Перейти до вмісту

Вишита сорочка

Повідомлень в темі: 615

#351 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 882 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 12.10.2008 – 15:10

а хтось знає хороші сайти з хорошими малюнками кроїв сорочок?
  • 0

#352 kitty_bon

Генеральний писар

• Користувачі
  • 612 повідомлень
  • Місто:Кривий Ріг

Відправлено 13.10.2008 – 16:55

Перегляд дописуLady Erato (12.10.2008 16:10) писав:

а хтось знає хороші сайти з хорошими малюнками кроїв сорочок?

http://vyshyvanka.ucoz.ru/photo/6
http://rushnychok.org.ua/
http://infostore.org/info/1291933
http://vyshyvanka.ucoz.ru/photo/3
  • 0

#353 Єжік_UA

Генеральний писар

• Користувачі
  • 749 повідомлень

Відправлено 13.10.2008 – 17:04

Вишиванка - символ здоров'я, краси, щасливої долі, родової пам'яті, порядності, чесності, любові, святковості; оберіг.
Вишита національна жіноча та чоловіча біла сорочка. Символіка вишивки залежала від того, кому призначалося вбрання: парубкові - нареченому, чоловікові, хлопчикові; дівчині, заміжній жінці.
Виготовлялися з лляного чи конопляного полотна домашньої роботи. Було чимало типів традиційних сорочок за формою, використанням матеріалів, а також за семантикою кольорів: подільський, галицький, поліський, волинський, наддніпрянський, полтавський, гуцульський, буковинський, лемківський тощо. Цікаво, що символіка вишиванок часто-густо збігається із символікою орнаментів предметів матеріальної трипільської культури. Виявлені на Черкащині срібні бляшки з фігурками чоловіків /датують їх VI ст./ ідентифікуються з узорами вишиванок XVIII -XX ст.. Щоправда, символіка вишивки часто-густо складалася з двох частин: історичної /родової/ і прогнозуючої /загадування майбутнього, продовження роду/.
На вишиванках застосовувалися традиційні символічні орнаменти: геометричні /вважаються найдавнішими/, рослинні, зооморфні /тваринні/. Іноді типи орнаментальних форм поєднувалися: орнаментально-рослинний з переважанням першого чи останнього. Символіку форм конкретизувала символіка барв. Скажімо, подільська кольорова мережка, виконана хрестиком і низзю з декоративним швом-качалкою /качалочкою/ подає ромб, розміщений поміж двома горизонтальними лініями. Трикутник між ромбом та лініями вишивався навскісними лініями у вигляді завитків /"баранячі роги"/. В орнаментах переважає чорний і червоний кольори із украпленням синього, зеленого, жовтого /золотого/. Такий тип вишивки міг символізувати не лише хліборобську працю на чорноземі в зоні лісостепу з наявністю річок, озер чи журливість вдачі, любов, цілеспрямованість подолянина у досягненні мети, а й певну гармонійність у стосунках людини з природою і людських взаєминах; силу, міць; зростання; часом - запліднення тощо /слід розглядати конкретний зразок призначення вишивки/. Із зображеннями ромба й двох ліній могли пов'язуватися певні уявлення про календар, чотири пори року, між народженням та смертю /дві лінії/.
Народ ставився до вишиванок як до святині. Вишиванки передавалися з покоління в покоління, з роду в рід, береглися як реліквії.
Символічний образ сорочки-вишиванки часто зустрічається в народних піснях про кохання, сімейне життя, а також соціально-побутових /козацьких, чумацьких, бурлацьких, наймитських та ін./. За традицією, дівчина, готуючи придане, мала вишити своєму нареченому сорочку:

Шовком шила, шовком шила, золотом рубила.
Та для того козаченька, що вірно любила.

Сорочка /особливо чоловіча/ була символом кохання, вірності, невірності. В давньому замовлянні сказано:"Якою білою є сорочка на тілі, таким щоб і чоловік до жінки був", звідки видно, що "білий - милий".
У деяких народних піснях, як зауважував О.Потебня, образ не пояснюється, але його можна зрозуміти на основі символічних значень:

Ой коби я була знала, що я твоя буду,
Випрала би сорочечку від чорного бруду

/тобто: покохала б, поєдналася з тобою за
умови обов'язкового майбутнього заміжжя/;
Заковала зозуленька на жовтім пісочку.
А хто ж мому миленькому випере сорочку?

У другій половині XIX ст. в європейській фольклористиці широко обговорювався сюжет про графа, котрий потрапив у полон до невірних, і про його дружину. Біла сорочка, що її дала дружина чоловікові, - символ вірності: поки сорочка біла, доти жінка вірна.
Випрати сорочку в чумацьких піснях означає полюбити чумака, навіть якщо він одружений. Характерно, що не завжди чумак погоджується на любовні стосунки з випадковими особами жіночої статі /в піснях це переважно дівчата або молода шинкарка-здирниця/, не дозволяє якій-небудь "прати сорочку", хоч вона й не біла, бо "сьома неділя". Таким чином, чумак зберігає вірність коханій дівчині, до якої має повернутися.
Сорочка-вишиванка оспівана, зображена в різноманітних жанрах народної творчості /в тім числі - жартівливих, пародійних/, сучасними поетами. Вона є символом українця загалом і України зокрема, проте в XХ ст. престиж вишиванки як одягу занепав під згубними впливами шовіністично-космополітичних, комуно-фашистських, екстремістських та інших тенденцій.
  • 0

#354 kitty_bon

Генеральний писар

• Користувачі
  • 612 повідомлень
  • Місто:Кривий Ріг

Відправлено 13.10.2008 – 17:06

Доречі питання на розрив: Чи можна вишивати ікону????
  • 0

#355 Єжік_UA

Генеральний писар

• Користувачі
  • 749 повідомлень

Відправлено 13.10.2008 – 17:12

Звісно що можна, навіть моя покійна бабуся вишивала ікони))

Зображення

Зображення

Зображення

Повідомлення відредагував MAXIM_UA: 13.10.2008 – 17:15

• 0

#356 @_Kat_@

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 370 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 13.10.2008 – 17:36

Перегляд дописуkitty-bon (13.10.2008 17:06) писав:

можна, в магазині, де купляю нитки для картин, жіночка розповіла, що одна з її кліенток, вишивала ікону для церкви, з людський зріст, здаеться 1,5 метра :prapor3: потім її освятили, і все таке......

в мене на разі в планах, вишити ікону ,Казанської божої матері :ggggg:

Повідомлення відредагував @_Kat_@: 13.10.2008 – 17:37

• 0

#357 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1 558 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 14.10.2008 – 10:49

Перегляд дописуkitty-bon (13.10.2008 18:06) писав:

Якось говорила з жінкою, яка вишиває ікони. Я спитала чи можу я вишити, а вона сказала, що як картинку - можна, а щоб вона дійсно була іконою, треба попросити благословення в священника, поститись і братись до цієї роботи тільки з чистими помислами...
  • 0

#358 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1 575 повідомлень

Відправлено 14.10.2008 – 11:50

Перегляд дописуVakuolka (14.10.2008 10:49) писав:

Якось говорила з жінкою, яка вишиває ікони. Я спитала чи можу я вишити, а вона сказала, що як картинку - можна, а щоб вона дійсно була іконою, треба попросити благословення в священника, поститись і братись до цієї роботи тільки з чистими помислами...
І не забувати, що є певні канони... Крок вліво, крок вправо - і ікона вже іконою не вважається...
  • 0

#359 Гість_Antoniwe_*

• Гості

Відправлено 14.11.2008 – 18:08

Перегляд дописуweb-nation.org (11.03.2007 22:06) писав:

Панство - дурію хочу вишиту сорочку, але не знаю де таку мона в Києві придбати :ggggg:
В ЦУМі вони коштують по 800грн, мені здається, що це занадто...

будьте ласкаві, поставте на шлях істини до магазинчику... :rolleyes:

Добрий день! Хто хоче замовити собі вишиванку, будь-ласка, без проблем: www.soro4ka.ucoz.ua

Найкращі ціни!
Якщо будуть питання, звертайтеся.
  • 0

#360 Panikovskiy

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Іберійський пів-острів

Відправлено 10.12.2008 – 19:28

:happy1: УРА! Скоро матиму вишиванку. :) Дружина почала вишивати. Думаю на новий рік одягну.Сам розробляв геометричний орнамент. Мені дуже довподоби західна вишивка. Маю ще декілька орнаментів в стадії розробки коли буде готова сорочка то скину фото разом з орнаментами теж.
  • 0

#361 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3 815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 11.12.2008 – 10:36

Перегляд дописуPanikovskiy (10.12.2008 19:28) писав:

:happy1: УРА! Скоро матиму вишиванку. :) Дружина почала вишивати.
Везе ж Вам! А мені доводиться вчитись аби собі вишити. Добре, хоч є в кого і де. А взагалі - погано коли твої старання не те що не підтримують а й кепкують самі ж дівчата) Мовляв це не хлопчача справа) Ну то зробили б свою справу для мене. Так ні, тільки язиком ріжуть:D
  • 0

#362 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1 575 повідомлень

Відправлено 11.12.2008 – 13:53

Перегляд дописуКиря (11.12.2008 11:36) писав:

Везе ж Вам! А мені доводиться вчитись аби собі вишити. Добре, хоч є в кого і де. А взагалі - погано коли твої старання не те що не підтримують а й кепкують самі ж дівчата) Мовляв це не хлопчача справа) Ну то зробили б свою справу для мене. Так ні, тільки язиком ріжуть:)
Маєш чудову відмазку - особи королівської крові в усі віки вишивали і не вбачали в цьому нічого смішного. Якщо королі можуть...
  • 0

#363 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1 558 повідомлень

Відправлено 15.12.2008 – 11:52

Перегляд дописуКиря (11.12.2008 11:36) писав:

Везе ж Вам! А мені доводиться вчитись аби собі вишити. Добре, хоч є в кого і де. А взагалі - погано коли твої старання не те що не підтримують а й кепкують самі ж дівчата) Мовляв це не хлопчача справа) Ну то зробили б свою справу для мене. Так ні, тільки язиком ріжуть:unsure:
Та ладно вам.... знаю кількох чоловіків, які дуже гарно вишивають... І набагато акуратніше, ніж деякі жінки.. так що можете тільки гордитись тим, що вмієте вишивати..

Перегляд дописуbulbashka_aero (11.12.2008 14:53) писав:

Маєш чудову відмазку - особи королівської крові в усі віки вишивали і не вбачали в цьому нічого смішного. Якщо королі можуть...
Не вважаю, що в такій ситуації тре шукати відмазки. Хочу - і вишиваю.. От так - краще! :D
  • 0

#364 Panikovskiy

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень

Відправлено 30.12.2008 – 22:10

Ух здійснилось! :D Нарешті маю вишиванку. Тепер на свята одягну. Ось фотографія. Орнамент розробляв сам. А дружина вишивала. Скажу, що то титанічна робота, бо був присутній при створенні від А до Я. Вишивка зроблена зразу на тканині сорочки, а не нашита на неї. Підрахувавши, плюс мінус затрачено 105 робочих годин, та ще пів дня на розкрій та пошив , добре що ми кравці, тож непотрібно було нікого шукати щоб пошив.

Якщо комусь сподобалось, хочу додати ще схему орнаменту. Ну її можна і видозмінити змінити кольори і т.д. Потім скину ще декілька схем.

Ось придивився участок з орнаменту подушки. Недуже і українське , але оригінально дивитиметься

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  _____________.jpg   83,94К   74 Кількість завантажень:
  • Прикріплений файл  ________.JPG   41,1К   40 Кількість завантажень:
  • Прикріплений файл  _______.JPG   120,76К   40 Кількість завантажень:

Повідомлення відредагував Panikovskiy: 30.12.2008 – 22:03

• 0

#365 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6 385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 08.01.2009 – 11:05

Варто не зациклюватися на традиційній вишиванці, а дослідити її природу. Зрозуміти, що саме наші предки та братні народи зображували на них. Після чого адаптувати до сучасності.
  • 0

#366 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1 575 повідомлень

Відправлено 09.01.2009 – 00:40

Все так детально... Години робочого часу і все таке... А де фото сорочки з вивороту?!
  • 0

#367 Panikovskiy

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень

Відправлено 12.01.2009 – 11:13

Перегляд дописуbulbashka_aero (9.01.2009 00:40) писав:

Все так детально... Години робочого часу і все таке... А де фото сорочки з вивороту?!
Ну чому так причепились. Я надав такі дані щоб люди дійсно мали поняття яка титанічна робота і чому такі ціни великі можуть бути. І ось фото сорочки з середини.

Прикріплені файли

• 0

#368 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1 558 повідомлень

Відправлено 12.01.2009 – 11:27

Перегляд дописуPanikovskiy (12.01.2009 12:13) писав:

Ну чому так причепились. Я надав такі дані щоб люди дійсно мали поняття яка титанічна робота і чому такі ціни великі можуть бути. І ось фото сорочки з середини.
Фото, яке ти дав - нічого не показало :lol:))). Просили фото з вивороту сорочки, щоб подивитись як заакуратно було шито.. Чи є вузлики, перетяжки. саме по цьому визначають майстерність.... :D))
  • 0

#369 Panikovskiy

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень

Відправлено 12.01.2009 – 11:36

Перегляд дописуВакуОлька (12.01.2009 12:27) писав:

Фото, яке ти дав - нічого не показало :lol:))). Просили фото з вивороту сорочки, щоб подивитись як заакуратно було шито.. Чи є вузлики, перетяжки. саме по цьому визначають майстерність.... :D))
Ні, жодного вузлика і мінімальні перетяжки. Зашито тканиною, щоб акуратніше виглядало. Повірте, дружина вишиває дуже аккуратно, небуду ж я пороти зараз і фотографувати. Наступну сорочку зфотографую з вивороті.

Повідомлення відредагував Panikovskiy: 12.01.2009 – 11:38

• 0

#370 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1 558 повідомлень

Відправлено 12.01.2009 – 11:43

Перегляд дописуPanikovskiy (12.01.2009 12:36) писав:

Ні, жодного вузлика і мінімальні перетяжки. Зашито тканиною, щоб акуратніше виглядало. Повірте, дружина вишиває дуже аккуратно, небуду ж я пороти зараз і фотографувати. Наступну сорочку зфотографую з вивороті.
та ні, ні.. Не треба пороти.. Просто я пояснила чого хтіли.. :lol:...

мені узір дуже сподобався.. навіть мобі зберегла.. Дошию сорочку. яку почала то й за ще одну візьмусь.. з таким узором :D
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних