Перейти до вмісту

Добро і зло

Повідомлень в темі: 325

#301 TARAS.

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 173 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 25.10.2011 – 17:44

Всі багато говорять про зло але рідко хто говорить про його виникнення...оскілики за законами логіки і багатим філософським спадком ми знаємо що зло-це відсутність добра...тоді постає питання коли почало бути відсутнє добро,якщо зла ще не було???:)
  • 0

#302 Topper

Т-Безсмертний

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2584 повідомлень

Відправлено 25.10.2011 – 17:47

Це сталось одночасно, коли я народився - пропало добро і почало розвиватись зло...
  • 0

#303 TARAS.

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 173 повідомлень

Відправлено 25.10.2011 – 17:53

Перегляд дописуTopper (25.10.2011 18:47) писав:

Це сталось одночасно, коли я народився - пропало добро і почало розвиватись зло...
тоді получається що це не дві різні субстанції,між якими ми вибираємо,а просто важки на терезах,щось зникає внаслідок чогось...?:)
  • 0

#304 Topper

Т-Безсмертний

• Користувачі
  • 2584 повідомлень

Відправлено 25.10.2011 – 17:55

Перегляд дописуTARAS. (25.10.2011 18:53) писав:

тоді получається що це не дві різні субстанції,між якими ми вибираємо,а просто важки на терезах,щось зникає внаслідок чогось...? :)
Саме так. Хтось помирає, хтось народжується. Хтось багатіє - хтось бідніє. Хтось губить - хтось находить. Ітд.
P.S.Хтось ситий, а хтось - голодний!

Повідомлення відредагував Topper: 25.10.2011 – 17:55

• 0

#305 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 25.10.2011 – 18:00

Зло - поняття відносне, так само, як і добро. Та й взагалі все у світі відносне.
Моя бабця казала: "Нема зле, щоб на добре не вийшло". Отже, існування зла є неможливим без існування поряд добра. І навпаки.

Повідомлення відредагував Олеська: 25.10.2011 – 18:00

• 0

#306 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 25.10.2011 – 18:15

i 

Об'єднав.
створювати ще одну тему про зло, коли є така велика тема на цю тему - це зло.

• 0

#307 пастух

Старійшина

• Користувачі
  • 1975 повідомлень

Відправлено 25.10.2011 – 18:25

Перегляд дописуОлеська (25.10.2011 19:00) писав:

Зло - поняття відносне, так само, як і добро. Та й взагалі все у світі відносне.
Моя бабця казала: "Нема зле, щоб на добре не вийшло". Отже, існування зла є неможливим без існування поряд добра. І навпаки.
Японці молодці. В них не існує зла як такого. Є просто речі не на своєму місці... отже якщо вам зле - шукайте що або хто не на своєму місці і все буде добре, якщо все буде на своїх місцях...
А можливо саме Ви не знайшли свого місця під сонечком на цій прекрасній планеті... шукайте і знайдете, стукайте і Вам відчинять...
  • 0

#308 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 25.10.2011 – 18:30

Перегляд дописуВодій (25.10.2011 19:25) писав:

Японці молодці. В них не існує зла як такого. Є просто речі не на своєму місці... отже якщо вам зле - шукайте що або хто не на своєму місці і все буде добре, якщо все буде на своїх місцях...
А можливо саме Ви не знайшли свого місця під сонечком на цій прекрасній планеті... шукайте і знайдете, стукайте і Вам відчинять...
Саме я - знайшла. Мені просто деякі фактори і чинники заважають (поки що) ЖИТИ.)))

А щодо японців, то це дивна нація. Мабуть по них дійсно можна зрозуміти, наскільки все є відносним.
  • 0

#309 пастух

Старійшина

• Користувачі
  • 1975 повідомлень

Відправлено 25.10.2011 – 18:48

Перегляд дописуОлеська (25.10.2011 19:30) писав:

Саме я - знайшла. Мені просто деякі фактори і чинники заважають (поки що) ЖИТИ.)))
Якщо ( поки що) якісь чинники не дають Вам нормально в смак жити і Ви не в стані ці чинники усунути, усуньтесь Ви.
Я завжди так поступаю, бо не хочу не те що жодного дня, жодної години на цьому світі не хочеться змарнувати перебувши її аби як...
  • 0

#310 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 25.10.2011 – 18:53

Перегляд дописуВодій (25.10.2011 19:48) писав:

Якщо ( поки що) якісь чинники не дають Вам нормально в смак жити і Ви не в стані ці чинники усунути, усуньтесь Ви.
Я завжди так поступаю, бо не хочу не те що жодного дня, жодної години на цьому світі не хочеться змарнувати перебувши її аби як...
Це натяк (чи пропозиція) до самогубства?)
п.с. до речі, була така думка. в кожної людини колись така думка виникає...
  • 0

#311 Zontag

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 57 повідомлень

Відправлено 25.10.2011 – 19:18

зло й добро перетікають одне в одого. благими намірами висетелена дорога до Пекла - так часто буває а ще часто трапляється, коли, по-мефістофілівськи, людина "вічно прагне зла і вічно творить благо"
  • 0

#312 пастух

Старійшина

• Користувачі
  • 1975 повідомлень

Відправлено 25.10.2011 – 19:36

Перегляд дописуОлеська (25.10.2011 19:53) писав:

Це натяк (чи пропозиція) до самогубства?)
п.с. до речі, була така думка. в кожної людини колись така думка виникає...
???...з чого це випливає? Хіба можна завжди вчинювати самогубство? Якщо ми когось усуваємо, то це обовязково фізичне усування та ще й на той світ? Звідки такий крайній песимізм? Олесько прийшов час нам зустрітись. Я сподіваюсь Вас витягнути з цього депресняка... не одного вже витягнув! Я це вмію. Я навчу як самому усуватись нікого, в першу чергу себе не вбиваючи...
  • 0

#313 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 25.10.2011 – 21:01

Перегляд дописуTARAS. (25.10.2011 18:44) писав:

Всі багато говорять про зло але рідко хто говорить про його виникнення...оскілики за законами логіки і багатим філософським спадком ми знаємо що зло-це відсутність добра...тоді постає питання коли почало бути відсутнє добро,якщо зла ще не було???:)

Хибна теза! Зло не є відсутністю добра, а вчинком, спрямованим проти виживання окремої людини чи багатьох людей. Відтак, зло виникає з налаштованости вчинити щось проти виживання людей (потенційне зло).
  • 0

#314 Electra

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 226 повідомлень
  • Місто:Володимир

Відправлено 25.10.2011 – 21:51

Перегляд дописуВасиль (25.10.2011 22:01) писав:

Хибна теза! Зло не є відсутністю добра, а вчинком, спрямованим проти виживання окремої людини чи багатьох людей. Відтак, зло виникає з налаштованости вчинити щось проти виживання людей (потенційне зло).
хибна чи не хибна,але дійсно багато хто її дотримується:)
і ще: тобто, по-вашому, зло може бути лише проти людей і їх виживання спрямоване?а вбити песика - це не зло, наприклад? чи воно оправдане добрими намірами?
ось і ще одне питання до роздумів: чи можуть добрі наміри виправдовувати вчинене зло?
  • 0

#315 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 25.10.2011 – 23:41

Перегляд дописуElectra (25.10.2011 22:51) писав:

хибна чи не хибна,але дійсно багато хто її дотримується:)
і ще: тобто, по-вашому, зло може бути лише проти людей і їх виживання спрямоване?а вбити песика - це не зло, наприклад? чи воно оправдане добрими намірами?
ось і ще одне питання до роздумів: чи можуть добрі наміри виправдовувати вчинене зло?

Про песика те ж саме: якщо вбивство песика є необхідним для виживання людини, то таке вбивство є виправданим. Скоєне зло неможливо нічим виправдати, але можна змінити свою налаштованість, щоб не коїти зла!
  • 0

#316 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 26.10.2011 – 09:40

Перегляд дописуВодій (25.10.2011 20:36) писав:

???...з чого це випливає? Хіба можна завжди вчинювати самогубство? Якщо ми когось усуваємо, то це обовязково фізичне усування та ще й на той світ? Звідки такий крайній песимізм? Олесько прийшов час нам зустрітись. Я сподіваюсь Вас витягнути з цього депресняка... не одного вже витягнув! Я це вмію. Я навчу як самому усуватись нікого, в першу чергу себе не вбиваючи...
Ну це як подивитись на самогубство. Якби його вчинила би страшна людина (бвивця, гвалтівник, тиран), то це було б добром, адже цим самим самознищилося б зло.
Щодо зустрічі, то може десь і пересічемось. Хоча на сходини я не ходжу більше.

Перегляд дописуВасиль (26.10.2011 00:41) писав:

Про песика те ж саме: якщо вбивство песика є необхідним для виживання людини, то таке вбивство є виправданим.
Так.
  • 0

#317 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 26.10.2011 – 09:55

Жах, схоже тут визначення зла скотилося до зменшення популяції людей. Та навіть вищенаведені приклади з тиранами/ґвалтівниками/песиками не розкривають всієї картини, бо є дуже недалекоглядними. Можна придумати купу протилежних прикладів.
  • 0

#318 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 26.10.2011 – 10:26

Перегляд дописуOlexandr (26.10.2011 10:55) писав:

Жах, схоже тут визначення зла скотилося до зменшення популяції людей. Та навіть вищенаведені приклади з тиранами/ґвалтівниками/песиками не розкривають всієї картини, бо є дуже недалекоглядними. Можна придумати купу протилежних прикладів.

Ні, бо певне лише те, що Ви не подали іншого визначення зла! Відтак, про якесь далекоглядство і мови не може бути...
  • 0

#319 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 26.10.2011 – 10:43

Перегляд дописуВасиль (26.10.2011 11:26) писав:

Ні, бо певне лише те, що Ви не подали іншого визначення зла! Відтак, про якесь далекоглядство і мови не може бути...
Все дуже просто. Зло визначається для кожної окремо взятої людини (в нашому випадку) або групи людей, і є відоносним. Так загибель песика може бути добром для людини, яку він міг покусати, але злом для того песика. Тому, щоб щось визнати злом чи добром, слід прийняти якусь точку зору, або дивитися зі своєї.
  • 0

#320 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 26.10.2011 – 11:35

Перегляд дописуOlexandr (26.10.2011 11:43) писав:

Все дуже просто. Зло визначається для кожної окремо взятої людини (в нашому випадку) або групи людей, і є відоносним. Так загибель песика може бути добром для людини, яку він міг покусати, але злом для того песика. Тому, щоб щось визнати злом чи добром, слід прийняти якусь точку зору, або дивитися зі своєї.
Кожен, мабуть, по-своєму трактує поняття добра і зла. Та проте, мабуть усі погодяться, що добро є те, що приносить людині користь, а злом є те, що приносить шкоду. Та в чистому вигляді у нашому світі речей (як назвав його Платон) немає ні добра, ні зла, а все є у сірому кольорі, тільки той сірий колір має або світліший, або темніший відтінок. Яскравий колір - дуже рідке явище.
Якщо дивитися з точки зору популярного у нас християнства, то добро є те, що наближає до Бога, а зло - те, що віддаляє.

Тепер щодо песика в попередньому дописі. Загибель песика після того, як він її покусав не є ні добром, ні злом для жертви, якщо він більше їй не становить загрози. В такому випадку людині пох все одно, чи живе та собацюра, чи ні, ну тільки можна радіти з того, що цей песик більше нікого не покусає. Якщо людина зуміла вбити якось ту собацюру в парку без намордника з метою оборони коли побачила, що вона на неї нападає в парку, то тут загибель песика однозначно буде добром. При чому добром як для людини, на яку могла ця собацюра напасти, так і для власника тварини, йому буде наука. Хоча хто зна, може цей власник тільки спіниться і претензії ще виставляти, а це вже зло, бо він не правий.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних