Перейти до вмісту

Южноукраїнськ


Повідомлень в темі: 23

#21 D1m{@}

  Писар

 • На перевірці
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 429 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 29.03.2009 – 12:42

Герб м. Южноукраїнська

Прикріплений файл  gerb.jpg   19.96К   1 Кількість завантажень: На зеленому полі, поставший на диби кінь, що виникає із хвилеподібної срібно-блакитної основи та підтримує символ атома в золоті.

Опис символіки

Кінь, що став на диби, уособлює стародавню річку Південний Буг, яку в описах південних земель грецьким дослідником Геродотом названо Гіпанісом, що з давньогрецької перекладається як Білий Кінь. Поєднання символіки Коня та сучасного атому уособлює розташування сучасного міста енергетиків на заповідному ландшафті Південного Бугу, поєднання природи з мирним атомом, що служить на благо людства. Зелене поле символізую багатство природи, красу та чистоту сучасного міста.

Герб прикрашено золотим картушем в національному українському стилі та увінчано срібною міською короною, яка означає Южноукраїнський статус міста.

Прапор м. Южноукраїнська

Прямокутне полотнище зі співвідношення сторін 2:3. На зеленому полі, поставший на диби кінь, що виникає із хвилеподібної срібно-блакитної основи та підтримує символ атома в золоті (жовтий колір).

Прикріплений файл  flag.jpg   19.58К   1 Кількість завантажень:

Опис символіки

Кольора полів прапора й символіка прапора повторюють кольори й символіку затвердженого герба міста Южноукраинска (на зеленому полі, поставший на диби кінь, що виникає із хвилеподібної срібно-блакитної основи та підтримує символ атома в золоті).

Геральдична символіка кольору:
Зелений - достаток, надія;
Білий - чистота й духовність;
Блакитний - велич і краса;
Золото (символ атома) - багатство й сталість.

Символіка прапора ототожнює девіз міста Южноукраїнська: від достатку й чистоти - до величі й багатства.

Довідка про місто Южноукраїнськ

Южноукраїнськ – мале монопрофільне місто, місто – супутник АЕС, обласного значення. Перші новобудови робітничого селища будівельників та енергетиків були віднесені до складу Костянтинівської селищної ради Арбузинського району і отримали назву Костянтинівка - 2. У квітні 1987 року Президія Верховної Ради Української РСР надала робітничому селищу енергетиків статус міста обласного підпорядкування. Після цього тут були сформовані органи міського управління.

Місто розташоване в північній частині Миколаївської області на лівому березі ріки Південний Буг за 125 км від обласного центру і на відстані 10 км від залізничної станції Южноукраїнська. Поряд розташовані великі промислові міста: Миколаїв, Одеса, Кіровоград, Кривий Ріг. В 100 км від міста знаходиться аеропорт та морський порт. Через місто проходять автомобільна дорога обласного значення Миколаїв – Ульянівка.

Місто має розвинену мережу автомобільних шляхів з твердим покриттям. В місті є автостанція, яка зв'язує його з такими містами, як Київ, Житомир, Гомель, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця та ін. Транспортні послуги в місті здійснюються за допомогою автобусів.

Територія міста - 2 439 га, або 24,4 км2.

Чисельність наявного населення міста станом на 01.12.2008 становить 39,7 тис. осіб, постійного населення – 41,0 тис. осіб

В місті діють 6 промислових підприємств, основним видом діяльності яких є виробництво та перерозподіл електроенергії, виконання робіт промислового характеру. Основним промисловим підприємством є відокремлений підрозділ «Южно-Українська АЕС» державного підприємства Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», яке займається виробництвом електроенергії.

Южно-Українська АЕС – це сучасне енергетичне підприємство, яке є містоутворюючим та бюджетоутворюючим підприємством, відіграє важливу та основну роль в соціально – економічному розвитку міста.

В місті Южноукраїнську широко розвинута будівельна галузь, основна діяльність якої в минулому була направлена на будівництво стратегічного об’єкта державного значення – атомної електростанції, в теперішній час підприємства цієї галузі не виконують будівельно-монтажні роботи на АЕС та не задіяні на будівництві Ташлицької ГАЕС.

Одним з важливих економічних показників якості життя населення є його зайнятість.

Місто Южноукраїнськ відноситься до малих міст, спеціалізацію праці економічно активного населення в якому визначають дві профілюючі галузі, а саме: промисловість та будівництво, що формують доходну частину бюджету міста, забезпечують функціонування соціальної інфраструктури та інших об'єктів життєзабезпечення міста.

Чисельність населення міста, зайнятого в усіх сферах економічної діяльності, складає 19,1 тис. осіб, з яких: 14,5 тис. осіб - робітники та службовці, зайняті на підприємствах, в установах, організаціях, 1,1 тис. осіб - зайняті в малих та приватних підприємствах, 2,4 тис. осіб - суб’єкти підприємницької діяльності – фізичні особи, 1,1 тис. осіб – працівники по трудовим договорам.

Рівень безробіття станом на 01.01.2009 становив 2,7% середньорічної чисельності населення у працездатному віці, що на 1,5 в. п. більше, ніж на відповідну дату минулого року.

Кількість офіційно зареєстрованих безробітних, що знаходяться на обліку в міському центрі зайнятості станом на 01.01.2009 становить 780 осіб, що у 2,2 рази більше, ніж на відповідну дату минулого року.

За 2008 рік кількість безробітних, які виявили бажання займатись підприємницькою діяльністю зросла на 3,3% у порівнянні до 2007 року і склала 125 осіб. Також за січень – грудень 2008 року сума виплаченої одноразової допомоги для зайняття підприємницькою діяльністю зросла у 1,6 раз і склала 825,5 тис. грн.

У місті Южноукраїнську працюють 5 дошкільних навчальних закладів, 4 загальноосвітні школи, заклад нового типу – гімназія, позашкільні заклади, а саме: центр дитячої та юнацької творчості, станція юних техніків, дитячо-юнацька спортивна школа та міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

В місті Южноукраїнську працюють наступні заклади культури: Палац культури «Енергетик», інформаційно-культурний центр «Імпульс», бібліотека ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом», 4 комунальних закладів: «Міська бібліотека для дорослих», «Міська бібліотека для дітей», «Дитяча школа мистецтв», музейний комплекс Козацької слави та військової техніки.

Для занять спортом в місті Южноукраїнську існують: комбінат культурно – спортивних споруд «Олімп», два стадіони, п’ять спортивних залів у закладах освіти, шістнадцять спортивних майданчиків, два корти, баскетбольний майданчик, три футбольних поля та два майданчики зі штучним покриттям для міні-футболу.

Мешканців міста обслуговує єдиний медичний державний заклад «Спеціалізована медико – санітарна частина № 2» Міністерства охорони здоров’я України (далі – ДЗ СМСЧ №2), до складу якого входять три поліклініки (дитяча, доросла та стоматологічна), стаціонар на 230 місць, жіноча консультація, станція швидкої допомоги, аптека.

Також в місті працює санітарно-епідеміологічна станція об’єкта з особливим режимом роботи міста Южноукраїнська Міністерства охорони здоров’я України (далі – СЕС) та розміщено 8 аптек різних форм власності, власниками яких на території міста розміщено ще 7 аптечних кіосків. В місті Южноукраїнську для вирішення проблем медичного обслуговування населення функціонують компанії страхової медицини.

Прикріплені файли


 • 0

#22 Sergiy_K

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6889 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:штори

Відправлено 29.03.2009 – 16:23

Перегляд дописуD1m{@} (29.03.2009 13:42) писав:

Цитата

 — Дуже мудро сказано, — промовив Швейк. — Я ніколи не забуду, як посадили рекрута Пеха. Ротним лейтенантом у нас тоді був такий собі Моц. Він зібрав рекрутів і почав розпитувати, хто звідки. «Ви, зелені, трикляті рекрути, — говорить до них, — повинні навчитися відповідати ясно, точно, так, мов батогом хльоскати. Отже, почнімо. Звідки ти, Пеху?» Пех був чоловік інтеліґентний і відповів: «Нижній Боусов, Унтер Бауцен, двісті шістдесят сім будинків, тисяча дев’ятсот тридцять шість жителів чехів, округ Їчін, волость Соботка, колишній маєток Кость, парафіяльна церква святої Катерини XIV сторіччя, обновлена графом Вацлавом Вратіславом Нетоліцьким, школа, пошта, телеграф, станція чеської торговельної залізниці, цукроварня, млин з тартаком, хутір Вальха, шість ярмарків на рік...» Але тут до нього підскочив лейтенант Моц і почав частувати його раз у раз по пиці, примовляючи: «Ось тобі один ярмарок, ось тобі другий, третій, четвертий, п’ятий, шостий». А Пех; хоч і був усього тільки рекрут, став вимагати, щоб його допустили на батальйонний рапорт. У канцелярії сиділа тоді весела гоп-компанія. Ну, і написали, що він іде до батальйонного рапорту через ярмарки в Нижньому Боусові. Командиром батальйону був майор Рогель. «Also, was gibt’s?» 1 — запитав Пеха, а той і застрекотав, як з кулемета: «Насмілюсь доповісти, пане майоре, в Нижньому Боусові є шість ярмарків на рік». Майор Рогель на нього як заверещить, ногами як затупоче і зараз же наказав відвести до лазаретної божевільні. Відтоді з Пеха став найгірший вояк, сипалась на нього кара за карою.

Я.Гашек "Пригоди бравого вояка Швейка"

 • 0

#23 Христинка_мандаринка

  Постійний житель

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPip
 • 150 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Тернопіль

Відправлено 13.05.2009 – 19:49

а я була у цьому містечку. точніше проїжала через нього. Дуже гарне якби не АЕС...(
 • 0

#24 Мавочка

  Чайник

 • Користувачі
 • Pip
 • 6 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Южноукраїнськ

Відправлено 28.01.2011 – 15:57

Перегляд дописуХристинка_мандаринка (13.05.2009 19:49) писав:

а я була у цьому містечку. точніше проїжала через нього. Дуже гарне якби не АЕС...(

Не було б АЕС,не було б і містечка.Їхали б Ви з Миколаєва до Первомайська (або навпаки) повз це місце,а Вам би тхнуло у віконце авто скотофермами,як було до 198якогось року.Завдяки саме АЕС наше містечко і стало таким,як є.
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних