Перейти до вмісту

Вишита сорочка

Повідомлень в темі: 614

#401 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1558 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 21.04.2009 – 13:52

Перегляд дописуbulbashka_aero (21.04.2009 13:48) писав:

Ще скажіть, що сорочку не на швейній машинці шиєте...
:) Це ви об чьом?
  • 0

#402 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 21.04.2009 – 14:18

Перегляд дописуPanikovskiy (21.04.2009 13:59) писав:

Ну як на мене, той шов всетаки псує вигляд сорочки. Складка там має бути.
Даруйте, але ніякої складки там не має бути ніде !!!!!!
Бульбашка - фоти суперові, чомусь уявляла тебе інакшою трошки, приємно вразила:0 Таса собі сонячно-весняна. Про сорочку сестри то це скоріше модернізована блузка, і блискавки там не видно, а от три комірці псують вигляд, враження що одягла три штуки під низ...Рукава вишиті надто великими хрестами...я люблю маненький хрестик. Але то справа смаку.
Ольчик, льон вони возять з Білорусії і то зараз лише на пробу брали..якшо шо - маякну в ПП
  • 0

#403 Panikovskiy

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Іберійський пів-острів

Відправлено 21.04.2009 – 15:41

Перегляд дописуЛастiвочка (21.04.2009 14:18) писав:

Даруйте, але ніякої складки там не має бути ніде !!!!!!
Тоді скажіть як потім роблячи розріз з підзором чи без, той пробіл зістикувати без складки? Ось фото,де видно пробіл, та чи існує якась інша техніка виконання?

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  _________.jpg   139.98К   55 Кількість завантажень:

• 0

#404 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 21.04.2009 – 15:52

Перегляд дописуЛастiвочка (21.04.2009 15:18) писав:

Про сорочку сестри то це скоріше модернізована блузка, і блискавки там не видно, а от три комірці псують вигляд, враження що одягла три штуки під низ...Рукава вишиті надто великими хрестами...я люблю маненький хрестик. Але то справа смаку.
Ну якщо вдаватися до термінології)) Для когось це блузка, для когось сорочка. А оскільки та штука оздоблена вишивкою - то це і є вишита сорочка. Щоправда, нетрадиційна. Але ж на дворі двадцять перше століття))
Щодо трьох комірів... оце вже точно питання смаку, бо я від них просто в захваті і "мру від заздрості".
А розмір хрестика ще може визначатися тканиною (а ця ду-уже приємна мені на дотик і на вигляд). Через одну нитку було б задрібно, через дві дійсно завеликувато.

Перегляд дописуВакуОлька (21.04.2009 14:52) писав:

:) Це ви об чьом?
:) Це ми про те, що аби "справжню" вишиванку зробити, треба не тільки вишити "по правилам". Треба би ще самій виткати і вибілити полотно, а потім шити вручну - тіко голочкою... А інакше вся наша робота - просто "сучасний експеримент".
  • 0

#405 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень

Відправлено 21.04.2009 – 15:57

Перегляд дописуbulbashka_aero (21.04.2009 15:52) писав:

:) Це ми про те, що аби "справжню" вишиванку зробити, треба не тільки вишити "по правилам". Треба би ще самій виткати і вибілити полотно, а потім шити вручну - тіко голочкою... А інакше вся наша робота - просто "сучасний експеримент".
Бульбашко, ну про що ми тут? Ми ж говоримо про вишиванку. При чому тут самі ткали чи ні. Уже роки тканину не тчуть самі люди, але сорочки вишиваючи зберігають автентичний узір і пошиття. А всі сорочки перероблені на сучасний манер - якраз і є експериментом. І твоя сорочка, і сестри... Явикрійка класичних сорочок. А усі адаптування - це вже людська хвантазія понапридумувала...

Повідомлення відредагував ВакуОлька: 21.04.2009 – 15:58

• 0

#406 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 21.04.2009 – 16:05

Перегляд дописуВакуОлька (21.04.2009 15:57) писав:

Бульбашко, ну про що ми тут? Ми ж говоримо про вишиванку. При чому тут самі ткали чи ні. Уже роки тканину не тчуть самі люди, але сорочки вишиваючи зберігають автентичний узір і пошиття. А всі сорочки перероблені на сучасний манер - якраз і є експериментом. І твоя сорочка, і сестри... Явикрійка класичних сорочок. А усі адаптування - це вже людська хвантазія понапридумувала...
Хтось зберігає автентичний крій, хтось ні... Це все одно що зберігати автентичну старослов’янську мову. І те, і інше приблизно в один час існувало.
А моя сорочка - то нетрадиційна вишиванка. Або одяг з етнічними елементами - це кому як подобається.
Крім того, коли почали в шкури замотуватися - то теж було людською фантазією)
  • 0

#407 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 21.04.2009 – 17:36

Перегляд дописуPanikovskiy (21.04.2009 16:41) писав:

Тоді скажіть як потім роблячи розріз з підзором чи без, той пробіл зістикувати без складки? Ось фото,де видно пробіл, та чи існує якась інша техніка виконання?
у вас взагалі дивна техніка вишивання...хоча візерунок гарний, а тканина? це льон? погано видно на знимці. як можна вишивати по такій гладкій тканині без канви? хмм...шось я не зрозуміла...показую як вишивається без тієї складки, що ви казали...доречі на жодній викройці старих сорочок складки таки не бачила...

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  4.jpg   59.46К   64 Кількість завантажень:

• 0

#408 Panikovskiy

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень

Відправлено 21.04.2009 – 17:52

Перегляд дописуЛастiвочка (21.04.2009 17:36) писав:

у вас взагалі дивна техніка вишивання...хоча візерунок гарний, а тканина? це льон? погано видно на знимці. як можна вишивати по такій гладкій тканині без канви? хмм...шось я не зрозуміла...показую як вишивається без тієї складки, що ви казали...доречі на жодній викройці старих сорочок складки таки не бачила...
Ну то дружина вишиває так по черзі кольорами, мабуть їй так легше. А я орнаментом займаюсь, кроєм. Тканина та куплена в магазині для вишивання, склад бавовна з ткацьким переплетенням. Просто на фото погано видно переплетення. І незрозумів, на вашому фото робиться розріз і край якимось чином обробляється, а як же хрестики, та чи невисипається тканина? На даний момент володію такою технікою зшиття з складочкою, там всього 5 мм складка. Скоро пошию сорочку з настрочною вишивкою, яку (вишивку) подарувала мені бабуся.
  • 0

#409 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 22.04.2009 – 00:29

По-перше, можна отак виріз обробити. Не знаю, наскільки воно відповідає традиціям...
Зображення
Крім того, можна просто обшити якимось з крайових швів. На старих сорочках я часто саме таке бачила.
Ще до того можна додати мережку між краєм та вишитим узором.
  • 0

#410 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень

Відправлено 22.04.2009 – 09:23

Отак зшита сорочка в чоловіка, без проміжку на вишивці..

Прикріплений файл  P11501196.JPG   114.15К   63 Кількість завантажень:
  • 0

#411 Panikovskiy

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень

Відправлено 22.04.2009 – 12:59

Всерівно не "вдуплив" як воно робиться, теорія теорією, а практика є практика. От помацати б і роздивитись, що куди і до чого.
  • 0

#412 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень

Відправлено 22.04.2009 – 13:36

Перегляд дописуPanikovskiy (22.04.2009 12:59) писав:

Всерівно не "вдуплив" як воно робиться, теорія теорією, а практика є практика. От помацати б і роздивитись, що куди і до чого.
Ну, на скільки я можу пояснити, то просто з вивороту зшивається так, щоб краї вишивки йшли стик в стик, а там, де має бути розріз для шиї, розрізається і зашивається під вишивку чи під тканину, якою зашивається виворітня сторона вишивки (дехто так робить.
  • 0

#413 Dana

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 475 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 28.04.2009 – 13:50

Прикріплений файл  ___l.jpg   78.61К   66 Кількість завантажень:

Отаку сорочку ХОЧУ.
  • 0

#414 електромайонез

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 153 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 28.04.2009 – 14:15

на днях бачила вишиванку чорного кольору - тепер думаю де б самій на таку розжитись - виглядає бомбезно!
  • 0

#415 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • 2601 повідомлень
  • Місто:Павутина

Відправлено 28.04.2009 – 14:20

Маю ось таке:
Прикріплений файл  DSC00139_1.jpg   175.26К   70 Кількість завантажень:
Фоткав телефоном.
  • 0

#416 електромайонез

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 153 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 28.04.2009 – 14:26

Перегляд дописуphobos (28.04.2009 15:20) писав:

Маю ось таке:
Прикріплений файл DSC00139_1.jpg
Фоткав телефоном.
;)
  • 0

#417 Dana

Писар

• Користувачі
  • 475 повідомлень

Відправлено 28.04.2009 – 14:33

Перегляд дописуphobos (28.04.2009 15:20) писав:

Маю ось таке:
Прикріплений файл DSC00139_1.jpg
Фоткав телефоном.

Цікавий орнамент, це сучасне вишивання? Чи дідова?
  • 0

#418 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • 2601 повідомлень
  • Місто:Павутина

Відправлено 28.04.2009 – 15:13

Перегляд дописуDana (28.04.2009 15:33) писав:

Цікавий орнамент, це сучасне вишивання? Чи дідова?
Вишивалося тепер, а орнамент трохи відредагований варіант знайдений на місцевому базарі )
  • 0

#419 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень

Відправлено 28.04.2009 – 15:37

Щодо сорочки phobosa^

Це сучасна схема, ось така Прикріплений файл  1.jpeg   48.98К   62 Кількість завантажень: і ось Прикріплений файл  2.jpeg   55.63К   51 Кількість завантажень:

а такий варіант я вишиваю чоловікові. Така ж схема, тільки кольори змінені і колір сорочки
Прикріплений файл  getImage.jpeg   28.92К   34 Кількість завантажень:

Перегляд дописуDana (28.04.2009 14:50) писав:

Прикріплений файл ___l.jpg

Отаку сорочку ХОЧУ.
Якщо не помиляюсь - сорочка вишита не хрестиком, а низинкою на льоні. Є два варіанти: вишити самій або купити. От як що сама собі вишиєш, ото б було класно.. Не думала над тим?;)

Перегляд дописуелектромайонез (28.04.2009 15:15) писав:

на днях бачила вишиванку чорного кольору - тепер думаю де б самій на таку розжитись - виглядає бомбезно!
Знову ж таки, є два варіанти:
1. звернутись до Ластівочкиз цим питанням, вона тобі підкаже (Ластівочко. то я на майбутнє, за маяк про джинсовий льон:) ;) )
2. поїхати в Коломию. З середи на четвер там є нічний базар, де продають вишиванки різні і всякі як по красі і ціні, так і якості...
  • 0

#420 Dana

Писар

• Користувачі
  • 475 повідомлень

Відправлено 28.04.2009 – 20:09

[quote name='ВакуОлька' date='28.04.2009 16:37' post='439591']

Якщо не помиляюсь - сорочка вишита не хрестиком, а низинкою на льоні. Є два варіанти: вишити самій або купити. От як що сама собі вишиєш, ото б було класно.. Не думала над тим?;)

Думала, але для мене то дуже складна робота, вишивати не вмію. Можливо колись і займусь цим. Хотілаб мати колекцію сорочок.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних