Перейти до вмісту

Добро і зло

Повідомлень в темі: 325

#181 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 16.01.2009 – 00:47

Перегляд дописуКрихітка (16.01.2009 00:45) писав:

Для того щоб зрозуміти що таке добре а що зле існує наука "Етика"....ну а для окремих випадків-закони.
Або я недорозуміла Олесине ствердження(що швидше за все) або не знаю..)
Майже завжди те що добре для когось-може бути поганим для іншого і найчастіше - для тої людини яка те добро і робить.
Найпростіший приклад-даєш комусь домашнє списати з добрими самаритянськими намірами а потім вчитель заявляє що це ти списав.Скажете,ні в кого такого не було? в мене постійно так. А всеодно даю списувати...не знаю чому.
Думаю,мова йде про 2 точки зору.З 1 точки людина виходить добротворцем,з іншої-навпаки.
з тим же прикладом-в першому випадку один з учнів виручає другого,рятує його від двійки.Але в іншому він вже робить зло - він ж таким чином забирає в друга можливість получити знання.Той просто перекатає і нічого не засвоїть-не запам"ятає-не згадає коли йому це буде потрібно.
Але за такою теорією не треба взагалі робити добро.Ніяке,бо це завжди з якогось боку погано.А я так не вважаю..просто думати треба перед тим як робиш щось чи кажеш.
А чого ти саме "недорозуміла"? Ти ж підтвердила мою думку.)
  • 0

#182 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 16.01.2009 – 00:54

Перегляд дописуbulbashka_aero (16.01.2009 00:40) писав:

От да-да-да)) я саме про це...
Ги ... і ми обговорюємо добру людину "поза очі" : "О! Яка та жінка добра, яка хороша людина!" А інша відповідає: " То вона просто хоче здаватись доброю".
За доброту напевно держава субсидії дає чи премії.

Чи та добра людина не знає , що про неї ніхто нічого доброго не скаже? Навіть включаючи цю тему і деякі дописи ...
  • 0

#183 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 16.01.2009 – 00:58

Блискавиця, помиляєшся, я все читаю, давай на пальцях, виходить що

Добрий вчинок - це такий, від якого в світі примножуються думки, що той хто його вчинив "не становить загрози для оточуючих" і "робить для них щось корисне або приємне".

Але якщо ти хочеш, щоб тебе вважали такою "що не становиш загрози для оточуючих" і "робиш для них щось корисне або приємне" і з цією мотивацією робиш щось щоб вони думали, що ти "не становиш загрози для оточуючих" і "робиш для них щось корисне або приємне", то це добром для інших уже не є)

Получаєцця ілюзія безкорисливості є ключовим елементом твого визначення добра <_< це неявно припускає, що корисність і приємність теж буває лише нереальною, а це не так :)
  • 0

#184 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 16.01.2009 – 01:00

Перегляд дописуОлеська (15.01.2009 23:47) писав:

А чого ти саме "недорозуміла"? Ти ж підтвердила мою думку.)
Ну та так...тоді якщо взяти протилежне ствердження то вийде що зла людина несе в собі велике добро.
Давайте будемо злими і покращимо цей світ) Почнемо з викручування лампочок в під"їздах.
  • 0

#185 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 12:22

Перегляд дописуКрихітка (16.01.2009 01:00) писав:

Ну та так...тоді якщо взяти протилежне ствердження то вийде що зла людина несе в собі велике добро.
Давайте будемо злими і покращимо цей світ) Почнемо з викручування лампочок в під"їздах.
ну це хто на що вчився :ggggg: просто коли "биваєт кусачєй", то навірняка особистість розвинутіша (просто в силу необхідності) ніж та яка провалялась тихо мирно на дивані(в класі, на роботі і тепе) все життя і можна це ускладнення повернути і в "мирних цілях"
  • 0

#186 Містраль

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 16:29

Добро - умовне поняття. Нема абсолютного добра, як і абсолютного зла, бо завжди знайдуться різнія бачення ситуації.
  • 0

#187 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 16:37

Перегляд дописуМістраль (18.01.2009 16:29) писав:

Добро - умовне поняття. Нема абсолютного добра, як і абсолютного зла, бо завжди знайдуться різнія бачення ситуації.
а неабсолютне?
  • 0

#188 Містраль

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 16:45

Перегляд дописуSergiy_K (18.01.2009 16:37) писав:

а неабсолютне?
Це коли комусь стає краще від твоїх дій, які ти зробив з наміром принести користь комусь. Приблизно так. Але інколи дуже важко вгадати, чи стане. Тож, імхо, використання термінів "добро" та "зло" - умовне і залежить у більшості від того, з чиєї точки зору дивитися.
  • 0

#189 kitty_bon

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 625 повідомлень
  • Місто:Кривий Ріг

Відправлено 18.01.2009 – 16:49

оце цікаво почитать))
  • 0

#190 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 18.01.2009 – 21:54

Перегляд дописуSergiy_K (16.01.2009 00:58) писав:

Блискавиця, помиляєшся, я все читаю, давай на пальцях, виходить що

Добрий вчинок - це такий, від якого в світі примножуються думки, що той хто його вчинив "не становить загрози для оточуючих" і "робить для них щось корисне або приємне".

Але якщо ти хочеш, щоб тебе вважали такою "що не становиш загрози для оточуючих" і "робиш для них щось корисне або приємне" і з цією мотивацією робиш щось щоб вони думали, що ти "не становиш загрози для оточуючих" і "робиш для них щось корисне або приємне", то це добром для інших уже не є)

Получаєцця ілюзія безкорисливості є ключовим елементом твого визначення добра :ggggg: це неявно припускає, що корисність і приємність теж буває лише нереальною, а це не так :angry12:
Ти проаналізував бік ментальної оцінки людини, яка робить певний вчинок. А є ще й матеріальний слід від вчинку))
  • 0

#191 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 22:00

Перегляд дописуБлискавиця (18.01.2009 21:54) писав:

Ти проаналізував бік ментальної оцінки людини, яка робить певний вчинок. А є ще й матеріальний слід від вчинку))
да, то може твоє зауваження про корисливість не має бути таким категоричним? може навіть треба плясати виключно від матеріального аспекту, чому супутні вигоди для того хто "добро робить" знецінюють дію?
  • 0

#192 Invictus

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 320 повідомлень
  • Місто:зиготи

Відправлено 18.01.2009 – 23:10

Добро не є цілком добром ані в матеріяльному, ані в ментальному плані. Усе є відносним - банально, але справедливо. А ступінь "добрости" людини залежить від того, наскільки "безкорисливо" вона "служить" іншим. Хоча, знову-таки, максимум - недосяжний. На мою думку, найбільш добрий вчинок - вчинити самогубство, аби позбавити світ від такої паскуди, як ти. Хоча навіть тоді ти завдаси моральної шкоди рідним-і-близьким, а також фізичної шкоди тисячам еритроцитів, тромбоцитів і лімфоцитів, а також бактерій, що жили на місці твого самогубства і глистам, і найпростішим, що жили в тобі.

Повідомлення відредагував Invictus: 18.01.2009 – 23:10

• 0

#193 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 23:19

Перегляд дописуInvictus (18.01.2009 23:10) писав:

Добро не є цілком добром ані в матеріяльному, ані в ментальному плані. Усе є відносним - банально, але справедливо. А ступінь "добрости" людини залежить від того, наскільки "безкорисливо" вона "служить" іншим. Хоча, знову-таки, максимум - недосяжний. На мою думку, найбільш добрий вчинок - вчинити самогубство, аби позбавити світ від такої паскуди, як ти. Хоча навіть тоді ти завдаси моральної шкоди рідним-і-близьким, а також фізичної шкоди тисячам еритроцитів, тромбоцитів і лімфоцитів, а також бактерій, що жили на місці твого самогубства і глистам, і найпростішим, що жили в тобі.
теж др критерій - ріст біомаси :ggggg:
  • 0

#194 Invictus

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 320 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 23:37

Перегляд дописуSergiy_K (18.01.2009 23:19) писав:

теж др критерій - ріст біомаси :ggggg:

саме так, і ще можна багато надибати критеріїв. та який в цьому сенс?
  • 0

#195 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 23:49

Перегляд дописуInvictus (18.01.2009 23:37) писав:

саме так, і ще можна багато надибати критеріїв. та який в цьому сенс?
констатація, що сабж є суб"єктивним по суті, хоч майже завжли може бути об"єктивно оціненим матеріальними засобами
  • 0

#196 Invictus

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 320 повідомлень

Відправлено 18.01.2009 – 23:59

Перегляд дописуSergiy_K (18.01.2009 23:49) писав:

констатація, що сабж є суб"єктивним по суті, хоч майже завжли може бути об"єктивно оціненим матеріальними засобами

Констатацію вже, здається, зроблено. Що далі? Оцінюємо-обговорюємо, те що можливо оцінити-обговорити, цебто суб'єктивні думки дописувачів у цій темі, чи не так?
  • 0

#197 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 19.01.2009 – 00:05

Перегляд дописуInvictus (18.01.2009 23:59) писав:

Констатацію вже, здається, зроблено. Що далі? Оцінюємо-обговорюємо, те що можливо оцінити-обговорити, цебто суб'єктивні думки дописувачів у цій темі, чи не так?
ага, номер 1; спати вночі - добро)
  • 0

#198 Invictus

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 320 повідомлень

Відправлено 19.01.2009 – 00:14

Перегляд дописуSergiy_K (19.01.2009 00:05) писав:

ага, номер 1; спати вночі - добро)

купити обухівський туалетний папір - підтримати вітчизняного виробника - підтримати вітчизну - отже, добро. Можливо, купівля кількох тисяч рулонів - ефективний замінник відпущення гріхів

Повідомлення відредагував Invictus: 19.01.2009 – 00:16

• 0

#199 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 23.01.2009 – 01:20

Перегляд дописуSergiy_K (18.01.2009 22:00) писав:

да, то може твоє зауваження про корисливість не має бути таким категоричним? може навіть треба плясати виключно від матеріального аспекту, чому супутні вигоди для того хто "добро робить" знецінюють дію?
А де я сказала, що супутні вигоди для того, хто "добро робить", знецінюють дію? Знецінюється не дія, а ідея, з якою це "добро" робиться))
Адже корисливі дії називаються інакше - обмін, торгівля, бартер тощо))
  • 0

#200 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 23.01.2009 – 01:44

Якщо це позитивне для мене, то для мене це добро.
Якщо це позитивне для тебе, але негативне для мене, то для тебе це добро, а для мене зло.
Якщо це позитивне для тебе, але не зачіпає мене, то для тебе це добро, а мені байдуже.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 23.01.2009 – 01:46

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних