Перейти до вмісту

Добро і зло

Повідомлень в темі: 325

#141 ROMEN

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 20 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Рівне

Відправлено 05.05.2008 – 15:18

Та ніколи не буде рожевого світу, де є тільки добро!!! Це нереально!
Тільки баланс добра і зла робить одних людей щасливими інших нещасливими! Кругозміна обставин і є прояв балансу!!
  • 0

#142 kissarat

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 08.05.2008 – 10:52

Тільки протистояння егосів, задоволення власних потреб які є суб єктивним добрм утворює те, що ми називаєм "суспільним благом" ("Невидима рука" Адама Сміта), хоча воно існує лише у вигляді суми задоволених/незадоволених інтересів, які суперечеть/протистоять один одному. А зверху на протистоянні егосів нашаровується шоколадні загальнолюдські цінності, на яких вибудовується академічна мораль, яку взагалі то, крім тих самих "академістів" мало хто толком розуміє правильно/виконує. Воно існує як загально суспільне "БЛА!", яке парує в повітрі і виконується тими, кого заполонило, а хтось заради пантів послуговує цінностям, що доходить до абсурду - типу я такий як всі - раб моралі, але при тому я унікальний, але цю унікальність ніхто не зацінить (ну це я говори про простаків, а не про відомих людей), як і багато ілюзій, які ми створюємо, заради яких живемо, але часто вони нічого не вартують бо не роблять нас щасливими, а лише інколи нас радують. Хоча є ілюзії які роблять щасливими, але я вважаю шо людина повинна розуміти шо це лише іллюзія, бо інакше вона може стати рабом якогось маніпулятора.

Повідомлення відредагував Younker: 08.05.2008 – 11:07

• 0

#143 aAa(against all authority)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 351 повідомлень
  • Місто:гуртожиток

Відправлено 27.11.2008 – 18:59

питання більшим чином стосується людей,не віруючих в бога.
Чи існує для вас такі поняття як добро і зло ? Що є критерієм доброго чи поганого вчинку ?
Ніцше,наприклад, запропонував таке визначення слова "добра".Добро -- це все примножує людську силу і владу.
Я чув ще одне нерелігійне,але банальне означення "добра":добрі вчинки -- це ті вчинки,які ти хотів,щоб їх робили тобі.
То що для вас є добром,а що злом? якщо маєте свої критерії -- пишіть.
  • 0

#144 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 27.11.2008 – 19:42

хто сказав,що добро не може бути злим? А Ніцше був ще тим циніком.
  • 0

#145 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2566 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Олімп

Відправлено 27.11.2008 – 21:15

Я - атеїстка. І смішить мене, коли чую від віруючих, що в мене немає совісті, якщо я не вірю, а сама бачу їхню поведінку (і не хочу тут узагальнювати, щоб нікого не скривдити, але у мене кілька разів так було).
Саме цим людина відрізняється від тварин, що відчуває потребу розрізнити добро та зло. По-різному, тому існує стільки визнань. Різниця між віруючими та атеїстами полягає на тому, що віруючі потребують якихось авторитетів у цьому плані, щоб почули від них, що є добре, а що погане, та щоб почули, що їм хтось вибачає за їхні помилки. В атеїстів (кажу по собі) швидш за все потреба розрізнення добра і зла не через апріорні підказки, а через самостійне вивчення, що таке зло та добро (метод спроб та помилок), тобто відбувається якась подія і залежно від того, що підказує моя інтуїція, розрізняю добро та зло. Може хтось мені сказати, що краще було б прийняти правила якоїсь релігії, але чесно кажучи мені таке не підходить. Часто чую від інших, що вони віруючі, але вони, наприклад, добре відносяться до евтаназії, хоча їхня релігія таке забороняє та критикує. Не хочу такого, не хочу бути в незгоді з власним сумлінням тільки через чиїсь заповіді (навіть якщо переважна більшість із них збігається з моїми переконаннями).
Добром можна теж назвати розумну межу в усьому.
А Ніцше... Гм, чомусь не полюбляю його :ggggg:

Повідомлення відредагував Павлина: 27.11.2008 – 21:27

• 0

#146 aAa(against all authority)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 351 повідомлень
  • Місто:гуртожиток

Відправлено 27.11.2008 – 23:09

Перегляд дописуПавлина (27.11.2008 21:15) писав:

Часто чую від інших, що вони віруючі, але вони, наприклад, добре відносяться до евтаназії, хоча їхня релігія таке забороняє та критикує.
:ggggg:
Згоден ! Християни дуже часто не користуються біблійськими означеннями добра і зла

До речі, за Ніцше, співвчуття -- одна з найгірших рис характеру:він вважав співвчуття до слабаків -- злом
Также ,за словами Ніцше, помогти добити слабку(в будь-якому значенні) людину -- добро.Як він писав:"недолугі і безпорадні мусять загинути -- це перший принцип нашої любові до людини"
  • 0

#147 Pirate_Beer

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 30.11.2008 – 01:05

Я чітко знаю що таке добро і зло. Та це не робить мене ісусом і т.д. Я все одно бачу що є насправді і в цьому світі добро чи зло не мають жодного сенсу.
  • 0

#148 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 14.01.2009 – 01:20

Найбільше злості криється в добрій людині. І та злість є найстрашнішою, коли раптом виривається назовні.
  • 0

#149 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 14.01.2009 – 01:30

Перегляд дописуОлеська (14.01.2009 01:20) писав:

Найбільше злості криється в добрій людині. І та злість є найстрашнішою, коли раптом виривається назовні.
Це називається "бійся гніву терплячої людини". Всього лише...
  • 0

#150 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 14.01.2009 – 01:33

Перегляд дописуbulbashka_aero (14.01.2009 01:30) писав:

Це називається "бійся гніву терплячої людини". Всього лише...
Терплячої? Та ніби "доброта" і "терпіння" мають не зовсім однакове поняття.
  • 0

#151 100000

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 350 повідомлень

Відправлено 14.01.2009 – 04:24

Перегляд дописуОлеська (14.01.2009 01:20) писав:

Звідки віє вітер, що із собою приносить запах пофігізму, піднімаючи хмари нашої нічим не визначеної дурі? Моя дурь не дає мені спокою, знову щось не так, і це було б дивно, але я знову заню де і що, проте не виджу розумного шляху до можливості щось змінювати.
Можливо він, той розумний шлях десь і є ...та ні він точно є але ми вже замучились ламаючи власну віру шукати відповідь на запитання: "Чи варто не помічати того, що нам ніхто не показував?".
Іноді заглядати за завісу нормального справді не варто, але іноді то не завіса...

А іноді у нас із глибин свідомості вириваються уривки образів нашої спільної реальності, які потрібно зібравши докупи сформувати таким чином, щоб могти прийняти у майбутньому рішення, які принаймі не завдавали б збитків усім тим, хто має відношення до цієї проблеми.

...а десь там за горизонтом, на другому березі ріки життя, де можна, можна, можна і можна є той, хто у своїй душі за власним страхом ховає портебу усвідомити справжню суть цієї проблеми. Страх постійно використовує можливість змінювати форму того що він ховає, і коли приходить час щось вирішувати, все починається спочатку...
Це надзвичайно об'ємна тема, в основі якої лежить ідея успішності кожної людини.

Але в даному плані мене цікавлять не всі люди, а лише ті, із якими постійно приходиться мати справу. Мова йде про ті складові нашої свідомості, які формують надійність взаємовигідної інтеграції кожного з нас в систему відносин для якої розвиток кожного зокрема є вигідним для всіх. Нажаль існуюча нині система організації суспільства передбачає використання людини, як сірого трудового ресурсу, позбавляючи її навіть можливості це видіти.
Відслідковувати і спостерігати елементи цього механізму, загалом є по своїй суті забраним з дитинства не кожному доступним мистецтвом, і мало із тих хто уміє подібним чином видіти світ про щось балакатиме, а тим більше ризикувати власним самолюбством аби допомагати комусь а тим більше тому, хто живе там за горизонтом, де здається ми всі.

Що би там не було гадаю, що десь підсвідомо ми всі вкурсі того у кого які інтереси, і хто які переслідує цілі. Чомусь ніби по шаблону можна сказати кожному таке: „В тебе є ти, ті хто з тобою і ті, хто проти тебе, а останні чекають моменту щоб пройтись по тобі. Мова не йде про змову всіх проти тебе, ти не є настільки важливим для них, все не так складно, це звичайний життєвий процес, Але й тут прорахунки можуть коштувати не дешево.”
Тай взагалі що стосується цих приколів, то грамотна постановка інтриги розрахована перш за все на емоційну реакцію. Можливо саме тому ми й повинні спокійно дивитись на суть речей, а не на вітер, який навколо них літає, бо перевівши на мить увагу можна втратити все.

Ми не ідеальні, але якщо сьогодні спілкуємось без лівих думок, значить не переслідуємо ворожих цілей, тому чи варто це спиймати якось по іншому? Ми є тими якими є, незалежно із якою емоційною приправою нам це намагаються подати інші.

Але про яку проблему я говорив із самого початку? А загалом аморфність того, що становить інформаційне тіло даної проблеми не дозволяє шляхом зовнішнього втручання вирішувати її, оскільки рятувати чужу повноцінність шляхом знищення власної однозначно не варто. Це те, що можна сказати кожному із нас.

Наша реальність то комедія, де можна вмираючи щиро шкіритись розказуючи анекдоти. І як на мене це всьо і справді смішно.
  • 0

#152 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 14.01.2009 – 10:24

Перегляд дописуОлеська (14.01.2009 02:33) писав:

Терплячої? Та ніби "доброта" і "терпіння" мають не зовсім однакове поняття.
Я б сказала, добра людина - це та, якій вистачає терпіння щоразу не виявляти свою злість...
  • 0

#153 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 14.01.2009 – 10:45

Перегляд допису100000 (14.01.2009 04:24) писав:

Звідки віє вітер, що із собою приносить запах пофігізму, піднімаючи хмари нашої нічим не визначеної дурі? Моя дурь не дає мені спокою, знову щось не так, і це було б дивно, але я знову заню де і що, проте не виджу розумного шляху до можливості щось змінювати.
Можливо він, той розумний шлях десь і є ...та ні він точно є але ми вже замучились ламаючи власну віру шукати відповідь на запитання: "Чи варто не помічати того, що нам ніхто не показував?".
Іноді заглядати за завісу нормального справді не варто, але іноді то не завіса...

А іноді у нас із глибин свідомості вириваються уривки образів нашої спільної реальності, які потрібно зібравши докупи сформувати таким чином, щоб могти прийняти у майбутньому рішення, які принаймі не завдавали б збитків усім тим, хто має відношення до цієї проблеми.

...а десь там за горизонтом, на другому березі ріки життя, де можна, можна, можна і можна є той, хто у своїй душі за власним страхом ховає портебу усвідомити справжню суть цієї проблеми. Страх постійно використовує можливість змінювати форму того що він ховає, і коли приходить час щось вирішувати, все починається спочатку...
Це надзвичайно об'ємна тема, в основі якої лежить ідея успішності кожної людини.

Але в даному плані мене цікавлять не всі люди, а лише ті, із якими постійно приходиться мати справу. Мова йде про ті складові нашої свідомості, які формують надійність взаємовигідної інтеграції кожного з нас в систему відносин для якої розвиток кожного зокрема є вигідним для всіх. Нажаль існуюча нині система організації суспільства передбачає використання людини, як сірого трудового ресурсу, позбавляючи її навіть можливості це видіти.
Відслідковувати і спостерігати елементи цього механізму, загалом є по своїй суті забраним з дитинства не кожному доступним мистецтвом, і мало із тих хто уміє подібним чином видіти світ про щось балакатиме, а тим більше ризикувати власним самолюбством аби допомагати комусь а тим більше тому, хто живе там за горизонтом, де здається ми всі.

Що би там не було гадаю, що десь підсвідомо ми всі вкурсі того у кого які інтереси, і хто які переслідує цілі. Чомусь ніби по шаблону можна сказати кожному таке: „В тебе є ти, ті хто з тобою і ті, хто проти тебе, а останні чекають моменту щоб пройтись по тобі. Мова не йде про змову всіх проти тебе, ти не є настільки важливим для них, все не так складно, це звичайний життєвий процес, Але й тут прорахунки можуть коштувати не дешево.”
Тай взагалі що стосується цих приколів, то грамотна постановка інтриги розрахована перш за все на емоційну реакцію. Можливо саме тому ми й повинні спокійно дивитись на суть речей, а не на вітер, який навколо них літає, бо перевівши на мить увагу можна втратити все.

Ми не ідеальні, але якщо сьогодні спілкуємось без лівих думок, значить не переслідуємо ворожих цілей, тому чи варто це спиймати якось по іншому? Ми є тими якими є, незалежно із якою емоційною приправою нам це намагаються подати інші.

Але про яку проблему я говорив із самого початку? А загалом аморфність того, що становить інформаційне тіло даної проблеми не дозволяє шляхом зовнішнього втручання вирішувати її, оскільки рятувати чужу повноцінність шляхом знищення власної однозначно не варто. Це те, що можна сказати кожному із нас.

Наша реальність то комедія, де можна вмираючи щиро шкіритись розказуючи анекдоти. І як на мене це всьо і справді смішно.
Мда... По частинках все і не розкладеш одразу...

З того усього: так, ми не ідеальні; так, ми сприймаємо світ та оточуючих під своєю (спотвереною власним розуміння) призмою; так, здебільшого ми маємо бажання змінити оточення та оточуючих в бік ідеальності, знову ж таки своїм спотвореним розумінням; страх... ну, страх змінювати оточення, вірніше розуміння неможливості цього, є лише в мудрих людей, дуууже мудрих людей. Але в моєму розумінні (і в тому контексті, в якому я ту думку виклала) доброта - приглушення власної злості під впливом тих чи інших факторів (виховання, релігія, бажання змінитись в "кращий" бік тощо). Справді добрих від природи людей одиниці, якщо взагалі такі існують.

Перегляд дописуbulbashka_aero (14.01.2009 10:24) писав:

Я б сказала, добра людина - це та, якій вистачає терпіння щоразу не виявляти свою злість...
В принципі це і доказує мою думку

Цитата

Бо всякому терпінню є своя межа, в тому числі і терпінню до себе самого. Але "терпіння" ототожнює з "добротою" церква: "Хто терпен, той спасен". Виходить, лише віруюча людина може бути в такому контексті доброю.
  • 0

#154 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 14.01.2009 – 12:27

Перегляд дописуОлеська (14.01.2009 11:45) писав:

В принципі це і доказує мою думку Бо всякому терпінню є своя межа, в тому числі і терпінню до себе самого. Але "терпіння" ототожнює з "добротою" церква: "Хто терпен, той спасен". Виходить, лише віруюча людина може бути в такому контексті доброю.
Я не зовсім це мала на увазі.
По-перше, добра людина / зла людина - це дуже відносні поняття. Можна бути дуже добрим по відношенню до сусіда і дуже злим - по відношенню до щура. І хоча наша мораль не дозволяє нам серйозно ставитися до такого дрізб’язку, як щуряче життя, проте для щура той, хто його труїть, - навряд є добрим.
По-друге, а за яким критерієм ми визначаємо, людина добра чи зла? Об’єктивного критерію не існує! Тож ми, очевидно, спираємося на власні уявлення і думку про конкретну людину. Якщо в нашій присутності людина часто виявляла терпіння (тобто замість за першої нагоди заїхати нам у пику чемно і привітно з нами розмовляла), ми схильні вважати її доброю.
Іншого разу ця ж сама людина не зможе (з різних причин) стриматися і таки натовкти нам пику... і одразу виявитися злою...
Тобто ступінь доброти залежить від того, на як довго вистачає терпіння...
  • 0

#155 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 15.01.2009 – 00:04

Перегляд дописуbulbashka_aero (14.01.2009 12:27) писав:

Я не зовсім це мала на увазі.
По-перше, добра людина / зла людина - це дуже відносні поняття. Можна бути дуже добрим по відношенню до сусіда і дуже злим - по відношенню до щура. І хоча наша мораль не дозволяє нам серйозно ставитися до такого дрізб’язку, як щуряче життя, проте для щура той, хто його труїть, - навряд є добрим.
По-друге, а за яким критерієм ми визначаємо, людина добра чи зла? Об’єктивного критерію не існує! Тож ми, очевидно, спираємося на власні уявлення і думку про конкретну людину. Якщо в нашій присутності людина часто виявляла терпіння (тобто замість за першої нагоди заїхати нам у пику чемно і привітно з нами розмовляла), ми схильні вважати її доброю.
Іншого разу ця ж сама людина не зможе (з різних причин) стриматися і таки натовкти нам пику... і одразу виявитися злою...
Тобто ступінь доброти залежить від того, на як довго вистачає терпіння...
Перечитай, будь ласка, ще раз мій попередній допис, зокрема відповідь Стотисячному.
  • 0

#156 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 15.01.2009 – 00:29

Перегляд дописуОлеська (15.01.2009 00:04) писав:

Перечитай, будь ласка, ще раз мій попередній допис, зокрема відповідь Стотисячному.
Нащо? якщо я буду всі дописи в темі перечитувати - мені очі повилазять)
  • 0

#157 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 15.01.2009 – 00:33

Перегляд дописуbulbashka_aero (15.01.2009 00:29) писав:

Нащо? якщо я буду всі дописи в темі перечитувати - мені очі повилазять)
Мда... Ок, дубль два:

Цитата

З того усього: так, ми не ідеальні; так, ми сприймаємо світ та оточуючих під своєю (спотвереною власним розуміння) призмою; так, здебільшого ми маємо бажання змінити оточення та оточуючих в бік ідеальності, знову ж таки своїм спотвореним розумінням; страх... ну, страх змінювати оточення, вірніше розуміння неможливості цього, є лише в мудрих людей, дуууже мудрих людей. Але в моєму розумінні (і в тому контексті, в якому я ту думку виклала) доброта - приглушення власної злості під впливом тих чи інших факторів (виховання, релігія, бажання змінитись в "кращий" бік тощо). Справді добрих від природи людей одиниці, якщо взагалі такі існують.

• 0

#158 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 15.01.2009 – 01:05

Перегляд дописуbulbashka_aero (14.01.2009 10:24) писав:

Цікава фраза, яка сама собі суперечить. Якщо в людині є злість, то вона не може вважатись доброю.

Доброю може бути людина, яка розуміє злість інших людей і відноситься до цього, як до іхньої слабкості чи не повної психічної рівноваги. Адже індивідуум, що злиться на Світ не може вважатись повністю врівноваженим.

Це його недолік, він виліковний.

Повідомлення відредагував yushchenko: 15.01.2009 – 01:06

• 0

#159 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 15.01.2009 – 01:14

Перегляд дописуyushchenko (15.01.2009 01:05) писав:

Цікава фраза, яка сама собі суперечить. Якщо в людині є злість, то вона не може вважатись доброю.

Доброю може бути людина, яка розуміє злість інших людей і відноситься до цього, як до іхньої слабкості чи не повної психічної рівноваги. Адже індивідуум, що злиться на Світ не може вважатись повністю врівноваженим.

Це його недолік, він виліковний.
(Мабуть треба окрему тему в філософії створити, в якій розглянути поняття "доброти". Хоча вона мабуть існує...)

В тому понятті, що Ви подали, доброта є врівноваженістю? Але ж рівновага в якомусь сенсі є байдужістю...
  • 0

#160 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 15.01.2009 – 01:18

Перегляд дописуyushchenko (15.01.2009 01:05) писав:

Вважатися доброю (чи будь-якою іншою) може будь-яка людина.
Але вважатися одноногим і бути одноногим - дещо різні речі.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних