Перейти до вмісту

Імена для дітей

Повідомлень в темі: 108

#51 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 09.05.2009 – 18:45

Я ще з "по-батькові" дитини не визначилася,а то ім"я :) Треба щоб гармоніювало між собою,тобто гарно звучало. Я тільки недавано з власним ім"ям звиклася Тож при виборі імені для дитину треба враховувати не тільки особисті уподобання,а як цій дитині ще потім з тим ім"ям жити.А то я б донечку Костею назвала,так не кожен з першого разу второпає що це за ім"я таке у дівчинки. Хоча й звучить начебто гарно. Та й рідкісне ))
  • 0

#52 Шалена Капелюшниця

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 507 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Острог

Відправлено 11.05.2009 – 00:18

Аскольд, Домінік, Крістіан, Ярина, Аліса, Уляна
  • 0

#53 Сакура

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень
  • Місто:Івано - Франківськ

Відправлено 11.05.2009 – 09:52

друг розповідав, що його друг назвав дочку Дзвенислава...
  • 0

#54 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1558 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 12.05.2009 – 09:45

Перегляд дописуСакура (11.05.2009 09:52) писав:

друг розповідав, що його друг назвав дочку Дзвенислава...
Гарне ім"я.. Мені ще більше подобається його скорочений варіант - ДзвІнка...
  • 0

#55 Яскрава

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 134 повідомлень

Відправлено 18.05.2009 – 20:00

Цитата

Гарне ім"я.. Мені ще більше подобається його скорочений варіант - ДзвІнка...
У мене недавно знайома родила дівчинку й дала ім*я Дзвінка. Дуже гарно як на мене.
А мені ще ось подобається Квітка, для хлопчика Даніель.
  • 0

#56 reyneke

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 29.07.2009 – 19:46

Цитата

Українські імена стають непопулярними

Багато українських імен стають непопулярними, і ними українці все рідше називають своїх дітей. Про це повідомила начальник Управління реєстрації актів громадянського стану Міністерства юстиції України Валентина Кунда.

До числа „щезаючих” імен належать такі імена як Назар, Тарас, Мар’ян, Надія, Віра, Христина, Любов, Галина, Соломія. Дедалі рідшими стають і такі імена, як Святослав, Ростислав і навіть Володимир. Наприклад, за даними Львівського РАГСу останнім часом такі імена дають своїм дітям здебільшого священики.

Валентина Кунда також повідомила, що на сьогодні українці віддають перевагу іноземним іменам, навіть якщо існує їх український відповідник. Наприклад, між Микитою та Нікітой перевага віддається здебільшого російському варіанту цього імені. Крім того, українці віддають перевагу Крістіні перед Христиною, Каріні перед Кариною, Марку перед Марком.

Втім, зазначила Валентина Кунда, церковні імена українці продовжують поважати. В залежності від церковних свят органи реєстрації громадянського стану відмічають „сезонну” популярність того чи іншого імені. Наприклад, наприкінці осені та взимку в Україні збільшується Андріїв, Михайлів, Романів та Микол.
http://www.minjust.gov.ua/0/news/1620

Цитата

За словами прес-служби Міністерства юстиції з посиланням на статистику органів реєстрації актів цивільного стану, в Україні все менш популярними стають імена, якими дітей нарікали 20-30 років тому. Замість них, дітей більше стали називати застарілими (Аристарх, Соломія), іноземними (Генріх, Саманта) та старими російськими іменами (Варвара, Акім).

За даними тої ж самої статистики, в першому півріччі 2008 року можна виділити такі 15 найпопулярніших жіночих імен: Анастасія, Анна (Ганна), Софія, Марія, Дар’я (Дарина, Дарія), Єлизавета, Катерина, Вікторія, Аліна, Вероніка, Кристина (Христина), Юлія, Олександра, Валерія, Діана.

І ще 15 чоловічих: Олександр, максим, Владислав, Дмитро (Дмитрій), Артем, Іван, Ілля, Микита (Нікіта), Данило (Даніїл, Данил), Кирило (Кірілл), Андрій, Єгор, Володимир, Богдан, Назар.

Імена Анастасія, Анна, Софія, Єлизавета, Марія, Катерина, а також Олександр, Максим, Владислав та Дмитро очолили рейтинг популярності практично в усіх регіонах України.

І близько 20% склали іноземні імена, якими нарікали новонароджених в Україні!

Серед популярних на Україні іноземних імен можна виділити такі чоловічі, як Роберт, Ерік, Генріх, Фелікс, Крістіан, Альфред, Рональдо, Оскар, Вільям, Стівен, Домінік, Рауль, Герман, Еміль, Анрі, Арман; а також жіночі: Емілія, Сільвія, Агата, Моніка, Ніколь, Патриція, Ванесса, Франческа, Кароліна, Люсі, Ізабелла, Евеліна, Лоліта, Сабіна, Шарлота, Паула, Ненсі, Луїза, Віолетта, Домініка, Католіна, Аніта, Ізабелла, Каміла, Рената, Саманта. Почали подобатися українцям і споконвічно російські імена, на зразок Варвари, Поліни, Аріни, Ніколая, Мирона, Макара, Родіона, Акіма.

Застарілі імена також не відстають, особливо значно зросла їх популярність на Харківщині. Одразу можна виділити такі імена, як Захарій, Лука, Любомир, Радомір, Єлисей, Феодор, Іоан, Матвій, Лаврентій, Макар, Савелій, Борислав, Аристарх, Лучезар серед хлопчиків; а також Аполлінарія, Іулінарія, Мстислава, Злата, Соломія, Роксолана, Марфа – серед дівчат.

А також на Луганщині має місце тенденція називання немовлят іменами, які були популярними в 50-70-ті роки (Уляна, Анфіса, Василина, Степан, Тимофій).

Також серед імен, якими нарікалися немовлята можна традиційно виділити східні жіночі (Аміна, Лейла, Гюнай, Саліма, Гюлшура, Санамжан, Халіджа, Гульнар) і чоловічі імена (Хан, Абдул-Рахім, Сімбат, Самір, Тигран, Хусейн, Радж, Ібрагім, Ізмаїл, Карім, Омар, Азер, Зіяд, Катран, Шота). Поява таких «східних» українців пояснюється немалою чисельністю в Україні національних меншин.

Набирають популярності і випадки присвоєння немовлятам подвійних імен. Ця тенденція стосується в основному дівчат. Поширеними складовими для таких імен є імена Єва, Марія, Анна, Тереза, Софія.
Далі тут: http://www.mama-tato...icle/a-386.html
  • 0

#57 Амфітамінка

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 76 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 26.10.2009 – 20:33

1.Ніколи б неназвала нестандартним імям дитину ібо нехочу шоб потім з неї "гнали"..тай самі такі імена не подобаються!
2.Думаю імя не впливає на дитину ІМХО
3.Хлопчика б назвала Станіслав або Владислав....а дівчинку,мабуть,Вікторія!
  • 0

#58 Psihopadka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень
  • Місто:дурдому

Відправлено 26.10.2009 – 20:38

Давньоукраїнським ще можна назвати, а вот інозмні не подобоються.В нас і своїх багато гарних імен.Підтримуйте вітчизняного виробника :rolleyes:
  • 0

#59 rusjavyj

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 38 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 07.11.2009 – 15:23

Перегляд дописуzav (3.02.2009 20:47) писав:

де ти такі імена накопав???
Всі якісь недуже...Явір, Горигляда....
Ну ви мені вибачте, але.............Я промовчу.........
  • 0

#60 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5823 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 07.11.2009 – 15:26

Перегляд дописуrusjavyj (7.11.2009 15:23) писав:

дик рідновірські:rolleyes: так сказать "прадавні"
  • 0

#61 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9566 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 07.11.2009 – 17:43

Перегляд дописуrusjavyj (7.11.2009 15:23) писав:

Я? Ні, не є.
Ось вам для вивчення тлумачення: http://lozko.front.ru/imenos.html
  • 0

#62 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 07.11.2009 – 18:40

Перегляд дописуNеmesis (8.05.2009 15:07) писав:

Гм, якщо в мене будуть діти, то дівчинку назвала б Аполонія або Ґабрися, хлопця - Войтек, Норберт або Бартек.
А чи ім"я впливає на людину? Хз, але помітила, що жодної своєї одноіменниці я не полюбила...

Я теж якось особливо приємних Насть не зустрічала... Староста паралельної групи називалася Настя. Ой, як я її не любила :rolleyes: І не я одна...

До речі, тепер мене оте дратує, що кожна друга дівчинка - Настя. Ото йду іноді по вулиці, хтось кличе дитину, а я весь час озираюся ;) Коли я була маленькою, це ім'я було далеко не таким популярним.

Перегляд дописуfregat (9.05.2009 16:16) писав:

У знайомих донька Міа. гарне ім'я

Гарне, але звучить якось не по-українськи. От якщо МіЯ - тоді Соломія ;)
  • 0

#63 Crazy Bobik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 638 повідомлень
  • Місто:смт.Добротвір

Відправлено 07.11.2009 – 20:57

Рамон! переходимо всі на Рамончиків !
  • 0

#64 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 30.11.2009 – 12:39

Перегляд дописуSensssorika (9.05.2009 18:45) писав:

Я ще з "по-батькові" дитини не визначилася,а то ім"я ;)
Артемівна/Артемович

Жіночі: Аврора, Аліса, Весна, Уляна.

Чоловічі: .. Нікіта. але українською "Микита" мені не подобається. і шось ..всьо. нічо в голову більше не приходить :happy1:
  • 0

#65 WTF?

Генеральний писар

• Користувачі
  • 940 повідомлень

Відправлено 30.11.2009 – 13:25

а я б у майбутньому назвала сина Ярославом. або Володимиром. (ні, я не історик. просто імена доволі гарні, як на мене)
а доню - Яриною.
але хз що та як там, у тому майбутньому, буде.
  • 0

#66 Zhooook

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 167 повідомлень

Відправлено 30.11.2009 – 14:12

Мене уже чесно закумарили шаблонні й примітивні імена без ума і фантазії.
Неможливо запам’ятати як людину звуть з першого разу. Всі вони настільки уже безбарвні шаблонні й затерті. А батьки сцикуни, боятся, що ім’я буде незвичним і називають дітей як під штамповку.

Уже б краще мене звали Сервером ніж Сергієм.

Повідомлення відредагував Zhooook: 30.11.2009 – 14:13

• 0

#67 Manfred

Гуманітарій

• Користувачі
  • 5807 повідомлень

Відправлено 30.11.2009 – 15:16

Перегляд дописуandy_pit (9.05.2009 18:14) писав:

3. Надзвичайно подобається жіноче імя Божена, а щодо хлопчачих не визначився.
Мені теж. Ще є варіянт через а: Бажена.
  • 0

#68 Zhooook

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 167 повідомлень

Відправлено 30.11.2009 – 16:08

Мені здається що ці шаблорнні імена уже настільки беззмістовні, що можна було б називати людей номерами. При чому номерами від 1 до 10, більше не можна. Якщо назвеш 11, то це вже якесь незручно і страшно, з дитини будуть знущатися.

ТАЄМНИЦЯ ТВОГО ІМЕНИ
(у 90% випадках з третьої спроби усім відомого)

Андрій - у ваших батьків глибока фантазія, це перше ім’я яке вони придумали, коли взяли до рук абетку з іменами

Борис - ваші батьки люблять нестандартні рішення й сміливі кроки, вони не зупинилися на літері А

Володимир - це не важливо, що українці не представдені у владі, у нас просто глобальні цілі.

Григорій - це неформал якийсь, як він сюди пробрався? швидко видалити йому мозок, нехай буде Дмитро.

Дмитро - о, це нормлаьне і’мя означає що це ім’я, і що це не дім, а людини, а отже означає дуже багато

Євген - це вихід з ситуації коли важко вибрати яким іменем чоловічим чи жіночим назвати дитину, їх же аж десять! Зменшіть навантаження на мозок, нехай буде Женя.

Ігор - дуже хороше ім’я. Досліди показують, що навіть після лоботомії і видалення всього мозку в людини зберігається здатність говорити Ігор.

Олексій - якщо вашого бітька звали Олександр, то Олексій гарне ім’я для дитини. В будь - якому випадку вам буде його простіше вивчити, якщо в імені менше незнайомих літер.

Саша - означає те само, що Сірожа

Сірожа - клон імени Саша

Юрій - батьки втомилися читати і перегорнули книжку до кінця

zav: догага без занесення за п. 2.2.

Повідомлення відредагував zav: 30.11.2009 – 16:46

• 0

#69 Бажана

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 113 повідомлень

Відправлено 14.12.2009 – 18:27

напевно через те, що в майбутньому хотіла б мати синочка, визначилась з чоловічіми іменами - Або Станіслав або Максим
  • 0

#70 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 14.12.2009 – 19:18

Перегляд дописуZhooook (30.11.2009 16:08) писав:

Мені здається що ці шаблорнні імена уже настільки беззмістовні, що можна було б називати людей номерами. При чому номерами від 1 до 10, більше не можна. Якщо назвеш 11, то це вже якесь незручно і страшно, з дитини будуть знущатися.
Була, пане, така Римська імперія. Були там батьки. І, о диво, вони не вельми заморочувались у виборі імен. Наприклад, Квінт Секст Септимій. Дослівно означає П'ятий Шостевич Сімаченко. Імператор у них навіть був, Октавіан звався (угу, восьмий дослівно). Але гарна була держава, завоювала усе Середземномор'я. Оце думаю, що якось від імені не вельми залежить стан та статус людини. А достатньо велика їх кількість на вибір та зміна моди на імена гарантуватиме те, що у колективі не буде 15 Андріїв та 7 Юріїв.
Особливих побажань до імен дітей не маю. Раніше переймався через походження імен, на кшталт не подобалося, що є жидівського походження у нас імена. Зокрема і моє (оЖахи) жидівського походження - Іван. Але врешті зрозумів таку річ: довільне ім'я народ переробляє під власну мову. Скажімо, з Йоханаана, який дико звучить українською, вийшов Іван. А видозміни - то взагалі втілення мови народу носія імені. Відповідно, якщо говорите з Іваном - це українець, якщо з Яном - це поляк, якщо з Ванею - це росіянин. А якщо вам пощастить знайти Йоханаана - знайте, перед вами жид.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних