Перейти до вмісту

Ладан

Повідомлень в темі: 32

#21 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 569 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:м. Львів

Відправлено 27.01.2009 – 10:38

Перегляд дописуОлеська (20.01.2009 17:33) писав:

Мені цікаво, звідки взялось те, що при проведенні служби, використовують саме ладан?
Не раз помічала, що в задушливій церкві, зокрема влітку, коли багато людей, можна втратити свідомість від запаху ладану.
Мені, наприклад. цей запах подобається, звичайно, якщо він занадто концентрований, то є зле. Традиція перейнята християнством, як і багато чого, у язичництва, перед статуями богів палили ароматичні сполуки, як символ жертви. Тут більше про ладан, якщо комусь буде цікаво.

Повідомлення відредагував Темний ангел: 27.01.2009 – 10:43

• 0

#22 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 27.01.2009 – 15:16

Перегляд дописуТемний ангел (27.01.2009 10:38) писав:

Мені, наприклад. цей запах подобається, звичайно, якщо він занадто концентрований, то є зле. Традиція перейнята християнством, як і багато чого, у язичництва, перед статуями богів палили ароматичні сполуки, як символ жертви. Тут більше про ладан, якщо комусь буде цікаво.
Ну звісно, юдаїзм у евреї це язичницька релігія.
  • 0

#23 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 27.01.2009 – 15:41

Перегляд дописуБілий Дракон (27.01.2009 15:16) писав:

Ну звісно, юдаїзм у евреї це язичницька релігія.
Хочу нагадати, що юдаїзм на голому місці не виник, як стверджується в деяких джерелах, він виник за 2000 років до н.е., а жертви у вигляді палення ароматичних речовин відбувалися задовго до цього. Він перейняв це у них, а християнство в нього. А якщо врахувати те, що активно християнство поширювалося в Римській імперії з її пантеоном і курильними жертвами, то воно цілком могло запозичити цю традицію звідти.
  • 0

#24 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 27.01.2009 – 16:33

Перегляд дописуТемний ангел (27.01.2009 15:41) писав:

Хочу нагадати, що юдаїзм на голому місці не виник, як стверджується в деяких джерелах, він виник за 2000 років до н.е., а жертви у вигляді палення ароматичних речовин відбувалися задовго до цього. Він перейняв це у них, а християнство в нього. А якщо врахувати те, що активно християнство поширювалося в Римській імперії з її пантеоном і курильними жертвами, то воно цілком могло запозичити цю традицію звідти.
Юдаїз є язичницькою релігією. Він трохи узяв з єгипетської. Але ж і наше язичництво багато позичало у навколишніх релігій. Можна вважати, що усі релігії у світі запозичені, перемішані і ще раз запозичені. Тільки тоді не діли їх на язичнецькі і неязичнецькі.

Коли християнство поширювалося в західній імперії, то там вже не було пантеонів. А був мітраізм, який також ще не сформувався, як і християнство. В східній імперії була купа народів і релігій тому там инші причини поширення християнства.
  • 0

#25 Kirin

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 218 повідомлень
  • Місто:Львова

Відправлено 01.02.2009 – 18:23

Ладан вживався ще у Єрусалимському храмі. Для чого?? Для того, щоб не було чути, е-е, смороду, що утворювався (у храмі було лише 10 тис. хористів, тож можна собі уявити скільки ж було народу). Однак є й ще одна причина. Може колись чули вислів, "кадити Богу". Це одина з форм приношення Богу.
  • 0

#26 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень
  • Місто:Звенигородка

Відправлено 01.02.2009 – 19:06

Гм... От мене, хоч мені погано стає відь будь-яких сильних запахів, від ладану ще не збивало. Та й взагалі, у нас в місті не пам`ятаю, щоб комусь погано ставало від ладану...
  • 0

#27 Кітка_Проня

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 11 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:ФранківсЬк

Відправлено 07.02.2009 – 18:56

я вжЕ перевірИла силУ освяченого ладАну і молитви до Святого Духа.. на людиНі, яка здАвалась підозрІлою.
то був приємний бузковий запаХ, а тіЙ людині пахЛо зігнилими трупами, тряслось тіЛО, втрАтило адекватність
особА, про яку йдЕться, перЕжила смЕрть батьків на власних очах, багато серйозНих депресіЙ і тд, шчо й стАло привоДом до сьоГо всього.
неАдекватнІсть проявляється шчЕ тоді, коЛи вип'є декілЬКа грам спиртноГо, потрібно небагАто.
говорять, шо він шизофренік. але був на обстеженнях - нічоГо такогО не виявлеНо.

багаТО про це знаю, бо часто зустрічала таких людей, спілкувалаСь із отцяМи, які допомаГають таким "хворим"
приймайте частіше Причастя - нічого з вами не станеТься

хочу сказАти, шчо просто так погано від ладану не буВає. якшо погАно - обов'Язково слід звертаТИсь до монахів-екзОрцистів
  • 0

#28 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6236 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 07.02.2009 – 23:49

Перегляд дописуКітка_Проня (7.02.2009 18:56) писав:

я вжЕ перевірИла силУ освяченого ладАну і молитви до Святого Духа.. на людиНі, яка здАвалась підозрІлою.
то був приємний бузковий запаХ, а тіЙ людині пахЛо зігнилими трупами, тряслось тіЛО, втрАтило адекватність
особА, про яку йдЕться, перЕжила смЕрть батьків на власних очах, багато серйозНих депресіЙ і тд, шчо й стАло привоДом до сьоГо всього.
неАдекватнІсть проявляється шчЕ тоді, коЛи вип'є декілЬКа грам спиртноГо, потрібно небагАто.
говорять, шо він шизофренік. але був на обстеженнях - нічоГо такогО не виявлеНо.

багаТО про це знаю, бо часто зустрічала таких людей, спілкувалаСь із отцяМи, які допомаГають таким "хворим"
приймайте частіше Причастя - нічого з вами не станеТься

хочу сказАти, шчо просто так погано від ладану не буВає. якшо погАно - обов'Язково слід звертаТИсь до монахів-екзОрцистів

Великі літери розставлені цілком адекватно. Та і інша безграмотність яскраво свідчить про адекватність автора.

Вважаю, що питання теми більш медицинське ніж релігійне. який організм як сприймає цю речовину. А для релігійних організацій це лиш спосіб розділити людей, залякати, і керувати.
  • 0

#29 Aswer

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 16.02.2009 – 22:02

Ладан, якщо хочете знати,використовували як засіб для заспокоєння, Концентрації думки, очищення розуму, це не наркотик, він просто стимулює роботу організму і мозку в томуж числі...
  • 0

#30 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 18.02.2009 – 23:06

Флуд видалено
  • 0

#31 oksdemidova@rambler.ru

Генеральний писар

• Користувачі
  • 554 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 02.03.2009 – 17:08

А мені подобається запах ладану!!!Незнаю я чому...Люди різні
  • 0

#32 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 02.03.2009 – 17:18

Перегляд допису~Гуцул~ (20.01.2009 18:39) писав:

Погоджуюсь...мені теж від нього погано

не забувайте, що на Заході всерйоз розглядають питання заборони відвідувань богослужінь дітьми, оскільки дим ладана є канцерогенним фактором.
  • 0

#33 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 02.03.2009 – 19:02

Перегляд дописуAswer (16.02.2009 22:02) писав:

Ладан, якщо хочете знати,використовували як засіб для заспокоєння, Концентрації думки, очищення розуму, це не наркотик, він просто стимулює роботу організму і мозку в томуж числі...

ладан використовується в аромотерапії навіть. Просто у великій концентрації як і будь-що інше - шкідливий. А в церкві - закрите приміщення, багато людей і ще й досягається висока концентрація ладану.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних