Перейти до вмісту

Близькосхідний конфлікт


Повідомлень в темі: 63

Опитування: Ваше відношення до цього конфлікту? (37 користувачів проголосувало)

Кого із сторон конфлікту Ви підтримуєте?

 1. Я за єдиний Ізраїль (без Палестини) (3 голосів [8.11%])

  Процент голосів: 8.11%

 2. Я за єдину Палестину (без Ізраїля) (6 голосів [16.22%])

  Процент голосів: 16.22%

 3. Я за мирне існування Палестини і Ізраїля (16 голосів [43.24%])

  Процент голосів: 43.24%

 4. Я проти існування цих обох країн (3 голосів [8.11%])

  Процент голосів: 8.11%

 5. Я нейтральний по відношенню до цього (3 голосів [8.11%])

  Процент голосів: 8.11%

 6. Байдуще (4 голосів [10.81%])

  Процент голосів: 10.81%

 7. Ще не визначився (2 голосів [5.41%])

  Процент голосів: 5.41%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#1 D1m{@}

  Писар

 • На перевірці
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 429 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 11.01.2009 – 16:34

 • 63
Терміном «Близькосхідний конфлікт» (конфлікт на Близькому Сході) позначається серія міжнародних конфліктів, що протікають із 1940-х років в цьому регіоні. В цих конфліктах брали та досі беруть участь численні арабські держави, Ізраїль, Іран, Туреччина, зовнішні актори – США, Росія, ЄС, міжнародні організації. Важливість Близькосхідного конфлікту завжди обумовлюється стратегічним значенням регіону – на Близький Схід припадає 29% світового видобутку нафти; його комунікаційними та геостратегічними перевагами. На Близькому Сході співіснують три світові релігії – іудаїзм, християнство та іслам; тут також із процесом деколонізації розповсюдились різноманітні ідеологічні течії. Дивовижне культурне та, як популярно сьогодні говорити, цивілізаційне різноманіття зробили цей конфілкт одним із найбільш цікавих з точки зору дослідника.
Думаю основною причиною конфлікту є конфліктний потенціал регіону пов’язаний із арабо-ізраїльськими протиріччями. Вони виникли навіть до створення єврейської держави Ізраїль на території колишньої підмандатної британської території Палестини у 1948 році. Спочатку ці протиріччя між арабами та євреями в Палестині виливались у етнічні сутички; із звершенням дії британського мандату та утворенням на частині палестинських територій єврейської держави Ізраїль, конфлікт було інституціалізовано як територіальний. В цьому територіальному конфілкті взяли участь численні сусідні держави, мотиви яких включали як релігійні та ідеологічні, так і політичні, пов'язані із "дилемою безпеки". Пізніше нашарування ідеологічних, релігійних, етнічних та культурних мотивів; втручання в конфлікт зовнішніх акторів, в тому числі і великих держав, перетворило конфлікт на комплексний і надзвичайно ускладнило його врегулювання.

Історичні мотиви конфлікту

На території Палестини з ХІХ до VI ст. до н.е. існувало Іудейське царство, і з цієї причини ця територія вважається історичною батьківщиною євреїв. Однак із VII ст. н.е. Палестина підпадає під владу арабів, а з XVI ст. – знаходиться під владою мусульманської Туреччини. Лише наприкінці ХІХ ст. сюди розпочинається масове переселення євреїв. На початку ХХ ст. в Палестині було близько 190000 арабів та 80000 євреїв. Історичні претензії сторін спираються на давню минулі події, які інтерпретуються кожною у власних інтересах. Фактом залишається прагнення як арабів, так і євреїв володіти територіями Палестини, при чому араби наполягають на власному виключному праві на таке володіння. З цієї причини вони відхилили план розподілу Палестини від 1947 року, яким передбачалося створення одночасно арабської та єврейської держав. Історичні претензії в таких випадках залишаються «вічними» та незмінними каталізаторами конфлікту, оскільки в кожної із сторін вже давно готова власна версія подій минулого.
Оскільки національні держави в регіоні Близького Сходу виникли порівняно недавно, кордони, а також межі ідентифікації є динамічними. Участь в арабо-ізраїльських конфліктах багатьох арабських держав та навіть неарабського мусульманського Ірану є наслідком такої динамічності.

Національні мотиви конфлікту

Араби та євреї належать до спільної семітської мовної групи. Групова самоідентифікація цих народів відбувалася, скоріше, за релігійно-політичними, ніж чисто етнічними ознаками. Євреї раніше створили власну релігію – іудаїзм – та теократичну державу. Належність до єврейського народу визначалася задовго до виникнення етнічного націоналізму комплексом норм та правил, викладених в релігійних текстах. Натомість, переважно кочові племена арабів довго не мали власної релігії – аж до виникнення ісламу в Середні Віки. Швидке піднесення Арабського халіфату фактично створило підстави для формування арабської ідентичності. Євреї ж в цей час вже давно втратили власну державність та відчували на собі масові переслідування (сучасною мовою «геноцид») в середньовічній Західній Європі. Все це мало наслідком відчутну ін’єкцію «філософії страждань» у самовизначенні сучасної єврейської нації. Початок такому процесу самовизначення було покладено із формулюванням сучасного сіонізму наприкінці ХІХ ст. єврейським філософом Теодором Герцлем. Таким чином, в основі національного самовизначення євреїв і арабів лежать не тільки етнічні фактори, але значною мірою – релігійно-політичні. Сіонізму на Близькому Сході протистоїть ідеологія пан-арабізму, та, іноді, - панісламізму. Перша проголошує єдність всіх арабів, друга – єдність всіх мусульман. Наявність та вплив таких інтегруючих і в той же час «виключних» ідеологій загострює протікання конфлікту.

Політичний контекст конфлікту

Близькосхідний конфлікт, за виключенням його латентної фази, протікав під час «холодної війни» та після неї. Структура та процедури впливу на конфлікт сформувалися, однак, саме під час «холодної війни». Стратегічна важливість регіону обумовили активне втручання обох наддержав в хід конфлікту від самого його початку.
Із завершенням «холодної війни» настає криза регулюючих засобів конфлікту, що проявилася в ході Першої палестинської інтифади. Суб’єктам конфлікту довелося брати більшу відповідальність на себе, в результаті домовленості, які ними досягалися, ставали нетривалими. Сучасний етап близькосхідного конфлікту відбувається на тлі піднесення міжнародного тероризму та активізації боротьби з ним.

Основні етапи конфлікту

1) Арабо-ізраїльська війна 1947-48 років (Війна за незалежність)
2) Суецька війна 1956 року
3) Шестиденна війна 1967 року
4) Війна на виснаження 1970 року
5) Сирійсько-Йорданська криза (громадянська війна в Йорданії) 1970-1971 років
6) Війна Судного дня (Йом Кіпур) 1973 року
7) Громадянська війна в Лівані (1975-1990)
8) Ірано-Іракська війна 1980-1988 років
9) Ліванська війна 1982 року
10) Конфлікт в південному Лівані 1982-2000 років
11) Перша палестинська інтифада 1987-1993 років
12) Війна в Перській затоці 1990-1991 років
13) Друга палестинська інтифада 2000-2006 років
14) Війна в Іраку 2003-2006 років
15) Ліванська криза 2006 року

Деякі з етапів близькосхідного конфлікту виходять далеко за рамки арабо-ізраїльського протистояння, наприклад, ірано-іракська війна. Однак кожен із етапів суттєво впливає на розстановку сил в регіоні та динаміку розвитку політичних відносин; збільшує або зменшує силові можливості всіх учасників. В цьому проявляється комплексність конфлікту. Ми детальніше розглянемо деякі з основних етапів конфлікту, насамперед ті, що стосуються арабо-ізраїльського протистояння або є актуальними і сьогодні. Війна в Іраку 2003-2006 років розглянута нами окремо.

Арабо-ізраїльська війна 1947-48 років (Війна за незалежність)

19 листопада 1947 року Генеральна Асамблея ООН запропонувала План розподілу підмандатної території Палестини для одночасного створення там арабської та єврейської держав. План було піддано критиці обома сторонами, але євреї його прийняли, в той час як араби – відмовилися. Майже одразу після цього розпочинаються збройні сутички.

Перша фаза війни – 29 листопада 1947 – 1 квітня 1948 року. В цей період відбуваються здебільшого масові заворушення, демонстрації та спорадичні спалахи насильства в Палестині. В країні все ще перебувають британські війська. Станом на квітень 1948 року загинуло близько 650 євреїв, 670 арабів та 46 британців.
Друга фаза війни – 1 квітня -15 травня 1948 року. Цей етап війни характеризується масовим систематизованим насильством. З обох сторін діють регулярні війська, здійснюються операції та масові чистки. В цей же час відбуваються перші спроби досягти перемир’я.
Третя фаза - 14 травня – 11 червня 1948 року. 14 травня проголошено незалежність Ізраїлю. Наступного дня сили арабських держав атакували Ізраїль. Розпочалася найважливіша фаза війни. Арабські сили нараховували спочатку близько 25000 – 1000 ліванських, 5000 сирійських, 5000 іракських, 10000 єгипетських та 4000 трасйорданських солдатів. Крім цього, в агресії взяли участь загони з Саудівської Аравії, Лівії та Ємену. Пізніше кількість військ арабських держав було доведено до майже 60000. Ізраїль виставив армію у 29000 чоловік, яку згодом було збільшено до 110000. Найбільш інтенсивні бої розгорнулися в Єрусалимі та за шосе між Єрусалимом та Тель-Авівом. Поступово ізраїльські війська розширили територію під власним контролем, захопивши землі, що за Планом розподілу мали відійти до арабської держави в Палестині. З 11 червня між сторонами діє тимчасове перемир’я.
Четверта фаза – 8-18 липня 1948 року. Відновлено військові дії. Ізраїльські сили проводять три великі наступальні операції, захоплюючи додаткові території. Із 18 липня діє друге тимчасове перемир’я.
П’ята фаза – 15 жовтня 1948 – 20 липня 1949 року. В ході цієї фази Ізраїль проводить ще декілька наступальних операцій, Генеральна Асамблея ООН приймає Резолюцію 194, звертаючи увагу на проблеми біженців та закликаючи сторони до примирення. На початку 1949 року Ізраїль підписує серію окремих двосторонніх угод про перемир’я.

Підсумки війни.

В ході війни Ізраїль не лише відстояв своє право на існування, але й захопив частину арабських палестинських територій, встановивши загалом контроль над 78% території Палестини. Лінія припинення вогню отримала назву «Зелена лінія». Сектор Газа було окуповано Єгиптом, Західний берег річки Йордан – Трансйорданією.
Втрати Ізраїлю у війні – близько 6400 чоловік (1% від загального населення). Втрати арабів оцінюються від 5000 до 15000 чоловік. Близько 711000 палестинців, що складає приблизно половину загального населення, стали біженцями.

Зараз конфлікт ще продовжується. Почалася наземна операція Ізраїля в Палестині. Мотивація: знишення терористів. Війна є війна але при цьому гинуть мирні мешнакці з обох сторін. Що ви теревенчани думаєте стосовно цього?

Прикріплені файли#2 Містраль

  Частий гість

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 67 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 11.01.2009 – 17:27

Як на мене, жиди перегинають палку. Часом я починаю плутати, з якого боку терористи.
 • 0

#3 Білий Дракон

  Хлопець

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6385 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Палацу

Відправлено 11.01.2009 – 19:12

Байдуще
 • 0

#4 FT232BM

  私は人々嫌い

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3435 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 11.01.2009 – 19:17

Все, жиди дістали не поважають палестину. *пішов читати як робити касам*

Повідомлення відредагував FT232BM: 11.01.2009 – 19:17

 • 0

#5 D1m{@}

  Писар

 • На перевірці
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 429 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 11.01.2009 – 20:29

Читав в нижній строчці по 1 діловому каналі: Ізраїльтяни загнали приблизно 100 людей в багатоповерхівку і потім підірвалии її. А далі пишуть заява ООН.
Якщо це правда, євреї і є справжні терористи.
 • 0

#6 Шошо

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 201 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Луцьк

Відправлено 11.01.2009 – 21:54

Я за мирне існування Палестини та Ізраїлю, бо це може перерости і в щось більше..

П.С. Українцям треба було б повчитися трошки у жидів...
Навіть якщо на все 100 000 місто буде тіки два жиди, то вони об"єднаються і зроблять так, щоб інші 99 998 працювали на них :lol:

Повідомлення відредагував Смачно: 11.01.2009 – 21:56

 • 0

#7 Nana

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 751 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Dnipropetrovsk

Відправлено 13.01.2009 – 22:38

Перегляд дописуСмачно (11.01.2009 21:54) писав:

П.С. Українцям треба було б повчитися трошки у жидів...

Правильно!!! :happy1:

І за мирне існування, але бачимо, що тероризм вже дістав всіх. Я вважаю, що Ізраїль правильно відповідає на такі дії з арабської сторони, хоч і не зовсім адекватно.
 • 0

#8 bamik

  салоїд

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2443 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 13.01.2009 – 22:53

Перегляд дописуNana (13.01.2009 22:38) писав:

Правильно!!! :happy1:
Я вважаю, що Ізраїль правильно відповідає на такі дії з арабської сторони, хоч і не зовсім адекватно.

Ога, з ізраїльської сторони 5 жертв, з палестинської 802 згідно останніх бомбардувань
 • 0

#9 Sotnik

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1905 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 14.01.2009 – 01:49

В цьому конфлікті я стовідсотково підтримую Ізраїль.
Треба всіх жидів з України примусово відправити на допомогу євреям Ізраїля. А то відсиджуються тут, поки інші воюють!
 • 0

#10 Олеська

  вовчиця-чарівниця

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 8134 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:скіфські вали

Відправлено 14.01.2009 – 02:11

Я проти не стільки існування цих обох країн, як тих двох націй як таких. Ні араби з індусами, ні жиди в мене симпатій не викликають жодних.
 • 0

#11 Nana

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 751 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Dnipropetrovsk

Відправлено 14.01.2009 – 09:57

Перегляд дописуbamik (13.01.2009 22:53) писав:

Ога, з ізраїльської сторони 5 жертв, з палестинської 802 згідно останніх бомбардувань

Так, це факт. А як же по іншому боротися з тероризмом? Зайшов якийсь сметрник да молодіжного кафе, підірвав. Зайшов до автобус, теж підірвав разом із собою. Скільки ж це Ізраїлю терпіти, от і захищають свою країну, бо тільки такими методами можна щось добитися.
 • 0

#12 bamik

  салоїд

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2443 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 14.01.2009 – 10:07

Перегляд дописуNana (14.01.2009 09:57) писав:

Так, це факт. А як же по іншому боротися з тероризмом? Зайшов якийсь сметрник да молодіжного кафе, підірвав. Зайшов до автобус, теж підірвав разом із собою. Скільки ж це Ізраїлю терпіти, от і захищають свою країну, бо тільки такими методами можна щось добитися.

Ці байки про тероризм вже дістали. І скільки людей загинуло від цих терористичних актів? Порівнявняйте скільки людей в день гине в автомобільних аваріях і скільки від тероризму за рік. Так, скільки це можна терпіти, треба Палестину бомбами закидати. А хто регіон відновлюватиме?
 • 0

#13 Marcos

  ....

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3363 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 14.01.2009 – 10:50

Перегляд дописуNana (14.01.2009 10:57) писав:

Так, це факт. А як же по іншому боротися з тероризмом? Зайшов якийсь сметрник да молодіжного кафе, підірвав. Зайшов до автобус, теж підірвав разом із собою. Скільки ж це Ізраїлю терпіти, от і захищають свою країну, бо тільки такими методами можна щось добитися.
Звичайно, тому краще пуляти бомби бо цивільним кварталам і мабуть всі 800 чоловік які загинули були терористами.
 • 0

#14 Білий Дракон

  Хлопець

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6385 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Палацу

Відправлено 14.01.2009 – 11:24

Перегляд дописуNana (14.01.2009 09:57) писав:

Так, це факт. А як же по іншому боротися з тероризмом? Зайшов якийсь сметрник да молодіжного кафе, підірвав. Зайшов до автобус, теж підірвав разом із собою. Скільки ж це Ізраїлю терпіти, от і захищають свою країну, бо тільки такими методами можна щось добитися.
Терроризм це міф. Справжні террористи захоплювали заручників і вимагали щось. А бездумно всіх підривати... Я в це не повірю. Всі ці акти зробленні на замовлення Ізраілю. Так само, як і терроризм у США.
Вони показують, які вони нещасні. Змушують людей йти в армію. І мають привід для війни з усіма сусідами. Це все через міфічних террористів.
 • 0

#15 dkigor

  Частий гість

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 36 повідомлень

Відправлено 14.01.2009 – 12:13

Нація, (жиди) яка природньо вироджується не може поступати по іншому, така в неї доля, ми пережили червоний терор напівжида Леніна та Сталіна, коричневий терор напівжида Гітлера. Тепер Палестинці терплять свавілля Ізраїля. Така поведінка властива тим, хто визнає себе обраним, в медицині це просто манія величності.
 • 0

#16 Білий Дракон

  Хлопець

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6385 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Палацу

Відправлено 14.01.2009 – 12:58

Перегляд дописуdkigor (14.01.2009 12:13) писав:

Нація, (жиди) яка природньо вироджується не може поступати по іншому, така в неї доля, ми пережили червоний терор напівжида Леніна та Сталіна, коричневий терор напівжида Гітлера. Тепер Палестинці терплять свавілля Ізраїля. Така поведінка властива тим, хто визнає себе обраним, в медицині це просто манія величності.
Ти зараз чинеш так само, як і їх описуєш :happy1:
 • 0

#17 Гість_Гість_*

 • Гості

Відправлено 14.01.2009 – 14:25

Я хоч і мізантроп,але між тим і пацифіст. Не треба було створювати ці дві штучні країни- менше проблем би було.А війна нічого не вирішить,лише шкоду приносить.Причому мирному населенню. Нострадамус казав,що війна Їзраїля з палестиною закінчиться перемогою арабів.Це приблизно трошки більше ніж через сто років. А потім,в кінці 21-го сторіччя, араби "поработЯт" центральну і західну Європу.Під впливом якоось там мусульманського вождя та викликаного ним фанатизму вони намагатимуться створити всесвітню мусульманську імперію,але через славян їм це не вдасться.після визволення славянами світу від цих мусульман,в світі почне правити Папа Римський, а християни зєднаються с тими іудеями,які залишаться.
Коротше, така картина мені взагалі не подобається. Хоча і у пророцтва я не дуже-т і вірю) На теперешній час на їхній конфлікт мені абсолютно байдуже. Нехай куплять танки і перестріляють один одного якшо їм зайнятись більше нічим.
 • 0

#18 Airo

  Профі

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 300 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Шполяндія

Відправлено 14.01.2009 – 15:26

ПІС.

Перегляд дописуFT232BM (11.01.2009 19:17) писав:

Все, жиди дістали не поважають палестину. *пішов читати як робити касам*
Жиди як жиди.
 • 0

#19 Білий Дракон

  Хлопець

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6385 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Палацу

Відправлено 14.01.2009 – 15:54

Ізраільтяни зараз творять що схочуть і ніхто у світі не може нічого зробити. А ще кілька десятиліть тому у них не було країни, мови й иншого.
 • 0

#20 mim

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 680 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 14.01.2009 – 16:47

Перегляд дописуMarcos (14.01.2009 10:50) писав:

Звичайно, тому краще пуляти бомби бо цивільним кварталам і мабуть всі 800 чоловік які загинули були терористами.
а араби свої бомби не по цивільних кварталах запускають?

Перегляд дописуБілий Дракон (14.01.2009 15:54) писав:

Ізраільтяни зараз творять що схочуть і ніхто у світі не може нічого зробити. А ще кілька десятиліть тому у них не було країни, мови й иншого.
мова у них завжди була... і мрія створити свою країну теж... Втім, в українців країна з’явилась, ще й пари десятиліть не минуло
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних