Перейти до вмісту

Розмовляти українською модно

Повідомлень в темі: 331

#121 kompman

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 373 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Місто Кола

Відправлено 25.10.2009 – 09:01

Перегляд дописуAmarok (25.10.2009 08:32) писав:

також мене завжди цікавило питання: чого українці можуть з народження володіти як мінімум 2ма мовами (українська і російська) а росіяни до такого не спроможні чи російськомовні громадяни України?

вони цим демонструють свою зверхність і зухвалість над українцями, мовляв ми - народ, а ви, так - собі. Або просто в них клепок в голові замало, щоб володіти двома мовами.
  • 0

#122 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4225 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 28.10.2009 – 13:47

Перегляд дописуzav (20.10.2009 20:44) писав:

Так я ж вас цитував? Тю...
Між іншим, "деякі" не є "тенденцією".
p.s. Шота не доводилося зустрічати російськомовних людей, які перейшли на українську, і щоби не знали мови гаразд.
Ви мабуть жартуєте. Більшість російськомовних які знають українську як другу, розмовляють на суржику української. Візьмімо хоча б уже класичне "я рахую". Між тим доволі часто вони сприймають за сільський суржик звичайні діалектні особливості. Від них напр. можна почути, що в українській нема таких слів як город, ворона, ждати, жити (у значенні мешкати) ... ви й самі зможете продовжити такий список до нескінченності.
  • 0

#123 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 28.10.2009 – 14:04

модно? де? в Бразилії? аа..в Україні... ну тоді,вибачте,слово "модно" в значенні "розмовляти в Україні" звучить гірко. а зі сторони(як для іноземця) так взагалі.. посміховисько,а не мода. ;)

шоб так в кожній країні була "мода" розмовляти державною/рідною мовою. типу досягнення якесь чи шо?..
  • 0

#124 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 28.10.2009 – 16:40

Перегляд дописуkalamar (28.10.2009 13:47) писав:

Ви мабуть жартуєте. Більшість російськомовних які знають українську як другу, розмовляють на суржику української. Візьмімо хоча б уже класичне "я рахую". Між тим доволі часто вони сприймають за сільський суржик звичайні діалектні особливості. Від них напр. можна почути, що в українській нема таких слів як город, ворона, ждати, жити (у значенні мешкати) ... ви й самі зможете продовжити такий список до нескінченності.
Я аж ніяк не жартую, а ви явно перекручуєте про суржик та про діялєкти.
  • 0

#125 dark

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 281 повідомлень

Відправлено 28.10.2009 – 20:10

Перегляд дописуzav (20.10.2009 22:21) писав:

Так і я зазначаю: шота не траплялися із суржиком російськомовні, які перейшли на українську мову. От україномовних, які перейшли на російську, але не остаточно, бо зупинилися на суржику - повно є.

Так цілком слушне зауваження, в українця дедалі частіше зявляється своєрідне кліше і стійке переконання, що російська,яка постійно оточує нас домінуюча і виражає статус у суспільстві, а рідна ставиться чомусь на другий план,хоча на моє глибоке переконання українська мова,як необхідний і невідємний елемент нашого життя повинен цінуватися і поважатись в першу чергу, і це аж ніяк не обмежить кожного у вивченні інших мов не так для показу, а професійно і творчо
  • 0

#126 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 02:45

Перегляд дописуdark (28.10.2009 20:10) писав:

Так цілком слушне зауваження, в українця дедалі частіше зявляється своєрідне кліше і стійке переконання, що російська,яка постійно оточує нас домінуюча і виражає статус у суспільстві, а рідна ставиться чомусь на другий план,хоча на моє глибоке переконання українська мова,як необхідний і невідємний елемент нашого життя повинен цінуватися і поважатись в першу чергу, і це аж ніяк не обмежить кожного у вивченні інших мов не так для показу, а професійно і творчо

Не підміняйте поняття. рідна і українська - то геть різні речі.
Так, якщо не рахувати пари західних областей, то українська - то сільска мова, а, точніше, сільський суржик.
Якщо чуєте українську в містах, то це або посадовець, якого змушує її використовувати закон, або сільский заробітчанин.
Саме тому і статус у мови сільский і не престижний.

А більшість, що на суржику розмовляє, називали селюками й будуть називати.

Мода на мову? :) посміховисько,а не мода (с) Sensssorika

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 15.11.2009 – 02:48

• 0

#127 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Олімп

Відправлено 15.11.2009 – 02:48

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 01:45) писав:

Так, якщо не рахувати пари західних областей, то українська - то сільска мова, а, точніше, сільський суржик.
Якщо чуєте українську в містах, то це або посадовець, якого змушує її використовувати закон, або сільский заробітчанин.

Мода на мову? :angry2: посміховисько,а не мода (с) Sensssorika
Пане, Аль-Каїда вас охоче візьме у свої лави, умову фанатизму задовільняєте :)
  • 0

#128 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 02:51

Перегляд дописуNеmesis (15.11.2009 02:48) писав:

Пане, Аль-Каїда вас охоче візьме у свої лави, умову фанатизму задовільняєте :)

Я не фанатик, навідміну від того схибнутого збіговиська, що пропонує фізично знищувати людей через те, що їх рідна мова російська (руська). Запропонуйте це їм. Я тут ні до чого.
  • 0

#129 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 774 повідомлень
  • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 15.11.2009 – 02:51

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 02:45) писав:

Мода на мову? :) посміховисько,а не мода (с) Sensssorika
Тут два варіанти: або я посадовець, або сільский заробітчанин.
Позаяк я не підпадаю під ці категорії, а інших пан не пропонує, роблю висновок, що пан Спікер — куцоінтелектуальний представник сімейства дятлоподібних.
Якщо ми вже визначилися з охарактерезуванням пана, то звертання до нього «Вбий себе об стінку» звучатиме органічно.

...А значить, третій варіант — я хам.
Логічний ланцюжок замикається, дякую за самоідентифікацію.
  • 0

#130 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень
  • Місто:Roma

Відправлено 15.11.2009 – 02:56

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 01:51) писав:

Я не фанатик, навідміну від того схибнутого збіговиська, що пропонує фізично знищувати людей через те, що їх рідна мова російська (руська). Запропонуйте це їм. Я тут ні до чого.
Я вважаю, що краще тобі вбитись об стіну, ніж терпіти оце все неподобство :)
  • 0

#131 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 02:57

Перегляд дописуҐвинтик (15.11.2009 02:51) писав:

Тут два варіанти: або я посадовець, або сільский заробітчанин.
Позаяк я не підпадаю під ці категорії, а інших пан не пропонує, роблю висновок, що пан Спікер — куцоінтелектуальний представник сімейства дятлоподібних.
Якщо ми вже визначилися з охарактерезуванням пана, то звертання до нього «Вбий себе об стінку» звучатиме органічно.

...А значить, третій варіант — я хам.
Логічний ланцюжок замикається, дякую за самоідентифікацію.

Можна подумати, ви мене здивували =))) Я вже звик до манери спілкування на цьому форумі :angry2: Так, ви хам і не єдиний - хамити українською - ЦЕ МОДНО :)
  • 0

#132 Немі

• Користувачі
  • 2566 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 02:58

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 01:51) писав:

Ви страшний фанатик, навіть цього не бачите. Я про це написала в ще іншій темі, ви, мабуть, прогавили. А щодо "селянства" і великих службовців, що їх змусили українською - пане, в мене зовсім інший підхід до мови як такої та до української мови ніж в усіх форумчан разом взятих. Знайте чому: я полячка, вивчила українську. Російську теж трохи знаю, але менше їй присвятила уваги, бо теж менше подобається (кажу як іноземка, яка має об'єктивну змогу порівняти) оскільки живу в 100% одномовній державі так і менталітет в мене інший та скажу одне: смішать мене ці ваші глибокі теорії про селянство коли я приїжджаю в Україну та ці "модні" російськомовні намагаються зі мною спілкуватись.
  • 0

#133 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 02:59

Перегляд дописучорно-біла (15.11.2009 02:56) писав:

Я вважаю, що краще тобі вбитись об стіну, ніж терпіти оце все неподобство :)

Ну в самом деле, не давайте идиотских советов (з к/ф "Іронія долі")
Не учите меня жить, лучше помогите материально (з к/ф "Моква сльозам не вірить")
  • 0

#134 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 03:01

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 02:59) писав:

Не учите меня жить, лучше помогите материально (з к/ф "Моква сльозам не вірить")
вам це не дає спокійно спати вочевидь?хочете про це поговорити?)))

Повідомлення відредагував веснянка: 15.11.2009 – 03:01

• 0

#135 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 03:04

Nеmesis

Я не буду з вами дискутувати, кожен може вкладати у поняття фанатизму різний смисл. Якщо ви звертаєте увагу на те, що я фанатично виявляю супротив нав"язуванню мені сільськосуржику, то так. Але мені здавалося, що поняття фанатизму більш годиться схибнутим дурникам, які щиро вірять у фашистські лозунги й відкрито висловлюють їх.

Про теорії, які ви згадуєте, нічого не знаю - до теоретиків себе не відношу.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 15.11.2009 – 03:05

• 0

#136 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень
  • Місто:Roma

Відправлено 15.11.2009 – 03:05

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 01:59) писав:

так я тебе якраз і не вчила, як жити. Я дала пораду, як покінчити зі стражданнями. Хоча не обов'язково вбиватись об стінку. Дуже символічно буде сісти на російський прапор, як на палю. Миленько, зі смаком :)
  • 0

#137 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 03:12

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 03:04) писав:

Nеmesis

Я не буду з вами дискутувати, кожен може вкладати у поняття фанатизму різний смисл. Якщо ви звертаєте увагу на те, що я фанатично виявляю супротив нав"язуванню мені сільськосуржику, то так. Але мені здавалося, що поняття фанатизму більш годиться схибнутим дурникам, які щиро вірять у фашистські лозунги й відкрито висловлюють їх.

ги
виявляєцця Теревені - то фашистьський форум
очманіти :)
  • 0

#138 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 03:16

Перегляд дописувеснянка (15.11.2009 03:12) писав:

ги
виявляєцця Теревені - то фашистьський форум
очманіти :)

Почитайте пости форумчан. Якщо заклики до виселення за межі держави, побиття або навіть вбивства російськомовних громадян ви не вважаєте проявами фашизму, то ваша справа.

Ви можете називати їх як хочете: "патріотами", "національно свідомими громадянами", "національною елітою"... але світ вже дав їм назву.
  • 0

#139 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 03:17

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 03:16) писав:

Почитайте пости форумчан. Якщо заклики до виселення за межі держави, побиття або навіть вбивства російськомовних громадян ви не вважаєте проявами фашизму, то ваша справа.

Ви можете називати їх як хочете: "патріотами", "національно свідомими громадянами", "національною елітою"... але світ вже дав їм назву.
кожен бачить те, що хоче бачити
ви - то не є весь світ ,пане, мушу вас розчарувати))
  • 0

#140 Немі

• Користувачі
  • 2566 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 03:19

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 02:04) писав:

Nеmesis

Перегляд дописуNеmesis (15.11.2009 01:39) писав:

Вам теж треба до психолікарні, бо у вас ця сама проблема - вчепились тут мови від самого початку і для вас іншої теми не існує. Кажете, мова не вирішить проблем, а економіка. В нас є такий розділ, але ви там ні одного посту не написали. Чому? Відповідь у моєму пешому реченні.
Це я вам написала в іншій темі. Попустіться та живіть щасливим. Забороняють тут розмовляти російською? Ну, забороняють, а хто вас тут тримає?
І скажу я вам в чому полягає помилковість ваших теорій. Он, приїжджаю я собі в Україну, зачіпляють модні російськомовні. Оскільки я люблю дразнитись, відповідаю їм, що не розумію. І тут здивування та моє пояснення. Потім знову здивування, питають чого українська для польки, і знову пояснення, але на українську не збираються переходити, причому у цих модних людей явно з'явилося бажання спілкуватись. Але я вперта коза, далі стверджую, що не розумію (попри те, що розумію, бо з росіянами спілкуюсь по-російськи, бо така в мене філософія - з українцями по-українськи, з росіянами по-російськи). І ці модні люди переходять на ламану українську, але переходять! І це для мене є селянством, грубо кажучи. Те, що ви у своїй уяві придумали, що це селянський суржик свідчить про 2 варіанти: ви грубо необізнані в філологічних питаннях української мови і взагалі визначенню характерних ознак мови і вам ще вчитись або ви геніальний фанатик. Оскільки я бачу, що ви не ідіот, залишається фанатизм. Про це свідчить також постійне вживання принизливих форм, тільки "селянський суржик!" "Ви посміховисько!" "нав'язують мову!" тощо. До українських класиків навіть вам не хочеться звертатись.
Передумайте пропозицію Аль-Каїди :)

Повідомлення відредагував Nеmesis: 15.11.2009 – 03:31

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних