Перейти до вмісту

Вишита сорочка

Повідомлень в темі: 614

#181 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3815 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Вінниця

Відправлено 03.09.2007 – 19:30

Перегляд дописуLem-n (3.09.2007 14:23) писав:

Вишита сорочка починає ставати попсою,забагато людей у Львові вже так ходить. :D
А Ви поїдьте, скажімо, у Крим...там більша можливість що Вас помідорами закидають!
  • 0

#182 Lemon

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 437 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 03.09.2007 – 19:53

Цитата

А Ви поїдьте, скажімо, у Крим...там більша можливість що Вас помідорами закидають!

Так,але там це буде виглядати оригінально.А у Львові мабуть всі хочуть бути стильними,і мною це вже розцінюється на рівні,грубо кажучи, чорного костюму.
  • 0

#183 Your Bunny Wrote

онотолэ сто карманов.

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 765 повідомлень

Відправлено 03.09.2007 – 19:58

деякі люди дико ставляться у Львові до вишитих сорочок, переконався на собі, тому попсою це не вважаю, і як можна називати українських одяг попсою?О_о

Повідомлення відредагував Темний Муня: 03.09.2007 – 19:59

• 0

#184 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 03.09.2007 – 21:40

маю дві))
чорну
Зображення
та білу
Зображення

і таки то одяг не для повсякденного житття. надто гарно))
  • 0

#185 FeRmatta

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 64 повідомлень

Відправлено 04.09.2007 – 10:07

вишиванка - то класна тема. сама маю, але коли вдягнула її у рідному місті (Дніпропетровськ), спричинила таким чином справжній шок у місцевого населення. коли я зайшла до маршрутки, усі люди в ній замовкли, дехто почав шепотіти іншому на вухо і потім усю дорогу мовчали! хоча до того, кои я тільки заходила, гомоніли. було прикольно споглядати витаращені очі на мене і мою подругу, що була так само вдягнена, але почувалася я не дуже комфортно :D
  • 0

#186 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 04.09.2007 – 11:13

Перегляд дописуzav (17.08.2007 15:17) писав:

Захист має бронежилет. І пістоля, так. А визерунок який принесете їм - такий і вишиють.
Ну, не тру... але промисловий виріб вирізняється більшою зносостійкістю.
Ну вибачте... прояв культурологічного підходу до справи... традиії мають значення в тому числі і символіка і сам процес створення вишиванки.. Щоправда величина цього значення вирішується від ставлення самої людини...на мою думку просто цінніша вишиванка вишита руками... от і все... :D
  • 0

#187 FeRmatta

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 64 повідомлень

Відправлено 04.09.2007 – 11:43

так, вишита вишиванка руками її власника вважається оберегом від злих сил
  • 0

#188 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 04.09.2007 – 11:47

Перегляд дописуВертипузо (4.09.2007 12:13) писав:

Ну вибачте... прояв культурологічного підходу до справи... традиії мають значення в тому числі і символіка і сам процес створення вишиванки.. Щоправда величина цього значення вирішується від ставлення самої людини...на мою думку просто цінніша вишиванка вишита руками... от і все... :D
"Мене не шашечки, мне їхать"©
Ручна робота авжеж цінніша, але їй властиві вади зношуваності й вартості виготовлення.
Нажаль, я досі не дізнався вартість пропонованого мною шляху вишивання, але відчуваю, що це коштуватиме десь удвічі дешевше за рукоділля. Мій різновид кермує по напрямку "вишиванка на кожен день".
  • 0

#189 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 04.09.2007 – 13:14

Фочу собі чорну, але вишвивати по чорній тканині - піпєц очам буде.
знайшла розкроєну ще років 15 тому мамою вишиванку. задумалася. матиму час - вишиватиму.
  • 0

#190 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 04.09.2007 – 15:20

Перегляд дописуzav (4.09.2007 12:47) писав:

Мій різновид кермує по напрямку "вишиванка на кожен день".
А з цього місця детальніше, пане.
  • 0

#191 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 04.09.2007 – 17:02

Перегляд дописуСварус (4.09.2007 16:20) писав:

А з цього місця детальніше, пане.
Тьху, так я ж вище виписав усе! Машинна вишивка чудово поєднує народні мотиви з промисловою якістю!
У метрограді є кілька точок... у вас на Плутоні є метро?

Повідомлення відредагував zav: 04.09.2007 – 17:05

• 0

#192 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 04.09.2007 – 19:21

Давайте не будем дуже про Плутон...ближче до теми.:D
  • 0

#193 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 05.09.2007 – 16:29

Перегляд дописуLem-n (5.09.2007 14:34) писав:

Ну а ще давніше ходили у звірячих шкурах,причому тут це?Навіщо поширювати?Якщо ми будемо бачити його на кожному повороті,воно не буде дивитись на святах наприклад.Якщо раніше не надто часто можна було зустріти людей у вишиванках, то це сприймалося мною за оригінальність.А зараз...А що було у верховній раді взагалі мовчу...
Кароче не перетворюйте вишивану сорочку на рагулізм :D
є поняття святковий одяг і повсякденний...вишиванка повсякденна може бути з простенькою вишивкою,святкова - із рясною,з іншої тканини...
  • 0

#194 Lemon

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 437 повідомлень

Відправлено 05.09.2007 – 17:34

Цитата

А хто сказав що це обов`язково має бути оригінально? "Модніки" чи шо?

Ну всі казали типу:"як можно було назвати вишиванку попсою".От я й казав що це не те що не оригінально,а грубо кажучи попсово.

2 Cassandra

Цитата

є поняття святковий одяг і повсякденний...вишиванка повсякденна може бути з простенькою вишивкою,святкова - із рясною,з іншої тканини...

Хочте носіть "повсякденну вишиванку з простенькою вишивкою,з іншої тканини".Я просто кажу що це,як на мене, буде виглядати троха попсово.Сподіваюся скоро це усім набридне,і ще дійсно гарні вишиванки трапляються вкрай рідко. :D
  • 0

#195 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 05.09.2007 – 18:43

Перегляд дописуLem-n (5.09.2007 18:34) писав:

..............і ще дійсно гарні вишиванки трапляються вкрай рідко. :D
Таки насправді так.....гарих бачила мало...
  • 0

#196 FeRmatta

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 64 повідомлень

Відправлено 05.09.2007 – 19:33

у мене лишне одна
  • 0

#197 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень
  • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 07.09.2007 – 23:25

Я українець то ж люблю свої звичаї та обряди. Вишиванка - це історія мого народу. Навіть, коли на мені звичайна футболка - вишиванка у мене в серці <_<
Люблю її.........

Повідомлення відредагував Eqilibrium: 07.09.2007 – 23:26

• 0

#198 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 08.09.2007 – 11:28

Можливо багато хто чув про своєрідну "борщівську вишивку". Хочу трішки розказати про неї.
Борщівську сорочку, якщо хоч раз побачиш, уже згодом ніколи не помилишся у її визначенні, стилі, вишиванні - настільки вона своєрідна, в ній протягом віків домінували чорні барви. Так розпорядилася історія. Коли наприкінці XVIII сто­ліття турецькі поневолювачі перейшли Дністер і одного разу після чергового набігу татарські орди вщент знищили поселення, повбивали всіх чоловіків, деяких дівчат, жінок забрали в ясир. Ті ж, які лишилися живими, згодом зібралися на згарищах власних осель і поклялися впродовж семи поколінь носити жалобу за чоловіками. З того часу жінки почали вдягатися в сорочки, що вишивали лише чорними нитками. У такому вбранні вони вінчалися, хрестили дітей, ішли на вічний спочинок. Прикметно, що теперішні бабусі неодмінно тримають таку сорочку у старій скрині чи в новій шафі й заповідають у ній хоронити їх.винищили усіх місцевих чоловіків, жінки поклялися, що оплакуватимуть своїх коханих до сьомого коліна. І тривав термін печалі аж до 30-х років ХХ століття. А потім кольори на вишитих сорочках наддністрянців почали поступово світлішати…Ось слова старенької бабусі: "Я прожила майже дев'яносто років, народила семеро дітей, декого з них похоронила ще маленькими, але хрестила їх у цій сорочці. У ній ставала під вінець. Це мій оберіг. Залишаю вам на цій землі усе, що зробила, чого нажила. Єдине прошу: поховайте в цій сорочці, саме по ній впізнають мене на другому світі моя мати, яка допомагала мені її вишивати, впізнає чоловік, який давно відлетів у небо". І так з покоління в покоління линуть подібні слова, від яких стискається серце.
А потім кольори на вишитих сорочках наддністрянців почали поступово світлішати…Народні майстрині мало залишали на полотні елементів трауру, натомість старалися вишити квіти, гілля, листочки, якісь розводи, ледь поцяткувати неяскравими нитками - жовтого, зеленого, фіолетового кольорів.
Тому, якщо колись доведеться побачити вам таку вишивку, то будете знати її історію
  • 0

#199 ZipСоване Дівчисько

В сіданці - шило, в голові - запалення!

• Користувачі
  • 601 повідомлень
  • Місто:Qiev

Відправлено 08.09.2007 – 12:00

Фото з дитячого фесту в Болгарії:
Перша дівчинка зліва в сорочці моєї бабусі.

Зображення
  • 0

#200 FeRmatta

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 64 повідомлень

Відправлено 09.09.2007 – 13:37

а це хто? це і я ця вишивка
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних