Перейти до вмісту

Імена для дітей

Повідомлень в темі: 136

#81 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 12.03.2010 – 00:01

Медіярував.
  • 0

#82 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 12.03.2010 – 00:20

Перегляд дописуzav (12.03.2010 01:01) писав:

Медіярував.
Файне ім'я, нова епоха, нет, формат, емпетри.
  • 0

#83 Вадя Ротор

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 531 повідомлень
  • Місто:КИЇВ, Криве Озеро

Відправлено 16.04.2010 – 10:45

Чув, що на гребені ейфорії під час помаранчевої революції особливо натхненні батьки стали називати дівчаток "Майдана".
  • 0

#84 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 15.05.2013 – 12:19

Знайшла колись хороший сайт на цю тему:
http://vseimena.com
  • 0

#85 оленця

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 1 повідомлень

Відправлено 12.08.2013 – 14:16

Перегляд дописуСаляма (03.02.2009 – 19:49) писав:

3 аспекта:

1. Чи назвали би дитину незвичним для теперішнього часу іменем? Наприклад, (Акилина, Агіфій - як приклад давньоукраїнських; чи Беатрікс і Джек - як приклад іноземних). Якщо так, то чи задумуєтеся як це може сприйматися оточенням у майбутньому (гарним прикладом є влілякі Драздраперми)

2. Чи впливає ім"я на дитину(людину). Є прикмета, що не варто називати на честь певної людини, бо повторить долю і т.п.

3. Якщо ще не маєте дітей, які імена розглядаєте як гарний варіант для хлопчика/дівчинки. Якщо маєте: поділіться, як обирали і в решті-решт назвали

я свого сина хотіла назвати українським іменем, до того ж не попуярним. обрала - ТИХОН.Впевнена,що імя на характер впливає, сама досліджувала трохи. Хочу дічинку, назвала б Ясею, Жаданою, а хлопця Калеником. мій прадід так звався, був дуже вродливим,розумним, підприємливим, роботящим і дуже добрим. хочу,об і синтаким був. а Тихоном звали пра-прадіда. я сина називаю - Тихонька, Тихоська, Тихонятко. до речі характер врівноваженй, ае аж ніяк не тихий.
  • 0

#86 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 12.08.2013 – 18:39

Перегляд дописуоленця (12.08.2013 – 14:16) писав:

я свого сина хотіла назвати українським іменем, до того ж не популярним. обрала - ТИХОН.Впевнена,що імя на характер впливає, сама досліджувала трохи. Хочу дічинку, назвала б Ясею, Жаданою, а хлопця Калеником. мій прадід так звався, був дуже вродливим,розумним, підприємливим, роботящим і дуже добрим. хочу,об і синтаким був. а Тихоном звали пра-прадіда. я сина називаю - Тихонька, Тихоська, Тихонятко. до речі характер врівноваженй, ае аж ніяк не тихий.
І Тихон, і Каленик - це імена грецького походження, які прийшли в Україну разом з християнством. Так, з часом такі імена стали притаманними українській традиції, власне як Іван і Галина вважаються українськими іменами, хоча вони мають іноземне походження.
Але от з чисто українських мені подобається ім'я Всеслав. Коротке, легко вимовляється, і немає проблем з транслітерацією на латинську абетку.

Повідомлення відредагував Nameless One: 12.08.2013 – 18:46

• 1

#87 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • 688 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 12.08.2013 – 22:14

Якщо в мене першою народиться дівчинка, то я назву її Вітаною
якщо хлопчик то - Лев
:3

хоча по ідеї, це станеться ще не так скоро))
  • 0

#88 MqM

Генеральний писар

• Користувачі
  • 620 повідомлень

Відправлено 16.08.2013 – 18:14

я свого сина хотіла назвати українським іменем, до того ж не попуярним. обрала - ТИХОН.Впевнена,що імя на характер впливає, сама досліджувала трохи. Хочу дічинку, назвала б Ясею, Жаданою, а хлопця Калеником. мій прадід так звався, був дуже вродливим,розумним, підприємливим, роботящим і дуже добрим. хочу,об і синтаким був. а Тихоном звали пра-прадіда. я сина називаю - Тихонька, Тихоська, Тихонятко. до речі характер врівноваженй, ае аж ніяк не тихий.
Добре що не екзотичне, але при виборі імені треба уявляти як людина житиме з таким іменем. Наприклад у всіх з нетиповими іменами виникають у школі обзивання. Тому екзотичні імена треба давати дітям с характером.
  • 0

#89 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • 688 повідомлень

Відправлено 16.08.2013 – 23:59

Перегляд дописуMqM (16.08.2013 – 18:14) писав:

Наприклад у всіх з нетиповими іменами виникають у школі обзивання.
більшої дурні ще не чула

якщо ім"я рідкісне, але красиве, то які обзивання можуть бути?

а якщо рідкісне, але жахливе - то у батьків просто немає смаку, тут дитина постраждала.
але "у всіх"...не будьте голослівним
  • -2

#90 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1746 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 17.08.2013 – 00:50

Чортівня, "красиве" і "жахливе" - поняття відносні, як зі смаком фломастерів; а от нетиповість і незвичність, а значить предметність для глуму - нє, білів мі. Якшо хтось назве рональдом напр., - нема підстав заперечувати вважання цього імени і красивим і смаковим тим хто його дав своїй дитині. Але і майже можна не сумніватись, що в школі глузуватимуть. І це я ще приклад придумав ме найілюстративніший.

дружина катода детектед.
  • 0

#91 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • 688 повідомлень

Відправлено 17.08.2013 – 13:06

Перегляд допису_Ex (17.08.2013 – 00:50) писав:

Чортівня, "красиве" і "жахливе" - поняття відносні, як зі смаком фломастерів; а от нетиповість і незвичність, а значить предметність для глуму - нє, білів мі. Якшо хтось назве рональдом напр., - нема підстав заперечувати вважання цього імени і красивим і смаковим тим хто його дав своїй дитині. Але і майже можна не сумніватись, що в школі глузуватимуть. І це я ще приклад придумав ме найілюстративніший.

звісно, глузувати з Іванова Рональда Петровича не дивина)
але я більше мала на увазі власне староукраїнські рідкісні імена
  • -1

#92 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 17.08.2013 – 13:45

Діти, якщо захочуть з когось поглузувати, то привід знайдуть.
У мене з 9-го класу був однокласник на прізвище Вовк. Після закінчення школи він взяв собі дівоче прізвище матері - Федоришин. Ми поцікавились чому він так зробив. Виявилось що він дуже не любив і соромився свого попереднього прізвища, що в початкових класах над ним глузували, і він не хотів би такого для своїх дітей. Здавалось би цілком хороше прізвище, з чого тут глузувати?

Якщо навіть назвати дитину абсолютно звичайним іменем, то з великою ймовірністю діти їй дадуть якусь кличку. Особливо якщо це звичайне ім'я буде настільки поширеним, що в класі буде 5 Андріїв і 4 Марійки. Таке часто трапляється, і в такій ситуації до дітей звертаються за прізвищем. А якщо прізвище довге, складне чи смішне - то спотворення не уникнути. Краще вже назвати дитину рідкісним іменем, тоді буде менше причин для вигадування прізвиська.

Повідомлення відредагував Nameless One: 18.08.2013 – 20:34

• 3

#93 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 17.08.2013 – 16:05

погоджуюсь з Неймлесом. Немає значення, чи ти Іван, чи Агафія. Важливо,як оточення сприймає,
Я страшно не любила у школі,як мене вчителі офіційно називали Анною або Ганною. Знаючи це, деякі однокласники часто отак з мене глузували. А зараз мені норм:)
  • 1

#94 MqM

Генеральний писар

• Користувачі
  • 620 повідомлень

Відправлено 18.08.2013 – 20:38

Перегляд дописуЧортеня (16.08.2013 – 23:59) писав:

більшої дурні ще не чула

якщо ім"я рідкісне, але красиве, то які обзивання можуть бути?

а якщо рідкісне, але жахливе - то у батьків просто немає смаку, тут дитина постраждала.
але "у всіх"...не будьте голослівним
Ви не ходили в школу, незнаю радіти чи співчувати

Ви забули що діти маютиь стадний інстинкт, і хто не такий має зразу проблеми. Я знаю випадки коли глузували з укр імен не типових для зу

Повідомлення відредагував MqM: 18.08.2013 – 20:41

• 0

#95 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 18.08.2013 – 21:46

Перегляд дописуMqM (18.08.2013 – 20:38) писав:

А це як, вона одразу в універ поступила, чи що?)

Цитата

Ви забули що діти маютиь стадний інстинкт, і хто не такий має зразу проблеми.
Рідкісне ім'я це лише привід а не причина. Діти спочатку знаходять жертву, а вже потім шукають до чого придертися.
Та й взагалі дитина не має бути "такою як всі", і частиною стада. В дітях потрібно розвивати індивідуалізм, а рідкісне ім'я цьому допоможе.

Мене особисто дратує коли навколо всі з однаковими іменами. У моєму відділі працює 3 Андрія, і через це постійно виникає плутанина. А коли до телефону просять Андрія, не уточнюючи якого, то я вже просто навмання вибираю. Треба якось урізноманітнити список імен, інакше скоро буде як в Бутані:
Прихований текст

Повідомлення відредагував Nameless One: 18.08.2013 – 21:46

• 0

#96 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 18.08.2013 – 23:24

о, до слова
http://raw-stick.liv...com/118664.html
  • 0

#97 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • 688 повідомлень

Відправлено 19.08.2013 – 00:29

Перегляд дописуMqM (18.08.2013 – 20:38) писав:

Ви забули що діти маютиь стадний інстинкт, і хто не такий має зразу проблеми. Я знаю випадки коли глузували з укр імен не типових для зу
а мені, мабуть, зі школою пощастило - вчилась у нормальній. тому це вам співчувати треба

от, до речі, теж дратувала наявність кількох однокласників з однаковими іменами. Мала двох Марічок, двох Андріїв і двох Мар"ян. От і називали їх здебільшого на прізвища, аби не виникало плутанини. Мені було б не дуже приємно, якби мене кликали на прізвище, це як у казармі. Проте, в школі я була єдина зі своїм іменем, принаймні на паралелі)

в універі з іменами ситуація інша - в групі навпаки концентрація людей з рідкісними іменами) Напрклад є Регіна, Владлена, Тамара, Яніна, Меланія) І ніхто їх не кпинить)))
  • 0

#98 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1746 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 19.08.2013 – 03:12

Перегляд дописуЧортеня (19.08.2013 – 00:29) писав:

а мені, мабуть, зі школою пощастило - вчилась у нормальній. тому це вам співчувати треба

от, до речі, теж дратувала наявність кількох однокласників з однаковими іменами. Мала двох Марічок, двох Андріїв і двох Мар"ян. От і називали їх здебільшого на прізвища, аби не виникало плутанини. Мені було б не дуже приємно, якби мене кликали на прізвище, це як у казармі. Проте, в школі я була єдина зі своїм іменем, принаймні на паралелі)

в універі з іменами ситуація інша - в групі навпаки концентрація людей з рідкісними іменами) Напрклад є Регіна, Владлена, Тамара, Яніна, Меланія) І ніхто їх не кпинить)))
до, назвати зараз в україні на честь лєніна, - оригінально приблизно як в ізраїлі назвати гітлериною. Тіке в нас так можуть.

Мінус не мій. Підозрюю це биспащадна мстя авантюриста за надлишок критики в його бік. (чи ще за шось :rolleyes:)
  • 0

#99 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 19.08.2013 – 09:31

Перегляд дописуNameless One (12.08.2013 – 18:39) писав:

Але от з чисто українських мені подобається ім'я Всеслав. Коротке, легко вимовляється, і немає проблем з транслітерацією на латинську абетку.
Все одно ж будуть називати Славком (або ще Славіком :()

У мого малого дуже рідкісне ім'я (лише одного разу чули про тезку). Коли чоловік його запропонував, я просила подумати, бо справді, людині з рідкісним іменем важко заховатися у натовпі, побути на самоті, а цього іноді потребує кожен. А відповідь чоловіка була приблизно така ж:

Перегляд дописуNameless One (18.08.2013 – 21:46) писав:

Рідкісне ім'я це лише привід а не причина. Діти спочатку знаходять жертву, а вже потім шукають до чого придертися.
Та й взагалі дитина не має бути "такою як всі", і частиною стада. В дітях потрібно розвивати індивідуалізм, а рідкісне ім'я цьому допоможе.
Єдине, що для дівчинки я б усе-таки обирала щось менш незвичне. Не хочеться, щоб вона змалку мала вчилася тримати удар, як це вчать робити хлопчаків.

Перегляд допису_Ex (19.08.2013 – 03:12) писав:

до, назвати зараз в україні на честь лєніна, - оригінально приблизно як в ізраїлі назвати гітлериною. Тіке в нас так можуть.

По-перше, трохи не "зараз", вона ж у виші вже, ця Владлєна.
А по-друге, люди ж розуміють, що не вона сама собі ім'я обирала, а батьки. І, не побоюся цього слова - харизма :), іноді творить дива. Знаю чоловіка на ім'я Ленар ("ленінська армія"). Він був улюбленцем усієї групи, в якій навчався.

І ще щодо рідкісних імен (особливо, мабуть, у Києві це зараз типово) згадується випадок з життя. Батьки віддали дитину до дитсадка. Знаючи, що малий має рідкісне ім'я, мама, забираючи сина увечері, запитує пошепки виховательку: "Як там мій Фома? Не обзивали його дітки?". На що вихователька резонно відповідає: "Це ж хто його має обзивати: Фрол, Серафим чи Едгар?"
  • 0

#100 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1514 повідомлень

Відправлено 19.08.2013 – 09:58

А мене останнім часом дратують імена Ніколь, Максім і Данік. При чому, Даніків записують як Даниїл, а не Данило. А усіх Максимів кличуть Максімами.

Перегляд дописуMqM (16.08.2013 – 18:14) писав:

Тому екзотичні імена треба давати дітям с характером.
Тоді треба з рік, або й два, не давати дитині ім'я.))
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних