Перейти до вмісту

В’язниця

Повідомлень в темі: 98

#41 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2069 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 24.03.2009 – 11:49

Перегляд дописуБілий Дракон (21.03.2009 15:52) писав:

Чи сучасна система ув’язнення дієва? І взагалі, які цілі вона переслідує? На що можна замінити цю систему? (На вашу думку)
Не дієва. Маємо те, що маємо ©
Цілі: ізоляція від суспільства, покарання злочинця, намагання перевиховати чи у випадку довічного — позбачити суспільство від нього (злочинця) назавжди.
Змігювати треба починаючи з судової системи, а далі вже КК та саму структуру ув’язнення. Що саме.
1. Індивідуальний підхід до ув’язнених. Таки треба розрізняти хто за що сидить. Хтось за згвалтування чи вбивство, а хтось за фінансові махінації — це різні категорії.
2. Нормальні умови проживання, харчування та догляду за станом здоров’я.
3. Праця. Була вже думка про роботу для ув’язнених. Підтримую цілком. Хай хоч якусь користь приносять, якщо вже їх утримують за наші податки.
4. Можливість доступу до інформації та певних захоплень — це і телебачення, і Інтернет, і можливість читати/слухати музику/займатись спортом/малювати і т.п. По-перше, щоб людина не втрачала присутність часу та потік історії, бо коли вийде буде шок. По-друге на одинці лише з собою в голові можуть народжуватись зовсім нехороші думки замість перевиховання. По-третє таки треба розвиватись.

Перегляд дописуБлискавиця (22.03.2009 23:30) писав:

не захочеш))...неволя - гірше не буває для людини, але вона це розуміє лише у в*язниці))

Загалом в*язниці треба хоча б для того, щоб не розстріляти одразу невинну людину, а щоб був час розібратися - чи справді вона винна. Вважаймо, що це про в*язниці попереднього ув*язнення. А загалом в*язниці треба для покарання злочинців, це ізоляція їх від суспільства поки вони не виправляться, або не усвідомлять, що їхні вчинки є неприйнятними (читай : розкаяться)). Чи є альтернативні види покарань і впливу?
Ну не лише Європа. Є ше США, Канада і багато інших. Колись показували мені в’язницю, здається в Австрії. Справжній витвір архітектурного та дизайнерського мистецтва.

Перегляд дописуFT232BM (23.03.2009 17:46) писав:

Сьогодні по радіо почув новини про того ман‘яка, що ґвалтував свою доньку та її дітей чи як там було. Тепер він може обрати одну з трьох тюрем на свій смак, де є великі бібліотеки, чудовий спортзал, прогулянки в парку(так і сказали). Буде дідок собі гарно віку доживати тепер подумайте чи це справедливо, я навіть не знаю.

Перегляд дописуZuzik (23.03.2009 17:52) писав:

ну... тут скоріше б варто було згадати, що йому дали 8 років... а доньку він тримав кижись 24 роки в полоні?
Гвалтував дочку і має від неї щось біля десятка дітей. І дали довічне. Якщо ми про одного псиза говоримо. Кажись австрієць чи німець.

Перегляд дописуОлеська (24.03.2009 10:16) писав:

У в"язницях є каплички, з зеками проводять "виховну" роботу священики. Не вірю, що ті, хто став глибоковірюючою людиною, триматиме на серці злобу.
Глибока віра різна буває. І дуже часто робить з людини монстра. За віру і вбивають. А скільки релігійних маніяків, я вже мовчу.
А ще щодо шлибоковіруючих. Ви не помічали, що злочинці дуже віруючі. Так часто в церкву бігають.
А ще є чудова річ в християнстві, яку часто використовують собі на користь — покаяння. Адже, покаїшся в злочинах і Бог тебе пробачить. І наче і не було нічого. Я розумію, що то лише особисте переконання внаслідок збоченої свідомості і неправильного сприйняття канонів. Але ж так себе і виправдовують ці „глибоко віруючі“
  • 0

#42 Zuzik

наглий, самоувєрєнний хам!

• Користувачі
  • 1126 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 24.03.2009 – 11:53

Перегляд допису†Fallen Angel† (24.03.2009 11:26) писав:

Приведу такий приклад. Почув в новинах як 40-ка річний чоловік згвалтутвав 4 чи 5 МІСЯЧНУ (!!!) дівчинку. Перед тим мав два строки за розбійний напад і згвалтування. Питання тут стоїть так: якби після першого згвалтування його кастрували чи було б друге?
ПеСе. Вибачайте за прямоту, але я такий - прямий як двері.
Ви мені доводите про неадекватність деяких покарань з точки зору "справедливості" по відношенню до вчиненого правопорушення? не буду з вами сперечатися...
Але ваш приклад нічого не доводить по факту проблеми "порушення - покарання"... це всього лише зміна виду покарання, а взаємовідношення в суспільстві лишаться такі ж як і були... :)

За зраду в євреїв побивали жінок камінням... значить таки зраджували... раз ми про це знаємо...
Фальшивомонетників завше страчували - але вони були і є...
За крадіжки подекуди рубали руки - злодії були і є...

Так, при правильному балансі порушення-кара - більшість людей не будуть вчиняти такі порушення хоча б зі страху кари...
Але стосовно головної теми цієї вітки - "В'язниця" не виконую в нашому суспільстві своєї функції в першу чергу не від неадекватності покарання...
  • 0

#43 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 11:53

Перегляд допису†Fallen Angel† (24.03.2009 11:26) писав:

Приведу такий приклад. Почув в новинах як 40-ка річний чоловік згвалтутвав 4 чи 5 МІСЯЧНУ (!!!) дівчинку. Перед тим мав два строки за розбійний напад і згвалтування. Питання тут стоїть так: якби після першого згвалтування його кастрували чи було б друге?
ПеСе. Вибачайте за прямоту, але я такий - прямий як двері.
а як же функція перевиховання?
власне фізичні покарання це з тієї ж серії, що і суперечка про смертну кару.

Перегляд дописуОлеська (24.03.2009 11:32) писав:

О, так! Стосовно кастрування гвалтівників - я "за". Таки варто задуматись на вищому рівні про таке покарання.
Хоча гвалтівникам на зоні теж невесело, м"яко кажучи, доводиться. За таке на зоні "опускають".
опускають всіх. не лише гвалтівників.
  • 0

#44 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 11:57

Перегляд дописуЗимова Дівчина (24.03.2009 11:49) писав:

А ще є чудова річ в християнстві, яку часто використовують собі на користь — покаяння. Адже, покаїшся в злочинах і Бог тебе пробачить. І наче і не було нічого. Я розумію, що то лише особисте переконання внаслідок збоченої свідомості і неправильного сприйняття канонів. Але ж так себе і виправдовують ці „глибоко віруючі“
Одне слово на захист віри — "не пробачить"...
А щодо виправдання себе через спробу укласти з богом угоду — так людина завжди знайде для себе виправдання :)
Не релігією так спише на "копманію", "був п'яний", "криза", "діти голодають"

Перегляд дописуЗимова Дівчина (24.03.2009 11:53) писав:

а як же функція перевиховання?
немає там функції перевиховання... це байки з радянської пропаганди :ggggg:
і ніколи така функція загалом і не вимагалася...
  • 0

#45 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 12:05

Перегляд дописуZuzik (24.03.2009 11:57) писав:

Одне слово на захист віри — "не пробачить"...
це ви так думаєте))) а точно ніхто не знає.
до речі певно погано Біблію читали. згадайте Іуду.
До речі християнство тим і відрізняється, що пробачає. Лише одна умова — щире покаяння має бути.

А щодо виправдання себе через спробу укласти з богом угоду — так людина завжди знайде для себе виправдання :)
Не релігією так спише на "копманію", "був п'яний", "криза", "діти голодають"
оце вже точно.

немає там функції перевиховання... це байки з радянської пропаганди :ggggg:
і ніколи така функція загалом і не вимагалася...
а має бути. і радянський союз тут ні до чого.
згадані вже Європа та інші західні країни її мають.
_http://en.wikipedia.org/wiki/Prison_

Повідомлення відредагував Зимова Дівчина: 24.03.2009 – 12:08

• 0

#46 katapulta

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 667 повідомлень
  • Місто:Золотоноша,Черкаси

Відправлено 24.03.2009 – 12:27

Вичерпну відповідь на питання що є в'язниця в Україні дав Борис Гуменюк у своєму автобіографічному романі-рефлексії "Лук'янівка"
  • 0

#47 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 12:35

Перегляд дописуЗимова Дівчина (24.03.2009 12:05) писав:

це ви так думаєте))) а точно ніхто не знає.
до речі певно погано Біблію читали. згадайте Іуду.
До речі християнство тим і відрізняється, що пробачає. Лише одна умова — щире покаяння має бути.
Християнство може і пробачає... а от в Біблії сказано що кожен може сподіватися на пробачення і кожен може бути пробаченим... але обіцянки пробачити за певну кількість встановлених свічок, чи регулярне ходіння до сповіді, ніхто не давав :)
та й своїм уточненням про "щирість" ви самі собі і відповіли... "набожність" нашого криміналітету не щира...

Перегляд дописуЗимова Дівчина (24.03.2009 12:05) писав:

а має бути. і радянський союз тут ні до чого.
згадані вже Європа та інші західні країни її мають.
_http://en.wikipedia.org/wiki/Prison_
Вибачте, але нашу систему ми отримали не від Європи у спадок... Так що СССР тут ще й як до чого...

Слабо знаю агліцьку, але не зустрів там вимогу про "перевиховання"... головне завдання "в'язниці" - обмеження свободи в покарання за правопорушення...

Якщо держава окрім цього ставить ще й задачу зміни поведінки в"язня і зменшення рецидивів - то головна робота не в обмеженні волі, а в наданні можливості інтегруватися бувшому в"язню в суспільство... А з цим у нас дуже великі проблеми...
  • 0

#48 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 12:56

Перегляд дописуZuzik (24.03.2009 12:35) писав:

Християнство може і пробачає... а от в Біблії сказано що кожен може сподіватися на пробачення і кожен може бути пробаченим... але обіцянки пробачити за певну кількість встановлених свічок, чи регулярне ходіння до сповіді, ніхто не давав :)
та й своїм уточненням про "щирість" ви самі собі і відповіли... "набожність" нашого криміналітету не щира...
я не про свічки казала, а про каяття. не плутайте.
криміналітет може дійсно щиро вірити. знаєте що таке невірне трактування?
слова лише слова. і якщо йому сказали, що кожен може бути пробаченим, то він може вірити, що теж може бути.

Перегляд дописуZuzik (24.03.2009 12:35) писав:

Вибачте, але нашу систему ми отримали не від Європи у спадок... Так що СССР тут ще й як до чого...

Слабо знаю агліцьку, але не зустрів там вимогу про "перевиховання"... головне завдання "в'язниці" - обмеження свободи в покарання за правопорушення...

Якщо держава окрім цього ставить ще й задачу зміни поведінки в"язня і зменшення рецидивів - то головна робота не в обмеженні волі, а в наданні можливості інтегруватися бувшому в"язню в суспільство... А з цим у нас дуже великі проблеми...
і що? автор теми питає, що змінити. я описала, що треба і що є. то чого спересаєтесь?)))
вона має перевиховувати. а щодо цього в зазначеній мною статті є.
заклади так і називаються „виправна колонія“, наприклад. отже, виправляє, перевиховує.
і щодо

Цитата

можливості інтегруватися бувшому в"язню в суспільство
я теж вказла в своєму дописі.
  • 0

#49 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 13:18

Дівчинко, якщо ви і казали про каяття, я так само і казав "не пробачить"... не бачу чому ви так зі мною сперечаєтеся? Це не в релігійності причина, ось що я мав на увазі...

Ну і я не сперечаюся з вами... ви зробили певні коментарії до мого допису, я вважав за доцільне відповісте...

З.І. Дуже можливо що ми в основному говоримо одне і теж різними словами :)
  • 0

#50 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 13:26

Є ще одна заковика - суспільство, встановлюючи закони, вже обмежує свободу своїх громадян. Тобто по суті суспільство - і є в*язниця. Але це більше філософське розумування, ніж щось конструктивне)). Ну хіба що додати, що яке суспільство, така і в*язниця.

Щодо нашого суспільства, то в нас беззаконня. Отже необмежена свобода, лиш треба уникнути покарання "здуру". Ось чому і в*язниці не ефективні, не говорячи окремо про умови перебування в них.
  • 0

#51 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 13:30

Перегляд дописуБлискавиця (24.03.2009 13:26) писав:

Є ще одна заковика - суспільство, встановлюючи закони, вже обмежує свободу своїх громадян. Тобто по суті суспільство - і є в*язниця. Але це більше філософське розумування, ніж щось конструктивне)). Ну хіба що додати, що яке суспільство, така і в*язниця.

Щодо нашого суспільства, то в нас беззаконня. Отже необмежена свобода, лиш треба уникнути покарання "здуру". Ось чому і в*язниці не ефективні, не говорячи окремо про умови перебування в них.
гарний допис... :) саме це я і мав на увазі...
З.І. Але встановлення законів не обмежує вашу свободу... Ви ж вільні закон переступити... :ggggg:
  • 0

#52 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 24.03.2009 – 13:33

Перегляд дописуZuzik (24.03.2009 13:18) писав:

Дівчинко, якщо ви і казали про каяття, я так само і казав "не пробачить"... не бачу чому ви так зі мною сперечаєтеся? Це не в релігійності причина, ось що я мав на увазі...
Повністю погоджуюсь.

Перегляд дописуБлискавиця (24.03.2009 13:26) писав:

Єдина відмінність - це порядок: в суспільстві - його відсутність, а у в"язниці навпаки.)

Говоримо ми тут однією мовою - мовою тих, хто там не був, а чули хіба що зі ЗМІ, максимум зі слів знайомих, хто ТАМ БУВ.
  • 0

#53 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 13:59

Перегляд дописуZuzik (24.03.2009 13:18) писав:

Ну і я не сперечаюся з вами... ви зробили певні коментарії до мого допису, я вважав за доцільне відповісте...

З.І. Дуже можливо що ми в основному говоримо одне і теж різними словами :)
може і про одне))
я просто спростовувала не вашу тезу про те, що віруюча людина не здатна на хлочин.

Перегляд дописуОлеська (24.03.2009 13:33) писав:

Єдина відмінність - це порядок: в суспільстві - його відсутність, а у в"язниці навпаки.)
був би порядок, не було б там такого стану.

Говоримо ми тут однією мовою - мовою тих, хто там не був, а чули хіба що зі ЗМІ, максимум зі слів знайомих, хто ТАМ БУВ.
ну ту стовідсотково не можна казати. де гарантія, що за одним з ніків хтось такий не ховається.
до того ж за грати не завжди за діло попадають, дуже часто невинні люди.
  • 0

#54 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 14:05

Не бачу потреби говорити мовою тих хто там був для того що б обговорювати стан пенітенціарної системи, її завдання і думки про її зміну... більше того... вважаю що це і дає мені таке право...
тюрми будують не для потреб злочинців а для вирішення потреб тих хто залишається на волі!!!

Перегляд дописуЗимова Дівчина (24.03.2009 13:59) писав:

може і про одне))
я просто спростовувала не вашу тезу про те, що віруюча людина не здатна на хлочин.
Це все виключно через аморфність слова "віруюча людина"... Але це дискусія не з цієї опери...
  • 0

#55 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 14:08

Перегляд дописуZuzik (24.03.2009 14:05) писав:

тюрми будують не для потреб злочинців а для вирішення потреб тих хто залишається на волі!!!
Було б так, то не утримувались би в"язниці за рахунок "тих хто залишається на волі".
  • 0

#56 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 14:19

Перегляд дописуОлеська (24.03.2009 14:08) писав:

Було б так, то не утримувались би в"язниці за рахунок "тих хто залишається на волі".
Саме так і є... і завжди буде...
Існування Армії потрібне не для того, що б вояки мали де зарплатню отримувати а для того що б охороняти тих хто її платить...
Так само утримування в'язниць направлене на те, що б ізолювати правопорушників... І ізолюють їх виключно з волі суспільства (не самі ж вони туди йдуть) і виключно для суспільства... тому суспільство такі заклади утримує...
  • 0

#57 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 24.03.2009 – 23:48

Перегляд дописуZuzik (24.03.2009 13:30) писав:

гарний допис... :) саме це я і мав на увазі...
З.І. Але встановлення законів не обмежує вашу свободу... Ви ж вільні закон переступити... :ggggg:
Переступ закону загрожує обмеженням свободи. Але це вже трохи інша дискусія - про існування свободи чи її відсутності в житті людини, а також про вибір.
  • 0

#58 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 25.03.2009 – 01:00

Перегляд дописуОлеська (24.03.2009 14:33) писав:

Але це тваринний порядок. Порядок будь-якої зграї тварин - сильніший той, хто сильніший, і доти, доки сильніший.
Проте допоки людина стверджує (а майже все, що людство створює - це спроба це стверджувати), що вона більше, ніж просто тварина - доти людині порядок зграї і не підходить.
  • 0

#59 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 25.03.2009 – 07:38

Перегляд дописуbulbashka_aero (25.03.2009 01:00) писав:

Але це тваринний порядок. Порядок будь-якої зграї тварин - сильніший той, хто сильніший, і доти, доки сильніший.
Проте допоки людина стверджує (а майже все, що людство створює - це спроба це стверджувати), що вона більше, ніж просто тварина - доти людині порядок зграї і не підходить.
Доки порядок зграї людині не підходить, доти людина не здатна на вищому рівні створити порядок.
  • 0

#60 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 25.03.2009 – 08:50

Перегляд дописуВакуОлька (23.03.2009 13:24) писав:

ну, дівчат там. кунєшно, не приведуть, але телевізор, холодильник і підпільний мобільний зв"язок є... Щодо домашньої кухні - деякі елементи там присутні. По-перше, матері, сестри. друзі передають передачі. де дозволенодещо з домашньої кухні... По-друге, в"язні і самі непогано готують з продуктів які їм передають: борщі, салати, навіть вареники... Бо баланду не можливо та й неможна їсти.. Брому там багатенько...
ВакуОльчик, ну що ти тут байки людям розповідаєш і звідки такі дані, якщо не секрет?
Передачки передають раз на місяць здається. Усе патрошиться, перевіряється і перерізається(я розповідаю про СІЗО і ІТУ), список чого ніззя...коротше щоб передати передачу голова добре облазить, плюс вистоятись в черзі, вислухати хамство обслуговуючого персоналу.І це при всьому тому, що вина людини ще не доведена!!!Розкажу як я ходила на відвідини в ІТУ. Купа дверей з засовами: зайшов, зупинись, одні закрили тоді відкривають інші і так пару разів, особисті речі(сумочку, мобільний) залишила при вході. Спускаємось сходами...враження шокуюче. Перша думка: "шось нагадує кіно про енкаведистів" і мороз по шкірі...спустились...довгий коридор, по обидва боки камери, долівка напевно колись була цементована а зараз фіг зна шо...купа порохів...на землі стоять черпаки на зразок тарілок, рідина в тарілках нагадує шось таке, коли бабця свиняті корито мила. В тій тарілці плаває ложка, але без держака...питаємо що то у вас? а то ви попали якраз на обід....слів не було...жахіття...зайшли у вільну камеру: маленька кімнатка, чисто побілена і пофарбована, привели затриманого...поговорили пару хвилин, дозволили передати ліки від зубного болю...Я тієї зустрічі не забуду ніколи...Була ще одна в СІЗО...Це при тому всьому, що людину випуслили...а таких там більшість! Ага...ще за передачки...не знаю як в СІЗО, але в ІТУ всі передачки охоронниками переполовинються!!!Є й такі речі як розповідала ВакуОлька, але це коли знайомий сидів разом в одній камері з авторитєтом місцевим. Тоді приносились і гарячі страви, і делікатеси і таке, чого на волі знайомий і не пробував...так шо таке от...

Цитата

всіх опускають
неправда. не всіх. це як і в армії, як в житті..як себе поставиш так до тебе й будуть ставитись. А з приводу взяниць теж хочу сказати. Різні ж злочини бувають. не можна порівнювати вину вбивцю-рецидивіста чи гвалтівника і взяточніка, або наїзд на пішохода на п"яну голову....винні - так, але
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних