Перейти до вмісту

Добро і зло

Повідомлень в темі: 325

#261 Теж пасічник...

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 332 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:краще не знати:)

Відправлено 04.03.2010 – 11:13

Перегляд дописуБезбожник (3.03.2010 22:13) писав:

З вами, христянами, чорта два розберешся в питанні добра і зла. Один каже підставляти щоку, другий тут цитує що треба силою все брати. Тобто, проявляти злість.

А що тут розбирати якщо християнин сам в другу щоку зацідив обідчику - отже він добрий і щедрий(ляпаса не пошкодував), якщож після ляпаса по першій щосі пятами накивав - то поганий християнин.

Є зло, а є ЗЛО. Це різні поняття :happy1:

Насправді ніхто й ніколи не діє в інтересах зла. Кожен робить добро, правда таким чином, як він це понняття "добра" сам розуміє.
  • 0

#262 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 04.03.2010 – 15:50

Перегляд дописуManfred (4.03.2010 11:22) писав:

Насправді, Ви щойно майже озвучили думку Платона висловлену в одному з його діялогів, що люди чинять зло ненавмисно, а через непорозуміння :)

Буддисти вважають, що зло спричинює — невігластво.
Один папуас вважав, що зло — це коли у нього крадуть корів та жінок, а добро, це коли він краде чужих корів та жінок ;-)
Буддисти невірять в зло;)
  • 0

#263 степовик

Профі

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 372 повідомлень
  • Місто:степу

Відправлено 09.06.2010 – 04:04

Перегляд дописуОлеська (22.07.2009 11:01) писав:

Якщо взяти до уваги те, що у кожного своє поняття добра (вірніше своє розуміння того, що ти робиш), то часто думається: не треба робити мені добро, я вашим добром можу захлинутись.

Перегляд дописуМістраль (18.01.2009 17:29) писав:

Добро - умовне поняття. Нема абсолютного добра, як і абсолютного зла, бо завжди знайдуться різнія бачення ситуації.

Перегляд дописуSergiy_K (18.01.2009 17:37) писав:

а неабсолютне?

Перегляд дописуМістраль (18.01.2009 17:45) писав:

Це коли комусь стає краще від твоїх дій, які ти зробив з наміром принести користь комусь. Приблизно так.
Я теж так думаю. І хочу додати наступне. Саме тому що добро і зло це відносні поняття то значення цих слів потрібно постійно визначати в залежності від середовища в якому це відбувається. І в кожному окремому середовищі це будуть цілком свої незалежні значення, і як що взяти ці значення із різних середовищ і спробувати порівняти то вони можуть навіть суперечити одне одному тому цього робити не можна, повинна бути жорстка прив’язка до середовища тоді помилок у визначенні не буде. На мою думку людина яка чітко знає в якому середовищі яке точне значення мають ті чи інші дії людини - є мудрою людиною. Людина яка не просто це знає, а намагається в цих середовищах робити добро – є доброю людиною. Тепер про середовища. Середовищ може бути безліч. І в кожному середовищі своє розуміння добра. Наприклад в дикому середовищі якогось племені яке десь загублене в нетрях джунглів значення добра дуже відрізняється від значення добра яке ми звикли бачити в нашому середовищі. Вони можуть їсти людей і це в них добро. В них існує звичай що коли помирає чоловік то обов’язково потрібно вбити його дружину і це також в них добро. І ще існує багато в них дивних звичаїв які вони вважають добром беззаперечним і які є цілковитим злом в нашому суспільстві. Отже прив’язка до середовища очевидна. Цікаво що наше суспільство також не є однорідним середовищем. Воно також поділене на сектори тобто певні внутрішні середовища. От наприклад в середовищі крадіїв красти – це добро. А в середовищі справжньої інтелігенції і науковців красти – це зло. Отже можна впевнено сказати, що значення добра і зла визначає громада певного середовища.
Але тут є цікавий нюанс. Громада складається з окремих людей. Значить первинно людина сама для себе повинна визначити, що для неї є злом, а що є добром. І коли кожна людина визначиться це для себе тоді можна провести голосування і гуртом визначити, що для цієї громади є зло, а що добро. Коли це визначено, то тоді всі дії людей в цьому середовищі оцінюються відповідно до визначення і всі бачать хто робить добро, а хто зло і тоді точно можна сказати хто є злою людиною, а хто є доброю людиною.
Як що збираються разом люди із різних середовищ (як от у нас на форумі) то значення слів добро і зло у них можуть бути дуже і дуже різними. Саме це може призводити до різних непорозумінь і гризні. Але як що таке зібрання людей визначиться голосуванням що є добро і зло то тоді непорозумінь і гризні стане значно менше, але необов’язково бо коли зло і добро визначені то є люди які свідомо починають робити зло. І це проблема. От наприклад в багатьох людських середовищах дії людини, наслідком яких є страждання іншої невинної людини вважається злом. Я також так вважаю. Але є люди які все одно це роблять. І їм начхати що в більшості людських середовищ це вважається злом. Отже вони роблять зло свідомо. Чому вони це роблять? Є дві розповсюджені причини. Перша - це вигода. Друга – це розваги. Я думаю люди які за для розваги змушують інших страждати (ґвалтування, насильство, образливі дії) це просто хворі на голову люди. А от чому люди змушують страждати інших людей для того щоб отримати вигоду (різні вигоди матеріального характеру) це не зовсім зрозуміло. На перший погляд вони ніби це роблять щоб їм жилося легше і простіше. От в мене є поганий товар і я повинен його викинути, але як що я його гарно запакую і знайду лохів які його куплять то уникну грошових збитків, а отже замість того щоб заробляти заново ці гроші тепер можна відпочити, бо лохи вже дали мені ці гроші. Так жити легше. Але ж такий хитрець-розумник змусив страждати іншу людину тобто він свідомо зробив зло, тобто він знає що в більшості людських середовищ це зло і тому цього неможна робити, але все одно робить і йому байдуже. Оця байдужість (не просто до чужого горя) до чужого горя, до людських страждань в яких ти винен, ти скинув на інших людей свої проблеми і свої страждання бо бачите тобі так краще і легше живеться. Так от оця байдужість це що, це теж хвороба в мозку чи що це?

Повідомлення відредагував ОЛЕСЬ&@: 09.06.2010 – 04:09

• 0

#264 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 09.06.2010 – 04:51

ОЛЕСЬ&@
а все повертається назад, лиш примножується. І добро і зло
  • 0

#265 степовик

Профі

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 372 повідомлень

Відправлено 09.06.2010 – 11:50

Перегляд дописуЛастiвочка (9.06.2010 05:51) писав:

ОЛЕСЬ&@
а все повертається назад, лиш примножується. І добро і зло
Але не зважаючи на це богато людей всеодно намагається скинув на інших людей свої проблеми і свої страждання і те що повертається також намагаються скинути, намагаються жити за чужий рахунок, вести не чесну гру бо бачите їм так краще, легше і веселіше в світі живеться. Але ж як би ж то вони не знали що це зло. Вони точно знають, що в більшості людських середовищ це однозначно визначено як зло, але всеодно роблять. От же знають що це зло і всеодно роблять, так от це що, це теж хвороба в мозку чи що це? Коли людина знає, що так робити не можна і всеодно робить, це що як це пояснити?

Повідомлення відредагував ОЛЕСЬ&@: 09.06.2010 – 11:51

• 0

#266 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Roma

Відправлено 09.06.2010 – 14:48

скиглення і нікому непотрібна демагогія - це теж якось так недобре, так недобре
це теж хвороба в мозку чи що це? © ОЛЕСЬ&@
  • 0

#267 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 09.06.2010 – 14:58

блін! я думала Чобі якесь добро зробила (((
  • 0

#268 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Roma

Відправлено 09.06.2010 – 15:02

Перегляд дописуSensssorika (9.06.2010 14:58) писав:

блін! я думала Чобі якесь добро зробила (((
дик зробила ж! ось Олесь це прочитає і знову параскінєт мазґамі вночі, щоб о 5 ранку рєчь талкнути. я його муза.
  • 0

#269 степовик

Профі

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 372 повідомлень

Відправлено 09.06.2010 – 16:43

Перегляд дописучорно-біла (9.06.2010 15:48) писав:

скиглення і нікому непотрібна демагогія - це теж якось так недобре, так недобре
це теж хвороба в мозку чи що це? © ОЛЕСЬ&@
Скиглення і демагогіє нікому не шкодить і нікого не змушує страждати (звісно як що людина яке це слухає є психічно здоровою і врівноваженою). Скиглення і демагогіє може просто подобатися слухачам, або не подобатися і це все. А от коли дії людини призводять до стражданнь іншої людини це зовсім інше. Коли людина скидує на іншу людину свої проблеми і паразитує таким чином на тій іншій людині, намагається жити за її рахунок, їздить на її кістках, досягаючи при цьому в житті певних благ, а тим часом та людина (або декілька тих людей) на якій їздили вже втратила в житті і сили і здоров'я і гроші. Ось про що я кажу. Так от що це? Цікаво ще те, що ця людина-паразит робить це все свідомо. Суспільство, громада зібралися і гуртом вирішили що є в даному середовищі для людей зло, а що є добро. Звісно зло одразу вирішили заборонити робити, щоб всім у громаді жилося добре і ті люди-паразити з цим погодилися, сиділи на своїх місцях кивали головами казали, що так дамо бій злу, злу ганьба і таке інше. Як тільки нарада завершилася то вже наступного дня ці люди-паразити одразу взялися таємно за свою брудну справу... Так от це що хвороба чи що? А може це просто недорозвиненість людського мозку? Впринципі людина-паразит чому робить зло, тому що паразитуючи на іншій людині (на так званих лохах) так легше жити. Ніби все просто і зрозуміло. Так в чомуж проблема? А проблема в тому що людина-паразит живе не сама у лісі, а у певному людському середовищі де громада визначила що таке зло і заборонила його робити тому, що це зло приносить користь собі і в одночас приносить страждання іншим членам суспільства саме тому громада порадилася і вирішила що такі вчинки людини - це зло, і робити так неможна, що б жити у громаді було добре всім. Здавалося б все зрозуміло. Хоча так, я розумію що жити в такій громаді буде по середньому добре бо доведеться самому вирішувати свої проблеми. Але це все одно значно краще ніж вирішувати свої проблеми і чужі одночасно бо бачите на тебе їх накинули. Ну і звісно є ще взаємо допомога особливо коли хтось потрапив у дуже велику халепу, то гуртом допомогли, таким чином в такій громаді всеж таки буде жити добре. Отже виходить що людині-паразиту живеться ще краще ніж іншим і думаю саме в цьому і є головне зваблення стати людиною-паразитом. Але добре розвинена людина скаже собі стоп, ми ж вчора на зборах вирішили що так робити небудемо бо це зло, тобто ця людина буде стримувати себе. А от схоже людина з недорозвиненим мозком стримати себе не може...

Повідомлення відредагував ОЛЕСЬ&@: 09.06.2010 – 16:49

• 0

#270 степовик

Профі

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 372 повідомлень

Відправлено 10.06.2010 – 00:23

Таким чином можна зробити наступний висновок. Як що є певне людське середовище в якому громада чітко визначила що є зло, а що є добро для цього середовища то тоді схоже людина яка свідомо робить зло, в цьому середовищі є просто людиною у якої хвороба у мозку або мозок цієї людини недорозвинутий...
  • 0

#271 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 10.06.2010 – 10:21

Йа втямив!!!11 Олесь пропонує убивати усіх тих, хто не погоджується із суспільними психозами із власних міркувань.

З. І. Хто випустив собаку? (с)
  • 0

#272 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 10.06.2010 – 14:39

Перегляд дописуГетьман (10.06.2010 10:21) писав:

Йа втямив!!!11 Олесь пропонує убивати усіх тих, хто не погоджується із суспільними психозами із власних міркувань.

З. І. Хто випустив собаку? (с)
О, Гетьман з'явився.

Можна й лікувати "білих ворон" каральними засобами влади, яку соціум собі обрав.
  • 0

#273 DimDim

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 3 повідомлень

Відправлено 15.06.2010 – 21:01

якщо ти змушуєш людей радіти, або ж взагалі робиш їх щасливими, то значить ти робиш добро.....ось і все....я так вважаю....
  • 0

#274 :-)

Пам'яті Помаранчевої Каски

• Користувачі
  • 1199 повідомлень
  • Місто:витверезника

Відправлено 15.06.2010 – 21:06

Перегляд дописуDimDim (15.06.2010 22:01) писав:

якщо ти змушуєш людей радіти, то значить ти робиш добро.....ось і все....я так вважаю....
Примус це добро. Насправді думка не абсурдна, згадайте батьків які змушували вчитися, чи там ще всілякі речі, а потім воно пригодилося може і ви живі-здорові а це таякби добро, отже примус це добро. І як пальник - теж добро.
  • 0

#275 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 15.06.2010 – 21:07

Перегляд дописуDimDim (15.06.2010 21:01) писав:

якщо ти змушуєш людей радіти, або ж взагалі робиш їх щасливими, то значить ти робиш добро.....ось і все....я так вважаю....
В наркодилерів німб засвітився.
  • 0

#276 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 16.06.2010 – 01:47

Цитата

Добро, в чому полягає, чим відрізняється від зла?

Власне кажучи, питання простеньке і не потребує такої вже кількості всіляких здогадок, пафосу і таке інше. Єдиним на світі добром є Мати. Хто не мав Матері, той не має змоги ані подумати, ані сказати: що є добро ? Не може, оскільки не існує як жива істота. Слід зауважити, що це добро-Мати, дарує ще незрівнянну ні з чим любов, не вимагаючи нічого взамін, оскільки дарувати беззавітну любов до дитини, є природнім станом Матері.
Всі інші класифікації "добра" є просто "примочками" та відтінками основного кольору, поскільки без наявності реального добра (життя від Матері), вони є неіснуючі.
З чим усіх діток пізнавших Добро-Матір і вітаю.

"від добра, добра не шукають". Це про Неї.
  • 0

#277 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 28.06.2010 – 12:37

Перегляд допису:-) (15.06.2010 22:06) писав:

Примус це добро.
пропоную примусити Чобі зробити нам пріятно