Перейти до вмісту

Планетологія

Повідомлень в темі: 57

#21 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Палацу

Відправлено 17.01.2009 – 00:08

Перегляд дописуKatod (16.01.2009 23:49) писав:

Білий Дракон треба щоб планета була досить далеко від свого сонця. щоб утримувати амтосферу, щоб та не здулась сонячним вітром, або треба щоб мала гарне магнітне поле, щоб утворити потужні магнітні ловушки радіаційного поясу яка їй нравиться, тим більше. тут йдеться тільки про розміри, нічого про густину не говртиться

от візми наприклад Титан, так там є атмосфера, розміри його непам"ятаю, але він оп велечині другий після Ганімеда, і от останній атмосфери не має, тиск атмосфери розрахувати просто, є така штука, барометрична формула від неї і треба плясати

одне можна сказати, що температурний режим там буде недуже на тій планеті, не сильно жарко
При парниковому ефекті та ще кількох факторах буде жарко.
Цікаво, при яких умовах (розмір, тиск і теде) планети будуть придатні для природного виживання людини. Бо 100% відповідність усім земним параметрам не катить, дого шукати треба :)
  • 0

#22 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 17.01.2009 – 00:43

Перегляд дописуБілий Дракон (17.01.2009 00:08) писав:

При парниковому ефекті та ще кількох факторах буде жарко.
Цікаво, при яких умовах (розмір, тиск і теде) планети будуть придатні для природного виживання людини. Бо 100% відповідність усім земним параметрам не катить, дого шукати треба :)
давай колися, ти знайшов планету, підходящу для теревенчан, і просто хочеш знати чи там вони ивживуть?:kozak:

думаю, треба знати середню теплоємність планети, або хочаб атмосфери, кількість енергія яка виділяється спмою планетою, енергія яка приходить з сонця біля цієї планети, і ще кучу всяких даних
хоча, для людини достатньо один параметр, там можливе існування води в рідкому ивгляді, плюс нормальна кількість кисню
можна пройтися по графіку фаз води, визначити діапазон тисків, і вже хоч щось буде відомо
  • 0

#23 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 17.01.2009 – 00:50

Перегляд дописуKatod (17.01.2009 00:43) писав:

... яка виділяється спмою ...
Навіть боюся перепитувати :)

Перегляд дописуKatod (17.01.2009 00:43) писав:

давай колися, ти знайшов планету, підходящу для теревенчан, і просто хочеш знати чи там вони ивживуть?:kozak:

думаю, треба знати середню теплоємність планети, або хочаб атмосфери, кількість енергія яка виділяється спмою планетою, енергія яка приходить з сонця біля цієї планети, і ще кучу всяких даних
хоча, для людини достатньо один параметр, там можливе існування води в рідкому ивгляді, плюс нормальна кількість кисню
можна пройтися по графіку фаз води, визначити діапазон тисків, і вже хоч щось буде відомо

Дійсно, є одна планета. От я і цікавлюся.
  • 0

#24 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 17.01.2009 – 00:55

Перегляд дописуБілий Дракон (17.01.2009 00:50) писав:

Навіть боюся перепитувати :)
самою)
  • 0

#25 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 17.01.2009 – 03:38

Планети Глізе 581 c та Глізе 581 d

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 17.01.2009 – 03:43

• 0

#26 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 21.01.2009 – 15:56

Перегляд дописуБілий Дракон (14.01.2009 13:58) писав:

Виникло таке питання. Візьмемо планету, що вдвічі менша за Землю. Відповідно її гравітація буде меншою. Але якщо на ній значно збільшити атмосферу, то що станеться з людини? Вона через тиск буде відчувати себе як при земній гравітації? Чи плаватиме у повітрі як в кисілі?
Щось я все-одно не вїжджджаю чого це людина має "відчувати себе як при земній гравітації"? -_- І на скільки я памятаю, Ви хотіли формулу для визначення "кількости атмосфери", необхідної для планети з розмірами вдвічі меншими від земних, аби людина могла рухатись там як на Землі. Я так розумію що під "збільшенням атмосфери" мається на увазі збільшення атмофсерного тиску, аби компенсувати недостачу гравітації планети? Але не забувайте що при цьому густина нижнього шару атмосфери різко збільшиться. А це в свою чергу, згідно з законом Архімеда, призведе до збільшення виштовхувальної сили. Що, звісно, нам не на руку. Правда, єдине що радує - відцентрова сила буде меншою, так як через менший радіус планети буде меншою кутова швидкість. Нині мені влом зводити все до купи, але Вам слід розраховувати для Вашої нової планети хоча б таке:
  • Нове прискорення вільного падіння Прикріплений файл  G.png   599байт   0 Кількість завантажень: де G - гравітаційна стала (6,6742×10-11 м3с-2кг-1), M - маса планети, R - її радіус
  • Відцентрову силу, що діє на людину на поверхні планети Прикріплений файл  Vidtsentr.png   898байт   0 Кількість завантажень:, де омега-кутова швидкість, m - маса людини, R - радіус планети
  • Сила Архімеда Прикріплений файл  Arhimed.png   1.34К   0 Кількість завантажень:, де g - звісно що з першої формули а не 9,8, ро - густина нижнього шару атмосфери, V - обєм людини.

Сумуєте це все докупи для двох окремих випадків - з Землею і Вашою планетою, складете рівність, де один член невідомий, і визначаєте необхідну густину атмосфери. Ну а далі танцюйте навколо неї, не забуваючи що густина залежить від температури Але я не здивуюсь що Ваші результати будуть "ліві" і Ваша гіпотетична атмосфера змінить свій агрегатний стан, простіше кажучи - людина плаватиме в згаданому Вами "повітрямному киселі". От тільки як вона дихатиме тоді? Я би не ризикував за рахунок маніпуляцій з атмосферою компенсувати відсутність чи надлишок гравітації, краще вже гратись з швидкістю обертання планети навколо своєї осі, а ще краще - досипати зверху трошки чорнозему. І гравітація нормалізуєтсья і помідорчики можна буде вирощувати :D

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  Gust.png   548байт   0 Кількість завантажень:

• 0

#27 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 22.01.2009 – 13:17

Перегляд дописуКиря (21.01.2009 15:56) писав:

Сумуєте це все докупи для двох окремих випадків - з Землею і Вашою планетою, складете рівність, де один член невідомий, і визначаєте необхідну густину атмосфери. Ну а далі танцюйте навколо неї, не забуваючи що густина залежить від температури Але я не здивуюсь що Ваші результати будуть "ліві" і Ваша гіпотетична атмосфера змінить свій агрегатний стан, простіше кажучи - людина плаватиме в згаданому Вами "повітрямному киселі". От тільки як вона дихатиме тоді?

У наморднику спеціяльному. Ну цікаво знати, чи можливі такі умови, при яких людина плаватиме у повітрі :D
  • 0

#28 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 22.01.2009 – 16:16

Перегляд дописуБілий Дракон (22.01.2009 13:17) писав:

У наморднику спеціяльному. Ну цікаво знати, чи можливі такі умови, при яких людина плаватиме у повітрі :D
А Ви собі подумайте - при земній гравітації людина навіть у рідкій воді не плаває а йде на дно. То ж полюбому потрібна густина повітря за наших умов має бути більшою за густину воду. Підтвердемо дану очевидність:
Густина повітря при 0 градусів за Цельсієм 1,29 кг/м3. Густина тіла людини 1070 кг/м3. Відповідно середній обєм людини масою 80 кг дорівнює 0,075м3
Отже, сила Архімеда, що діє на людину дорівнює Fa= - 1,29 * 9,8 * 0,075 = -0,94815 Н
Згідно Ньютона сила земного тяжіння Fg=mg = 80 * 9,8 = 784Н
Цифри говорять самі за себе. Тепер давайте проекспериментуємо з g і густиною повітря. Для початку густина:
x * 9.8 * 0,075 = 784 => x = 1066,(6) кг/м3 Непогана циферка :D
Хоча взагалі-то там можну було скласти рівність і скоротити g:
Fa=Fg
pgV = mg
pV=m
p=m/V = 80 / 0.075 = 1066,(6)

Але, вся цінність не в тому. Виявляється все що написано мною в попередньоум дописі насправді єресь, так як я не врахував що якою б не було g, воно не грає жодної ролі в запропонованій системі, так як скорочується. І справді логічно зрозуміло що при зменшенні g зменшується і сила Архімеда, що діє в тій же атмосфері, тьфу. Ото ж доведеться Вам збільшувати не атмосферу а масу чи обєм людини :D

Стосовно тиску будем думати далі, зараз маю роботу іншу, гг
  • 0

#29 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 22.01.2009 – 16:42

То на якій планеті можна плавати у повітрі?
  • 0

#30 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 22.01.2009 – 17:43

Перегляд дописуБілий Дракон (22.01.2009 16:42) писав:

На планеті Ктулху, звісно :D
  • 0

#31 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 22.01.2009 – 19:30

Перегляд допису[b]Білий Дракон[/b] (22.01.2009 16:42) писав:

там, де повітря густіше за людину

я розумію, тут досить все смішно, але уяви, ти от дослідник, летиш на спєрпупєрскій ракеті до цієї плоанети, і хочеш спуститись, але от нюанс, з висотою густина атмосфери міняється, і якщо ніде нема вершин які б виринали з під поверхні тієї рідкої і густої рідини, яка крім всього того, ще й густа і в"язка, з якої не стартанеш на швидкості, якщо радіус в половину земного, а густина такаж, значить прискорення падіння буде 4,91 м/с2, а перша космічна буде 3954,8 м/с, але нічого, в тебе ж апупєзна ракета, яка може не те що з дна океана стартувати, а прямо з під землі, маже як джип Чака Норіса,
але, я не до того, така планета буде нецікава, скучна, хоча, може там є що досліджувати, розвиток, і все таке інше, але, якщо там нема життя, чи такого чогось ціавого, хоча, якщо копнути, то скучно буває тільки скучним людям
і класно булоб мати таку ракету, яка б таке витворяла, береш, сідаєш, тоячи на хвості вогню, а тут бац, все щось рідке і густе, завалюєш рокету на брюхо, і як камінчик по воді, приг да скок, тільки головне не забути що омжеть попастися камінці
хоча, в тебе може бути анстіграв, це простіше, але в хвостатих ракетах є своя романтика

Білий Дракон, одним словом, убед ракета, дай знати, а вдруг тобі треба буде якийсь там третій штурман, чи п"ятий інженер:D

і ще, нічого не скучна планета, от ти в супекрепкому скафандрі зходиш з трапа, що висить з ракети, і кажеш, ех, блін, це маленький кок для мене, але великий крок для людства:D
  • 0

#32 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 23.01.2009 – 16:05

І взагалі, чому тут старіки відписують? Це ж елементарні питання фізики для школярів, а їх тут багацько є. Особисто я за 8 років вже забув одиниці вимірювання системи СІ, не те що формули, закони і здоровий фізичний глузд :D
  • 0

#33 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 23.01.2009 – 16:42

думаю, справа не в тому, просто ніхто не хоче бути космонафтом
а для мене, скажи тільки одне слово Космос, і я вже в замрійливому ступорі дивлюсь на безкреє зоряне небо
ех, була б в мене Рокета, ганяв би в робив би все що тільки хочеш
  • 0

#34 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 23.01.2009 – 17:31

Перегляд дописуKatod (23.01.2009 16:42) писав:

ех, була б в мене Рокета, ганяв би в робив би все що тільки хочеш
Це як в "Обітаємому острові", що росіяни нещодавно відзняли?
  • 0

#35 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 23.01.2009 – 20:50

Перегляд дописуKatod (23.01.2009 16:42) писав:

ех, була б в мене Рокета
планетологія впевнено терраформуєцця в сексологію :lol:
  • 0

#36 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 26.01.2009 – 21:18

Перегляд дописуSergiy_K (23.01.2009 20:50) писав:

планетологія впевнено терраформуєцця в сексологію :ggggg:
не хочу виглядати закомплексованим. але в штанях в мене, не мало не багато 52 мегапарсєка
є ще такий анігдод:
- ой, Сонце, Сонце
- обходжу, обходжу...
  • 0

#37 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 26.01.2009 – 23:51

Перегляд дописуKatod (26.01.2009 21:18) писав:

не хочу виглядати закомплексованим. але в штанях в мене, не мало не багато 52 мегапарсєка
в тебе там в основному міжзоряний газ? :ggggg:
  • 0

#38 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 27.01.2009 – 00:19

Перегляд дописуSergiy_K (26.01.2009 23:51) писав:

в тебе там в основному міжзоряний газ? :ggggg:
взагалі, в основному це темна матерія, а тримає все в купі темна енергія:ggggg:
  • 0

#39 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 27.01.2009 – 00:25

Перегляд дописуKatod (27.01.2009 00:19) писав:

взагалі, в основному це темна матерія, а тримає все в купі темна енергія :ggggg:
отже щось невидиме, хоч і підвладне напритяганню
  • 0

#40 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 27.01.2009 – 15:12

Перегляд дописуKatod (27.01.2009 00:19) писав:

взагалі, в основному це темна матерія, а тримає все в купі темна енергія:ggggg: