Перейти до вмісту

Розмовляти українською модно

Повідомлень в темі: 331

#181 Ганна панна

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 20:47

Перегляд дописуst SPEAKER (20.10.2009 00:59) писав:

Та загальна українізація молоді - то не є модно. Зарад багато людей, як та отара овець кинулася розмовляти українською.
Овець у нас і насправді багато, але вони нікуди не кинулися, бо не було кому погнати.

Але якої якості та українська? Люди, та вуха в"януть від тієї мови. Ніхто з нас не береться будувати будинок, як не вміє, а от розмовляти українською, не вивчивши її, беремося.
Знаєте спосіб як навчитися говорити мовою не говорячи нею?

Які ж це до дідька патріоти, як навіть вивчити її не спромоглися? Та псевдо мова, якою багато хто так пишається не є українською. Це є суржиком, а його носії не інакше як безграмотною чорнотою.

Краще суржик ніж кацапська.

Цитата

Тому серед всієї тієї маси безграмотних безкультурних людей, яким краще мовчати, аніж говорити, модно бути освідченою людиною,
Кому треа освідчитися, щоб бути можним? :)

Надзвичайна думка. Не погодитися з нею просто неможливо.

Цитата

Модно стало не лише намагатися зв"язати пару слов державною мовою, а й відкрито виражати ворожість до співвітчизників з північних, східних за південних областей. Заклики до дискримінації за мовною ознакою є проявом низької культури псевдопатріотів і
викликають серйозну стурбованість.
Дискримінувати треба не за мовною чи реґіональною ознакою, а за ставлення до державної мови. І ще в пику бити.

Перегляд дописуst SPEAKER (20.10.2009 02:21) писав:

В російській мові існує два терміни: "язык" и "речь", що однаково перекладаються українською - "мова".
Ви когось звинувачуєте у незнанні української, але самі демонструєте невігластво. Речь перекладається як мовлення.
Бачите, ваша позиція - це всього лише наслідок браку знань.
  • 0

#182 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 20:57

Цитата

Речь перекладається як мовлення.
Я вчасно виправився.

Цитата

Дискримінувати треба ... І ще в пику бити.
Стаття 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.
Кожен має право вільно ... поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.

Стаття 24. Не може бути ... обмежень ... за мовними або іншими ознаками.

Стаття 28. Ніхто не може бути підданий ... жорстокому, ... або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Стаття 22. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Не дурні люди писали, доречі, нашу Конституцію.

А те, що пропонуєте ви, визначається 125ю статтею Кримінального кодексу як "умисне легке тілесне ушкодження" що "карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року".

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 15.11.2009 – 21:08

• 0

#183 Invictus

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 320 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:зиготи

Відправлено 15.11.2009 – 21:07

Там, де справді модно розмовляти українською, нею вже давно розмовляють.
  • 0

#184 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 21:17

Не думаю, що оголошувати моду на мову це правильний крок.
Мода мінлива. Сьогодня модно - завтра ні.
І якщо в якийсь чудовий день мода на українську мову пройде, то зусилля багатьох людей і величезні кошти підуть коту під хвіст.

Як є бажання популяризації, то потрібні інші стимули (не плутати з примусом).
  • 0

#185 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2601 повідомлень
  • Місто:Павутина

Відправлено 15.11.2009 – 21:31

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 02:45) писав:

Не підміняйте поняття. рідна і українська - то геть різні речі.
Так, якщо не рахувати пари західних областей, то українська - то сільска мова, а, точніше, сільський суржик.
Судячи з цих дописів автор розуміє різницю між мовою і суржиком, та незважаючи на це, вперто називає українську мову суржиком:

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 03:04) писав:

Nеmesis
Я не буду з вами дискутувати, кожен може вкладати у поняття фанатизму різний смисл. Якщо ви звертаєте увагу на те, що я фанатично виявляю супротив нав"язуванню мені сільськосуржику, то так.

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 03:56) писав:

Звичайно, бо в цій гілці форуму не одну сотню сторінок обсмоктувалася тема як чудово і модно розмовляти суржиком, які кляті москалі і як правильно треба стріляти українських громадян.
За що і отримує +10% Попередження (за пунктом правил 2.4.). А також БАН на 3 дні.
  • 0

#186 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 15.11.2009 – 21:31

впадло все читати. але якшо брати дві мови (українську і російську),то порівнюючи я українську знаю ПРЕПОГАНО.

"рєчі" пана ..ст(святого шолі? сейнт?) спікера якими б антиукраїнськими не були,але вони не настіки вже й позбавлені глузду(чи сенсу? слововживання мені теж важко дається). суржик і справді ДУУУЖЕ широко розповсюджений. як в мене на півдні, так і в моєму "рідному" Чернігові. заперечити нема чого. я вже мовчу про фонетичні особливості мови. в такому типадку я взагалі не "слов"янка". і мало хто тим нормам вимови відповідає.

Ваще Не Мачо сказав,шо в мене жахлива українська вимова(хоча російська моя не набагато краща), а от Неймлес навпаки зауважив,шо українською я говорю краще,ніж російською.хоча, я впевнена,шо то він мене так "поощрял".

не бачу жодного наявного прикладу того,шо в нас це модно. принамні на власні очі я цієї моди не спостерігала.
  • 0

#187 Вареник

banned

• Користувачі
  • 3089 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 21:34

Перегляд дописуSensssorika (15.11.2009 21:31) писав:

впадло все читати. але якшо брати дві мови (українську і російську),то порівнюючи я українську знаю ПРЕПОГАНО.

"рєчі" пана ..ст(святого шолі? сейнт?) спікера якими б антиукраїнськими не були,але вони не настіки вже й позбавлені глузду(чи сенсу? слововживання мені теж важко дається). суржик і справді ДУУУЖЕ широко розповсюджений. як в мене на півдні, так і в моєму "рідному" Чернігові. заперечити нема чого. я вже мовчу про фонетичні особливості мови. в такому типадку я взагалі не "слов"янка". і мало хто тим нормам вимови відповідає.

Ваще Не Мачо сказав,шо в мене жахлива українська вимова(хоча російська моя не набагато краща), а от Неймлес навпаки зауважив,шо українською я говорю краще,ніж російською.хоча, я впевнена,шо то він мене так "поощрял".

не бачу жодного наявного прикладу того,шо в нас це модно. принамні на власні очі я цієї моди не спостерігала.
гг та ясно шо в Одесі то не дуже модно
  • 0

#188 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 15.11.2009 – 21:41

Перегляд дописуВареник (15.11.2009 21:34) писав:

гг та ясно шо в Одесі то не дуже модно
тоді де модно? там де нею завжди говорили? бгг
імхо в одесі кожного літа модна вітренчиха. їздять собі на машинках, бібікають,оруть шось в ці..як іх там..рупори. "ми виступаєм за русскій язиг!" , "НАТО - НЄТ!" і.. і всьо. шось вона якась нуднувата тоьтка . нє модная гг
  • 0

#189 Вареник

banned

• Користувачі
  • 3089 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 21:44

Перегляд дописуSensssorika (15.11.2009 21:41) писав:

тоді де модно? там де нею завжди говорили? бгг
імхо в одесі кожного літа модна вітренчиха. їздять собі на машинках, бібікають,оруть шось в ці..як іх там..рупори. "ми виступаєм за русскій язиг!" , "НАТО - НЄТ!" і.. і всьо. шось вона якась нуднувата тоьтка . нє модная гг

а я думав шо то гей-парад...
  • 0

#190 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 23:51

Перегляд дописуInvictus (15.11.2009 21:07) писав:

Там, де справді модно розмовляти українською, нею вже давно розмовляють.
Справедливим є натягти цей модний простір на всю Україну. Всі хто так не думає - нехай смокчуть.
  • 0

#191 Ганна панна

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 16.11.2009 – 01:28

Підступність таких як st SPEAKER, полягає в тому, що в середовищі нормальних людей вони закликають до толенрантности й поступок по відношенню до україноненависників. Але в середовищі україноненависників він такого ніколи не скаже і буде їх всіляко підтримувати. Тут він буде тиснути на комплекси, мовляв, він за об’єктивне бачення історії і тому подібне. А на шовіністичному сайті всіляко підтримуватиме московські байки про старшого брата.
Така людина наче й все правильно говорить, наче ні на чиєму боці не виступає, вона за об’єктивність, але насправді це гра в одні ворота. Вони стали хитріші бачуть, що просто агресією їм нічого не добитися, і він тут не один такий.

Перегляд дописуSensssorika (15.11.2009 22:31) писав:

Значить таке у вас коло спілкування. Моє колишнє оточення теж цього не розуміє. Для них українська це дико. Але я те коло давно залишила, мої інтереси змінилися. Звісно, що під міським в черзі за півасіком ви навряд почуєте українську. Але ви сходіть в театр, у книгарню, на виставку, і здивуєтеся, наскільки частіше там чути українську.
  • 0

#192 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 20.11.2009 – 10:39

Цікавий поділ у вас на "нормальних" та "україноненависників". Але ви даремно відносите мене до "таких як" "вони".
Якщо я вважаю українську мову нежиттєздатним непотребом або заперечую Запорізьку Січ як державне утворення, це ще не означає ненависть до народу, країни або держави.

Якщо ви маєте лінки "шовіністичних сайтів" де я "всіляко підтримую московські байки" "і тому подібне", будь-ласка надайте їх. Як ні, я назву вас брехункою.
  • 0

#193 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 20.11.2009 – 20:37

Перегляд дописуst SPEAKER (20.11.2009 10:39) писав:

Цікавий поділ у вас на "нормальних" та "україноненависників". Але ви даремно відносите мене до "таких як" "вони".
Якщо я вважаю українську мову нежиттєздатним непотребом або заперечую Запорізьку Січ як державне утворення, це ще не означає ненависть до народу, країни або держави.

Якщо ви маєте лінки "шовіністичних сайтів" де я "всіляко підтримую московські байки" "і тому подібне", будь-ласка надайте їх. Як ні, я назву вас брехункою.
Руська мова творів Котляревського і Франка, дослідження давніх рукописів свідчать про те, що сучасна українська мова ближча до руської мови, ніж російська.
Я живу в Західній Україні, і у нас сільська мова - це мова на кшталт мови творів Франка Івана, міська - мова Котляревського і Шевченка. Ми робимо з того проблеми, хоча і "свого не цураємося".

А українська мова модна, тому що є модним прагнення консолідувати націю. Російська мова у нас в Україні - це ще і мова гебні, комуняк, зарізяк (бандюків), жидів... Як вона може бути модною???
А на екс-Підсовітській Україні в містах керували комуняки, жиди, раковські, бронштейни, кагановичі та ін. наволоч, а не винниченки, косинки, стуси. Комуняцький голодомор в СССР зробив свою чорну справу... То чим будете пишатись - що зреклися мови предків за шмат гнилої ковбаси???

Повідомлення відредагував Родослава09: 20.11.2009 – 20:43

• 0

#194 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 20.11.2009 – 21:31

Маю нагадати, ща зараз за вживання російської мови не дають ковбаси, навіть гнилої.

Консолідувати націю мовою, якщо таке дійсно планувалося, не вийшло. Навіть навпаки: почитайте форум, ви знайдете не лише багато непристойних висловів на адресу російськомовних громадян України. Російська мова немає жодного стосунку до мови "комуняк": комуністи розмовляли і російською, і українською, і китайською і т.д..

Бандюків і євреїв (певно, їх ви мали на увазі) багацько і в наш час. (Доречі, не розумію звідки ота зневага до єврейської нації.)

Щодо мови у мене інші погляди, які майже цілком збігаються з поглядами Альберта. Ви можете самі почитати ось тут: http://www.tereveni.org.ua/forum/index.php...t=0&start=0

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 20.11.2009 – 21:34

• 0

#195 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 20.11.2009 – 22:32

Перегляд дописуst SPEAKER (20.11.2009 21:31) писав:

Консолідувати націю мовою, якщо таке дійсно планувалося, не вийшло. Навіть навпаки: почитайте форум, ви знайдете не лише багато непристойних висловів на адресу російськомовних громадян України.
Ви ніяк не зрозумієте, що саме це є свідченням консолідації нації, ґґґ.
  • 0

#196 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 20.11.2009 – 22:34

Ну, якщо консолідація - це матюгати одне одного, то так, консолідуємось :wacko:
  • 0

#197 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 21.11.2009 – 00:15

Перегляд дописуst SPEAKER (20.11.2009 22:34) писав:

Ну, якщо консолідація - це матюгати одне одного, то так, консолідуємось :wacko:
Яке ж недолуге...
Консолідується нація, а не нарід, населення та решта зайд, правакатарів та шпигунів.
  • 0

#198 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 21.11.2009 – 09:10

Цитата

То чим будете пишатись - що зреклися мови предків

Колись давно наші предки були язичниками. І вірили в Перуна, Ярилу, Сваруда... хто там ще був...

Але прийшов момент, коли розумні люди зрозуміли, що язичництво вже не актуальне і обрали більш спроможну прогресивну релігію - християнство. Зреклися старих богів, почали вірити у нових.

То що, маємо їх тех засудити і стати всі язичникамии, бо такими були предки? Чи може визнаємо, що бувають моменти, коли треба відмовитися від чогось нежиттєздатного і обрати більш розвинуте, поширене і успішне?

Не погоджуєтеся? То замість сучаного одягу вдягніть шкури, зміняйте мп3плеєр на кам"яну сокиру й замість церкви ідіть до лісу приносити жертви Перуну, бо так робили наші предки.
  • 0

#199 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 21.11.2009 – 10:49

Перегляд дописуst SPEAKER (21.11.2009 10:10) писав:

Але прийшов момент, коли розумні люди зрозуміли, що язичництво вже не актуальне і обрали більш спроможну прогресивну релігію - християнство.
Тобто ми маємо обрати більш прогресивну мову - російську. Цікаво, і чим ж вона така прогресивна?
  • 0

#200 Вареник

banned

• Користувачі
  • 3089 повідомлень

Відправлено 21.11.2009 – 10:54

Перегляд дописуst SPEAKER (21.11.2009 09:10) писав:

Чи може визнаємо, що бувають моменти, коли треба відмовитися від чогось нежиттєздатного і обрати більш розвинуте, поширене і успішне?
ну так, то їжте гамбургери замість картоплі та борщу, вони ж поширеніші і успішні
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних