Перейти до вмісту

Добро і зло

Повідомлень в темі: 325

#281 Blackvistaspam

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 125 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 29.08.2010 – 16:12

Добро від зла відрізняєтся людьми які їх творять.Але напевно це досить важка для вас філософія.
  • 0

#282 А.Ч.

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 49 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 30.08.2010 – 06:32

а хіба одна і та ж людина не може творити і добро, і зло?
самі, мабуть, в житті не зробили ні одної поганої справи? )
  • 0

#283 Blackvistaspam

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 125 повідомлень

Відправлено 30.08.2010 – 12:17

Ну один з варіантів ,коли людина ніби робить добру справу(розуміючи наслідки) для певної особи ,щоб та стала ледарем чи приспати його(її) увагу,а оточення тієї особи потім цим користуєтся і у цієї особи з'является багато неприемностей.
Як приклад що відбити у гогось дівчнину - потрібно зруйнувати відносини між парою .
Існує така приказка ,дослівно не пам'ятаю ,але дівчина яка приймає подарунки з двох рук(чоловічих)- це непорядна дівчина .
Тому можна робити добрі справи зі злими намірами. З іншого боку ви можете бути другом і робити ті ж справи із добрими намірами перед тим показавши в певних випадках ,що вони у вас не злі.
В будь-якому випадку різниця в саме в людях. І цю різницю показує час.
  • 0

#284 Вуйко Дмитро

Where is my ban?!

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1736 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 30.08.2010 – 18:22

Перегляд дописуА.Ч. (30.08.2010 07:32) писав:

а хіба одна і та ж людина не може творити і добро, і зло?
Чому, може. От хАзаров. І країну розвалює(кагбе погано) і людей веселить(кагбе добре, тим паче що сміх продовжує життя)
  • 0

#285 А.Ч.

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 49 повідомлень

Відправлено 31.08.2010 – 17:10

Перегляд дописуВуйко Дмитро (30.08.2010 20:22) писав:

Чому, може. От хАзаров. І країну розвалює(кагбе погано) і людей веселить(кагбе добре, тим паче що сміх продовжує життя)
собі він робить добре. факт )
  • 0

#286 степовик

Профі

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 372 повідомлень
  • Місто:степу

Відправлено 27.10.2010 – 04:21

Саме тому що добро і зло це відносні поняття то значення цих понять потрібно визначати в залежності від середовища в якому це відбувається. І в кожному окремому середовищі це будуть цілком свої незалежні значення, і як що взяти ці значення із різних середовищ і спробувати порівняти то вони можуть навіть суперечити одне одному тому цього робити не можна, повинна бути жорстка прив’язка до середовища тоді помилок у визначенні не буде. На мою думку людина яка чітко знає в якому середовищі яке точне значення мають ті чи інші дії людини - є мудрою людиною. Людина яка не просто це знає, а намагається в цих середовищах робити добро – є доброю людиною. Тепер про середовища. Середовищ може бути безліч. І в кожному середовищі своє розуміння добра. Наприклад в дикому середовищі якогось племені яке десь загублене в нетрях джунглів значення добра дуже відрізняється від значення добра яке ми звикли бачити в нашому середовищі. Вони можуть їсти людей і це в них добро. В них існує звичай що коли помирає чоловік то обов’язково потрібно вбити його дружину і це також в них добро. І ще існує багато в них дивних звичаїв які вони вважають добром беззаперечним і які є цілковитим злом в нашому суспільстві. Отже прив’язка до середовища очевидна. Цікаво що наше суспільство також не є однорідним середовищем. Воно також поділене на сектори тобто певні внутрішні середовища. От наприклад в середовищі крадіїв красти – це добро. А в середовищі справжньої інтелігенції і науковців красти – це зло. Отже можна впевнено сказати, що значення добра і зла визначає громада певного середовища.
Але тут є цікавий нюанс. Громада складається з окремих людей. Значить первинно людина сама для себе повинна визначити, що для неї є злом, а що є добром. І коли кожна людина визначиться це для себе тоді можна провести голосування і гуртом визначити, що для цієї громади є зло, а що добро. Коли це визначено, то тоді всі дії людей в цьому середовищі оцінюються відповідно до визначення і всі бачать хто робить добро, а хто зло і тоді точно можна сказати хто є злою людиною, а хто є доброю людиною.
І ще я хочу зазначити, що я не пропоную убивати чи карати якось усіх тих, хто не погоджується із власних міркувань з суспільними висновками щодо добра і зла. Кожен має право висловлювати свою власну, особисту життєву позицію, бо саме з таких висловлювань і складається потім більшість. Коли громада визначить, що є зло а що є добро то тих хто думає інакше зовсім непотрібно якось карати, бо вони мають право на свою власну життєву позицію. Разом з тим ті хто думають інакше ніж громада повинні поважати думку більшості, і не зважаючи на те що вони думають інакше, вони повинні УТРИМУВАТИСЯ ВІД ДІЙ що громада визначила як зло. Як що людина не утримується від таких дій то тоді повинно наставати покарання. Як бачите я пропоную карати НЕ ТИХ ХТО ІНАКШЕ ДУМАЄ, а тих хто не стримує свої ДІЇ які громада визначила як ЗЛІ ДІЇ.

Отже пропоную визначитися щодо декількох головних питанням важливих для нашого віртуального середовища, для нашої віртуальної громади.

1. Якщо одна людина розважається, отримує задоволення, а це шкодить іншим людям (ображає їх) – це зло чи добро.
2. Якщо одна людина захищає іншу людину, яку ображають – це зло чи добро?
3. Якщо людина поширює брехню – це зло чи добро?

Кожен може висловити свою точку зору в цій темі щодо цих питань, навівши звісно свої аргументи. Така аналітика може допомогти розібратися і визначитися тим хто ще не визначився.
  • 0

#287 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6673 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 27.10.2010 – 06:43

Цитата

1. Якщо одна людина розважається, отримує задоволення, а це шкодить іншим людям (ображає їх) – це зло чи добро.
воно ніби то і не зло, але ж... якщо людина не виконує свої обовязки, то це не добре. але чи розважається чи не розважається в той час як повинна виконувати обовязки - це не має значання.

Цитата

а якщо по заслугам? взявся захищати негідника, що заслуговує покарання - значить спільник.

Цитата

безперечне зло
  • 0

#288 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 27.10.2010 – 08:46

Автор теми перечитався Кобилянської....
  • 0

#289 Вуйко Дмитро

Where is my ban?!

• Користувачі
  • 1736 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 27.10.2010 – 08:53

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (27.10.2010 07:43) писав:

а якщо по заслугам? взявся захищати негідника, що заслуговує покарання - значить спільник.
ну по заслугам не ображають, по заслугам карають :lol:
з однієї сторони - захищаєш невірного - зло, не можна захищати невірних.
з іншої - не захищаєш невірного - зло, бо не протягнув руку допомоги людині, яка її потребувала.
хм, адвокат - таки диявольська професія
  • 0

#290 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 27.10.2010 – 08:56

Перегляд дописуRambo (27.10.2010 05:21) писав:

Це проблеми інших людей. Якби, наприклад, мені не подобалося, що Олесь@% пише дурниці на форумі - це були б мої проблеми. Деяких людей можна образити навіть нормальним поводженням. Вважаю, що оскільки фізичні травми від перебування на форумі не з'являються - то і нічого чіплятись до людей, які "ображають" абощо. Завжди є можливість піти нагеть з форуму і не бачити "злих знущальників/знущальниць". Вважаю ваш вибір щодо відходження з форуму розумним, а теперішнє повернення необдуманим.

Яке їй діло? Плюз резонним залишається зауваження Хмурого Князя Вітольда. Чи ви вважаєте своє вміння розбиратись у людях/причинах їхніх дій об'єктивним?
З. І. Захист слабких і дурних веде до виродження.

Це проблеми людей, які на неї повелися. Ніхто не зобов'яже мене чи іншу людину поширювати лише правдиві відомості. Це право захищене Конституцією. Краще навчити людей розбиратись у правді/брехні, аніж заставити усіх говорити правду. А без постійного фону брехні навколо цього - їх і не навчиш.

Питання у відповідь:
1. Вовк пожирає зайця - це добро чи зло?
2. Лікар здійснює ампутацію - це добро чи зло?
3. Людина вирощує тварин на забій - це добро чи зло?

Це я до того, що у нас яко спостерігачів, а не учасників завжди є неповна інформація, власні погляди, егоїстичне ставлення і багато-багато.

Розвелося паладінів З. І. Був такий паладін - Томас Торкве. У своєму намаганні викорінити зло він убивав матір, яка хотіла відлупцювати власну дитину чи мага, що читав заборонені книги про злу магію.
  • 0

#291 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 27.10.2010 – 10:02

i 

В цьому розділі вже ітак багато тем про добро і зло. Об'єднав.

• 0

#292 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6673 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 16.01.2011 – 15:41

Люди такі дивні істоти... люди приносять себе в жертву заради інших людей. але досить часто вони приносять себе в жертву щоб знищити інших людей.
в бою група відступає, один залишається прикрити відхід групи. родичі отримають його медаль героя
жінка або дитина обліплені вибухівкою ідуть в натовп і підривають себе. замовники теракту щасливі. смертник це робив заради них - альтруїст, не про себе думав, про хазяїв своїх.

ось в дикій природі як повинно бути - кожен бореться за своє виживання, і не задумується хто прав а хто не прав, просто треба вижити самому перш за все. А люди не звірі. Деякі люди альтруїсти. вони хочуть щоб іншим було краще. І вони знищать інших людей і себе заради того щоб хазяїну було добре. ось такий от альтруїзм.
Добро, зло, як все відносно....

також від цього альтруїзму люди в розвинутих країнах знущаються з невиліковних родичів. утримують їх в комі, і виступають проти евтаназії...
  • 0

#293 джо

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень

Відправлено 16.01.2011 – 15:54

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (16.01.2011 15:41) писав:

Люди такі дивні істоти... люди приносять себе в жертву заради інших людей. але досить часто вони приносять себе в жертву щоб знищити інших людей.
в бою група відступає, один залишається прикрити відхід групи. родичі отримають його медаль героя
жінка або дитина обліплені вибухівкою ідуть в натовп і підривають себе. замовники теракту щасливі. смертник це робив заради них - альтруїст, не про себе думав, про хазяїв своїх.
вони йдуть на це заради вина, тьолок і афігітєльного життя в раю, яке в них почнеться зразу після виконання певних дій. людей, готових до альтруїстичної самопожертви вже нема, якщо не враховувати тебе, князь
  • 0

#294 сіренька ховрашка

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 64 повідомлень

Відправлено 10.02.2011 – 17:20

Згодна з автором теми. треба добре ставитись до людей, тоді і вони до тебе добре ставитимуться.
  • 0

#295 Кошечка

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 43 повідомлень

Відправлено 23.09.2011 – 16:03

Цитата

нема добра/зла, є Реальність
от! почитавши цю думку захотілось пожати руку Xobbу)

я теж не думаю що є добро\зло. є речі корисні для мене, є шкідливі, а є такі, що пофіг. якщо хтось навалив у ліфті для мене це не зло. а просто або дурість або бідолашний не мав іншого виходу :)
  • 0

#296 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 23.09.2011 – 16:24

Перегляд дописуКошечка (23.09.2011 17:03) писав:

я теж не думаю що є добро\зло. є речі корисні для мене, є шкідливі, а є такі, що пофіг. якщо хтось навалив у ліфті для мене це не зло. а просто або дурість або бідолашний не мав іншого виходу :D

А якщо під твої двері? Теж не зло?)

Повідомлення відредагував Nameless One: 23.09.2011 – 16:24

• 0

#297 Кошечка

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 43 повідомлень

Відправлено 23.09.2011 – 16:28

Цитата

якщо під мої двері тоді для мене шкідливо, а для нього в радість. виходить, якщо по приітивним міркам для когось добро для мене зло. потім я з кимось зустрічаю його в провулку і товчу в пику. тоді виходить для нього шкідливо а для мене в радість.
одна ситуація може бути шкіливою для одних і корисною (приносити задоволення) для інших. тому неможливо однозначно виміряти життя добром і злом
  • 0

#298 Simpson

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 245 повідомлень

Відправлено 23.09.2011 – 18:37

Перегляд дописуNameless One (23.09.2011 17:24) писав:

Пане, змініть район проживання, ви живете серед зла, якщо на думку спадають подібні думки.)
  • 0

#299 Мегаомега

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 13 повідомлень

Відправлено 05.10.2011 – 19:47

добро і зло - це умовні дуже штуки, бо будь-яка річ, справа, подія, людина має як добру, так і злу сторони.
  • 0

#300 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 05.10.2011 – 23:02

Перегляд дописуМегаомега (5.10.2011 20:47) писав:

добро і зло - це умовні дуже штуки, бо будь-яка річ, справа, подія, людина має як добру, так і злу сторони.

Навіть більше: самі по собі речі не є ні добрими, ні злими, а стають такими лише у відношенні до людини.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних