Перейти до вмісту

Розмовляти українською модно

Повідомлень в темі: 331

#101 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3760 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 18.10.2009 – 00:57

Перегляд дописуКрихітка (17.10.2009 21:19) писав:

Якщо вже начистоту то модно стало говорити російською. Навіть мій рідний Станіслав почав москаліти,повсюди чути масковскій говар.Я говорю рідною не тому що модно чи ні,а тому що рідна.
Оце дійсно добиває. Ніби ж Галичина, напевно єдині міста, де українська є домінуючою, і жителі мабуть, найбільш свідомі й небайдужі до української. Але нажаль, чомусь вважається, що російською розмовляти це круто, зразу ніби стаєш більш міським чуваком. От блін, понти, самі і слова без акценту не можуть сказати російською.
  • 0

#102 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 18.10.2009 – 09:31

Так, мене теж здивувало, що саме на Заході України, де нас останній оплот українства, люди так безвідповідально ставляться до мови. Мене шокувало, що багатьом байдуже - якою мовою розмовляти, вони легко переходять на російську і вживають перекручені російські слова "для приколу".
  • 0

#103 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 18.10.2009 – 22:45

Найбільшим патріотом стаєш тоді коли бачиш реальну загрозу асиміляції.Тому найбільші українофіли майже завжди були з русифікованих середовищ.Людина на Західній може спілкуватись українською від природи і це може не бути пов2язаним з її поглядами.Що правда на загальноукраїнському рівні така без переходу в патріотизм україномовність бува рідко бо людина якій все рівно швидко переходе на рос.А судячі по англомовним об"явам в клубах скоро і на англ

Повідомлення відредагував Петлюра: 18.10.2009 – 22:48

• 0

#104 Ганна панна

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 19.10.2009 – 01:21

Українською говорити модно, особливо у столиці, Києві.
Тому що зараз в моді культ особистости, модно бути яскравою, оригінальною.
Якщо раніше в моду міг увійти якийсь одяг чи колір волосся і всі його наслідували, то зараз навпаки, буде трагедією, якщо ти зустрінеш декілька людей схожих на тебе. Зараз від шаблонности тікають, однакових людей називають інкубаторське бидло, або сіра біомаса.
У Києві майже все можна дістати, і вже давно нікого нічим не здивуєш. Всякі претензії на оригінальність викликають тільки іронічну посмішку.
Більшість людей що тільки не роблять, щоб привернути до себе увагу, але нічим не запам’ятовуються.
А моя чиста українська мова, завжди привертає увагу, і я впевнена, що я запам’ятовуюся. Разом з тим, я залишаюся собою, моя мова - це моя сутність і мені не треба прикидатися. Кияни прихильно ставляться до української. І мова це не якась дрібниця яку кожен дурень може дістати, говорити українською ще треба уміти й могти.

Повідомлення відредагував Ганна панна: 19.10.2009 – 01:23

• 0

#105 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 19.10.2009 – 23:59

Мій бан закінчився, тож я продовжу свою думку.

Цитата

моя чиста українська мова, завжди привертає увагу, і я впевнена, що я запам’ятовуюся

То є цікава теза, а саме слова чиста українська .

Та загальна українізація молоді - то не є модно. Зарад багато людей, як та отара овець кинулася розмовляти українською. Але якої якості та українська? Люди, та вуха в"януть від тієї мови. Ніхто з нас не береться будувати будинок, як не вміє, а от розмовляти українською, не вивчивши її, беремося.

І ті люди називають себе патріотами, бо розмовляють начебто українською. Які ж це до дідька патріоти, як навіть вивчити її не спромоглися? Та псевдо мова, якою багато хто так пишається не є українською. Це є суржиком, а його носії не інакше як безграмотною чорнотою.

Тому серед всієї тієї маси безграмотних безкультурних людей, яким краще мовчати, аніж говорити, модно бути освідченою людиною, що вивчила мову і вміло нею користується. Приємно слухати новини, наприклад, бо там чиста українська мова. Те, що можно чути на вулиці - неприємно.

Цитата

говорити українською ще треба уміти й могти
Надзвичайна думка. Не погодитися з нею просто неможливо.

До бана мені тут пан зауважив, що кожен українець має розмовляти українською, а як я особисто це не роблю, то, перепрошую, є москальским бидлом (чи яке слово він там вжив).

Це однозначно означає, що разом із модою на псевдоукраїнську мову (суржик) з"явився і побічний ефект зневаги до інших народів і їхніх мов. Модно стало не лише намагатися зв"язати пару слов державною мовою, а й відкрито виражати ворожість до співвітчизників з північних, східних за південних областей. Заклики до дискримінації за мовною ознакою є проявом низької культури псевдопатріотів і
викликають серйозну стурбованість.

Людині властиве заперечувати чужу думку і саме нав"язування чужої мови (а для Криму, наприклад, українська мова є іноземною, адже він не є етнічною територією і був долучений до України штучно) частині населення викликає їхнє заперечення. Аби людина щось сприйняла, треба її зацікавити, інакше будь-яка дія зустріне супротив.

Доречі, у моїх постах, які було вилучено, я зазначав, що рідна мова і українська мова - то не є синоніми.
Для мене особисто українська не є рідною. Знати її як громадянин України я повинен, але ніхто не переконає мене, що я повинен нею спілкуватися. Взагалі кажучи я мало кому що винен.
Звичайно, мені заперечать, мовляв а чому ж ти зараз українською пишеш? Відповім: незважаючи на відсутність у правилах заборон на використання російської, отримав бан за її використання. Мені не складно писати тією або іншою мовою, але якщо не існує заборон на використання російської, то перевагу надаю саме їй. Чому? Бо вона (російська) - рідна.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 20.10.2009 – 00:18

• 0

#106 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 20.10.2009 – 00:18

Та не кажіть, бо російську теж паплюжать росіяни. Не існує такої мови, яка не мала б двох варіантів: літературної та розмовної. І не існує такої мови, носії якої не робили б помилок. Це просто неможливо. Подивіться на будь-яку мову, а не наїжджайте на українську, бо кожна мова знаходиться в такій ситуації - якщо ні, значить, вона або мертва або не життєздатна або штучна. Поки що обговорюється тенденція (бо мода це саме тенденція), а як Ви самі слушно помітили - багато хто кинувся розмовляти українською (більш або менш вдало, але все одно спроби є).

Повідомлення відредагував Nеmesis: 20.10.2009 – 00:33

• 0

#107 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 20.10.2009 – 00:19

Перегляд дописуst SPEAKER (20.10.2009 00:59) писав:

Мій бан закінчився, тож я продовжу свою думку.

То є цікава теза, а саме слова чиста українська .

Та загальна українізація молоді - то не є модно. Зарад багато людей, як та отара овець кинулася розмовляти українською. Але якої якості та українська? Люди, та вуха в"януть від тієї мови. Ніхто з нас не береться будувати будинок, як не вміє, а от розмовляти українською, не вивчивши її, беремося.

І ті люди називають себе патріотами, бо розмовляють начебто українською. Які ж це до дідька патріоти, як навіть вивчити її не спромоглися? Та псевдо мова, якою багато хто так пишається не є українською. Це є суржиком, а його носії не інакше як безграмотною чорнотою.

Тому серед всієї тієї маси безграмотних безкультурних людей, яким краще мовчати, аніж говорити, модно бути освідченою людиною, що вивчила мову і вміло нею користується. Приємно слухати новини, наприклад, бо там чиста українська мова. Те, що можно чути на вулиці - неприємно.

До бана мені тут пан зауважив, що кожен українець має розмовляти українською, а як я особисто це не роблю, то, перепрошую, є москальским бидлом (чи яке слово він там вжив).

Це однозначно означає, що разом із модою на псевдоукраїнську мову (суржик) з"явився і побічний ефект зневаги до інших народів і їхніх мов. Модно стало не лише намагатися зв"язати пару слов державною мовою, а й відкрито виражати ворожість до співвітчизників з північних, східних за південних областей. Заклики до дискримінації за мовною ознакою є проявом низької культури псевдопатріотів і
викликають серйозну стурбованість.

Людині властиве заперечувати чужу думку і саме нав"язування чужої мови (а для Криму, наприклад, українська мова є іноземною, адже він не є етнічною територією і був долучений до України штучно) частині населення викликає їхнє заперечення. Аби людина щось сприйняла, треба її зацікавити, інакше будь-яка дія зустріне супротив.

Доречі, у моїх постах, які було вилучено, я зазначав, що рідна мова і українська мова - то не є синоніми.
Для мене особисто українська не є рідною. Знати її як громадянин України я повинен, але ніхто не переконає мене, що я повинен нею спілкуватися. Взагалі кажучи я мало кому що винен.
Звичайно, мені заперечать, мовляв а чому ж ти зараз українською пишеш? Відповім: незважаючи на відсутність у правилах заборон на використання російської, отримав бан за її використання. Мені не складно писати тією або іншою мовою, але якщо не існую заборон на використання російської, то перевагу надаю саме їй. Чому? Бо вона рідна.
Шкода, що тільки побувавши у бані ,ви згадали за те, як застосувати свої знання української :)
До слова про "співвітчизників" у інших областях: пане, україномовних є теж чимало, проте дискримінація чомусь йде із точністю навпаки - не вони ВАС (тих,для яких рідною мовою спілкування є російська), а ви - ЇХ. І не варто перекручувати. Українська мова - для України, російська мова - мова національних меншин. А щодо модності - то це поки що стресоване і дезорієнтоване амбівалентністю слово, яке не має уживатися щодо української мови.
  • 0

#108 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 20.10.2009 – 00:49

Мені завжди подобалися такі безумні тези:

Перегляд дописуst SPEAKER (20.10.2009 00:59) писав:

Люди, та вуха в"януть від тієї мови. Ніхто з нас не береться будувати будинок, як не вміє, а от розмовляти українською російською, не вивчивши її, беремося.
p.s. Що ж до молоді, то не вона кинулася, а її кинули: викладання в середній школі років 15 тому перевели на українську - зараз лише перші паростки цього, але вже за 16 років мовне питання ніхто не ставитиме.
  • 0

#109 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 20.10.2009 – 01:08

Перегляд дописувеснянка (20.10.2009 01:19) писав:

Шкода, що тільки побувавши у бані ,ви згадали за те, як застосувати свої знання української :)

У бані я побував через те, що пункт 1.2 написаний незрозуміло. Заборона писати російською і визначення української як приоритетної для спілкування - то різні речі.
Мені, як юристу, було незрозуміло, чому мене банять за те, що не заборонено, а як заборонено, то не вказано. Більш того, банять як наче порушника-рецидивіста замість того, аби пояснити суть правил. Якщо на форумі існує дискримінація за мовною ознакою, то про це треба говорити відкрито, а не приховувати і банити незрозуміло за що.
Ну, це так, до слова.

zav Зараз немає тенденції до переходу україномовних громадян на російську мову, тому ваше зауваження немає жодного смислу.

Nеmesis Робити помилки це одне; коли у багатьох громадян вся мова одна єдина помилка - це інше.

Щодо російської мови.
Теревені - Форум > Загальний > Українська мова
Тож і говоримо про українську. Якщо у вас є бажання подискувати з приводу російської, можемо з вами перейти до "іноземних мов".

Я певен, що поліпшувати стан мови потрібно не збільшенням кількості людей, що хочуть говорити, а збільшенням тих, що можуть, тобто покращувати знання і викликати бажання спілкуватися грамотно, а не абияк.

веснянка Перепрошую, хто такі "МИ" і чим саме дискримінуємо? Також прошу пояснити за якими критеріями ви відносите мене до цих "МИ" і чим особисто я когось дискриміную.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 20.10.2009 – 01:10

• 0

#110 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 20.10.2009 – 01:14

Перегляд дописуst SPEAKER (20.10.2009 01:08) писав:

Nеmesis Робити помилки це одне; коли вся мова одна єдина помилка - це інше.
І з якого дива вона одна помилка? Чи то ви начиталися псевдодосліджень, що це суміш російської та польської?
Бо я читала гарні книжки написані чистою українською, вивчила граматику (вона порівняно з російською чи польською доволоі логічна, що мені подобається), помилок ніде не бачу, зато у вас скоріше якесь дивне емоційне ставлення нічим необґрунтоване (ну, крім цього, що якесь там бидло вживає суржик, але я на цю тему висловилась вже у попередньому пості). Чиста літературна українська мова справді мається добре, можете не турбуватися.
  • 0

#111 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 20.10.2009 – 01:21

Почитайте уважніше мій пост.
Я кажу не про українську мову загалом. А про мову окремих громадян.

В російській мові існує два терміни: "язык" и "речь", що однаково перекладаються українською - "мова".

Кажучи про мову, я мав на увазі саме безграмотну "речь", яку можно чути на вулиці, читати на форумі та спостерігати на заборах.
Не маю змоги оцінити стан справ на заході країни, але в Києві ситуація жахлива.
Носіями ж літературної мови є невелика група людей: письменники, журналісти и т.п., а також ті люди, які свідомо намагаються писати/говорити грамотно.

Перегляд дописуst SPEAKER (20.10.2009 02:21) писав:

В російській мові існує два терміни: "язык" и "речь", що однаково перекладаються українською - "мова".
Перепрошую, підібрав вірне слово - мовлення.

Повідомлення відредагував Manfred: 26.10.2009 – 09:47

• 0

#112 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень
  • Місто:Дубно -> Нетішин -> Київ -> New York

Відправлено 20.10.2009 – 06:50

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (28.05.2008 14:30) писав:

Це справді біда. Соромляться. Мовляв, "надо отвечать на том языке, на каком ко мне обратились". Прикриваються "мовним етикетом", повагою до співрозмовника і т.п. Насправді це все маячня і проста відмазка. До чого тут "повага"? Чому ж тоді "русскоговорящие" не поспішають з поваги до мене переходити на українську?

Дуже знайома ситуація в період коли я вчився в Києві. Так само єдиний на весь ліцей (який рахували в топ 3 типу "найкращих") хто міг вільно розмовляти українською. Я сам на російську не переходив бо я і не вмів тоді нею володіти, якось навіть язик не міг повернутись сказати фразу по росіїськи. Часом стало навіть задовбувати численні однотипні питання такі як "А пачєму ти разгаваріваєш по українські?"...
  • 0

#113 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 20.10.2009 – 07:43

Перегляд дописуst SPEAKER (20.10.2009 01:21) писав:

Почитайте уважніше мій пост.
Я кажу не про українську мову загалом. А про мову окремих громадян.

Кажучи про мову, я мав на увазі саме безграмотну "речь", яку можно чути на вулиці, читати на форумі та спостерігати на заборах.
Не маю змоги оцінити стан справ на заході країни, але в Києві ситуація жахлива.
Носіями ж літературної мови є невелика група людей: письменники, журналісти и т.п., а також ті люди, які свідомо намагаються писати/говорити грамотно.
Ще підходить слово "говір",якщо я не помиляюсь :) В принципі в дечому з твоєю думкою згідна,але ти це все виставляєш у такому негативному світлі, що складається враження ніби отак паплюжать лише українську мову. Зайди на той же контакт-46 мільйонів людей,хоча би 2/3 з них - росіяни(приводжу як приклад великої "концентрації" російськомовних у одному конкретному,можна було ще запропонувати з"їздити у Москву,але вконтакт зайти дешевше.)
ГРАМОТНО,саме грамотно російською з них спілкується може третина,якщо не менше. Так,це майже все молодь,але вік 15-20 це не аргумент щоб не знати мову так як належить. КРАСИВО, саме з естетичного боку мови з тієї третини розмовляє ще третина - ті, що вживають влучні синоніми, антоніми, порівняння і це все без вживання нецензурщини. Так що, шановний, не треба українську нижче плінтуса опускати, оцініть спершу рівень своєї мови.
З.І. Мені 16 років і я нізащо не проміняю українську на якусь іншу мову, для мене "моднішої" нема.
З.З.І. Ти не туди прийшов щоб висловлювати цю думку. Ніхто не забороняє, звісно, але на російськомовному східному форумі її б з радістю прийняли - а тут...
  • 0

#114 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 20.10.2009 – 17:21

Крихітка

Не треба дивитися кудись. Це помилковий напрям. У нас повинно бути добре, а не "не гірше ніж десь там".
Як можна було помітити, я взагалі із зневагою ставлюся до будь-якої людини, яка не спромоглася вивчити принаймні одну мову.
Якщо росіянин не знає своєї мови - то це їх проблеми. Якщо українець не знає жодної - то це наші, а точніше держави.

Щодо української.
Я повторю, що тема стосується саме її. Це по-перше. Оцінити стан мов у сусідніх Росіїї, Польщі, Білорусії не маю змоги та й взагалі бажання. Це по-друге. Моя російська значно краща за українську (словарний запас значно, значно більший), хоча й не без акценту. Це по-третє.

Доречі, людина не завжди висловлює думку в очікуванні гучних оплесків. Зверни увагу, мій рейтинг "-7". :)

Та я, певно, відволікся від теми.

Маю сказати, що ставити питання про моду досить... є у російській таке гарне слово "опрометчиво", вибачайте, не знаю як українською буде.
Бо мода мінлива, мода визначається владою. Сьогодні при владі націоналісти, завтра - комуністи, післязавтра - фашисти, а на наступному тижні - анархія. Тому говорити про те, що українська - це модно сьогодні не означає, що це буде модно завтра. Мають бути інши стимули.

Вважаю, що не треба силкувати і примушувати людей до вживання української. Кожен з нас людина, кожен повинен мати право спілкуватися рідною мовою. Той, хто відчуває потяг до української, має її вивчити, той, хто ні - не бути дискримінований.
Патріотизм людини ні в якому разі не залежить від її мови, релігійних перекональ та іншого.
Я, наприклад, агностик, але ж це не означає що не можу бути патріотом. Це саме стосується і вживання мови. Тому у мене викликають велике обурення слова деяких присутніх про мою належність до "кацапських гнид". То не є толерантно.

І ще дещо. Незважаючи на прогнози Глоби, поки що Україна - то є монолітна держава, а розколює її не мовна приналежність, а зневага одних до інших. Будь-які вислови про "москальщину", "кацапщину" та інші, якими переповнений даний топік, викликають зворотну реакцію. Тому закликах всіх: аби вас не називали фашистами-бендерівцями, спершу не називайте інших кацапськими гнидами; вислов вірний і навпаки.

Тож перед тим як з тих чи інших мотивів використати образливе слово чи вираз подумайте, а чи корисно воно для вас самих.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 20.10.2009 – 17:43

• 0

#115 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 20.10.2009 – 18:13

Перегляд дописуst SPEAKER (20.10.2009 02:08) писав:

Зараз немає тенденції до переходу україномовних російськомовних громадян на російську українську мову, тому ваше зауваження немає жодного смислу.

• 0

#116 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 20.10.2009 – 19:14

Дурницю якусь ти сказав...
Мова про те і йде, що деякі російськомовні громадяни переходять на українську (чи псевдоукраїнську), а ти заперечуєш... Диво та й годі.
  • 0

#117 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 20.10.2009 – 20:44

Перегляд дописуst SPEAKER (20.10.2009 20:14) писав:

Дурницю якусь ти сказав...
Мова про те і йде, що деякі російськомовні громадяни переходять на українську (чи псевдоукраїнську), а ти заперечуєш... Диво та й годі.
Так я ж вас цитував? Тю...
Між іншим, "деякі" не є "тенденцією".
p.s. Шота не доводилося зустрічати російськомовних людей, які перейшли на українську, і щоби не знали мови гаразд.
  • 0

#118 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 20.10.2009 – 21:03

Тому і зазначаю: превдоукраїнську, тобто суржик.
  • 0

#119 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 20.10.2009 – 22:21

Перегляд дописуst SPEAKER (20.10.2009 22:03) писав:

Тому і зазначаю: превдоукраїнську, тобто суржик.
Так і я зазначаю: шота не траплялися із суржиком російськомовні, які перейшли на українську мову. От україномовних, які перейшли на російську, але не остаточно, бо зупинилися на суржику - повно є.
  • 0

#120 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень
  • Місто:Дубно -> Нетішин -> Київ -> New York

Відправлено 25.10.2009 – 07:32

аналогічно як і Зав я теж таких людей в своєму житті ні разу не зустрічав... також мене завжди цікавило питання: чого українці можуть з народження володіти як мінімум 2ма мовами (українська і російська) а росіяни до такого не спроможні чи російськомовні громадяни України?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних