Перейти до вмісту

Добро і зло

Повідомлень в темі: 325

#201 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 23.01.2009 – 16:10

Перегляд дописуБлискавиця (23.01.2009 01:20) писав:

А де я сказала, що супутні вигоди для того, хто "добро робить", знецінюють дію? Знецінюється не дія, а ідея, з якою це "добро" робиться))
Адже корисливі дії називаються інакше - обмін, торгівля, бартер тощо))
"обмін, торгівля, бартер тощо" - це, по-хорошому), паритерне зростання вигоди, бо товар - це щось цінне, заволодіння ним приносить користь власнику, збільшує добрість, торгівля - добро :D , корисливість ідентифікуєцця (і засуджуєцця) саме через ймовірну недобровільність, несправедливість обміну, а в духовній сфері - маніпулятивність, тобто стрьомність перевищує відчуття "задобрення") але це може бути і якась фобія, що "мене хочуть кинути, поставити на лічильник)", так

Перегляд дописуБілий Дракон (23.01.2009 01:44) писав:

Якщо це позитивне для мене, то для мене це добро.
Якщо це позитивне для тебе, але негативне для мене, то для тебе це добро, а для мене зло.
Якщо це позитивне для тебе, але не зачіпає мене, то для тебе це добро, а мені байдуже.
Якщо це добре для мене, то для мене це позитив.
Якщо це добро для тебе, але зло для мене, то для тебе це позитив, а для мене негатив.
Якщо це добро для тебе, але не зачіпає мене, то для тебе це позитив, а мені байдуже.
  • 0

#202 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 23.01.2009 – 16:34

Перегляд дописуSergiy_K (23.01.2009 16:10) писав:

"обмін, торгівля, бартер тощо" - це, по-хорошому), паритерне зростання вигоди, бо товар - це щось цінне, заволодіння ним приносить користь власнику, збільшує добрість, торгівля - добро :D , корисливість ідентифікуєцця (і засуджуєцця) саме через ймовірну недобровільність, несправедливість обміну, а в духовній сфері - маніпулятивність, тобто стрьомність перевищує відчуття "задобрення") але це може бути і якась фобія, що "мене хочуть кинути, поставити на лічильник)", так

Якщо це добре для мене, то для мене це позитив.
Якщо це добро для тебе, але зло для мене, то для тебе це позитив, а для мене негатив.
Якщо це добро для тебе, але не зачіпає мене, то для тебе це позитив, а мені байдуже.
Тема про добро, а не позитив.
  • 0

#203 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 23.01.2009 – 19:14

Перегляд дописуБілий Дракон (23.01.2009 16:34) писав:

Тема про добро, а не позитив.
тема про позитив як прояв добра і добра як сутності позитиву
  • 0

#204 Теж пасічник...

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 332 повідомлень
  • Місто:краще не знати:)

Відправлено 08.02.2009 – 21:32

Олеська, а хто тобі сказав що добрий той хто цукерку дає, і злий той що не дає на пожежу спокійно подитивитись?

Я тепер поняття добра міряю власною метою: якщо є щось що допомагає дійти до цілі - то добро, заважає - тоді то зло. Якщо ж мети взагалі немає - то це абсолютне зло однозначно, й марнування життя.
  • 0

#205 Aswer

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 16.02.2009 – 21:09

Люди, ви зачепили вічну тему, це правда не означає що про неї не варто говорити, але до одностайної думки ми не прийдемо ніколи. Особисто я вважаю що добро і зло це просто різні сторони медалі, межа між ними примарна і неясна, нам просто потрібно старатись іти за своєю совістю, вона вкаже нам правильний шлях. Одна моя знайома сказала мені що єдиний дороговказ в її житті це її совість, і ніхто більше...
  • 0

#206 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 16.02.2009 – 21:23

Ні добра, ні зла не існує. Чи можна назвати добром чи злом те що відбувається по законам природи, нехай самих різних рівнів.
Спробуй те відповісти:
"Чи погано, що всесвіт розширюється?"
"Чи добре, що бобри будують загати на річці?"
Виникає логічне питання: "Чому існують такі поняття як добро і зло?". Це суб‘єктивні поняття людини. Ось скажімо, ви нашли 50 грн., звичайно це добре. Але зі сторони іншої людини в Китаї це не добра і не погана подія. Плутанину в добро і зло вносить високоморальність. Якщо ти даруєш людині 50 грн. це добре чи погано? З однієї сторони ти віддаєш свої гроші, а з іношої ти очікуєш певних префернцій чи дивідентів від тієї людини. Звичайно ви можете сказати: "Я люблю цю людину?". Знову ж таки ви заплатили за вираження своїх почуттів.
Отже добра не існує, ну в принципі як і зла)
  • 0

#207 Past

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 650 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 16.02.2009 – 21:32

хм... добро... по-моєму воно невідривно зв'язане з безкорисливістю... тільки будучи безкорисливим можна зробити добро... і бути вдячним за зроблене нам добро :cool2:
  • 0

#208 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 16.02.2009 – 21:36

Все у світі робиться не просто так.
  • 0

#209 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 16.02.2009 – 21:40

Перегляд дописуFT232BM (16.02.2009 21:23) писав:

Плутанину в добро і зло вносить високоморальність.
100кілограмово. Як то кажуть, що Корчинський ніби казав "коли я чую про духовність/моральність - я ховаю голову в плечі і згадую про хімію (вибухівку)". А також "моральні норми створили смертельно втомлені люди" © Дмитро Корчинський.
  • 0

#210 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 17.02.2009 – 10:57

Добро і зло - це лише оцінка людських вчинків. В деяких питаннях люди прийшли до загальних оцінок тих чи інших вчинків. Але, як на мене, не треба губити індивідуальний підхід. Бо кожен вчинок вартий того, щоб його розглядати окремо - різні люди, різні обставини, різні мотиви.
  • 0

#211 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6639 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 25.02.2009 – 14:19

Зло чи добро - це не факти, це відчуття. І воно проявляється не у діях, а в емоціях. Можна все життя прожити чесно не порушуючи жодного закону, і при цьому бути джерелом зла.
  • 0

#212 ivansstef

Генеральний писар

• Користувачі
  • 666 повідомлень

Відправлено 25.02.2009 – 15:10

Добро поняття субжєтивне...

Глянемо наприклад на фільм Хенкок... яскравий приклад дуалізму добра та зла..
Коли він "ловить" грабіжників, він робить добро. в той час він трощить все на свому шляху, і відповідно робить навколишнім зло.. в даному випадку вивести що краще можна або матеріальним шляхом 9 порахувати збитки які нанесли б в майбутньому ці грабіжники, по відношенню до нанесених матеріальних збитків, або чисто математичним підрахунком кількості людей,яким було нанесено фізичну матеріальну та психологічну травму..0
або взагалі не звертати уваги <_<

Тому коли Ви робите добро (піднімаєте пташеня з землі і кладете його в гніздо) Ви насправді робите зло, бо мама-пташка почувши запах людини і так викине пташеня з гнізда... а якщо б Ви не брали пташеня то все було б гармонійно ( або маман його повернула б якось, або його зїв би кіт що також відповідало б природній рівновазі).

Отже Добро це не лише вчинок, а складна система моральних психологічних і інших цінностей, які зобовязані бути ПРОРАХОВАНІ НАПЕРЕД, і проаналізовані в кінцевих вчинках..
Звідси випливає що ДОБРО є Оптимальним рішенням ( не завжди приємним та найкращим) задачі де можливі два закінчення розвитку подій...

Десь так :)
  • 0

#213 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 25.02.2009 – 15:54

тему перенесено в філософію

Блискавице - в розділі Філософія є 2 окремих теми: "Добро" і "Найбільше Зло".... не дотумкав куда цю тему тулить, тому гляньте як модератор розділу як і куда його притулити...

Блискавиця: переноситься у Добро)) Флуд видалено.
  • 0

#214 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень

Відправлено 26.02.2009 – 00:39

А я то думав і нафіга такі теми ні про шо плодити, так вот воно шо, афтар не може вїхати як то може гребучий атеїст взагалі знати що робити якшо йому ніхто зверху не вказав

Перегляд дописуaAa(against all authority) (27.11.2008 18:59) писав:

питання більшим чином стосується людей,не віруючих в бога.
Чи існує для вас такі поняття як добро і зло ? Що є критерієм доброго чи поганого вчинку ?
бач буває так, що людина добро просто так робить, по доброті душевній чи під настрій, а не для того щоб в рай попасти чи пекла уникнути, як це роблять різні "віруючі в бога", цікаво шо би було з їх порядністю як би взнали що нічо їм за то не буде

Повідомлення відредагував домовик: 26.02.2009 – 00:40

• 0

#215 ivansstef

Генеральний писар

• Користувачі
  • 666 повідомлень

Відправлено 26.02.2009 – 10:26

Перегляд дописудомовик (26.02.2009 00:39) писав:

А я то думав і нафіга такі теми ні про шо плодити, так вот воно шо, афтар не може вїхати як то може гребучий атеїст взагалі знати що робити якшо йому ніхто зверху не вказав

бач буває так, що людина добро просто так робить, по доброті душевній чи під настрій, а не для того щоб в рай попасти чи пекла уникнути, як це роблять різні "віруючі в бога", цікаво шо би було з їх порядністю як би взнали що нічо їм за то не буде
питання роблення доброти не привязане до моменту попадання в Рай, а залежить лише від субєктивного сприйняття оточуючих , виховання та рис характеру..
Поняття "робити добро" не є яскраво виражено притаманне віруючим або атеїстам... так шо не тре ля-ля <_<
  • 0

#216 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень

Відправлено 26.02.2009 – 18:59

Перегляд дописуivansstef (26.02.2009 10:26) писав:

питання роблення доброти не привязане до моменту попадання в Рай, а залежить лише від субєктивного сприйняття оточуючих , виховання та рис характеру..
так лише від субєктивного сприйняття чи і від виховання?

Перегляд дописуivansstef (26.02.2009 10:26) писав:

Поняття "робити добро" не є яскраво виражено притаманне віруючим або атеїстам... так шо не тре ля-ля :)
А я про шо? .. тобі убогому навіть мінус гріх ставити
Блискавиця: +10 % за пунктом правил 2.2.
  • 0

#217 ivansstef

Генеральний писар

• Користувачі
  • 666 повідомлень

Відправлено 27.02.2009 – 01:33

Перегляд дописудомовик (26.02.2009 18:59) писав:

так лише від субєктивного сприйняття чи і від виховання?
читайте вище... там все написане...
  • 0

#218 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень

Відправлено 27.02.2009 – 22:38

Перегляд дописудомовик (26.02.2009 18:59) писав:

А я про шо? .. тобі убогому навіть мінус гріх ставити
Блискавиця: +10 % за пунктом правил 2.2.
поставити мінус все таки довелося :)

Треба ж і он топ шось сказать.. мм.. ну полюбому банально вийде.. на мою думку добро означає добровільне задоволення потреб конкретної особи чи групи осіб при якому виконувач добра отримує задоволення, у що виллється подібна доброчинність для інших осіб і самого доброчинця вирахувати абсолютно неможливо(доброчинець при цьому ризикує все ж менше), відповідно добро є поняттям відносним

Повідомлення відредагував домовик: 27.02.2009 – 22:40

• 0

#219 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень
  • Місто:Житомир

Відправлено 01.03.2009 – 11:21

гг, вже можна прямо енциклопедію Добра і Зла(за зразком енциклопедії КіМ :blink: ) складати - стільки всього понаписували)

FT232BM

Цитата

Отже добра не існує, ну в принципі як і зла)
Добре(і звідки ж це слово тут взялося :) ), я скоріше погоджусь з цією тезою. Але давай подумки поставимо експеримент. Його суть: нехай на один день всі уявлення, втілення і тд людей щодо "добра" і "зла" поміняються місцями. Якщо поверхово судити твої слова, то нічого не зміниться. 0_о Так? А що отримаємо в реальності від такої перестановки?
По-моєму, нехай і наші уявлення про "добро" і "зло" часто не відповідаюсь якійсь "космічній дійсності", але все ж вони існують. В іншій формі, в іншому місці - і там і сям.. Навіть у самій людській природі - знищення антитілами якоїсь інфекції - "+", в іншому випадку це "-". Гм, тоді я прихожу до ствердження, що життя - є "добро", а "не життя"(бо смерть - це ж не антонім) - "зло" :angry:
  • 0

#220 oksdemidova@rambler.ru

Генеральний писар

• Користувачі
  • 554 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 02.03.2009 – 16:52

добро полягає в чесності,надії і повазі...чим відрізняється від зла??кожен обирає собі шо таке зло а шо таке добро,і всьо всім по-іншому
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних