Перейти до вмісту

Імена для дітей

Повідомлень в темі: 136

#41 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1258 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 04.05.2009 – 23:11

Луніо, Порес, Кукуцаполь, Даздрасмигда.... Це вже, звісно, жовано пережовано, але не можна не обістятися! Класика.
По темі.
1. Так.
2. Ні, то дурня.
3. Германарих (хоча воно не прокатить, бо це ім*я враждєбного нам українцям готського правителя. Просто за слух мені наравиться). Щось конкретно важко сказати. О, Гафійка прікольно.
Дуже б хотілося, щоб відродилися старі й давні імена що побутували в Україні. Як до- так і післяхристиянські.
Крім того, подобаються деякі іноземні імена. Тому так. Що ж до того, хто там шо казатиме, то треба мабуть дитину навчити любити своє ім*я, і ложити на кепкування. Немає там нічого аж занадто проблемного. Хібащо переборщити з оригінальністю, і наректи своє чадо Луніом чи Даздрасмигдою. :lol:
  • 0

#42 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 04.05.2009 – 23:26

Перегляд дописуIA32 (5.05.2009 00:11) писав:

Луніо, Порес, Кукуцаполь, Даздрасмигда.... Це вже, звісно, жовано пережовано, але не можна не обістятися! Класика.
По темі.
1. Так.
2. Ні, то дурня.
3. Германарих (хоча воно не прокатить, бо це ім*я враждєбного нам українцям готського правителя. Просто за слух мені наравиться). Щось конкретно важко сказати. О, Гафійка прікольно.
Дуже б хотілося, щоб відродилися старі й давні імена що побутували в Україні. Як до- так і післяхристиянські.
Крім того, подобаються деякі іноземні імена. Тому так. Що ж до того, хто там шо казатиме, то треба мабуть дитину навчити любити своє ім*я, і ложити на кепкування. Немає там нічого аж занадто проблемного. Хібащо переборщити з оригінальністю, і наректи своє чадо Луніом чи Даздрасмигдою. :lol:
За Гафійку плюсика би поставила:)...А у нас на вулиці 10 анастасійок і 6 максимів.Конвеєр папси якийсь йолки..
Яремою наступного козачка назву, а якшо україночку - то Дарцею:D
  • 0

#43 Панночка

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 472 повідомлень

Відправлено 08.05.2009 – 14:47

у сусідів дочка марія-луїза з щиро українським прізвищем
  • 0

#44 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 08.05.2009 – 15:07

Гм, якщо в мене будуть діти, то дівчинку назвала б Аполонія або Ґабрися, хлопця - Войтек, Норберт або Бартек.
А чи ім"я впливає на людину? Хз, але помітила, що жодної своєї одноіменниці я не полюбила...
  • 0

#45 Панночка

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 472 повідомлень

Відправлено 08.05.2009 – 15:08

Перегляд дописуNеmesis (8.05.2009 16:07) писав:

Гм, якщо в мене будуть діти, то дівчинку назвала б Аполонія або Ґабрися, хлопця - Войтек, Норберт або Бартек.
А чи ім"я впливає на людину? Хз, але помітила, що жодної своєї одноіменниці я не полюбила...

а як тебе звати?
  • 0

#46 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 08.05.2009 – 15:09

Павлина (Paulina - це польське ім"я)
  • 0

#47 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень
  • Місто:Україна,саме дно

Відправлено 08.05.2009 – 15:11

Хлопчик -Васька, а дівчинка - Жучка
  • 0

#48 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 08.05.2009 – 16:15

сьогодні бачила дитинку на ім"я Калина..екзотика вже не в моді, очевидно
  • 0

#49 fregat

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 295 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 09.05.2009 – 16:16

У знайомих донька Міа. гарне ім'я
  • 0

#50 Ґреzzко

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 70 повідомлень
  • Місто:Франківськ - Київ

Відправлено 09.05.2009 – 17:14

Перегляд допису_saljama_ (3.02.2009 20:49) писав:

3 аспекта:
1. Чи назвали би дитину незвичним для теперішнього часу іменем? Наприклад, (Акилина, Агіфій - як приклад давньоукраїнських; чи Беатрікс і Джек - як приклад іноземних). Якщо так, то чи задумуєтеся як це може сприйматися оточенням у майбутньому (гарним прикладом є влілякі Драздраперми)
2. Чи впливає ім"я на дитину(людину). Є прикмета, що не варто називати на честь певної людини, бо повторить долю і т.п.
3. Якщо ще не маєте дітей, які імена розглядаєте як гарний варіант для хлопчика/дівчинки. Якщо маєте: поділіться, як обирали і в решті-решт назвали
1. Імя точно має бути незвичним. Я це перевірив на собі: за збігом обставин в моїй групі з 12 хлопців шістьох(!!!) звати Андрій. Звичайно, це має деякі свої переваги, та й мені подобається своє імя, але не хочеться, щоб щось таке повторилось з дітьми.
2. Імя має певний вплив на життя людини, проте його часто перебільшують.
3. Надзвичайно подобається жіноче імя Божена, а щодо хлопчачих не визначився. Проте точно не Нагнибіда, Татолюб чи Куйбіда. Вони може й давньоукраїнські, але не хочеться, щоб діти стали жертвами кпинів.

Повідомлення відредагував andy_pit: 09.05.2009 – 17:15

• 0

#51 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 09.05.2009 – 18:45

Я ще з "по-батькові" дитини не визначилася,а то ім"я :) Треба щоб гармоніювало між собою,тобто гарно звучало. Я тільки недавано з власним ім"ям звиклася Тож при виборі імені для дитину треба враховувати не тільки особисті уподобання,а як цій дитині ще потім з тим ім"ям жити.А то я б донечку Костею назвала,так не кожен з першого разу второпає що це за ім"я таке у дівчинки. Хоча й звучить начебто гарно. Та й рідкісне ))
  • 0

#52 Шалена Капелюшниця

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 507 повідомлень
  • Місто:Острог

Відправлено 11.05.2009 – 00:18

Аскольд, Домінік, Крістіан, Ярина, Аліса, Уляна
  • 0

#53 Сакура

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень
  • Місто:Івано - Франківськ

Відправлено 11.05.2009 – 09:52

друг розповідав, що його друг назвав дочку Дзвенислава...
  • 0

#54 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 12.05.2009 – 09:45

Перегляд дописуСакура (11.05.2009 09:52) писав:

друг розповідав, що його друг назвав дочку Дзвенислава...
Гарне ім"я.. Мені ще більше подобається його скорочений варіант - ДзвІнка...
  • 0

#55 Яскрава

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 134 повідомлень

Відправлено 18.05.2009 – 20:00

Цитата

Гарне ім"я.. Мені ще більше подобається його скорочений варіант - ДзвІнка...
У мене недавно знайома родила дівчинку й дала ім*я Дзвінка. Дуже гарно як на мене.
А мені ще ось подобається Квітка, для хлопчика Даніель.
  • 0

#56 reyneke

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 683 повідомлень

Відправлено 29.07.2009 – 19:46

Цитата

Українські імена стають непопулярними

Багато українських імен стають непопулярними, і ними українці все рідше називають своїх дітей. Про це повідомила начальник Управління реєстрації актів громадянського стану Міністерства юстиції України Валентина Кунда.

До числа „щезаючих” імен належать такі імена як Назар, Тарас, Мар’ян, Надія, Віра, Христина, Любов, Галина, Соломія. Дедалі рідшими стають і такі імена, як Святослав, Ростислав і навіть Володимир. Наприклад, за даними Львівського РАГСу останнім часом такі імена дають своїм дітям здебільшого священики.

Валентина Кунда також повідомила, що на сьогодні українці віддають перевагу іноземним іменам, навіть якщо існує їх український відповідник. Наприклад, між Микитою та Нікітой перевага віддається здебільшого російському варіанту цього імені. Крім того, українці віддають перевагу Крістіні перед Христиною, Каріні перед Кариною, Марку перед Марком.

Втім, зазначила Валентина Кунда, церковні імена українці продовжують поважати. В залежності від церковних свят органи реєстрації громадянського стану відмічають „сезонну” популярність того чи іншого імені. Наприклад, наприкінці осені та взимку в Україні збільшується Андріїв, Михайлів, Романів та Микол.
http://www.minjust.gov.ua/0/news/1620

Цитата

За словами прес-служби Міністерства юстиції з посиланням на статистику органів реєстрації актів цивільного стану, в Україні все менш популярними стають імена, якими дітей нарікали 20-30 років тому. Замість них, дітей більше стали називати застарілими (Аристарх, Соломія), іноземними (Генріх, Саманта) та старими російськими іменами (Варвара, Акім).

За даними тої ж самої статистики, в першому півріччі 2008 року можна виділити такі 15 найпопулярніших жіночих імен: Анастасія, Анна (Ганна), Софія, Марія, Дар’я (Дарина, Дарія), Єлизавета, Катерина, Вікторія, Аліна, Вероніка, Кристина (Христина), Юлія, Олександра, Валерія, Діана.

І ще 15 чоловічих: Олександр, максим, Владислав, Дмитро (Дмитрій), Артем, Іван, Ілля, Микита (Нікіта), Данило (Даніїл, Данил), Кирило (Кірілл), Андрій, Єгор, Володимир, Богдан, Назар.

Імена Анастасія, Анна, Софія, Єлизавета, Марія, Катерина, а також Олександр, Максим, Владислав та Дмитро очолили рейтинг популярності практично в усіх регіонах України.

І близько 20% склали іноземні імена, якими нарікали новонароджених в Україні!

Серед популярних на Україні іноземних імен можна виділити такі чоловічі, як Роберт, Ерік, Генріх, Фелікс, Крістіан, Альфред, Рональдо, Оскар, Вільям, Стівен, Домінік, Рауль, Герман, Еміль, Анрі, Арман; а також жіночі: Емілія, Сільвія, Агата, Моніка, Ніколь, Патриція, Ванесса, Франческа, Кароліна, Люсі, Ізабелла, Евеліна, Лоліта, Сабіна, Шарлота, Паула, Ненсі, Луїза, Віолетта, Домініка, Католіна, Аніта, Ізабелла, Каміла, Рената, Саманта. Почали подобатися українцям і споконвічно російські імена, на зразок Варвари, Поліни, Аріни, Ніколая, Мирона, Макара, Родіона, Акіма.

Застарілі імена також не відстають, особливо значно зросла їх популярність на Харківщині. Одразу можна виділити такі імена, як Захарій, Лука, Любомир, Радомір, Єлисей, Феодор, Іоан, Матвій, Лаврентій, Макар, Савелій, Борислав, Аристарх, Лучезар серед хлопчиків; а також Аполлінарія, Іулінарія, Мстислава, Злата, Соломія, Роксолана, Марфа – серед дівчат.

А також на Луганщині має місце тенденція називання немовлят іменами, які були популярними в 50-70-ті роки (Уляна, Анфіса, Василина, Степан, Тимофій).

Також серед імен, якими нарікалися немовлята можна традиційно виділити східні жіночі (Аміна, Лейла, Гюнай, Саліма, Гюлшура, Санамжан, Халіджа, Гульнар) і чоловічі імена (Хан, Абдул-Рахім, Сімбат, Самір, Тигран, Хусейн, Радж, Ібрагім, Ізмаїл, Карім, Омар, Азер, Зіяд, Катран, Шота). Поява таких «східних» українців пояснюється немалою чисельністю в Україні національних меншин.

Набирають популярності і випадки присвоєння немовлятам подвійних імен. Ця тенденція стосується в основному дівчат. Поширеними складовими для таких імен є імена Єва, Марія, Анна, Тереза, Софія.
Далі тут: http://www.mama-tato...icle/a-386.html
  • 0

#57 Амфітамінка

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 76 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 26.10.2009 – 20:33

1.Ніколи б неназвала нестандартним імям дитину ібо нехочу шоб потім з неї "гнали"..тай самі такі імена не подобаються!
2.Думаю імя не впливає на дитину ІМХО
3.Хлопчика б назвала Станіслав або Владислав....а дівчинку,мабуть,Вікторія!
  • 0

#58 Psihopadka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень
  • Місто:дурдому

Відправлено 26.10.2009 – 20:38

Давньоукраїнським ще можна назвати, а вот інозмні не подобоються.В нас і своїх багато гарних імен.Підтримуйте вітчизняного виробника :rolleyes:
  • 0

#59 rusjavyj

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 38 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 07.11.2009 – 15:23

Перегляд дописуzav (3.02.2009 20:47) писав:

де ти такі імена накопав???
Всі якісь недуже...Явір, Горигляда....
Ну ви мені вибачте, але.............Я промовчу.........
  • 0

#60 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 07.11.2009 – 15:26

Перегляд дописуrusjavyj (7.11.2009 15:23) писав:

де ти такі імена накопав???
Всі якісь недуже...Явір, Горигляда....
Ну ви мені вибачте, але.............Я промовчу.........
дик рідновірські:rolleyes: так сказать "прадавні"
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних