшка. Вона з молоком матері передається. Відносити таку річ до сфери моди є звичайнісіньке кощунство. Модними можуть бути жіночі спідниці. Мова ж - це зі сфери святині. Опускати її до "модньо чи не модньо" це знаєте...або самодурство, або ж самолюбування, ( не про Вас сказано) котре може далеко завести будь яку націю. Питання мови, як на мене, взагалі не повинне обоговорюватись. Є нація - є мова. Крапка.

Повідомлення відредагував Безбожник: 23.11.2009 – 01:19

• 0

#251 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 23.11.2009 – 06:11

Перегляд дописуphobos (22.11.2009 18:34) писав:

Гарне слово, і те що воно характеризує нажаль дійсно властиве багатьом українцям. Однак Ви не вірно його розумієте, вторинність властива тим українцям, що почувають себе гіршими за інші нації і відмовляються від своїх переконань та звичаїв, в тому числі переходять на російську мову.
Так і я вважаю. Бачимо, що Ст Спікер превиразно показав свою вторинність, ба й другосортність. З чим його й вітаємо.

Якщо ж узяти до уваги, що " мода - нетривале панування певного смаку в якійсь сфері життя чи культури", то будемо робити все, щоб мода на українську мову затяглася в часі надовго. Тут уже від нас багато залежить, від нашої влади, котру оберемо. :)

Повідомлення відредагував Родослава09: 23.11.2009 – 06:12

• 0

#252 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 24.11.2009 – 17:57

Уф...важко..
Була в Росії - спілкувалася українською, корінні росіяни мене розуміли, що не зрозуміли вже казала російською, потім вони попросили мене навчити їх базових слів української мови (тобто найвживаніші слова).
спостерігаю цікаву тенденцію, коли дзвоню в установу якусь і мені відповідають російською, розмовляю далі українською, через хвилину, мій співрозмовник автоматично переходить на українську)))
Якщо є повага між людьми, вони завжди знайдуть спільну мову. І не залежатиме в якій країні і якою мовою вони спілкуються. Мова дана людині для порозміння з іншими. А в нас якось навпаки, лише одні непорозуміння.

Повідомлення відредагував Amili: 24.11.2009 – 17:57

• 0

#253 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень
  • Місто:Дубно -> Нетішин -> Київ -> New York

Відправлено 25.11.2009 – 00:30

Перегляд дописуst SPEAKER (21.11.2009 04:27) писав:

Я не виключаю у майбутньому переходу на англійську мову і в перспективі, мабуть, буде слід до неї перейти. Але то питання майбутнього, його вирішуватимуть наші онуки чи правнуки. І коли це питання постане, я назву свого онука недолугим, якщо він чіплятиметься за "предків", заперечуючи світовий прогрес.

Але поки маємо сьогодення і нерентабельність підтримки того, що не надто користується попитом, очевидна. Навіщо заперечувати факти? Ви самі чудово розумієте, що у випадку визнання російської другою державною, українська відімре природним шляхом через свою непотрібність більшості. Так, можуть залишитися невеликі осередки її використання, але з часом зникнуть і вони. То навіщо штучно за рахунок платників податків підтримувати нежиттєспроможну річ?

Поки що я замість аргументів спостерігаю лише істеричні воплі купки маргіналів, що зводяться до "це мова предків".

Тож, підсумовуючи, скажу, що зараз варто перестати чіплятися за неконкурентноспроможну мову і перейти до російської, а коли і вона стане такою - то до англійської (чи хто його знає як воно там у майбутньому буде).
Поки що я замість Ваших, обгрунтованих на твердих фактах і доказах, аргументів спостерігаю лише якісь безапеляційні субєктивні судження. А саме: Ви досить слизько ухиляєтесь від деяких питань. Наприклад, в чому саме полягає продвинутість російської мови над українською? Тільки не треба повторювати одне й те саме "бо російськомовних більше". Які її такі граматичні та лексичні переваги, що українці мають її обирати як першу мову? Чим вона краща?

Росія є фактично одною з найвідсталіших і найвідсталішою у Великій Вісімці(Сімці невключаючи Росію). То чому треба обирати мову такої держави? І ще: хіба не буде абсурдним те, що наша держава Україна, а державна мова російська?
  • 0

#254 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • 974 повідомлень
  • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 25.11.2009 – 11:03

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 14:49) писав:

Ну була ж колись у царській Росіїї модною французька мова. То що? Це якось нашкодило?
Аристократи вважали, що французька милозвучніша за мужицьку російську.
Те саме і тепер: поки не буде нормальної української мови, поняття якої не підмінятимуть сільським суржиком, доти її і вважатимуть мовою селюків.
І будуть праві, бо з тим що є, як вірно помітив АЛЬБЕРТ, можна лише на городі поратися.
клав я на інших,як вони думають,мова не може бути модною,бо мода змінюється,а мову не змінити! До корінно я маю на увазі. Згода? Я розмовляю УКРАЇНСЬКОЮ!!! :P
  • 0

#255 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 02.12.2009 – 20:28

Юлі "бі-бі"?
"Мегаржычный украинский перевод! Особенно перевод Бреда Пита"© http://torrents.ru/f...c.php?t=2470843
"Все, кто ноет, что фильм - говно, стали жертвами русских дубляторов, ИМХО... Потому что, если бы русский дубляж был смешным (а для этого есть все предпосылки в оригинале), то даже в случае, если не понравился сюжет, пользователи все равно реагировали бы сдержаннее... Говорили бы "Мне не понравилось", а не "Такого говна я еще не видел"...
Другое дело украинский дубляж... Если захотите посмеяться, раздобудьте его после выхода лицензии и будет вам счастье... Вот только перед просмотром запаситесь подгузниками термостойкими... Ибо ссать будете кипятком..."© http://torrents.ru/f...349458#29349458
Люди вже обрали.
  • 0

#256 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 03.12.2009 – 18:51

Перегляд дописуAmarok (25.11.2009 01:30) писав:

І ще: хіба не буде абсурдним те, що наша держава Україна, а державна мова російська?
Взагалі то - дурний аргумент. В Австрії - німецька, абсурдно?

Повідомлення відредагував yushchenko: 03.12.2009 – 18:53

• 0

#257 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4199 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 19.02.2010 – 19:14

Перегляд дописуst SPEAKER (21.11.2009 11:27) писав:

Я не виключаю у майбутньому переходу на англійську мову і в перспективі, мабуть, буде слід до неї перейти. Але то питання майбутнього, його вирішуватимуть наші онуки чи правнуки. І коли це питання постане, я назву свого онука недолугим, якщо він чіплятиметься за "предків", заперечуючи світовий прогрес.

Тож, підсумовуючи, скажу, що зараз варто перестати чіплятися за неконкурентноспроможну мову і перейти до російської, а коли і вона стане такою - то до англійської (чи хто його знає як воно там у майбутньому буде).
У ваших міркуваннях є проблемка, принаймні років двісті українська знаходилась у несприятливих обставинах, однак не вимерла, тож ,навіть і при двомовності, вважати, що українська раптом вимре, підстав нема. Ви насправді забагато покладаєте на сучасний статус української як держанної, реальна користь цього статусу для української досить незначна.
Щодо російської - то російська із розвалом СССР зазнала чи не найбільшик втрат, вам досить лише глянути із вашого хутору в ширший світ. Із розвалом СССР та зникненням СЕВ усі ці чехи, поляки (центральна Европа, сюди ж балтика)... уже не вивчають російської в школах. Ви знайдете чеха, що знає російську, серед старшого покоління, але не серед молодшого. Очевидно, що й колишня радянська Середня Азія, й Кавказ відходитимуть від російської дедалі більше. Уже зараз грузини, які російською ні бе, ні ме - звичайне явище. Навіть у Росії національні меншини розвиватимуть свої мови.
Й нарешті - конкуренція. Завдяки залізній завісі, російська уникала конкуренції із сучасною мовою науки - англійською, російська була мовою науки на 1/6. Втрати російської в цій сфері порівнянні із втратами радянської електронної промисловості. Скажімо в Україні в цій сфері (природничі науки) російська уже витіснена англійською, в цій сфері англійська витісняє російську в самій Росії. Як результат - відбувається деградація самої мови, це дедалі більше мова подібних до вас палких борців із "нациками" (ті борці часом двох слів зв’язати не можуть, але це не про вас) , а зовсім не мова квантової механіки. Росія - технологічно відстала країна, вона уже зайняла місце сировинного додатку, тож ситуація тут лише гіршатиме.
Тобто вам слід бути повністю послідовним. Сучасна російська теж не є перспективна (як і українська). Вона не рівня не те що англійській, а й таким мовам як португальська, іспанська, арабська, китайська... Це не мова міжнародного спілкування, а лише національна мова однієї технологічно відсталої країни, тому навіть поступається подібним національним мовам деяких тех. розвинених країн (німецька, французька). Тож будьте послідовні в своїй логіці, вивчайте одразу найперспективнішу англійську, не морочтесь із російською, не заперечуйте світовий прогрес :unsure: .
  • 0

#258 Helena

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень

Відправлено 16.05.2010 – 17:30

Брр..Сумніваюсь,що цей конкурс когось до чогось заохочує. Більшість дітей приймає участь примусово,як і в інших олімпіадах.
Все скоріше навпаки : відбиває віру у чесне та справедливе оцінювання результатів.У де*ятому та одинадцятому класах зайняти призове місце-нереально.Все вирішено наперед.
Перевірено досвідом.
  • 0

#259 Самотня

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 483 повідомлень
  • Місто:Раша

Відправлено 17.05.2010 – 00:10

Перегляд дописуHelena (16.05.2010 18:30) писав:

Брр..Сумніваюсь,що цей конкурс когось до чогось заохочує. Більшість дітей приймає участь примусово,як і в інших олімпіадах.
не знаю, як там більшість, а у нашій школі на цей конкурс йшли у примусовому порядку. і ніхто сильно не старався, бо по-перше примусово, а по-друге нафіга це комусь потрібно.
  • 0

#260 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 09.06.2010 – 16:48

Перегляд дописуСамотня (17.05.2010 01:10) писав:

не знаю, як там більшість, а у нашій школі на цей конкурс йшли у примусовому порядку. і ніхто сильно не старався, бо по-перше примусово, а по-друге нафіга це комусь потрібно.

- яскравий приклад інтелектуальної деградації більшості учнів загальноосвітніх шкіл. Петро́ Дми́трович Я́цик плаче на небесах...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних