Перейти до вмісту

Володіння зброєю


Повідомлень в темі: 616

Опитування: Легальне володіння зброєю (127 користувачів проголосувало)

Ви підтримуєте ідею, що потрібно українцям дозволити купувати пістолет легально?

 1. Так, підтримую. (61 голосів [49.19%])

  Процент голосів: 49.19%

 2. Ні, не підтримую. (44 голосів [35.48%])

  Процент голосів: 35.48%

 3. Не визначився (17 голосів [13.71%])

  Процент голосів: 13.71%

 4. Байдуже (2 голосів [1.61%])

  Процент голосів: 1.61%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#21 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 12.02.2009 – 12:09

Перегляд дописуD1m{@} (12.02.2009 09:41) писав:

Чому заборонені? Біля мого будинку є магазин зброї і для рибалки. Там доречі є великі ножі, з гарною сталлю, вражаючи на вигляд. Такий ніж коштує 800 з копійками гривень! Таким ножом можно м'ясо різати легко :rolleyes:

Cпробуйте з ними пройти вулицею.
Якщо Вас спинить патруль і знайде, а у Вас не буде мисливської ліцензії - сядете надовго.
 • 0

#22 bendera.UA

  Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2306 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 12.02.2009 – 12:22

Перегляд допису-=VJ=- (12.02.2009 12:09) писав:

Cпробуйте з ними пройти вулицею.
Якщо його можна вільно придбати без мисливського квитка, то і носити його можна без остраху. Зброя (холодна) яка потребує спеціального дозволу просто так не продається, є нумерною та вимагає відповідної реєстрації.
Особисто качто ношу ось ці зразки:

Зображення Зображення

Пару раз патрулі намагалися "зрубить бабла" по легкому "пришивши статтю".............. ніц не вийшло.
За певними параметрами вони не підпадають під визначення холодної зброї, зокрема відсутній обмежувач...
 • 0

#23 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 12.02.2009 – 12:44

Перегляд дописуbendera.UA (12.02.2009 12:22) писав:

Пару раз патрулі намагалися "зрубить бабла" по легкому "пришивши статтю".............. ніц не вийшло.

Бо тупі патрулі були

Згідно пункту 2 статті 263 Кримінального кодексу України, носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк до 3 років. Разом з тим необхідно зазначити, що законодавство не дає чіткого тлумачення власне терміну “холодна зброя”.

Найбільш детальне визначення терміну “холодна зброя” міститься у розробленій МВС та Мін’юстом і затвердженій у 1999 році “Методиці криміналістичних досліджень холодної зброї та конструктивно подібних до неї виробів”, а також у деяких інших нормативних документах. Зокрема, у затвердженій наказом МВС інструкції “Про виготовлення, придбання, зберігання, облік, транспортування та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв для відстрілу патронів з гумовими кулями, а також боєприпасів та вибухових речовин” наводиться наступне визначення: до холодної зброї належать пристрої та предмети, конструктивно призначені для ураження живої чи іншої цілі за допомогою м’язової сили людини чи механічного пристрою (холодна зброя може бути ручною та метальною).

Нині діюча методика криміналістичних досліджень чітко класифікує вироби за довжиною клинка, його твердістю, кутом заточування та іншими параметрами, на які й посилаються фахівці під час проведення експертиз.

Трапляються конфліктні ситуації, коли необхідно довести, що вилучений у особи ніж належить або не належить до холодної зброї, що і зумовлює притягнення до відповідальності. У таких випадках за рішенням суду проводиться експертиза, результати якої відображаються в експертному висновку. Крім того, і фізичні, і юридичні особи за власним бажанням можуть надати для дослідження до експертного підрозділу той чи інший виріб і отримати висновок спеціаліста. Однак у таких випадках висновок спеціаліста буде лише офіційним свідченням, юридичної сили в процесуальних діях він не матиме.

Взагалі криміналістична експертиза холодної зброї - досить складна процедура, що складається з кількох етапів. Спочатку проводиться порівняльне дослідження - наданий предмет порівнюється з натурним зразком і даними довідкової літератури, на підставі чого робиться висновок про його призначення: бойовий це ніж чи мисливський, чи це предмет господарського призначення. Якщо під час порівняльного дослідження було встановлено, що ніж за своїми конструктивними особливостями відповідає критеріям холодної зброї, то вимірюється довжина і товщина клинка, за необхідності – його твердість, встановлюється спосіб кріплення до рукоятки, перевіряється наявність обмежника тощо. Після цього, у разі встановлення на даному етапі відповідності досліджуваного зразка параметрам холодної зброї, проводиться його випробування стосовно придатності на ураження живої цілі.

У свою чергу цей метод випробування також поділяється на кілька етапів. Перший з них – статичний – полягає у визначенні ступеню пружності клинка та міцності кріплення його до рукоятки. З цією метою до ножа певним чином прикріплюється вантаж, а потім встановлюється відхилення клинка від своєї осі та оцінюється залишкова деформація, яка не повинна перевищувати допустимий рівень. Якщо досліджується складаний ніж, то випробовується ще й вузол фіксатора. Для цього до клинка підвішується вантаж вагою 15 кілограмів. Фахівці зазначають, що далеко не всі ножі витримують таке випробування. У разі досягнення на першому етапі позитивних результатів, ніж перевіряється динамічно, шляхом нанесення ударів у суху соснову дошку поперек волокон. При цьому удари наносяться під різними кутами і з наростаючим зусиллям. Аби ніж був визнаний холодною зброєю, необхідно щоб клинок проник у дошку на певну глибину і не зламався чи не деформувався. Таким чином визначаються колючі властивості, а ріжуча здатність досліджується шляхом експериментальних зрізувань з березового бруска.

Це загальна методика випробувань, що здійснюється за принципом від простого до складного. Тобто коли на першій стадії дослідження експерт переконався у тому, що наданий зразок не є холодною зброєю, то в подальших випробуваннях немає сенсу.

Відповідно до вище згаданої методики, що охоплює вироби завдовжки до 700 мм, холодна зброя поділяється за призначенням на клинкову, ударно-дробильну, комбіновану і метальну (остання у свою чергу поділяється на просту та механічну). Визначено три види холодної зброї: бойова, мисливська та кримінальна. Якщо вести мову про довго-клинкові вироби, то це поняття для криміналістики досить умовне і тому вона також підлягає вище названим випробуванням.

Існують мінімальні техніко-криміналістичні вимоги, відповідність яким і дає змогу зробити висновок, що ніж належить до холодної зброї. По-перше, це здатність наносити неодноразові важкі механічні ушкодження. Встановлено, що для цього довжина клинка має бути 90 мм і більше, а товщина обуха – не меншою 2,6 мм. Кут заточування кромки леза не повинен перевищувати 25 плюс/мінус 5 град. У кинджалів, призначених для нанесення колючих ударів, мінімальні лінійні розміри відповідно становлять 150 і 4 мм, кут заточування клинка не більше 25 град, а вістря – до 30 град. Мінімальна твердість металу – 45-50 НRС, залежно від його виду. Крім того, ніж має бути обов’язково оснащений елементами, які не дозволяють руці зісковзувати на лезо – обмежником, підпальцевими поглибленнями.

Твердість металу обов’язково визначається під час експертизи саморобного та кустарного виробу. Граничні параметри твердості для клинків, виготовлених з промислових марок сталей, зазначаються у довідковій літературі.


Отож, якщо Ваш ніж - не крихка підробка, якою хіба що в зубах длубатись, то за певного бажання патруль міг повести Вас на експертизу, і вже тоді б Ви відповідали по повній суворості закону. А так їм просто ліньки було морочитись, або вони погано знали свої можливості.
 • 0

#24 StDemon

  Частий гість

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 38 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:ЧГ

Відправлено 12.02.2009 – 12:49

Цитата

Головне, якщо в людини э пістолет вона має обов'язково вистрілити. І щоб не трусились руки і не кидала пістолет!
В тому то і вся проблема.
Коли людина в стресовій ситуації, вона буде думати тільки про те щоб її не прибили, спокійно віддасть і гаманець і коштовності, тим більше коли злочинець також буде з вогнепальною зброєю. Крім того в такій ситуації не буде можливості швидко дістати і зарядити зброю (за нашим законодавством навіть 4.5мм пістолети не можна носити зарядженими) А потягнувшись за пістолетом можна тільки спровокувати противника на постріл.
 • 0

#25 bendera.UA

  Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2306 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 12.02.2009 – 13:05

:rolleyes: пан -=VJ=- - ви довели, що вмієте користуватися Гуглею)))) але видно самі не дочитали те що знайшли....

Перегляд допису-=VJ=- (12.02.2009 12:44) писав:

Бо тупі патрулі були

Згідно пункту 2 статті 263 Кримінального кодексу України, носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу – карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк до 3 років. Разом з тим необхідно зазначити, що законодавство не дає чіткого тлумачення власне терміну "холодна зброя".
Отож - але не за рішенням патруля, а за вироком суду після проведення відповідної експертизи)))) А який тупий патруль візьметься за бамажну тягомотину відекриття провадження по справі і її оформлення, знаючи, що то ні до чого не призвиде? Може й не такі тупі як ви вважаєте?))))

Цитата

Нині діюча методика криміналістичних досліджень чітко класифікує вироби за довжиною клинка, його твердістю, кутом заточування та іншими параметрами, на які й посилаються фахівці під час проведення експертиз.
Це загальна методика випробувань, що здійснюється за принципом від простого до складного. Тобто коли на першій стадії дослідження експерт переконався у тому, що наданий зразок не є холодною зброєю, то в подальших випробуваннях немає сенсу.
Отож бо - сенсу ніякого))))

Цитата

Існують мінімальні техніко-криміналістичні вимоги, відповідність яким і дає змогу зробити висновок, що ніж належить до холодної зброї. По-перше, це здатність наносити неодноразові важкі механічні ушкодження. Встановлено, що для цього довжина клинка має бути 90 мм і більше, а товщина обуха – не меншою 2,6 мм. Кут заточування кромки леза не повинен перевищувати 25 плюс/мінус 5 град. У кинджалів, призначених для нанесення колючих ударів, мінімальні лінійні розміри відповідно становлять 150 і 4 мм, кут заточування клинка не більше 25 град, а вістря – до 30 град. Мінімальна твердість металу – 45-50 НRС, залежно від його виду.
Більшість з цих ознак навіть тупий патруль зможе визначити "на око". Якщо ж хоч одна з них не відповідає (випадає з загальної класифікації) - :wub: пшик вам, а не статья)))

Цитата

Крім того, ніж має бути обов'язково оснащений елементами, які не дозволяють руці зісковзувати на лезо – обмежником, підпальцевими поглибленнями.
Саме про те й писав - хіба ні? )))

Тож пане -=VJ=- - який сенс в вашому дописі, якщо ви самі повністю підтвердили мої слова))))) :rolleyes:
 • 0

#26 Panikovskiy

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 238 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Іберійський пів-острів

Відправлено 12.02.2009 – 13:14

В своїх колишніх 20 років , я б бризкаючи слиною доказував про переваги озброєного суспільства. Але тепер мої погляди змінились. Я проти пістолетів на руках у населення. Як подумаю, що їх понакуповують "правєльні пацани", які сидять на шансонах, то моторошно стає. А хочеться обороняти житло від злодіїв, то достатньо мисливської рушниці в дома. І питання до пана Бандери, навіщо носити з собою такого монстра ножа, можна ж мати розкладного, який легко відкривається одним пальцем. І можливо більш доцільно носити невеликого розкладного ножа, типу кіготь яструба ?, незнаю правда як до нього відносяться правоохоронні органи.

Прикріплені файли

 • Прикріплений файл  ___.JPG   19.17К   6 Кількість завантажень:

Повідомлення відредагував Panikovskiy: 12.02.2009 – 13:16

 • 0

#27 bendera.UA

  Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2306 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 12.02.2009 – 13:51

Panikovskiy - гарна цяця)) і можу заспокоїти - то не є зброєю..... вище в пості вельмишановного пана -=VJ=- про це є детальніше.
З приводу питання по "монстру" та зручності й переваг розкладаних зразків - то це справа звички й вподобань))) Я вже звик і ні яких незручностей не відчуваю. 1 варіант - то переважно для спортивного й мілітарі одягу, 2 (компактніший) під робочий класичний костюм чи форму.... доволі зручний в прихованому носінні й проблем з цим не маю)))
 • 0

#28 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 12.02.2009 – 14:09

Перегляд дописуbendera.UA (12.02.2009 13:05) писав:

:rolleyes: пан -=VJ=- - ви довели, що вмієте користуватися Гуглею))))

У Вас гугломанія? Я цю статтю читав ще бозна-коли, коли сам цікавився питанням.

Перегляд дописуbendera.UA (12.02.2009 13:05) писав:

А який тупий патруль візьметься за бамажну тягомотину відекриття провадження по справі і її оформлення, знаючи, що то ні до чого не призвиде? Може й не такі тупі як ви вважаєте?

Ліниві - теж можливо. Я це й написав.

Перегляд дописуbendera.UA (12.02.2009 13:05) писав:

Саме про те й писав - хіба ні? )))

Так. І на Ваших ножах я бачу чудові підпальцеві заглибини, на правому знімку в ній ще й Ваш пальчик так зручно лежить.

Перегляд дописуbendera.UA (12.02.2009 13:05) писав:

який сенс в вашому дописі

А у Вашому?


Перегляд дописуPanikovskiy (12.02.2009 13:14) писав:

Я проти пістолетів на руках у населення. Як подумаю, що їх понакуповують "правєльні пацани", які сидять на шансонах, то моторошно стає.

Правильні пацани вже давно зі зброєю, хто хотів.

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 12.02.2009 – 14:22

 • 0

#29 Panikovskiy

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 238 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Іберійський пів-острів

Відправлено 12.02.2009 – 14:22

(Правильні пацани вже давно зі зброєю, хто хотів.) Я немаю на увазі справжніх бандюків, проти них дилетанту з пістолетом всерівно "гиря". А тих що по дворах, ту понтову братію.

Повідомлення відредагував Panikovskiy: 12.02.2009 – 14:22

 • 0

#30 bendera.UA

  Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2306 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 12.02.2009 – 14:24

Перегляд допису-=VJ=- (12.02.2009 14:04) писав:

Ліниві - теж можливо. Я це й написав.
:rolleyes: мабуть забули)))

Цитата

Так. І на Ваших ножах я бачу чудові підпальцеві заглибини, на правому знімку в ній ще й Ваш пальчик так зручно лежить.
в правому дійсно є підпальцеві заглибини - зір вас не підводить. Але довжина леза 78, до тогож обидва тонший обух - нефАрмат АднАка :wub:

Цитата

А у Вашому?
От і поговорили :rolleyes: Не лякайте просто форумчан відразу вязницею і тупими міліціянтами. Якщо дійсно цікавились цим питанням - то краще поясніть людям перш ніж страхати
 • 0

#31 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 12.02.2009 – 14:31

Перегляд дописуbendera.UA (12.02.2009 14:24) писав:

:rolleyes: мабуть забули)))

То Ви через радість когось обізвати гуглом забули до кінця дочитати.

Перегляд дописуbendera.UA (12.02.2009 14:24) писав:

в правому дійсно є підпальцеві заглибини - зір вас не підводить. Але довжина леза 78, до тогож обидва тонший обух - нефАрмат АднАка :rolleyes:

По фото я цього не міг оцінити.

Перегляд дописуbendera.UA (12.02.2009 14:24) писав:

Якщо дійсно цікавились цим питанням - то краще поясніть людям перш ніж страхати

Я наче досить добре пояснив?
 • 0

#32 zav

  зрадник

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9565 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 12.02.2009 – 14:38

Перегляд дописуbendera.UA (12.02.2009 14:24) писав:

От і поговорили :rolleyes: Не лякайте просто форумчан відразу вязницею і тупими міліціянтами. Якщо дійсно цікавились цим питанням - то краще поясніть людям перш ніж страхати
Лом! Лом - наш засіб!
p.s. А в якості лому - арматурина!
 • 0

#33 bendera.UA

  Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2306 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 12.02.2009 – 14:40

Перегляд допису-=VJ=- (12.02.2009 14:31) писав:

Я наче досить добре пояснив?
Та і я наче доволі детально пояснив - чи може ні))))
 • 0

#34 zav

  зрадник

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9565 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 12.02.2009 – 14:41

Перегляд дописуzav (12.02.2009 10:12) писав:

p.s. А хто ще проголосував "проти"? Побратиме, озвися! Гиии...
Ті 4, хто разом зі мною "проти" - "вийдіть із сутінку" та назвіться!
 • 0

#35 Темний ангел

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 569 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:м. Львів

Відправлено 12.02.2009 – 14:43

Перегляд дописуPanikovskiy (12.02.2009 14:22) писав:

(Правильні пацани вже давно зі зброєю, хто хотів.) Я немаю на увазі справжніх бандюків, проти них дилетанту з пістолетом всерівно "гиря". А тих що по дворах, ту понтову братію.
Легальна зброя буде коштувати ще дорожче, ніж не легальна. "Дворова братія", якщо навіть буде мати можливість купити легально пістолет, купить його на чорному ринку, бо там дешевше. У даному аспекті нічого не зміниться - якщо є можливість купити зброю легально, то очевидно, що куплять нелегальну, бо вона дешевша.
 • 0

#36 Дядько Панас

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 90 повідомлень

Відправлено 12.02.2009 – 14:43

Підтримую. Якщо можна бандитам носити зброю, то чому я не можу?
 • 0

#37 D1m{@}

  Писар

 • На перевірці
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 429 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 12.02.2009 – 15:15

Цитата

купить його на чорному ринку, бо там дешевше.

Доречі. А як саме можно купити нелегально? Через який людей? Місця? Просто цікаво.
 • 0

#38 Крихітка

  Мрійниця

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4030 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 12.02.2009 – 15:16

Та ну..це полюбому було б небезпечно.Може беззахисність жертви і провокує але наявність зброї в кишені провокує надмірну впевненість в собі.Якби в кожного громадянина був пістолет,сварки б закінчувались в Пушкінському стилі.
Важче але корисніше привчити людей до гуманізму.Хоча,всіх не привчиш і так. Але держати вдома пушку небезпечно..
 • 0

#39 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 12.02.2009 – 15:17

Перегляд дописуD1m{@} (12.02.2009 15:15) писав:

Доречі. А як саме можно купити нелегально? Через який людей? Місця? Просто цікаво.

Ти серйозно вважаєш, що тобі це тут хтось напише? :rolleyes:

Перегляд дописуКрихітка (12.02.2009 15:16) писав:

Якби в кожного громадянина був пістолет,сварки б закінчувались в Пушкінському стилі.

Навіть якщо якісь недоумки будуть починати дуелі - один буде трупом, інший сяде років на десять. В будь-якому разі кількість ідіотів різко зменшиться.
 • 0

#40 bendera.UA

  Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2306 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 12.02.2009 – 15:24

Перегляд дописуD1m{@} (12.02.2009 15:15) писав:

Доречі. А як саме можно купити нелегально? Через який людей? Місця? Просто цікаво.
В 98 коли секретарем с/з працював то слухалась справа якраз по тоді ще ст. 222 старого ККУ. Судили хлопа який купив за 25 балабаксів розточений під мілкаш стартовий Олімпус у "незнайомої особи кавказької національності" на ринку Юність в Києві...... знаючи то місце (моя дільниця обслуговування згодом саме в тому районі була) думаю ситуація там не силь помінялась)))) Але то вже точно стаття)))

п.с. - до речі хлопчина тоді доволі весело сам собі строк накрутив з 222 ч. 1 на 222 ч.3))))) але про то вже колись на форумі писав)))
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних