Перейти до вмісту

Газова війна

Повідомлень в темі: 146

#121 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Галичина

Відправлено 09.06.2009 – 12:22

позавчора дивився новини по першому російському. зачіпили газове питання. виявляється росіяни дуже стурбовані тим що Україна мусить брати кредит в ощадбанку для оплати за газ. хоча здавалобся яке ваше собаче діло як ми платимо? згадали і минулі перепетії. зокрема нагадали своїм громадянам що це Україна в січні сего року перекрила доступ газу у Європу (хоча цього не може бути в принципі, бо на території України нема такого вентиля). крім того заявили що завдяки новим угодам про попередню оплату, тобто скільки заплатили - стільки і отримали, українці нарешті припинять красти газ. хоча як ми знаємо на території України поставлено облікові системи, що фіксують к-сть отриманого газу і тепер Росія просто неможе звинувачувати нас в крадіжках, жодна з яких не була доказана.
російська пропаганда працює на 12 балів. молодці.
  • 0

#122 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 25.06.2009 – 09:13

Цитата

"«Газпром» звинуватив Україну в крадіжці 8 мільярдів кубів газу
«На жаль, ми зіткнулися з тим, що досить істотний об’єм газу - близько 8 млрд. кубометрів, безслідно зник з ПСГ України. Ми цілу зиму безуспішно намагалися хоч один кубометр газу підняти за нашими заявками», - сказав Медведєв.
Медведєв нагадав, що існуючими договорами передбачено, що вся відповідальність за заповнення ПСГ газом лежить на НАК «Нафтогаз України». Він відзначив, що зрозуміло, що економічна криза негативно вплинула на ситуацію, але це не звільняє Україну від виконання своїх зобов’язань як країни-транзитера.
«Українська ГТС працює таким чином, що фізичний об’єм транзиту невеликий - основні постачання здійснюються з ПСГ. Якщо необхідного об’єму газу в ПСГ України не буде, це створить ситуацію, коли буде технічно неможливо постачати газ європейським споживачам», - сказав Медведєв." © http://ua.proua.com/.../24/144617.html
Це, я так розумію, кляті москалі згадали про розмитнені ТЮлькою 12 мільйярдів кубів Росукренерго. Хоча не можна відкидати різновид чергової наради на п'яну голову, що за ними не раз було помічено.
До речі, нещодавно чув у телевізорі відомості про визнання клятими москалями невинуватості Україні у питання крадіжок газу, але не знайшов підтвердження посиланням. Якщо хтось має такі відомості або їх спростування, наведіть, будь ласка, в темі. Цікаво бо.

Між іншим, поясніть мені, з якого дива Україна зобов'язана гарантувати безперервне постачання газом Еўропи з власних ПСГ безкоштовно? Це хіба не домовленості Еўропи з клятими москалями? Яким боком до цих домовленостей Україна? Чому це контрактом, який так широко реклямувала ТЮлька моїй країні нав'язали безпідставні й непотрібгні зобов'язання? Мені цікаво!

Цитата

"НАК «Нафтогаз України» заявляє, що будь-які претензії з боку ВАТ «Газпром» щодо відбору його газу з українських підземних газових сховищ не можуть бути пред’явлені, оскільки з початку 2006 року в ПГC України не зберігаються будь-які об’єми газу, який належить «Газпрому». Про це «proUA» повідомила прес-служба «Нафтогаз України»." © http://ua.proua.com/.../25/083126.html
Ну, це зрозуміло, про мене, ібо ж у сховищах газ зберігав не Нафтогаз, а, наприклад, Росукренерго, але зважаючи на розмитнення газу, цікаво, кого зроблять винуватим, бґґ.
  • 0

#123 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 25.06.2009 – 11:30

Перегляд дописуzav (25.06.2009 10:13) писав:

Це, я так розумію, кляті москалі згадали про розмитнені ТЮлькою 12 мільйярдів кубів Росукренерго. Хоча не можна відкидати різновид чергової наради на п'яну голову, що за ними не раз було помічено.
До речі, нещодавно чув у телевізорі відомості про визнання клятими москалями невинуватості Україні у питання крадіжок газу, але не знайшов підтвердження посиланням. Якщо хтось має такі відомості або їх спростування, наведіть, будь ласка, в темі. Цікаво бо.
наскільки я знаю газ зі сховищ використовується для західних регіонів України, та для постачання в Європу. тому дивно куди могла дітись така к-сть газу. для населення Зх України так багато використати не могли, в Європу теж не продали, очевидно він до сховищ і не дійшов. це якщо якась пропажа взагалі була. швидше за все це ще один удар по іміджу України. спочатку трублять на увесь світ про крадіжку, а потім тихцем, у якійсь урядовій газеті, яку ніхто не читає знімають звинувачення. але наклеп своє вже зробив.

Цитата

Між іншим, поясніть мені, з якого дива Україна зобов'язана гарантувати безперервне постачання газом Еўропи з власних ПСГ безкоштовно? Це хіба не домовленості Еўропи з клятими москалями? Яким боком до цих домовленостей Україна? Чому це контрактом, який так широко реклямувала ТЮлька моїй країні нав'язали безпідставні й непотрібгні зобов'язання? Мені цікаво!
наскільки я розумію постачання газу з ПСГ це одна загальна схема постачання газу в Європу. газ закачується в ПСГ за весну-літо, коли його споживання незначне, а у осінньо-зимовий період, коли об’єм транспортованого газу різко зростає його викачують. наче так. мабуть вартість такої операції врахована у вартість транспортування 1т.куб.м./1км., але вона звичайно сильно занижена.
  • 0

#124 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 25.06.2009 – 12:13

Та, вже з'ясувалося:
"У «Газпромі» уточнили, що Україна давно вже не краде газ
Довідка proUA. Навесні 2005 року ВАТ «Газпром» заявив, що протягом осінньо-зимового періоду 2004-2005 років Україна не задовольнила жодну з 40 його заявок на відбір газу з підземних сховищ (ПСГ) для його подальшого експорту. Мова йшла про 7,8 млрд. кубометрів газу, який належав російській монополії. Через декілька місяців. конфлікт між НАК «Нафтогаз України» і «Газпромом» був врегульований. Представники компаній домовилися, що із згаданого об’єму газу 2,55 млрд. кубометрів до блакитного палива будуть зараховані «Нафтогазу» в рахунок збільшення транзиту, а ще 5,25 млрд. кубометрів продано компанії «РосУкрЕнерго»." © http://ua.proua.com/.../25/101322.html

Перегляд дописуБогуслав (25.06.2009 12:30) писав:

швидше за все це ще один удар по іміджу України. спочатку трублять на увесь світ про крадіжку, а потім тихцем, у якійсь урядовій газеті, яку ніхто не читає знімають звинувачення. але наклеп своє вже зробив.
Та напевно.
Я думаю, чоми б і нам щомісяця не звинувачувати клятих москалів у чомусь вимріяному а потім тихо вибачитися, чи навіть не вибачатися...

Перегляд дописуБогуслав (25.06.2009 12:30) писав:

наскільки я розумію постачання газу з ПСГ це одна загальна схема постачання газу в Європу. газ закачується в ПСГ за весну-літо, коли його споживання незначне, а у осінньо-зимовий період, коли об’єм транспортованого газу різко зростає його викачують. наче так. мабуть вартість такої операції врахована у вартість транспортування 1т.куб.м./1км., але вона звичайно сильно занижена.
Це якщо врахована... але я маю сумнів.
Договір на транзит, а не на постачання газу в Еўропу, тому дивно, що Україна взяла на себе таку відповідальність. ТЮлька зятрила.
  • 0

#125 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 25.06.2009 – 13:32

Перегляд дописуzav (25.06.2009 13:13) писав:

Та, вже з'ясувалося:
"У «Газпромі» уточнили, що Україна давно вже не краде газ
Довідка proUA. Навесні 2005 року ВАТ «Газпром» заявив, що протягом осінньо-зимового періоду 2004-2005 років Україна не задовольнила жодну з 40 його заявок на відбір газу з підземних сховищ (ПСГ) для його подальшого експорту. Мова йшла про 7,8 млрд. кубометрів газу, який належав російській монополії. Через декілька місяців. конфлікт між НАК «Нафтогаз України» і «Газпромом» був врегульований. Представники компаній домовилися, що із згаданого об’єму газу 2,55 млрд. кубометрів до блакитного палива будуть зараховані «Нафтогазу» в рахунок збільшення транзиту, а ще 5,25 млрд. кубометрів продано компанії «РосУкрЕнерго»." © http://ua.proua.com/.../25/101322.html
вони про це давно знали, просто випала можливість ще раз натякнути на ненадійності України, гріх не скористатись.

Цитата

Та напевно.
Я думаю, чоми б і нам щомісяця не звинувачувати клятих москалів у чомусь вимріяному а потім тихо вибачитися, чи навіть не вибачатися...
це було б корисно в плані профілактики, але наша "еліта" натомісь звільняє міністрів МЗС, які намагаються відстоювати гідність держави.

Цитата

Це якщо врахована... але я маю сумнів.
Договір на транзит, а не на постачання газу в Еўропу, тому дивно, що Україна взяла на себе таку відповідальність. ТЮлька зятрила.
транзит це і є складова постачання. не думаю що Україна відповідає за постачання в Європу, ми відповідаєм за прохід газу лише нашою територією.
  • 0

#126 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 25.06.2009 – 13:38

Перегляд дописуzav (25.06.2009 13:13) писав:

дивно, що Україна взяла на себе таку відповідальність. ТЮлька зятрила.

Дивно, чому пан мовчав, коли Блюющенко підписував аналогічні договори.
Україна "бере на себе таку відповідальність" щороку від 1991 року.
Постачання газу з Росії завжди однакове. Взимку з цього газу ще й ми беремо для своїх потреб, отже потік буде знижуватись. Беремо ми на Сході, де основні і наші споживачі, а віддаємо на Захід, в Європу. Цю різницю потрібно якось вирівнювати і робиться це за допомогою газосховищ в Карпатах, на місці випрацьованих газових джерел, якими колись обігрівали Москву.
Росія віддає нам, образно кажучи, сто мільярдів кубометрів за рік на своєму кордоні, ми зобов"язані віддати сто мільярдів кубометрів за рік на своєму кордоні. Як ми це зробимо - нікого не турбує. А ми це можемо робити виключно за рахунок газосховищ.

Перегляд дописуБогуслав (25.06.2009 14:32) писав:

це було б корисно в плані профілактики, але наша "еліта" натомісь звільняє міністрів МЗС, які намагаються відстоювати гідність держави.

Цікаво було б почути хоч про один приклад відстоювання.
  • 0

#127 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 25.06.2009 – 13:45

Перегляд допису-=VJ=- (25.06.2009 14:38) писав:

Дивно, чому пан мовчав, коли Блюющенко підписував аналогічні договори.
"Чо-чо?!"© Відколи це Президент підписує договори на транзит газу?
Що цікаво, Газпром в'їхав у час, коли прем'єром була та таки Тимошеннко. Збіги такі, аж гиги...

Перегляд допису-=VJ=- (25.06.2009 14:38) писав:

Як ми це зробимо - нікого не турбує. А ми це можемо робити виключно за рахунок газосховищ.
А мало би турбувати.
  • 0

#128 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 25.06.2009 – 14:17

Перегляд дописуzav (25.06.2009 14:45) писав:

"Чо-чо?!"© Відколи це Президент підписує договори на транзит газу?

пан не в курсі того, що раніше він ще й прем"єром встиг побувати?

Перегляд дописуzav (25.06.2009 14:45) писав:

А мало би турбувати.

Пропозиції?
  • 0

#129 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 25.06.2009 – 14:38

Перегляд допису-=VJ=- (25.06.2009 15:17) писав:

пан не в курсі того, що раніше він ще й прем"єром встиг побувати?
А, це коли Тимошенко в ЄЕСУ вар'ювала, а...

Перегляд допису-=VJ=- (25.06.2009 15:17) писав:

Пропозиції?
Не брати на себе непотрібні зобов'язання й відповідльність.
  • 0

#130 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 25.06.2009 – 15:22

Перегляд дописуzav (25.06.2009 15:38) писав:

А, це коли Тимошенко в ЄЕСУ вар'ювала, а...

Заве, вони беруть відповідальність не на себе, а на державу, на інтереси якої їм начхати. для них не важливо на яких умовах договір підписано, головне що питання погоджено і проблеми відстрочено, а це дає ще трохи часу займатись своїми справами, в Україні ж ще стільки не роздирибанено. наші сусіди напевне мільйони тратять ставлячи свічки в церквах за здоров’я і довголіття української влади.
  • 0

#131 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 25.06.2009 – 16:22

Перегляд дописуzav (25.06.2009 15:38) писав:

Угу.
Я питав про пропозиції щодо транзиту газу без застосування газосховищ.
  • 0

#132 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 25.06.2009 – 17:16

Перегляд допису-=VJ=- (25.06.2009 17:22) писав:

Угу.
хоча б модернізувати газотранспортну систему. але для цього нема потреби. якщо є газосховища їх треба використовувати, але отримувати за це відповідну плату.
  • 0

#133 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 25.06.2009 – 17:38

Перегляд дописуБогуслав (25.06.2009 18:16) писав:

хоча б модернізувати газотранспортну систему

І як це допоможе балансувати літню-зимову потребу ?
  • 0

#134 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 25.06.2009 – 18:44

Перегляд допису-=VJ=- (25.06.2009 18:38) писав:

І як це допоможе балансувати літню-зимову потребу ?
збільшити її пропускну здатність
  • 0

#135 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 25.06.2009 – 20:39

Перегляд дописуБогуслав (25.06.2009 19:44) писав:

збільшити її пропускну здатність

Який в цьому сенс? Пропусна здатність української ГТС - 4500 кубометрів на секунду. Ми за контрактами маємо транзитувати 2500 кубометрів на секунду - просто нерівномірно: взимку 3500, а влітку 1500, отримуючи цілий рік на вході 2500.
Яким боком підвищення пропускної здатності зможе вирівняти зимовий перебір і літній недобір?
  • 0

#136 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 25.06.2009 – 21:21

Перегляд допису-=VJ=- (25.06.2009 17:22) писав:

Угу.
А я відповів, що використання сховищ не належить прямо до транзиту газу, ібо транзит - це лише пропуск по треиторії, а не зберігання, підтримка гарантованого тиску - оце все решта коштує дорожче, чого я в ціні транзиту, погодженій ТЮлькою, не спотерігаю.
Розмімні люди вже відповіли, до речі:

Цитата

Борги «Газпрому» ставлять під загрозу поставки газу до України і Європи

На сьогоднішній день фінансові, ресурсні та інші зобов’язання «Газпрому створюють загрозу зриву поставок газу до України і європейських споживачів.

Про це сьогодні під час брифінгу заявив уповноважений Президента з енергетичних питань Богдан Соколовський, повідомили «proUA» в прес-службі Глави держави.

Соколовський відзначив, що у січневих газових переговорах Російська сторона займала занадто жорстку позицію у відстоюванні своїх інтересів, а український уряд не відстояв українських інтересів і погодився на низку дискримінаційних положень у контрактах від 19 січня 2009 року з постачання і транзиту природного газу.

«Очевидно, що у такий спосіб російська сторона сподівалася за рахунок українців врятувати свою газову галузь. Однак і це не допомогло вирішити головну проблему, яка полягає в тому, що на сьогодні фінансові, ресурсні та інші зобов’язання «Газпрому» явно перевищують можливості. Ця ситуація насамперед створює загрозу зриву поставок газу до України і європейських споживачів», – заявив він.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», Соколовський на брифінгу відзначив, що фінансові зобов’язання «Газпрому» на сьогодні складає близько $90 млрд. У червні 2008 року на брифінгу «Газпрому» представники компанії оголосили суму чистого боргу, що складала на той момент $37 млрд..

Соколовський припустив, що така ситуація спонукає вищих посадових осіб Російської Федерації і керівників «Газпрому» відвертати увагу від своїх внутрішніх проблем. Тому вони останнім часом вдаються до вельми некоректних і абсолютно безпідставних наклепів на адресу українців і нашої держави про начебто втрачених 8 млрд. кубометрів газу, про ненадійність ГТС, недоцільність перегляду контрактів від 19 січня, які де-факто не виконуються.

«Така позиція Російської сторони не відповідає духу партнерства, взаємної поваги і довіри. Згадані заяви і конкретні дії Російської сторони суперечать Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 31 травня 1997 року», – вважає Соколовський.

Він констатував, що відсутність адекватної реакції з боку чинного і тіньового урядів на чергові газові випади Російської сторони зайвий раз свідчать про їхню безпринципність у питаннях національної гідності і нездатність виконувати ані професійні, ані політичні функції, які йому довірив український народ.

Уповноважений Президента зауважив, що, безумовно Україна зацікавлена, щоб Росія, у тому числі «Газпром», якнайшвидше вийшли з кризи, оскільки йдеться насамперед про благополуччя наших сусідів, яким ми завжди бажаємо добра, процвітання і мудрості.

«Історія довела, що російський народ і Російська держава спроможні гідно вирішувати найскладніші проблеми за рахунок своєї, а не чужої праці», – сказав він.

Перегляд допису-=VJ=- (25.06.2009 21:39) писав:

Яким боком підвищення пропускної здатності зможе вирівняти зимовий перебір і літній недобір?
Пане, та ви шпигун.
Хіба це наша проблема, який у кого перебір? Ми лише передаємо газ із одного місця в інше через власну територію, але якого дива ми маємо відповідати за нерівномірність між обсягами поданого та вибраного газу? Це проблема постачальників та отримувачі.
  • 0

#137 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6657 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 25.06.2009 – 21:52

перебір, недобір... це питання до того, хто і як міряє, і рахує... частково це питання до мене, бо я рахую, скільки газу вилетіло в трубу.... ось наприклад сьогодні, мене питали, скільки витратив я на випробування скидних клапанів цього місяця. я відкрив журнал, і зрозумів, що я тупо забув цього місяцяі випробувати клапани на скид, і сказав число з довідника Стеля :rolleyes: а вже потім я провів випробування скидних клапанів. звичайно ж ніякого окремого лічильника на це діло немає, і тому в будь-якому разі це число береться з довідника Стеля :)

Ну і звісно ж, вимірювання газу - це не так просто.... Адже виміряти потрібно не кількість молекул, а вартість його здобування і транспортування, тож тут в бухгалтерії ніяк не сходяться дебіти з кредітами, бо методика обрахунку явно неправильна. обчислювальні машини явно не враховують усих комерційних ньюансів!

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 25.06.2009 – 21:53

• 0

#138 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 07.07.2009 – 11:23

Зараз трива пряма мова Ющенко про те, що наповнення газосховищ не проблема Україна, проте Росії та Еўропи.
  • 0

#139 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 27.08.2009 – 19:08

"«Газпром» раптом виявив, що «Нафтогаз» достатньо закачує газу і без кредитів"© http://ua.proua.com/.../27/162938.html
  • 0

#140 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 25.06.2010 – 10:12

Я думаю, нам треба з Білоруссю товаришувати.
"«Вчора фіксувалося недоотримання російського газу споживачами в тих країнах, які одержують газ транзитом через Білорусь, і скорочення об’ємів постачань (до Європи) через те, що Білорусь залізла в експортну трубу, досягало 20% від планового об’єму постачань. І ми таку ситуацію бачили сьогодні вранці до відновлення постачань газу», - відзначив Міллер."(с) http://ua.proua.com/.../24/113848.html
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних