Перейти до вмісту

Вишита сорочка

Повідомлень в темі: 614

#21 Muki

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 33 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 02.05.2006 – 13:12

Перегляд дописуУкраїнець (2.05.2006 03:55) писав:

Мені теж подобається носити вишиванку, одразу якась українська ідентифікація зовнішня появляється. Тут в США і просто так можу носити.
Aga! Navijuje domashni spogady! :D
Zi mnoju tut v shkoli sche divchyna z Dnipropetrovs'ka vchyt's'a, to kazala, scho v nyh nema navit' de kupyty vyshyvanku. <_< Ja poradyla pryjihaty do L'vova

Ага! Навіює домашні спогади! :D
Зі мною тут в школі ще дівчина з Дніпропетровська вчиться, то казала, що в них нема навіть де купити вишиванку. :blink: Я порадила приїхати до Львова.

Повідомлення відредагував Parsokon: 02.05.2006 – 13:17

• 0

#22 Пляма

спонтанна...

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 738 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:|LemberG|

Відправлено 02.05.2006 – 13:41

Перегляд дописуMuki (2.05.2006 14:12) писав:

Ага! Навіює домашні спогади! :blink:
Зі мною тут в школі ще дівчина з Дніпропетровська вчиться, то казала, що в них нема навіть де купити вишиванку. <_< Я порадила приїхати до Львова.
порада дуже корисна, але можна купити і ближче до них...в Полтаві наприклад
кожен регіон різниться своїм стилем вишивання...
наприклда Западенський,який я вже згадувала, - на чорній сорочці вишивка червона чи вишнева + є і тут різні варіанти...

Виготовлялися з лляного чи конопляного полотна домашньої роботи. Було чимало типів традиційних сорочок за формою, використанням матеріалів, а також за семантикою кольорів: подільський, галицький, поліський, волинський, наддніпрянський, полтавський, гуцульський, буковинський, лемківський тощо. Цікаво, що символіка вишиванок часто-густо збігається із символікою орнаментів предметів матеріальної трипільської культури. Виявлені на Черкащині срібні бляшки з фігурками чоловіків /датують їх VI ст./ ідентифікуються з узорами вишиванок XVIII -XX ст.. Щоправда, символіка вишивки часто-густо складалася з двох частин: історичної /родової/ і прогнозуючої /загадування майбутнього, продовження роду/.
На вишиванках застосовувалися традиційні символічні орнаменти: геометричні /вважаються найдавнішими/, рослинні, зооморфні /тваринні/. Іноді типи орнаментальних форм поєднувалися: орнаментально-рослинний з переважанням першого чи останнього. Символіку форм конкретизувала символіка барв. Скажімо, подільська кольорова мережка, виконана хрестиком і низзю з декоративним швом-качалкою /качалочкою/ подає ромб, розміщений поміж двома горизонтальними лініями. Трикутник між ромбом та лініями вишивався навскісними лініями у вигляді завитків /"баранячі роги"/. В орнаментах переважає чорний і червоний кольори із украпленням синього, зеленого, жовтого /золотого/. Такий тип вишивки міг символізувати не лише хліборобську працю на чорноземі в зоні лісостепу з наявністю річок, озер чи журливість вдачі, любов, цілеспрямованість подолянина у досягненні мети, а й певну гармонійність у стосунках людини з природою і людських взаєминах; силу, міць; зростання; часом - запліднення тощо /слід розглядати конкретний зразок призначення вишивки/. Із зображеннями ромба й двох ліній могли пов'язуватися певні уявлення про календар, чотири пори року, між народженням та смертю /дві лінії/.
Народ ставився до вишиванок як до святині. Вишиванки передавалися з покоління в покоління, з роду в рід, береглися як реліквії.
Символічний образ сорочки-вишиванки часто зустрічається в народних піснях про кохання, сімейне життя, а також соціально-побутових /козацьких, чумацьких, бурлацьких, наймитських та ін./. За традицією, дівчина, готуючи придане, мала вишити своєму нареченому сорочку:
Шовком шила, шовком шила, золотом рубила.
Та для того козаченька, що вірно любила.
Сорочка /особливо чоловіча/ була символом кохання, вірності, невірності. В давньому замовлянні сказано:"Якою білою є сорочка на тілі, таким щоб і чоловік до жінки був", звідки видно, що "білий - милий".
У деяких народних піснях, як зауважував О.Потебня, образ не пояснюється, але його можна зрозуміти на основі символічних значень:
Ой коби я була знала, що я твоя буду,
Випрала би-м сорочечку від чорного бруду
/тобто: покохала б, поєдналася з тобою за
умови обов'язкового майбутнього заміжжя/;
Заковала зозуленька на жовтім пісочку.
А хто ж мому миленькому випере сорочку?
У другій половині XIX ст. в європейській фольклористиці широко обговорювався сюжет про графа, котрий потрапив у полон до невірних, і про його дружину. Біла сорочка, що її дала дружина чоловікові, - символ вірності: поки сорочка біла, доти жінка вірна.
Випрати сорочку в чумацьких піснях означає полюбити чумака, навіть якщо він одружений. Характерно, що не завжди чумак погоджується на любовні стосунки з випадковими особами жіночої статі /в піснях це переважно дівчата або молода шинкарка-здирниця/, не дозволяє якій-небудь "прати сорочку", хоч вона й не біла, бо "сьома неділя". Таким чином, чумак зберігає вірність коханій дівчині, до якої має повернутися.
Сорочка-вишиванка оспівана, зображена в різноманітних жанрах народної творчості /в тім числі - жартівливих, пародійних/, сучасними поетами. Вона є символом українця загалом і України зокрема, проте в XХ ст. престиж вишиванки як одягу занепав під згубними впливами шовіністично-космополітичних, комуно-фашистських, екстремістських та інших тенденцій.
М.Дмитренко.

#23 Muki

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 33 повідомлень

Відправлено 02.05.2006 – 13:49

Перегляд дописуПл_Я_ма (2.05.2006 13:41) писав:

порада дуже корисна, але можна купити і ближче до них...в Полтаві наприклад
D'akuju, peredam
  • 0

#24 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1481 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 04.05.2006 – 09:28

Бемц, вишита сорочка - це прикольно. в мене колись чорна була.. я в ній ціле літо малим на ровері їздив.. класно тоді було... але -- вишиванка не є самою комфортною одежею, так вам скажу.. бо то, шо на сорочці вишите до тіла мені аж лоскоче. Тому тре якось модернізувати вишиванку. ІМХО. Я б з радістю носив вишиту футболку, або вишиванку на джинсах (це б не було для вихідного одягу), а на свята одягав би якусь прикольну футболку на довгий рукав з вишиванкою.
  • 0

#25 Lady Of The Flowers

Генеральний писар

• Користувачі
  • 952 повідомлень

Відправлено 04.05.2006 – 09:54

Перегляд дописуhobit (4.05.2006 10:28) писав:

але -- вишиванка не є самою комфортною одежею, так вам скажу.. бо то, шо на сорочці вишите до тіла мені аж лоскоче.
для цього існує легенька підкладка :D

Я б з радістю носив вишиту футболку, або вишиванку на джинсах (це б не було для вихідного одягу), а на свята одягав би якусь прикольну футболку на довгий рукав з вишиванкою.
щодо футболки... не бачила ще такого :D

щодо джинсу - це справді дуже стильно виглядає <_< тіки вишити то важко :blink:
  • 0

#26 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень
  • Місто:Львів..

Відправлено 04.05.2006 – 10:18

Перегляд дописуУкраїнець (2.05.2006 02:55) писав:

Тут в США і просто так можу носити.
А в Україні значить просто так вишиванку не можна носити?
  • 0

#27 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 04.05.2006 – 11:08

чому ж не можна? ПОТРІБНО!!!
  • 0

#28 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 09.05.2006 – 07:32

Перегляд дописуParsokon (4.05.2006 10:54) писав:

Я б з радістю носив вишиту футболку
щодо футболки... не бачила ще такого :blink:
Що мається на увазі під футболкою? Якщо просто вишиванка з коротким рукавом, то в мене є :brovy:
  • 0

#29 Lady Of The Flowers

Генеральний писар

• Користувачі
  • 952 повідомлень

Відправлено 09.05.2006 – 11:35

Перегляд дописуOlexandr (9.05.2006 08:32) писав:

Що мається на увазі під футболкою? Якщо просто вишиванка з коротким рукавом, то в мене є :o
футболка від сорочки відрізняється кроєм і тканиною. ось.
тому щодо вишитих укр вишивкою футболок, то я сумніваюся.... :brovy:

хоча.. все буває... :blink:
  • 0

#30 монах

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень

Відправлено 10.05.2006 – 14:47

У мене дружина зробила колекцію вишитого лляного одягу. Використані базові мотиви вишиванок і сучасний крій одягу. Цікавить? можна спробувати дати кілька фоток.
  • 0

#31 Muki

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 33 повідомлень

Відправлено 10.05.2006 – 14:50

Перегляд дописумонах (10.05.2006 14:47) писав:

У мене дружина зробила колекцію вишитого лляного одягу. Використані базові мотиви вишиванок і сучасний крій одягу. Цікавить? можна спробувати дати кілька фоток.
Zvychajno cikavyt'!
  • 0

#32 монах

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень

Відправлено 11.05.2006 – 10:25

Щось у мене не получається завантажити фотки. Може підкажете як це зробити? Розмір фоток від 550 кВ. Що можна зробити?
  • 0

#33 Lady Of The Flowers

Генеральний писар

• Користувачі
  • 952 повідомлень

Відправлено 11.05.2006 – 10:41

Перегляд дописумонах (11.05.2006 11:25) писав:

Щось у мене не получається завантажити фотки. Може підкажете як це зробити? Розмір фоток від 550 кВ. Що можна зробити?
можна спробувати викласти на інфосторі і дати сюди посилання...
  • 0

#34 MrGALL

Старійшина

• Адміністратори
  • 2545 повідомлень
  • Місто:San Diego, CA || Kyiv, UA

Відправлено 11.05.2006 – 13:19

Перегляд дописумонах (11.05.2006 11:25) писав:

Зменш у Фотошопі чи подібній програмі до 200Кб.
Нажаль через велику кількість приєднань довелось обмежити розмір приєднань в 1 повідомленні до 250Кб :blink:
  • 0

#35 монах

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень

Відправлено 11.05.2006 – 15:56

Я тут знайшов варіант інший загляньте сюди:
http://www.domivka.net/forum/gallery/showg...500&ppuser=8737
  • 0

#36 Viktor

НЕВГАМОВНИЙ

• Користувачі
  • 566 повідомлень
  • Місто:Львів, L'viv, Lwow, Leopolis, Lєmberg, Lion

Відправлено 11.05.2006 – 16:09

Перегляд дописумонах (11.05.2006 16:56) писав:

Я тут знайшов варіант інший загляньте сюди:
http://www.domivka.net/forum/gallery/showg...500&ppuser=8737

А це шо за модельне шоу?
I на цьому форумі для фото, окрема тема
Для запитань також!

Ото аби знав! ги.
  • 0

#37 Українець

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 410 повідомлень
  • Місто:ЛЬВІВ, Україна

Відправлено 12.05.2006 – 23:40

Перегляд дописуMuki (2.05.2006 06:12) писав:

Ага! Навіює домашні спогади! :)
Зі мною тут в школі ще дівчина з Дніпропетровська вчиться, то казала, що в них нема навіть де купити вишиванку. :) Я порадила приїхати до Львова.
Вона напевно не шукала. Але якщо вона справжню вишиванку хоче, то краще їхати в Яремче, Івано-Франківської області!
  • 0

#38 Lady Of The Flowers

Генеральний писар

• Користувачі
  • 952 повідомлень

Відправлено 13.05.2006 – 00:15

Перегляд дописуViktor (11.05.2006 17:09) писав:

А це шо за модельне шоу?
I на цьому форумі для фото, окрема тема
Для запитань також!

Ото аби знав! ги.

ти б вище почитав... :) чи ти вишвки не бачиш на тих моделях?? :)
  • 0

#39 Extasy

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 78 повідомлень
  • Місто:1

Відправлено 13.05.2006 – 14:11

А я купив собі ще рік потому )))
  • 0

#40 Гість_AneLA_*

• Гості