Перейти до вмісту

Вишита сорочка

Повідомлень в темі: 614

#101 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 02.04.2007 – 20:57

Трішки володію інформацією з приводу вище даного посилання (Свій до свого по своє). Ціна чоловічої сорочки на простій тканині (сорочечна)від 190 до 230 грн. Ціна залежить від складності роботи, візерунку, ниток, роботи. Вишиванка з льону коштує 300 грн. Всі вишиванки ручної роботи. Є візерунки екслюзивні, такі наприклад як цей (візерунок авторський)
Зображення
Власники того сайту дуже часто їздять Україною на великі заходи. От і цього року вже були в Києві на фотовиставці УПА.

Здається jakobz казав, що мама йому вишиває? цінуй ті вишиванки, бо то обереги! Коли жінка вишиває сорочку то довго це відбувається, багато думок різних в голові, багато мрій і побажань. Коли хрестик лягає за хрестиком - то свого роду оберіг від всього злого. Якщо мама швидко вишиває, то означає, що в неї "набита" рука, що любить цю справу. Швидкість ще може залежати від величини хрестика. Дуже цінуються вишиванки з дрібненьким хрестиком.
Хтось ще згадував вишиванку на полотні. Вона дуже й дуже дорога - в прямому смислі цього слова (вартість) і знайти людину, що погодиться вишити таку річ надзвичайно важко.
Тепер наступне, якщо комусь цікаво. Жіноча вишиванка завжди набагато дорожча чоловічої, бо вишивається вона по канві. Для хлопців пояснюю: канва - тканина приблизно як марля. Вона пришивається легкими стібками на тканину, по пришитій канві вишивається візерунок. Коли робота завершена, то канву по ниточці витягують і лишається вишита жіноча блузка.
Тепер пару слів про рушник. Дуже важливо вишити рушник самій (то я до дівчат). Коли вишиваєш рушника, то кладучи хрестики, стелиш собі долю. То ж покладіть собі самі свою долю. Можна купити гарні рушники, за високу ціну, але вишитий власними руками (нехай не такий гарний як купований) всеодно буде дорожчий, бо ви робили це з любов"ю
  • 0

#102 Ласочка:)

Сова всія Теревень

• Користувачі
  • 1002 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Славне місто Утопія

Відправлено 02.04.2007 – 21:04

Але гарні вишиванки... Я теж кілька маю... На свята одягаю обов"язково...А крім вишиванки ще й плахту, крайку, юпку...
:cool2:
Вишиванка - це неймовірно гарна одіж...
  • 0

#103 halepa

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 7 повідомлень

Відправлено 03.04.2007 – 14:01

Цитата

Хтось ще згадував вишиванку на полотні. Вона дуже й дуже дорога - в прямому смислі цього слова (вартість) і знайти людину, що погодиться вишити таку річ надзвичайно важко.

Так, дорога, недавно мій знайомий віддав за полтавську сорочку 100 у.о., при чому полотно мав своє - ще прабабине. І майстра знайшов через знайомих. Так має ж тепер автентичну вишиванку!
Щодо сучасних вишиванок... В принципі, не маю нічого проти - вони гарні, але то є стилізація а не автентика. Особливо жіночі. До речі, вишити сучасну жіночу сорочку по канві важче (як на мене), ніж автентичну по полотну. До того ж канва обмежує творчий процес - по ній зручно шити лише хрестиком, а звичайна "сорочечна" тканина не дає можливості зробити гарну справжню мережку - дуже тонка нитка в ній.

У кого вже виникло непереборне бажання мати автентичну сорочку - щосуботи у міжнародному виставковому центрі, що на Броварському проспекті 15 до обіду відбувається з'їзд антикварщиків. Там можна придбати автентичну вишиванку за більш-менш прийнятну ціну. Правда, їхати туди за сорочкою треба рано-вранці, бо їх розбирають швидко. Вхід у виставковий центр коштує 10 гривень. Чесно кажучи, ще жодного разу там не була, хоча вже давно збираюсь поїхати. До речі, там же можна придбати й домоткане полотно, від 5 гривень за метр, інший одяг та прикраси. Домоткань має ширину 60-80 см, на чоловічу сорочку треба метрів 4, на довгу жіночу - 6. Закликаю всіх, а особливо дівчат - вишивайте самі руками, це не так вже й складно! Крій вишиванок досить простий, схемки можна знайти навіть в інтернеті, полотно купити теж не складно, а вишиванка - це не просто одяг, це оберіг!

До речі, минулого літа на Андріївському узвозі кілька разів бачила бабцю з автентичними але новими, не антикварними вишиванками, які коштували не дорожче за стилізовані й шиті були з домотканого полотна!
  • 0

#104 Leia

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 263 повідомлень

Відправлено 03.04.2007 – 20:26

Я вже другий рік хочу собі сорочку вишити, але все ніяк не зберуся. Лінощі-лінощі. Ото й ходжу як якийсь москаль. А вони такі гарні... Аж приємно шо це саме наш народ до такого додумався.
  • 0

#105 Пляма

спонтанна...

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 738 повідомлень
  • Місто:|LemberG|

Відправлено 04.04.2007 – 16:43

Перегляд дописуЧеширська Кицька (3.04.2007 21:26) писав:

Я вже другий рік хочу собі сорочку вишити, але все ніяк не зберуся. Лінощі-лінощі. Ото й ходжу як якийсь москаль.
me too :cool2:
Аж соромно...
  • 0

#106 Юна_Лель

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:майжеЛьвів

Відправлено 04.04.2007 – 17:22

В мене є вишиванка і я з того надзвичайно тішуся.Її мені колись подарувала бабуся.Дарма, що вона новісінька і не має антикварної цінності,зате для мене вона ціниться куди більше,ніж інші речі подаровані нею.
Є ще одна,ота вже стара(років десь80-110,точно не наю).Вона є значно багатша вишивкою,ніж моя:суцільно вишиті рукава і груди шерстяними нитками,так що вона ще й гріє!То не моя,моєї тітки.Але я її позичаю інколи з нагоди особливих випадків(цього року одягяла на свято нашого міста :cool2:)
  • 0

#107 halepa

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 7 повідомлень

Відправлено 05.04.2007 – 09:49

Юна_Лель
ой! а можна фотки сорочок?:) будь-ласка! :cool2:
  • 0

#108 Юна_Лель

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень

Відправлено 06.04.2007 – 11:37

Гм...я старалась.Але мені пишуть шо "Загальний дисковий простір вимагає для всіх завантажуваних файлів більше, ніж на кожне повідомлення або глобальний ліміт. Будь ласка зменшіть число або розмір завантажуваних файлів."І я, тлумок, не наю як то змінити...
  • 0

#109 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 06.04.2007 – 11:42

Перегляд дописуЮна_Лель (6.04.2007 12:37) писав:

Гм...я старалась.Але мені пишуть шо "Загальний дисковий простір вимагає для всіх завантажуваних файлів більше, ніж на кожне повідомлення або глобальний ліміт. Будь ласка зменшіть число або розмір завантажуваних файлів."І я, тлумок, не наю як то змінити...

фото має бути не більше 1280х760 і не більше 200 кб..

зменш її до 800х600 і буде норм.
  • 0

#110 Юна_Лель

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень

Відправлено 06.04.2007 – 13:53

Прикріплений файл  CIMG2217.jpg   102.82К   134 Кількість завантажень:То моє!А фото старої я скину після Великодня(коли сфоткаюсь)

Повідомлення відредагував Юна_Лель: 06.04.2007 – 13:55

• 0

#111 halepa

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 7 повідомлень

Відправлено 06.04.2007 – 14:18

Юна_Лель
дякую! гарнюня вишивка :unsure:
чекатиму з нетерпінням другу ;)

з.і. при нагоді сфотаю і викладу свої

Повідомлення відредагував halepa: 06.04.2007 – 14:19

• 0

#112 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 06.04.2007 – 16:44

З приводу давньої вишиванки, то я б не радила купувати такі речі. Бо невідомо яка людина вишивала, яка людина носила і як склалась доля тієї людини (припустімо хтось помер а річ продають). То му радила б або купити нову, або попросити, щоб вишили. Та сорочка має бути лише ВАША! З вашою енергетикою. Так само не можна позичати на весілля чи до шлюбу рушника - краще купити готового.
  • 0

#113 halepa

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 7 повідомлень

Відправлено 06.04.2007 – 16:57

Ластівочка
негативна енергетика попереднього власника знімається пранням. а оскільки вишивалось то все руками і зазвичай або для себе, або для своїх близьких - не думаю, щоб там було зашито багато негативу...
в будь-якому разі не можна допустити, щоб зроблене руками наших пращурів пропадало!!! я маю старовинну сорочку, яку мені подарувала знайома, а їй вона дісталась у спадок -я із задоволенням її вдягаю і дуже приємно себе в ній почуваю.

щодо позичання - згодна.
  • 0

#114 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 24.05.2007 – 00:33

Шотланці одягають свої національні "спідниці"( :ggggg: ). Німці шкіряні шортики, литовці вишиті пояси, чим ми гірші? Вишиванка - це національна ідентичність. Правда сьогодні іноді уває так-звана "шараварщина", цього не люблю.
А вишиванка в мен є, попросив рік тому маму вишити мені до захисту диплому. От і збираюся захищати у вишіиванці зробленій рідними руками. :ggggg: А одягати на мою думку слід на національні свята - день незалежності, Різдво, Великдень, день соборності України, день Героїв...

Повідомлення відредагував Olex: 24.05.2007 – 00:35

• 0

#115 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • 2601 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Павутина

Відправлено 24.05.2007 – 08:26

Перегляд дописуOlex (24.05.2007 01:33) писав:

А одягати на мою думку слід на національні свята - день незалежності, Різдво, Великдень, день соборності України, день Героїв...
А хіба тільки на свята?
От я недавно одягав на робочу нараду, що не можна?
Просвітіть на цю тему.
  • 0

#116 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 24.05.2007 – 12:05

Перегляд дописуphobos (24.05.2007 09:26) писав:

А хіба тільки на свята?
От я недавно одягав на робочу нараду, що не можна?
Просвітіть на цю тему.
Чому не можна - можна, просто мені жаль одягати її часто, дуже вже дорога для мене річ. Тому це для мене так би мовити парадна одежина. :ggggg:
  • 0

#117 Peace

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 93 повідомлень

Відправлено 11.06.2007 – 15:05

вишита сорочка це ПО-ЛЮБОМУ круто! бо це наше рідне українське!!!!!! і все!
  • 0

#118 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 13.06.2007 – 00:16

21 століття. ІМХО тра без шароварщини. Сучасний одяг із застосуванням етномотивів.
Хочу чорну шовкову сорочку із золотою вишивкою :angry12:
  • 0

#119 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 13.06.2007 – 12:07

Не люблю назви шароварщина... Вишита сорочка завжди красива і вишивка взагалі красива... А мати вдома повний справді традиційний національний костюм це на мою думку - гордість і позитив...
  • 0

#120 Його Величність - Дмитро

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 163 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 17.06.2007 – 21:48

Сорочки форефе!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!треба як бренд продавати!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних