Перейти до вмісту

Цивільний шлюб

Повідомлень в темі: 479

Опитування: ..... (169 користувачів проголосувало)

Як ви ставитеся до цивільного шлюбу?

1. позитивно. у мене так і буде. (51 голосів [30.00%])

Процент голосів: 30.00%

2. можна... але узаконений шлюб краще. (84 голосів [49.41%])

Процент голосів: 49.41%

3. це протирічить усім людським моральним нормам (6 голосів [3.53%])

Процент голосів: 3.53%

4. проти! без печатки у паспорті ніякої впевненості у стосунках. (4 голосів [2.35%])

Процент голосів: 2.35%

5. це не для мене. (23 голосів [13.53%])

Процент голосів: 13.53%

6. а що воно таке??? (2 голосів [1.18%])

Процент голосів: 1.18%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#261 bamik

салоїд

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2443 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 07.04.2009 – 20:19

Після того, як дівчина закінчила навчальний заклад і вже готувалась до від’їзду додому, я зрозумів, що потрібно діяти, і серце підказувало, адже втрачу її, оскільки в сусідній області мешкає. Запропонував на перших порах жити разом, чи зійдемось... )) Батьки дівчини спершу були проти, як так відпустити її невідомо до кого, познайомився я з батьками в момент переїзду дівчини до мене. Прожили півроку в цивільному шлюбі і одружилися :prapor3: На подружнє життя не жаліюсь, все супер, великий плюс в тому, що ми живемо самі! В кінці року очікуємо малюка ;)
  • 0

#262 Zuzik

наглий, самоувєрєнний хам!

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 07.04.2009 – 20:39

Перегляд дописуЛастiвочка (7.04.2009 21:11) писав:

Zuzik ну бачите, ми по-різному сприймаємо слово шлюб. Для мене шлюб - офіційно усе, з печатками, паспортом, з усіма зобовязаннями які ти ставиш перед собою і чого чекаєш у відповідь, з церковним обрядом, дітьми і багато що чим..а громадянський - це всього лише сожитєльство. даруйте, я нікого не хотіла образити..просто кожен викладає тут свою думку, навіть коли вона не зібгається з чиєюсь..
гм... тут ми і розходимося... можна багато про що ще посперечатися... але ви самі собі суперечите...
зобов’язання і печатки в паспорті речі різні... років 100-150 назад ніяких печаток не ставили... і паспорти були не у всіх... однак шлюб був... саме за ознаками які я навів...
а зараз дуже часто і штампи є... і навіть в церкві свічку відтримали - а зобов’язань не відчутно...

Ви ж, перепрошую, ставите в порівняння різні за природою речі а потім доводите що одна з них краща... я вірю що веслом краще грести... але їсти все таки краще ложкою ;)
  • 0

#263 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 07.04.2009 – 21:17

Перегляд дописуZuzik (7.04.2009 21:39) писав:

гм... тут ми і розходимося... можна багато про що ще посперечатися... але ви самі собі суперечите...
зобов’язання і печатки в паспорті речі різні... років 100-150 назад ніяких печаток не ставили... і паспорти були не у всіх... однак шлюб був... саме за ознаками які я навів...
а зараз дуже часто і штампи є... і навіть в церкві свічку відтримали - а зобов’язань не відчутно...

Ви ж, перепрошую, ставите в порівняння різні за природою речі а потім доводите що одна з них краща... я вірю що веслом краще грести... але їсти все таки краще ложкою :cool1:
З вами цікаво дискутувати;) Або ви неуважно читаєте :prapor3: Ми тут говоримо не про загальні речі, а кожен про своє ставлення до такого явища як цивільний шлюб. Для мене шлюб, зобов’язання, печатки в паспорті, благословення і все решта - одне ціле, розумієте? Я однолюб по натурі і людина обов"язку...Коли робити такий важливий крок - то добре все зваживши ну і плюс традиції родини. Розумієте про що я? Я сприймаю цивільний шлюб лише коли у людей вже був негативний досвід у шлюбі...І я не осуджую нічиє рішення спробувати пожити на пробу, я лиш кажу, що для мене це не прийнятне...ось таке от:cool2:
  • 0

#264 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 07.04.2009 – 21:27

Перегляд дописуЛастiвочка (7.04.2009 22:17) писав:

З вами цікаво дискутувати:cool1: Або ви неуважно читаєте :cool2: Ми тут говоримо не про загальні речі, а кожен про своє ставлення до такого явища як цивільний шлюб. Для мене шлюб, зобов’язання, печатки в паспорті, благословення і все решта - одне ціле, розумієте? Я однолюб по натурі і людина обов"язку...Коли робити такий важливий крок - то добре все зваживши ну і плюс традиції родини. Розумієте про що я? Я сприймаю цивільний шлюб лише коли у людей вже був негативний досвід у шлюбі...І я не осуджую нічиє рішення спробувати пожити на пробу, я лиш кажу, що для мене це не прийнятне...ось таке от:kozak:
Звичайно що я неуважно читаю... і радий що вам це подобається... :prapor3:
якщо ви... чи то пак МИ... обговорюємо питання шлюбу і одного з його різновидів, то не погано було б хоча б мати одне і те ж на нього, шлюб, бачення...
за вашим дописом більшість населення 100 років тому не була в шлюбі... оскільки не мала печатки в паспорті... як мінімум...
а на території СРСР часто не були в шлюбі бо не мали благословення (не знаю чійого... але чійогось точно не хватало)...

З.І. Я вважаю, що для конструктивної критики "цивільного шлюбу" було б не погано уточнити чим він відрізняєтья від "шлюбу"... ;)
  • 0

#265 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 07.04.2009 – 21:38

Zuzik
таки Ви неуважні ;). для мене цивільний шлюб це - "сожитєльство".
Наводити приклади столітньої давності не варто)))колись і у стадах жили:cool1:. Тому свої позиції ми з Вами вияснили(принаймі Вашу я зрозуміла) тож хотілось би почути інших співрозмовників:prapor3:
  • 0

#266 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 07.04.2009 – 21:57

ну що ви, Ластівочко... я так просто не вступлюсі...
"Проти громадянського шлюбу, проти того, щоб спробувати пожити, а потім офіційно так сказать..."
ви або не використовуйте слово "шлюб"... або не вводьте в оману "інших співрозмовників"... :cool1:

я от досі в омані... знав би що це тема "Для вас краще просто спільно жити під маркою "тренування" чи все таки отримати якийсь набір документів про всяк випадок", чесно б не дописував... свій перший допис і почав з того що не знайшов свого варіанту відповіді... серед запропонованих... Або ж не використовував слово "шлюб"...

З.І. Я особисто не вважаю корисним спільне життя людей в одному приміщенні аля "одружені" як передумову укладання шлюбу...
З.З.І. оффтоп... чи флуд? можна мене банити :prapor3:

Во... забув ще сказати... маю купу прикладів коли люди живуть спільно... і діти спільні... і паспорт проштампований... і свідотство від церкви знайдется... а таки "сожитєльствують"... ;) і на жаль дуже багато...
  • 0

#267 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 07.04.2009 – 22:32

Перегляд дописуZuzik (7.04.2009 22:57) писав:

ну що ви, Ластівочко... я так просто не вступлюсі...
Ну добре, тоді поїхали :cool1:

Батьківщиною цивільного шлюбу ще в XVI столітті стала Голландія. Коли її громадяни, які належали до різних релігійних конфесій, не могли обвінчатися в церкві, власті дозволили оформляти їм свої стосунки в мерії. Саме такий шлюб і почали називати «цивільним». Тепер під цією назвою розуміють добровільне спільне проживання й ведення спільного господарства двома людьми: чоловіком і жінкою «без жодних взаємних зобов’язань». Хоча в юриспруденції поняття цивільного шлюбу зберегло початкову сутність і стосується пар, які оформили свій союз офіційно в РАЦСі без вінчання в церкві. Вільні ж сімейні стосунки в чинному законодавстві України названо фактичним шлюбом.
На жаль, і церковним шлюбам нині не судилося бути довговічними.

Цитата

З.З.І. оффтоп... чи флуд? можна мене банити
не відволікайтесь ;)

Цитата

маю купу прикладів коли люди живуть спільно... і діти спільні... і паспорт
так ми ж не про це говоримо:prapor3: ми говоримо про власне ставлення до фактичного шлюбу.
питання: ви живете чи жили у фактичному шлюбі? (можна не відповідати)
  • 0

#268 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 07.04.2009 – 22:35

Перегляд допису-=VJ=- (7.04.2009 10:44) писав:

Вона була згодна на все, щоб бути зі мною, так само як і я, в якому статусі це буде відбуватись - їй було все одно. І заради цього вона пішла з дому, аби прожити до весілля п"ять років в цивільному шлюбі, і бути зі мною, як в католицькій обітниці, "в горі і в радості" - без жодних умов і вимог. За що я їй, відповідно, буду вдячний до кінця життя і сподіваюсь, що наші спільні десять років намагався зробити для неї все, що міг.
Тобто "пожити рік-другий в орендованому житлі (чи якщо є своє повністю вільне - то у своєму), притертися, зрозуміти що "це воно, до смерті" і починати облаштовувати сімейне гніздечко"© насправді означає "не було можливості одружитися раніше, ніж за п'ять років громадського життя"?

Перегляд допису-=VJ=- (7.04.2009 10:44) писав:

Багато чоловіків та жінок, які отак вискочили заміж-одружилися "з батьківського дому" можуть сказати про себе те саме?
А хто, крім вас, свідчитиме на вашому боці?
  • 0

#269 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 07.04.2009 – 22:46

Ластівочко, я радий, що ви згадали що цивільний це власне "мирський"... а саме "печатка, паспорт і т.д..."
І ви знаєте я вважаю що головним терміном є шлюб... а він вимагає відповідальності... і спільну діяльність подружжя...
а цивільність чи ні... і решта всіляких прибамбасів йому не додадуть... і не віднімуть...
якщо людина сама перед собою визнає що вона є одружена - то це і є факт одруження... а все решта то юридичні виправдання власній непослідовності...

Перегляд дописуЛастiвочка (7.04.2009 23:32) писав:

питання: ви живете чи жили у фактичному шлюбі? (можна не відповідати)
А можна я відповім?
  • 0

#270 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 07.04.2009 – 22:50

Перегляд дописуbamik (7.04.2009 21:19) писав:

Прожили півроку в цивільному шлюбі і одружилися ;)
Насправді, це були заручини, ги.
  • 0

#271 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 07.04.2009 – 23:04

Перегляд дописуzav (7.04.2009 23:50) писав:

Насправді, це були заручини, ги.
прикольно.... вона напевно йому прала шкарпетки, а він купував хавку на обох... разом вони мабуть мотуляли простині по ліжку... красиві заручини ;)
  • 0

#272 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 08.04.2009 – 08:02

думаю, що якщо люди вирішили жити разом і назвали це якимось там шлюбом, то це не підготовка, а просто їх вибір.
такий вибір теж запросто може бути благословненним, і такий вибір може мати в наявності всі необхідні обов’язки. бо обов’язки не від печаток та попів залежать. стосунки будуються на довірі та повазі одне до одного.
а от реєстрація печатками лише полегшує існування пари в бюрократичному суспільстві. не одразу, але з часом відсутність такої печатки десь аукається, але не в особистому житті, а в суспільному. всякі там візи, кредити і решта дурні.
а щодо традицій та обрядів. вони мають силу лише коли обоє вважають це важливим. та і останнім часом все так спрощують та опошляють. та і які нафіг білі сукні, якщо, як тут казали, мало хто „чистою“ заміж іде. просто так для краси? але ж кожен обряд і кожна його частина мають свій сенс, інакше то не краще за звичайну печатку, проста формальність.

я не проти жити і просто так. але якщо життя вимагатиме більший відсоток сутичок з бюрократизмом — то краще таки оформити це офіційно. а досвід показує, що таки вимагатиме.
  • 0

#273 Файна цьотка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 166 повідомлень
  • Місто:Лемберг

Відправлено 27.07.2009 – 17:17

Вибрала таке: "це протирічить усім людським моральним нормам", а від себе додам: і не тільки людським...
  • 0

#274 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень
  • Місто:Scorpio const.

Відправлено 27.07.2009 – 17:23

Перегляд дописуФайна цьотка (27.07.2009 18:17) писав:

Вибрала таке: "це протирічить усім людським моральним нормам", а від себе додам: і не тільки людським...
Це ти про що?
  • 0

#275 Файна цьотка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 166 повідомлень

Відправлено 27.07.2009 – 18:16

Маю на увазі, не тільки людським нормам протирічить, але й духовним, тобто Божим. Але то важливо тільки для тих, хто, мабуть, у Бога вірить.
  • 0

#276 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 27.07.2009 – 18:19

Перегляд дописуФайна цьотка (27.07.2009 19:16) писав:

Маю на увазі, не тільки людським нормам протирічить, але й духовним, тобто Божим. Але то важливо тільки для тих, хто, мабуть, у Бога вірить.
а пані заміж виходила незайманою за незайманого? бо так же має бути відповідно до моральних людських та Божих норм та законів.
і цікаво скільки таких подружніх пар є?
  • 0

#277 Файна цьотка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 166 повідомлень

Відправлено 27.07.2009 – 18:21

Принаймні одна точно є :ggggg:
  • 0

#278 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 27.07.2009 – 18:25

Перегляд дописуФайна цьотка (27.07.2009 19:21) писав:

Принаймні одна точно є :ggggg:
цього замало для створення та нав’язування норм.
головне почуття, які поєднують. решта побічні ефекти життя у суспільстві.
  • 0

#279 Файна цьотка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 166 повідомлень

Відправлено 27.07.2009 – 18:34

Ні, це не нав"язування. Просто кому це важливо - той на це і зважає. Зрештою, в кожному конкретному випадку - конкретне рішення.
  • 0

#280 Лілу

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 229 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 16.08.2009 – 17:45

Не погано перед весіллям двом трохи разом пожити, подивитись як уживаються, і чи уживаються взагалі. Якщо люди настроєні серйозно на спільне життя, то навіть маленькі побутові сварки на заваді їїм не стануть.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних