Перейти до вмісту

Українізація-нова політика України.

Повідомлень в темі: 98

#61 Пантерка Патріотка

Президентське звірятко

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Дніпропетровськ

Відправлено 03.05.2006 – 08:04

а мені подобається, коли з російської перекладають - так смішно звучить переклад! :blink: <_<
  • 0

#62 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 673 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Вінниця

Відправлено 03.05.2006 – 09:59

Перегляд дописуFreelancer (2.05.2006 20:36) писав:

Треба говорити тією мовою, яка може відобразити точну назву нашої (У)краЇни ; ) окрім української, другої такої не знаю :) значить ми на правильному шляху!
мені так подобається дивитись новини на "1 національному", де перекладають новини на українську з усіх іноземних мов!
цідтримую таку думку :D

Перегляд дописуПомаранчева Пантерка (3.05.2006 09:04) писав:

а мені подобається, коли з російської перекладають - так смішно звучить переклад! :blink: <_<
можливо і у чомусь смішно виходить, тільки ж починають перекладати :D свою забули, а як з чужої правильно перекласти ще не знають, от і імпровізують :D (але такі випадки рідко трапляються - маю на увазі неточності у перекладі) :)
  • 0

#63 Пантерка Патріотка

Президентське звірятко

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Дніпропетровськ

Відправлено 03.05.2006 – 10:59

Перегляд дописуukrainer (3.05.2006 09:59) писав:

можливо і у чомусь смішно виходить, тільки ж починають перекладати <_< свою забули, а як з чужої правильно перекласти ще не знають, от і імпровізують :blink: (але такі випадки рідко трапляються - маю на увазі неточності у перекладі) :D
Так, особливо коли афоризми перекладають!
каждій сверчёк знай свой шесток - знаєш як перекласти наприклад? вони щось таке туди замість цього втулили, що я півгодини в себе прийти не могла - ржала...але я не пам"ятаю яка саме фраза була...
  • 0

#64 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 03.05.2006 – 11:18

якщо спробувати долучити до процесу перекладу банальну ерудицію, то думаю вийде таке: "Кожен цвіркун, знай свою стеблину" <_< і це прикольно виходить :blink:
  • 0

#65 iskra

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 03.05.2006 – 11:25

Перегляд дописуManfred (26.04.2006 09:20) писав:

А я, саме про це й кажу. Приміром, у Росії зняті усі податки з видавничої галузі і результат відповідний, не тільки власний ринок завалений під зав’язку, а ще й сусідів завалюють і власне російською і перекладами, бо ж вигідно працювати у такій галузі.
Отож бо й воно, що прийняли та потім скасували, а кому ця пільга заважала?

2Manfred: А здається колись Manfred казали, що треба українську книжку в Росії друкувати, а не пільги українським книговидавцям повертати. До чого б це така зміна поглядів чи це я чогось не второпала?

Людоньки, я так зрозуміла, що ВР українізація цікавить лише у переддень виборів. Це висновок з того, що нардепуківці одним з перших законів ще раз, вже вкотре, вшанували свій особистий статус - ну, там, на яких автівках можна їздити, скільки ще екс-нардепуківців має половину колишньої зарплати отримувати і таке інше, бла-бла-бла. Отже, напевно, українізація буде справою народною. Тобто, нашою, звичайних смертних, бо у провладних прошарків наразі інші проблеми.
Як на мене, однією з найголовніших засад українізації могло б бути громадське, себто, суспільне телебачення. Проте, знову ж таки, з вищенаведених висновків, воно також владу цікавило лише перед виборами - аякже, така платформа для агітації не завадила б, до того ж, і агітація була б безкоштовна. Проте, Перший національний особливих реформ не зазнав - керівництво змінили, журналістів позвільнювали, але зайвих людей в штаті - повно, а от класних журналюг - немає. І найближчим часом не буде, бо класні не підуть працювати у заклад, де все знаходиться в стані реформації, біс-його-знає-що-далі-буде і де зарплатня така мізерна. Отак.
  • 0

#66 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 03.05.2006 – 11:39

в чомусь ти права... проте й робити щось потрібно, бо як показує досвід досі наш народ дурили як могли (навіть на прикладі Вінниці ти бачиш), що й з успіхом продовжують робити... - лізуть "всякі" у владу <_< але ж у нас є "незалежні" ЗМІ!!! як ти гадаєш, не варто їх підключати до "демократичної" українізації? Може вони самів ініціативу візьмуть?
  • 0

#67 iskra

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 03.05.2006 – 12:14

Перегляд дописуukrainer (3.05.2006 11:39) писав:

в чомусь ти права... проте й робити щось потрібно, бо як показує досвід досі наш народ дурили як могли (навіть на прикладі Вінниці ти бачиш), що й з успіхом продовжують робити... - лізуть "всякі" у владу <_< але ж у нас є "незалежні" ЗМІ!!! як ти гадаєш, не варто їх підключати до "демократичної" українізації? Може вони самі ініціативу візьмуть?

Чоловіче, я перепрошую, а де це ти бачив "незалежні" ЗМІ? Їх в Україні ВЗАГАЛІ немає. Навіть оцей "коханий" всіма 5-ий - залежне ЗМІ. От тільки бач в чому різниця між СРСР і сучасністю - тоді ЗМІ залежали від Москви та компартії, тепер ЗМІ залежать від власника - ім може бути держава (приклади комунальних ЗМІ на Вінниччині ти бачив, сподіваюсь, навіть пробував перечитувати - бо простий народ їх не читає зовсім), або бізнесмен, який також може входити до пенвих політичних прошарків і мати деякі інтереси в політиці(такі комерційні ЗМІ завше висловлюють саме думку власника і таких прикладів у Вінниці також хоч залийся). Реально незалежних ЗМІ поки що немає - в Україні. В США - є, і це називається громадські/суспільні ЗМІ. Бач, тут є така деталь - власником цих ЗМІ є народ, бо він за них сплачує - наприклад, щоб переглядати такий ТВ-канал треба заплатити певну невелику суму грошей. Там немає реклами, а програми ставлять ті, які мають рейтинг гарний, серед глядачів. Тут також є проблема - якщо глядач не дуже інтелектуальний, ТВ-канал поступово "жовтітиме" і одного дня окрім "Вікон" з Дмитром Нагієвим там більше нічого не показуватимуть.
Проте, проблема суспільного телебачення (я з цього прикладу писала дипломку) - і досі не вивчена в Україні, і, шкода, але не вивчатиметься найближчим часом - бо воно не тра нашим політикам. Без нього у світовий інформаційний простір важкувато буде потрапити, втім, і ця проблема верхівку політикуму не хвилює. Значить, напевно, треба аби народ шалено забажав цього самого телебачення - громадського, лишень після одностайного волевиявлення нації чи хоча б її переконливої більшості можливі зсуви в цьому напрямку.
Сучасні ЗМІ не турбуватимуться пробелмою українізації - їм це не вигідно, як не вигідно їх власникам. До наступних виборів.

М, чи не забагато нарозумничала? :blink:
  • 0

#68 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 03.05.2006 – 12:27

нарозумничала... <_< але незабагато :blink:
погоджуюся з твоєю думкою, проте який практичний вихід ти можеш запропонувати? (щодо українізації)

п.с. ... я комунальні газети також не читаю, там нічого цікавого немає...
  • 0

#69 iskra

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 04.05.2006 – 13:43

Перегляд дописуManfred (3.05.2006 14:18) писав:

Це різні боки одного й того ж болючого питання. Якщо ввізне мито не підіймаємо, то треба друкувати у Росії і розвивати цей напрямок, переваги й недоліки цього засобу я вже зазначав і на прикладах пояснуював у відповідній темі, якщо ж як я у цій темі пропоную - перекриваємо ввіз книжок з Росії, то знижуємо податки вітчизняним друкарям. Переваги останнього методу в його усталеній довгостроковости для забезпечення розвою української книжки, недоліки ж у тому, що для втілення його у життя треба мати потужне відповідне лобі у ВР, що наразі видається неможливим. Як бачите кожен метод має свої недоліки та переваги. Я намагаюсь знайти якомога більше способів розвитку української книжки (хоча б теоретичних), тому, якщо маєте якісь "небанальні" свої варіанти з цього приводу - висловлюйтесь, радо послухаю.

Я взагалі-то вважаю, що перекривати ввіз будь-яких товарів з РФ наразі буде дуже невиваженим кроком. Краще вже задавити своїми товарами на внутрішньому ринку всіх іноземних конкурентів. Якщо ж перекривати - виникають підозри в РФ, що, бачте, з нами воюють економічними методами, а ми їм зара задамо. А оскільки до СОТу ще два дні лісом, три дні полем чалапати, то краще поки що не втрачати економічні зв"язки із державою, яка купує українське у великій кількості (принаймі, продукти харчової промисловості). Тому й кажу - пільги вітчизняним книговидавцям - хоча б на 5 років.
До речі, зовсім не в курсі, як там справи з тендерами у книговидавничій галузі. Раз вже ми так гарно дружимо з США, най вони нам дають тендери на друк не лише літератури з демократичних тем та іншої подібної тематики, а скажімо на національні казки, дитячу літературу і таке інше.
До речі, нещодавно Росія зробила дуже цікавий крок з метою об"єднання фактично відокремлених одна від одної республік своєї Федерації. Так от, вони зробили величезний, багатогодинний мільтфільм на основі казок усіх націй, що проживають в РФ. І відтепер періодично прокручують його частково на першому національному. Додайте ще два останніх дитячих мультики - "Альоша Попович" і "Добриня Нікітич" - ось і плацдарм для ігор з патріотичними нотками зовсім манюньких дітей. В нас же не лише не знімають якісні фільми, але й вітчизняні мультиплікатори працюють у більшості випадків на замовлення за кордон. До того ж, школа мультиплікації - з яскравим радянським нахилом, а треба було б вже ближче до Діснея добиратися.
Може й банальні думки, зате на особистому досвіді.

2ukrainer: Я вже писала, що треба було б створити громадське телебачення - і половина українізації вже в кишені. Бо ТВ - наймасовіший ЗМІ безперечно і з цим вже нічого не поробиш, так воно і буде. А от що треба зробити для того, щоб таки з"явилося громадське телебачення - їй-бо, не знаю. Бо політикуму це не потрібно, принаймі зараз. А для того, щоб відбулося масове волевиявлення населення з яскраво вираженим бажанням створення громадського телебачення, то треба пояснити населенню - що ж воно таке це телебачення і всілякими шляхами популяризувати його. І знову ж таки через ЗМІ. Не знаю, якусь акцію забабахати - величезного розмаху, інтерв"ю зі спецами у ЗМІ, можливо щось і ворухнеться - але справа то довга. Отак. Маєш іншу думку?
  • 0

#70 Marcos

....

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3363 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 04.05.2006 – 13:48

Перегляд дописуiskra (4.05.2006 14:43) писав:

. Раз вже ми так гарно дружимо з США, най вони нам дають тендери на друк не лише літератури з демократичних тем та іншої подібної тематики, а скажімо на національні казки, дитячу літературу і таке інше.
а воно їм треба ?
  • 0

#71 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 04.05.2006 – 15:18

Іскро, твоя думка щодо громадського телебачення мені подобається, але задля його масовості, воно має бути не одним каналом, а декількома, аби охопити самі цікаві для людей теми...
  • 0

#72 iskra

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 04.05.2006 – 17:07

Перегляд дописуukrainer (4.05.2006 15:18) писав:

Іскро, твоя думка щодо громадського телебачення мені подобається, але задля його масовості, воно має бути не одним каналом, а декількома, аби охопити самі цікаві для людей теми...

Не думаю, що одразу виникне можливість зробити кілька каналів. Розумієш, громадське телебачення має профінансувати держава. Вона поки що й один канал фінансувати не має бажання. До того ж, громадське телебачення виконуватиме свої функції лише в тому випадку, якщо люди проплачуватимуть його трансляцію. Велика кількість таких каналів одразу створить непорозуміння - і в результаті жоден канал не отримувати належних грошей. Відсутність грошей призводить до втрати кваліфікованих кадрів і таке інше. Тому варто спочатку обмежитися одним каналом, а вже згодом - можна створювати інші, якщо будуть потрібні.

2Marcos: Я думаю, що підходи знайти завжди можна. Є така пані - Катерина Чумаченко, дуже любе благодійництво і з США пов"язана трохи чи не душею. От і можливість виокреслюється.
  • 0

#73 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 04.05.2006 – 23:08

Перегляд дописуiskra (4.05.2006 18:07) писав:

.

Я думаю, що підходи знайти завжди можна. Є така пані - Катерина Чумаченко, дуже любе благодійництво і з США пов"язана трохи чи не душею. От і можливість виокреслюється.
Американці не такі вже й дурні, щоб давати гроші на справу які їм не принесе ніякої користі, а стояти на колінах і просити в США гроші на видавництво українських дитячих книжок це вже занадто.
  • 0

#74 iskra

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 05.05.2006 – 08:54

Перегляд дописуMarcos (4.05.2006 23:08) писав:

Американці не такі вже й дурні, щоб давати гроші на справу які їм не принесе ніякої користі, а стояти на колінах і просити в США гроші на видавництво українських дитячих книжок це вже занадто.

Ніхто тобі не пропонує стояти на колінах (а якщо ще й зважити, що з колін дехто з провладних ще й не піднімався) - коротше, послуга за послугу, як це робилося і до нас, і робитиметься після. Вони тут хочуть демократію, давайте облаштовувати демократію з дитинства - от вам і відповідь. До речі, просити навіть і не треба - є така штука, як гранти. Посольство США в Україні надає цих грантів повну торбу, сумою від 3 до 15 тисяч доларів (і це я знаю лише про гранти в ЗМІ, є ж ще якісь). Головне, правильно сформулювати думку.
Взагалі-то мене дивує оце "не просити на колінах гроші в США" - як на революцію просили, то, значить, можна, а тепер, значить, - зась?
  • 0

#75 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 05.05.2006 – 10:09

Перегляд дописуiskra (5.05.2006 09:54) писав:

. Вони тут хочуть демократію, давайте облаштовувати демократію з дитинства - от вам і відповідь.
ну таким способом в американців можна й на ремонт шляхів попросити, для просування демократії в села та віддалені райони <_<

Цитата

До речі, просити навіть і не треба - є така штука, як гранти. Посольство США в Україні надає цих грантів повну торбу, сумою від 3 до 15 тисяч доларів (і це я знаю лише про гранти в ЗМІ, є ж ще якісь). думку.
ну ми ж не якась там африканська республіка, на книжки для дітей соромно просити .

Цитата

Взагалі-то мене дивує оце "не просити на колінах гроші в США" - як на революцію просили, то, значить, можна, а тепер, значить, - зась?
революція це не книжки друкувати .
  • 0

#76 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 05.05.2006 – 11:48

До трудящих: Не ви***уйся, українізовуйся! :blink: <_<
  • 0

#77 ukrainer

Бандерівець

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 05.05.2006 – 12:38

я вже! :blink:
  • 0

#78 iskra

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 05.05.2006 – 13:37

Перегляд дописуMarcos (5.05.2006 10:09) писав:

ну таким способом в американців можна й на ремонт шляхів попросити, для просування демократії в села та віддалені райони :brovy:

А чом би й ні :o До того ж, нащо просити - кажу ж, самі дають.

ну ми ж не якась там африканська республіка, на книжки для дітей соромно просити .

Це на прокладки, перепрошую, соромно просити. А книжки для дітей - річ корисна. Їм же ж не соромно пропонувати нам зробити сховище для ядерних відходів

революція це не книжки друкувати .

З цією сентенцією теж можна посперечатися. Хіба? В книжках теж революція, і дурнувата "Матриця" - теж революція. І взагалі, революція поміж нас, помічаймо її.

Якщо серйозно, то я переконана, що є якісь гранти, просто хто і як їх використовує - не знаю. А от стосовно благодійності - то взагалі просто як рейка. Сам подумай, якщо облаштувати благодійний концерт Сяви Вакарчука, Руслани, Пономарьова та зібрати кошти на друк українських дитячих книжок - все вийде. До цього можна підписати ще багато різних діячів культури і таке інше. Це, може, просто іншим соромно зізнатися, що в нас немає якісних книжок для дітей? :blink:
  • 0

#79 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 05.05.2006 – 13:53

Перегляд дописуiskra (5.05.2006 14:37) писав:

. Їм же ж не соромно пропонувати нам зробити сховище для ядерних відходів
зроблять вони його нам за наші гроші і не для себе ,а для нас.

Цитата

Сам подумай, якщо облаштувати благодійний концерт Сяви Вакарчука, Руслани, Пономарьова та зібрати кошти на друк українських дитячих книжок - все вийде. До цього можна підписати ще багато різних діячів культури і таке інше. Це, може, просто іншим соромно зізнатися, що в нас немає якісних книжок для дітей? :blink:
ідея дуже хороша, тільки тебе б ще хтось почув :brovy:

Так мені стало цікаво, що ж в нас з дитячою книжкою діється :o Тільки що трошки пошукав в і-неті. Ось що знайшов - http://www.chl.kiev...._n/books_n8.htm
не так вже в нас все і погнао.
  • 0

#80 Viktor

НЕВГАМОВНИЙ

• Користувачі
  • 566 повідомлень
  • Місто:Львів, L'viv, Lwow, Leopolis, Lєmberg, Lion

Відправлено 05.05.2006 – 13:57

Перегляд дописуukrainer (5.05.2006 13:38) писав:

я вже! :blink: