Перейти до вмісту

Володіння зброєю

Повідомлень в темі: 616

Опитування: Легальне володіння зброєю (127 користувачів проголосувало)

Ви підтримуєте ідею, що потрібно українцям дозволити купувати пістолет легально?

1. Так, підтримую. (61 голосів [49.19%])

Процент голосів: 49.19%

2. Ні, не підтримую. (44 голосів [35.48%])

Процент голосів: 35.48%

3. Не визначився (17 голосів [13.71%])

Процент голосів: 13.71%

4. Байдуже (2 голосів [1.61%])

Процент голосів: 1.61%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#601 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 10.07.2011 – 10:28

Перегляд дописуMaksym (10.07.2011 11:04) писав:

За усіх часів зброя була невідємним атрибутом вільної людини.
Що єднознаково свідчить про невільність українського народу. Так йому і треба, власне.

Перегляд дописуOlexandr (10.07.2011 09:54) писав:

Одна справа помилитися в розрахунку, знаючи, що ви максимум отримаєте лавкою по голові (як ви висловилися) і вже инша — знаючи, що можете з порогу отримати з вогнепальної. Вже цей факт змусить зловмисників подумати про необхідність таких дій, а багатьох — просто відмовитись від цього.
Не найбільше лавкою, а найменше лавкою, найбільше грабіжника порубають сокирою без будь-якого пістолета.

Перегляд дописуOlexandr (10.07.2011 09:54) писав:

Ви вважаєте, що бронежилет допоможе при пограбуванні квартири? Далеко не всі грабіжники працюють з вогнепальною, а навіть якщо і так, то яка ймовірність, що вони стрілятимуть в район бронежилета, а не в значно надійнішу голову, наприклад?
І що, цілодобово ходити в ньому?
А чому ви вирішили, що цивільні, котрих грабують, стрілятимуть не в голову? А ну виявиться, що в нападника бронежилет? І якщо грабіжник без зброї, то чим лавка гірша пістолета? Можна ж і сокиру для таких випадків тримати, або монтировку. І так, бронежилет бажано носити завжди, дисциплінує, ги.
  • 0

#602 Misercord

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 488 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 10.07.2011 – 11:16

Тут постійно говорять по статистику і про зменшення злочинів. А ось теж деякі цікаві дані:
К-сть вбивств (розподіл за зброєю): Зображення
Ще одна - в середньому 1 дитина гинула кожні 3 дні від вогнепальної зброї в Штатах з 2000-го по 2005-ий. Почитати більше можна тут.
Багато американських дітей вважають себе нечутливими до поранень - то можна здогадатися як обережно вони будуть поводитися з вогнепальною зброєю.

Повідомлення відредагував Misercord: 10.07.2011 – 11:17

• 0

#603 Феєричний неук :)

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6184 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 10.07.2011 – 12:37

осмілюсь ще раз нагадати пропозицію облаштувати зброю відеокамерою. ну це пропозиція до виробників і депутатів.
  • 0

#604 Maksym

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 207 повідомлень

Відправлено 10.07.2011 – 12:54

Пане Misercord!
Я розумію і поділяю Вашу думку - насильство це зло.

Немає нічого дивного в тому, що зброя скритого носіння бере участь у вбивствах і суїциді - зручно, компактно, надійно. Дробовик важко приховати.
Але, основне питання полягає в тому, наскільки легалізація короткоствольної зброї впливає на злочини з її використанням? Тут немає "чистої" статистики.
Як прихильники так і противники тягнуть ковдру на себе. Противники стверджують, що короткостволу буде легше потрапити до рук криміналу. Прихильники стверджують що в злочинців вона вже і так є, що злочинці відмовлятимуться від насильницьких злочинів побоюючись, що жертва може застосувати зброю, адже "беззахисність провокує нападника". Праві обоє.

До прикладу, забіг в магазин "Мисливець" за кріпленням до прицілу. Бачу картину: на вітрині гумостріл ПМ 2800 і 3400 грн. Продавець стверджує, що за 2800 - Українське виробництво, за 3400 - перероблений бойовий, типу надійніший. В районі, де я проживаю чеський ПМ бойовий (звісно, що на руках) - 120 дол. + магазин + патрони. Знайомі з Харківської області кажуть, що у них з Росії возять китайські ПМ бойові Norinco Type 59 менше ніж за 100 баків в коробці!!! Хто тим не цікавиться - тому дивно. Але, незалежно від того цікавимся чи ні, зброї на вулиці купа. Недавно бачив ТТ на руках хромований чи то нікельований!!! 250 баків хотіли. Чув про унікала, який за 500 піджене АКСУ. Патрони до калаша на вулиці 7,62*39 - 2 грн. штука, в магазині 4,50 грн. От і вся математика.

І купуючи "лівий" ствол - гарантія, що він не числиться в кулегільзотеці. Типу використав і викинув. Дуууже велика перевага - ціна! Тобто, Глок-17 по молдавії 700-1200 баків. ПМ - 450-600. Думаю, що по європі ціна не нижча. Тому, що в вартість зброї включено державні збори, акцизи, федеральні податки і т.д.

От і виникає купа питань, які було б добре обговорити на форумі, а не тупо спекулювати припущеннями:
- чи "стріляє" зареєстрована зброя?
- злочини повязані з легальним володінням зброєю (алкогольне спяніння, прострочена реєстрація, неналежне зберігання)?
- чи користуються злочинці зброєю, яка зареєстрована на них?
- чи можна поширювати статистику використання мисливської зброї на короткостволи, адже в мисливців в Україні на руках понад 3 млн. стволів(суїциди, домашнє насильство, використання в стані спяніння, викрадення)?
- кількість легальної зброї в інших країнах, з неї короткостволів?
- чи повязаний дозвіл на володіння з поширенням серед криміналу?
- як часті випадки викрадення зброї?
- як часто стріляє викрадена зброя?
- чи змінить дозвіл на короткоствол криміногенну ситуацію, якщо так, то в яку сторону?
- статистика використання ЛЕГАЛЬНОЇ зброї дітьми (я навчився стріляти в 11)?
- статистика використання НЕЛЕГАЛЬНОЇ зброї дітьми?

Комусь легше лавкою захищатися ;) , комусь ножем, комусь підручними засобами. А хтось колекціонер чи просто тренований стрілець, який хоче мати можливість тренуватися з іншими типами зброї.
От такі питання давайте і обговоримо. Можливо, найдемо відповідь.
  • 0

#605 Феєричний неук :)

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6184 повідомлень

Відправлено 10.07.2011 – 13:53

Перегляд дописуMaksym (10.07.2011 13:54) писав:

Противники стверджують, що короткостволу буде легше потрапити до рук криміналу.
тут дещо зауважу: легалізація загрозлива не тим що бандити її будуть купувати, це абсурд.
легалізація зброї небезпечна тим, що чесні люди частіше ставатимуть злочинцями.
  • 0

#606 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 19.07.2011 – 15:40

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (10.07.2011 14:53) писав:

тут дещо зауважу: легалізація загрозлива не тим що бандити її будуть купувати, це абсурд.
Тільки спочатку... Після того як всі депутати чкурнуть за кордон а держслужбовці почнуть розмовляти ввічливо, все стане на свої місця -_-
  • 0

#607 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 19.07.2011 – 19:12

Перегляд дописуzav (8.07.2011 22:36) писав:

Правильно зробили би. Так вас легше позбутися.
Це ваша думка.

Перегляд дописуMisercord (10.07.2011 12:16) писав:

Тут постійно говорять по статистику і про зменшення злочинів. А ось теж деякі цікаві дані:
К-сть вбивств (розподіл за зброєю):
Сюди входять убивства при самообороні? Якщо так, то думаю, без пістолетів - загальна кількість вбивств не зменшилась би.

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (10.07.2011 14:53) писав:

Ага, зброя почне нашіптувати людям накази: "пристрели того типа, ну пристрели, ну ради мене".
  • 0

#608 Феєричний неук :)

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6184 повідомлень

Відправлено 19.07.2011 – 20:07

ні, просто чесні люди стануть рішучішими, якщо матимуть аргумент у своїй внутрішній суперечці. Тобто якщо у мене є бажання вчинити так, як я вважаю справедливо, але мене терзають сумніви і страх, то наявний у мене такий аргумент додасть мені рішучості.
Також інший випадок якщо чесна людина в відчаї.

а крім того, якщо вже жити стане так жирно як в америці, то суцільний депресняк призведе до самогубств. Суіцидальний чинник розвитку цивілізації - то окрема розмова, але за наявності зброї наявні факти, що спочатку самогубці вбивають ближніх а вже потім себе.

згадав уривок з фільму Даун Хаус. де один тіпочок собрав корешів, прочитав предсмертну записку, а потім смикнув гранату за кільце. кореші спочатку очканули, а потом як поняли шо граната не зірвалась - забили його до смерті.

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 19.07.2011 – 20:10

• 0

#609 gcib

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень

Відправлено 20.07.2011 – 14:28

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (19.07.2011 21:07) писав:

ні, просто чесні люди стануть рішучішими, якщо матимуть аргумент у своїй внутрішній суперечці. Тобто якщо у мене є бажання вчинити так, як я вважаю справедливо, але мене терзають сумніви і страх, то наявний у мене такий аргумент додасть мені рішучості.
Також інший випадок якщо чесна людина в відчаї.

а крім того, якщо вже жити стане так жирно як в америці, то суцільний депресняк призведе до самогубств. Суіцидальний чинник розвитку цивілізації - то окрема розмова, але за наявності зброї наявні факти, що спочатку самогубці вбивають ближніх а вже потім себе.

згадав уривок з фільму Даун Хаус. де один тіпочок собрав корешів, прочитав предсмертну записку, а потім смикнув гранату за кільце. кореші спочатку очканули, а потом як поняли шо граната не зірвалась - забили його до смерті.
В нашій державі суцільний безлад! МВС працює як попало. Кругом корупція. Навіть травматична зброя з гумовими кулями (досить небезпечна) елементарно стає доступною для кожного усього лише за 500-600 баксів (у Києві) через Міський відділ дозвільно системи! Дозволами просто торгують!
Що буде якщо всім дозволять мати звичайну зброю? Та повно наркоманів, зеків, психів будуть її мати, бо для них це стане елементом "престижу" та першим аргументом у вирішенні будь-яких питань! Всі знають як купуються медичні довідки і таке інше...
Порядна людина зі здоровим глуздом рідко коли захоче придбати собі справжній пістолет. Ну навіщо він мені вдома, якщо в мене росте маленька донька? Крім того просто мати зброю - це не панацея! Ви дістанете її, як аргумент, а злодюга дістане свій. Ви не станете одразу стріляти, бо ви нормальна людина і для вас людське життя і власна свобода - цінні речі. А для виродка, який до вас чіплявся людське життя нічого не варте! І в загалі в нього розуму, що у комахи - спочатку вистрелить, а потім подумає...
Моя думка така, що зброя в руках цивільних - це зло! Я би заборонив і мисливську зброю і травматичну (навіть для суддів, міліціонерів і депутатів) та ін.
Залишити можна тільки володіння газовими пістолетами, т. я. це досить безпечна зброя порівняно з травматичною та мисливською...
  • 0

#610 Феєричний неук :)

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6184 повідомлень

Відправлено 20.07.2011 – 15:25

ага, газова зброя досить неефективна цяцька щоб дозволити продавати її як іграшку.
про дозвільні документи то звісно вагомі аргументи, але тому є панацея. проблема в тому що ця панацея зовсім убиває корупцію, і корупціонери її бояться більше ніж будь-якої зброї.
а всі оті дозволи, як на зброю, так і на торгівлю, чи на водіння авто, ці дозволи повинні видавати ті, хто матеріально зобовязаний. звісно поки дозволи видають чиновники, що відповідають не своїми грошима, а народними, то тим дозволам і ціна нічого не варта.

Але якби все це трималося на страхуванні!!! Приватна страхова компанія повинна бути зобовязана матеріально відповідати за вчинки своїх клієнтів. Так якщо страхова компанія зобовязана сплачувати шкоду завдану в ДТП, то саме страхова компанія і буде перевіряти і технічний стан авто, і навички і моральний стан водія. Якщо страхова компанія відповідатиме за дії вчинені зброєю, то і перевірятимуть психічний стан свого клієнта, для того щоб визначити страхову премію, яку має сплачувати клієнт.
  • 0

#611 Maksym

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 207 повідомлень

Відправлено 20.07.2011 – 17:09

Перегляд дописуgcib (20.07.2011 15:28) писав:

Я би заборонив і мисливську зброю

Ой, не віддам.

Чесно кажучи, не зрозумів Вашого допису. У пості №605 я намагався пояснити, що дозвіл на короткоствольну зброю для населення аж ніяк не впливає на її наявність/кількість в злочинців. Це досить болюче питання і кілька загальних фраз не в змозі прояснити картину.

Повідомлення відредагував Maksym: 20.07.2011 – 17:28

• 0

#612 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 20.07.2011 – 17:31

Тиждні 2-3 тому по радіо чула, шо одесити прагнуть вільного володіння зброєю, бо дуже вже їм стріляти хочеться. какая прєлєсть)
  • 0

#613 Maksym

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 207 повідомлень

Відправлено 21.07.2011 – 17:04

Натрапив на цікаві факти застосування "гумострілу".

Стисло: 22 річний хлопака "зловив" літом (будучи в одній футболці) 4 кулі з 2 метрів. При чім не звиклих (0,7 гр. 10 мм) а від Оси - 18 мм/8 гр. Мало з того, що залишився стояти, ще й пику начистив стрільцю. -_-

Цікаві фотки.
http://talks.guns.ru.../26/655600.html
  • 0

#614 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 26.07.2011 – 21:12

i 

Переніс дописи про Брейвіка у відповідну тему

• 0

#615 Феєричний неук :)

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6184 повідомлень

Відправлено 26.07.2011 – 23:48

В мене є мрія. купити чопер. ну нехай не чопер але як мінімум мотоцикл з двигуном понад 600 см.куб. Оптимально було б урал 750. можливо я таки переборю свою лінь і перероблю його в пристойний чопер.
і для повного кайфу мені не вистачає чохла з дробовиком з правого боку. але помпова рушниця - то якось слабувато. треба придбати дробовик Сайга 12К, і зробити відповідне кріплення. і якби мені не було так лінь, то я би це зробив законно. а може так і зроблю.
І якщо я законно матиму Сайга 12К, то чому я не можу мати законного права на пістолет? невже пістолет страшніший? ажніяк. просто пістолет можна сховати. І якщо грабіжники, що шукають жертву, бачать що я маю дробовик, то вірогідно вони незахочуть зайвих неприємностей звязуватися зі мною. Точно так же аналогічно може бути з кожним громадянином, якщо вони матимуть нарізну зброю прихованого ношення, то грабіжники довше думатимуть чи варто ризикувати.
А заборона на приховану зброю корисна лиш грабіжникам - ті можуть бути спокійно впевнені, що жертва не чинитиме спротиву. те ж саме якщо ці грабіжники офіційно працюють в державних силових структурах, наприклад міліції. Ми всі добре знаємо, що грабіжники зуміли добре пристосуватись , зайнявши державні посади, і не допускають туди ідейних. Навіть більше - зараз вважається, що особа з ідеєю - це психічно хвора особа, а жадоба влади, грошей та майна - це є норма. саме тому в державі працюють "нормальні" люди, що прагнуть влади, грошей та майна, і їм пофіг на ідеї.
  • 0

#616 Феєричний неук :)

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6184 повідомлень

Відправлено 28.07.2011 – 14:02

Ось ще... в іншій темі там пишу, що сюди більш до теми. На початку девяностих Україна відмовилась від атомної зброї. А в кінці девяностих Пакистан заявив про наявність власної атомної зброї. У Пакистані на базарній лавці продають різноманітні види зброї. Новенький калаш в маслі там 80 баксів. а є і ППС, і томмігани подешевше.
на придбання цієї зброї не потрібно ніяких документів, просто як в канцелярії ручку купити. Кількість приватної зброї в декілька разів перевищує кількість населення. її туди напхали американці в 198х роках.

Пакистан регулярно конфліктує з Індією, але є союзником США, а Індія теж з США не кусаються. А тепер вже у пакистана є проблема з талібами, що прийшли з афганістану. але якраз таки талібан створений при співпраці США і пакистану. а так щоб пакистанці самі один одного вбивали як в Сомалі наприклад - такого немає. А у нас бояться дозволити купити пістолет з реєстрацією.
  • 0

#617 Феєричний неук :)

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6184 повідомлень

Відправлено 28.01.2017 – 18:49

Перегляд дописуФеєричний неук ':)' (10.07.2011 – 12:37) писав:

осмілюсь ще раз нагадати пропозицію облаштувати зброю відеокамерою. ну це пропозиція до виробників і депутатів.
обновлю.
старі теми ось знаходжу
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних