Перейти до вмісту

Чи розривали ви стосунки з батьками?

Повідомлень в темі: 85

#21 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 11.02.2009 – 18:17

Перегляд допису-=VJ=- (11.02.2009 18:08) писав:

Сім'я батьків - то сім'я батьків. А кожна людина має створити та підтримувати власну, інакше вона так і залишиться до кінця життя не самостійною
...але не розривати стосунки з сім"єю батьків. Хіба б ти не хотів збиратися на якесь сімейне свято всією великою родиною, щоб твої діти бавилися з дідусем та бабусею?...Це все що я хотіла сказати. Сім"я- це святе ))
  • 0

#22 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6536 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 11.02.2009 – 18:22

Перегляд дописуSensssorika (11.02.2009 18:17) писав:

...але не розривати стосунки з сім"єю батьків.

Це вже як вийде - обставини в житті бувають різні. Буває й так, що мати з ранку до ночі п'яна, а батько гвалтує доньку з десятирічного віку. Що тоді скажете про любов?

Хіба б ти не хотів збиратися на якесь сімейне свято всією великою родиною, щоб твої діти бавилися з дідусем та бабусею

Уявив - аж мороз по шкірі пройшов, бррр. Ні, дякую, такі кошмари мені навіть не сняться, я вже не кажу про те, щоб про них мріяти.

Сім"я- це святе ))

От з цим не можу не погодитись. Своя сім'я - це святе. :rolleyes:
  • 0

#23 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 11.02.2009 – 18:50

Перегляд допису-=VJ=- (11.02.2009 18:22) писав:

Це вже як вийде - обставини в житті бувають різні. Буває й так, що мати з ранку до ночі п'яна, а батько гвалтує доньку з десятирічного віку. Що тоді скажете про любов?
це крайні випадки.Часті,але крайні. таких людей позбавляють батьківських прав,отже така людина не може вважатися матір"ю чи батьком, тому це не сім"я.

Перегляд допису-=VJ=- (11.02.2009 18:22) писав:

Уявив - аж мороз по шкірі пройшов, бррр. Ні, дякую, такі кошмари мені навіть не сняться, я вже не кажу про те, щоб про них мріяти.
в мене нема дідуся. І мамин і татів батько померли ще коли я не народилася. Я завжди жаліла,що я їх не знала. Хоча вони й були такими людьми,про яких я не найкращої думки.
  • 0

#24 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 11.02.2009 – 20:50

Перегляд дописуSensssorika (11.02.2009 18:50) писав:

це крайні випадки.Часті,але крайні. таких людей позбавляють батьківських прав

Позбавлення прав, принаймні в нашій країні - це просто надзвичайна рідкість. А що з іншими?
  • 0

#25 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 11.02.2009 – 21:01

Я часто злилась, часто збиралась в перехідному віці йти з дому, але жодного разу цього не зробила.
Я люблю своїх батьків. Я поважаю і ціную своїх батьків. Я дуже хочу, щоби вони ще подовше жили...
  • 0

#26 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 12.02.2009 – 00:27

Перегляд допису-=VJ=- (11.02.2009 18:08) писав:

Цілком можливо. Питання тільки в тому, що вважати сім'єю. Сім'я батьків - то сім'я батьків. А кожна людина має створити та підтримувати власну, інакше вона так і залишиться до кінця життя не самостійною Людиною, а всього лише чиїмось дитям. Відповідно власна сім'я повинна бути ближче - бо це справа твоя власна, твого серця і рук. І так у нас, слов'ян, завжди і було: виріс, знайшов пару - бери свої лахи, яких нажив за життя, дівчина - бери свої рушники, які нашила в дівоцтві, та йдіть на інший шмат землі, будувати своє власне гніздо. Тільки кілька сот років кріпацтва змогли нас настільки загнати, що ми не лише почали жити кількома родинами в одному куті, від чого наші пращури були б шоковані, а й вважати це нормою, більше того - ніби так воно і повинно бути, а невістка зі свекрухою чи теща із зятем повинні гризтися в одних чотирьої стінах.
От така у мене думка стосовно сім'ї - без залежності від моїх особистих стосунків з кимось.
Підтримую цю думку. Я теж вважаю, що людина з 18 років вже може усвідомлювати себе окремою самостійною особою і будувати своє життя, не озираючись на те, чого хочуть батьки.
Далі доросла людина створює свою сім*ю, а спілкування з батьками відбувається у приємному і зручному для обох сімей режимі. Якщо цей режим стає напружувати, то треба відійти одне від одного і дати більше свободи своїй сім*ї і сім*ї батьків. Цей процес можна регулювати. Якщо взаємини стають нестерпними, то єдиний вихід - щось змінити, інколи це й розірвати стосунки (наприклад, тимчасово, щоб кожен усвідомив себе окремою незалежною одиницею).
Але зазвичай (якщо батьки нормальні люди) буває достатньо невеликого відходу, щоб батьки усвідомили, що я є незалежна людина.
Я зі своїми батьками разом жити не змогла б. А на відстані вони переважно такі милі люди))
Взагалі я думаю, що ужитися з іншою людиною досить важко. Ціною взаємних зусиль і притирання характерів це виходить у деяких подружніх пар. А щоб ужитися разом трьом чи чотирьом людям, потрібно, щоб хтось постійно поступався, а хтось лідирував. Це закони соціальної психології.

ПісляСлово. Додаю з дозволю Віджея статтю з журналу про обставини його розриву із батьками 1, 2, 3
  • 0

#27 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 12.02.2009 – 09:52

гарна стаття, дякую Блискавочці і -=VJ=-. Це реальний приклад і добре, що їхні стосунки зміцніли чи залишились такими ж як і були. Розрив з батьками? Що малось на увазі? Зовсім припинити спілкування? Діти виростають, йдуть у світ, створюють свої сім"ї і не розривають своїх родинних зв"язків! Навпаки починають по іншому їх розуміти, особливо коли свої діти народжуються. Не повезло героям статті знайти розуміння у рідних людей, тримають образу на них...шкода....Не знають дідусі і бабусі любові до внуків - хіба то не страшно? Я по-доброму заздрю тим родинам, як хтось писав вище, коли на родинні свята збираються великими сім"ями, і хто б і де не був - усі спішать до рідного вогнища...От сиділа і думала....і так і не знайшла відповіді на питання: що призводить до розриву?дитина виросла а батьки не помітили?чи може батьки настільки вас люблять, що хочуть захистити від усього зла?
  • 0

#28 Син Перуна

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 229 повідомлень
  • Місто:Рівне-Львів

Відправлено 12.02.2009 – 10:06

в мене батьки розлучились, коли мені було 6 років. відтоді я батька бачив разів 10-15... впринципі, тоді якось на те не зважав. а от після його смерті жалію, шо ми так мало бачились.
з мамою жити було не важко, але жити самому теж добре. зараз живу в іншому місті, навчання, робота...))
  • 0

#29 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 12.02.2009 – 10:45

Перегляд дописуЛастiвочка (12.02.2009 09:52) писав:

так і не знайшла відповіді на питання: що призводить до розриву?дитина виросла а батьки не помітили?чи може батьки настільки вас люблять, що хочуть захистити від усього зла?

Перше та друге - це одне і те ж. А найгірше - що батьки вважають, ніби вони знають, що для дитино добро, а що - зло.
  • 0

#30 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 12.02.2009 – 10:50

Перегляд допису-=VJ=- (12.02.2009 10:45) писав:

Перше та друге - це одне і те ж. А найгірше - що батьки вважають, ніби вони знають, що для дитино добро, а що - зло.
А ви хіба не знаєте, що добре для ваших дітей?
  • 0

#31 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 12.02.2009 – 10:53

Перегляд дописуЛастiвочка (12.02.2009 10:50) писав:

А ви хіба не знаєте, що добре для ваших дітей?

Ні, звісно. І навіть не буду перейматись зайвий раз з цього приводу. Поділитись досвідом щодо якихось речей - можу. Але вирішувати їм.
  • 0

#32 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 12.02.2009 – 11:08

Ви кажете, що не переймаєтесь? Ви мені хочете сказати, що вам байдуже як у них справи в школі? вам байдуже з ким вони товаришують, чи курять чи ше шось? Ви хочете сказати, що просто чекаєте коли вони прийдуть до вас по пораду? а якщо не прийдуть? тоді як?
  • 0

#33 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 12.02.2009 – 12:12

Перегляд дописуЛастiвочка (12.02.2009 11:08) писав:

вам байдуже з ким вони товаришують, чи курять чи ше шось?

Я зможу порадити, з ким товаришувати, а з ким - ні. Але вирішувати і обирати доведеться їм.
І перестаньте говорити так, наче у мене вже десяток дітей. У мене їх ще нема. З'являться - тоді будемо грунтовно обговорювати цю тему з точки зору батьків. А поки що я можу аргументувати позицію лише з точки зору дітей.
  • 0

#34 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 12.02.2009 – 12:20

Перегляд допису-=VJ=- (12.02.2009 12:12) писав:

Я зможу порадити, з ким товаришувати, а з ким - ні. Але вирішувати і обирати доведеться їм.
І перестаньте говорити так, наче у мене вже десяток дітей. У мене їх ще нема. З'являться - тоді будемо грунтовно обговорювати цю тему з точки зору батьків. А поки що я можу аргументувати позицію лише з точки зору дітей.
Щиро перепрошую, чомусь думала що у вас їх двійко вже є)))нічого. Значить будуть:rolleyes:.
Задумалась над вашими розповідями, над дописами тих, хто не підтримує стосунків з батьками і ловлю себе на думці, що не хочу щоб наші стосунки будь-коли обривались...бувають непорозуміння як і в кожній сім"ї, але це такі дрібниці....
  • 0

#35 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 12.02.2009 – 12:26

Перегляд дописуЛастiвочка (12.02.2009 12:20) писав:

Щиро перепрошую, чомусь думала що у вас їх двійко вже є)))нічого. Значить будуть:rolleyes:.

Був би радий - але спочатку треба з домівкою питання вирішити. Автівка вже є, весною приступлю до пошуків нерухомості, яка так вчасно впала в ціні, а до осені можна буде і про дітей подумати :rolleyes:

Перегляд дописуЛастiвочка (12.02.2009 12:20) писав:

не хочу щоб наші стосунки будь-коли обривались...бувають непорозуміння як і в кожній сім"ї, але це такі дрібниці....

Цей шлях далеко не для всіх - я ніколи не казав, що він обов'язковий.
Я лише хотів сказати, що коли життя ставить перед таким вибором - то в ньому нема нічого надстрашного. А жити до кінця життя доведеться все ж таки з коханою людиною, а не тримаючист за мамину сукню. І якщо якась людина вже зараз готова поставити її на друге місце після батьків - то який з неї сім'янин? Та ніякий - просто фізично доросла дитина.

Добре, коли батьки ідеальні. Але таке буває дуже рідко.
  • 0

#36 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 12.02.2009 – 12:28

розривати не розривала, але скандали були і продовжують. бо дійсно доросла дитина має жити окремо. от тільки в сучасних умовах це не так вже просто мати окреме житло.

Перегляд дописуЛастiвочка (12.02.2009 11:08) писав:

Ви кажете, що не переймаєтесь? Ви мені хочете сказати, що вам байдуже як у них справи в школі? вам байдуже з ким вони товаришують, чи курять чи ше шось? Ви хочете сказати, що просто чекаєте коли вони прийдуть до вас по пораду? а якщо не прийдуть? тоді як?
до чого тут байдуже? думаю -=VJ=- мав на увазі, що не наказуватиме х ким дружити, де гуляти, куди вступати, з ким одружуватись і як виховувати власних дітей. діти питатимуть порад і не тільки, якщо їх правильно виховати. виховати в любові і впевненості в тому, що їх не сваритимуть абсолютно за все. виховати в дитині розуміння загальнолюдських цінносте, пояснити що є злом, а що добром в загальному (щось на кшталт вбивати та красти погано)

в мене чудові батьки і я їм вдячна за все, що вони для мене роблять. але жити з ними в одній квартирі стало важко вже після закінчення школи. вони досі не хочуть зрозуміти, що дочка вже доросла. але на жаль мати окреме житло дозволити собі не можу.

любити дитину і керувати її особистим життям це різні речі. так вони старші, так досвіченіші, але це не дає їм право вирішувати за дитину що і як робити. вони можуть порадити і аргументувати свою пораду не більше. а коли кожна дрібниця з якою ти не погодишся, а матимеш власну думку викликає лише агресію з боку батьків — ні до чого хорошого це не призводить. це стосується і вибору друзів, і вибору майбутньої професії, вибору другої половинки, стилю життя. та навіть палити чи не палити. батьки лише можуть пояснити що це шкідливо для здоров’я дитини і які можуть бути наслідки. заборонити все одно не зможуть. а ще дуже яскраво виглядає повчання на фоні їх власних вчинків (та ж заборона палити від батьків які палять).
  • 0

#37 Син Перуна

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 229 повідомлень
  • Місто:Рівне-Львів

Відправлено 12.02.2009 – 12:31

Перегляд дописуЗимова Дівчина (12.02.2009 12:28) писав:

розривати не розривала, але скандали були і продовжують. бо дійсно доросла дитина має жити окремо. от тільки в сучасних умовах це не так вже просто мати окреме житло.
доросла дитина - це до скількох років?)))
  • 0

#38 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 12.02.2009 – 12:56

Перегляд дописуСин Перуна (12.02.2009 12:31) писав:

доросла дитина - це до скількох років?)))

Особисто я вважаю, що на "власні хліба" треба подаватись одразу після закінчення школи.
Власне в тих же США це загальноприйнята практика. А у нас чомусь ніяк не приживеться.
  • 0

#39 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 882 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 12.02.2009 – 18:57

Перегляд дописуSensssorika (11.02.2009 17:19) писав:

Звичайна жіноча цікавість.
Батьки набагато ближчі родичі,ніж сто разів кохана людина. І якшо батьки з дитиною,чи навпаки не можуть порозумітися- це пролема. спільна проблема. І немає нічго хорошого в тому щоб ставати в позу,показувати який ти самостійний і чхати ти хотів на батьків(дітей).

Не згідна. ДЛЯ ТЕБЕ - сімя святе, для схожих тобі - теж. Але Ти ставиш зараз шаблон,стереотип. Не святе це. Сімя "свята" тіки тоді, коли так виховані діти, коли стосунки в сімї відповідні. Часто, на своєму прикладі, буває так, що дитина ніби помилково народилась в цій чи іншій сімї, або ж народжена лише для того, щоб мати життя. Хтось має гарну сімю, але в коханні нещасливий (до речі, часто в нещасті у коханні винна отака "ідеальна і свята сімя").. хтось народжений був для того, щоб кохаит і бути коханим.

Плюс, якщо переходити на особистості, вважаю, що ти просто в житті ще так не кохала, щоб ця людина стала тобі ріднішою за сімю.
  • 0

#40 Woman

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 543 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 13.02.2009 – 16:33

А мені здається, що не можна ставити батьків і коханого на один рівень любові. Любов в даних випадках є різною. Батьки - це рідні люди, які виростили тебе, яким ти завдячуєш життям. Вони для тебе завжди залишуться близькими і рідними (які б вони не були). Натомість, коханий, якого зустрічають впродовж життя - це зовсім інший вид кохання. Це закоханість, це потреба бачити цю людину. Це також фізична любов. Ти ж не можеш сказати, що ти закохана в своїх батьків:) Просто в житті кожної людини приходить час, коли батьки віддаляються, натомість приходить на заміну кохана людина. Подальше твоє життя буде йти пліч-о-пліч з нею. Тому відносини до батьків і до коханої людини це різні поняття, які не можна порівнювати!

Повідомлення відредагував Малюсінька квіточка: 13.02.2009 – 16:36

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних