Перейти до вмісту

русифікація західних регіонів

Повідомлень в темі: 87

#81 comdev

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 119 повідомлень
  • Місто:Kyiv

Відправлено 25.03.2010 – 16:38

Я із Київської області, завжди вважав, що в Західній Україні майже відсутня російська мова, що там її ніколи не буде.
Натхненний цією думкою, що є таке місце на землі, ніколи (ну,майже ніколи, хіба що із жителями Росії, які не розуміли зовсім мене) не зраджував українській мові.
Вчився в Дніпропетровську, було багато вихідців із ЗУ. На перших двох курсах розмовляли українською, але потім переходили на російську, інколи навіть між собою розмовляли російською. Гірко це було сприймати :rolleyes:. І як виявляється, що я глибоко помилявся - російська поширена скрізь. Навіть С. Вакарчук на "Великій різниці по-українськи" говорив по-російськи (хоча перед цим Осадча говорила по-українськи).

Сумно це все, встрачаємо власну мову. русифікація не закінчувалася ніколи. І не закінчиться, поки люди, які приїзжають в міста, не перестануть вважати російську мовою спілкування "розумних верств" і переходити на неї.
  • 0

#82 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 25.03.2010 – 17:22

Перегляд дописуIA32 (25.03.2010 16:23) писав:

Безбожнику, московити винні "всього лиш" в своїй імперській експансіоністській політиці, в її численних проявах і наслідках,

Київська Русь, теж проводила експансіоністську політику оскільки була великою і могутньою державою. І що ж тоді казати за московію адже вона частина цієї держави. Експансія, це нормальне явище для великих держав. Я не кажу, що можна порівняти одне з іншим. Звісно ж, що рівень і маштаби експансії залежали від історичного періоду, рівня розвитку економіки та армії. Це все, зрозуміло. Одначе прослідковується закономірність : з певного історичного періоду були розвалені великі і могутні держави. Від Риму, починаючи.
Закономірність друга : абсолютна більшість представників певної нації, чомусь опинились в Росії (на той час). І як не дивно, цю країну не дали зруйнувати. Хто не дав ? Не маючий освіти Ванька в лаптях ? Це ж правда, чого там казати. А що витворяли з мовою починючи з 17-го року ? І, цікаве питання, ХТО ? Хто був практично на 100 відсотків владою Радянської Росії ? Ну от, хто ? Хто очолював усі найважливіші засади, включаючи гуманітарну сферу ? Хіба не ці люди формували мову, освіту, культуру ?

Цитата

І хто їх такими зробив? Татари? Жиди? Звісно, ж носії мови!

Це вже наслідки більш ранньої епідемії. Тобто, хвороба. Нічого дивного в цьому немає. А що ми хотіли ? Перенести тяжку хворобу і не мати наслідків ? Маємо.
  • 0

#83 ЛЕО

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 38 повідомлень
  • Місто:РІВНЕ

Відправлено 27.03.2010 – 19:32

У криму люди говорять по російському я в шоці!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
  • 0

#84 Fry

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 357 повідомлень
  • Місто:Рівне, Львів, ще десь...

Відправлено 27.03.2010 – 19:45

Перегляд дописуЛЕО (27.03.2010 19:32) писав:

У криму люди говорять по російському я в шоці!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
:D насмішив. І тема про західні регіони, а не про крим.
  • 0

#85 Koda

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 200 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 27.03.2010 – 23:32

Ми шо,програма якась,шоб нас русифікувати?Ліпше не нада,а то ше збій вийде)
  • 0

#86 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 974 повідомлень
  • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 28.03.2010 – 00:29

Писатиму як бачу-я живу у селищі міського типу Новотроїцьке Волноваського району Донецької області,у нас чотири школи із них дві спеціальні,половина україномовна,інша-російськомовна,я з україноповної школи,у селі всі без винятка розмовляють скоріше всього на суржику,але блище до української,у районі становище трохи інакше,трохи більше російськомовних,одного разу у районній лікарні я проходив комісію і була черга до терапевта,і чую лише російську,я питаю,голосно-скажіть будь ласка хто останній,у відповідь тиша,через секунду чую голос-а ти звідки,і до речі на рідній моїй,я сказав,і почалося як на базарі,і всі заговорили на українській. За обласний центр я мовчу,там взагалі україномовних можна порахувати,але вони є,я з ними у контакті,я поступив і будемо якось зв'язуватися. Наша мова жива,нам не вистачає впевненості,віри,сили волі щоб знищити як вже було написано до мене-в собі малороса.

Чув що у Львові відкриваються російськомовні школи,а в Криму-одну україномовну,це все людський фактор неповноцінності.
  • 0

#87 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 28.03.2010 – 14:38

Пацани, Рідну Мову не треба захищати. Нею треба просто говорити, писати та читати. З гордою гідністю. І тоді усьо буде гут. В протилежному випадку, буде базарна тріскотня з подачі заінтересованих уродів, як ото воно є на сьогодні. Любіть Україну як своє власне подвір*я, і вам дасться. Принагідно, не забуваймо його прибирати. Тоді і мова буде чистою, без сміття.
  • 0

#88 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 02.04.2010 – 12:20

Перегляд дописуMarshal (7.03.2010 23:44) писав:

Підтверджую.
Категорично заперечую.
Чутки про начебто велику частку російськомовних на західній Україні, як і чутки про зростання цієї частки, розповсюджують наймані провокатори.
Неодноразово був на західній Україні й свідчу: російськомовними є виключно зайди, проте аж ніяк не місцеве населення.

Перегляд дописуMarshal (25.03.2010 13:31) писав:

Стаття в тему: http://podrobnosti.u.../25/674622.html
О, так!
Ось і начебто "15% російськомовних" знайшлося:

Цитата

Представители русской общины постоянно заявляют, что школ не хватает даже для русских. На 90 тысяч населения российской национальности в настоящее время во Львове существует пять школ.
Ну, й зрештою:

Цитата

В то же время достаточно много россиян отдают своих детей именно в украинские школы, потому проблемы нет, считают в управлении образования.

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних