Перейти до вмісту

русифікація західних регіонів

Повідомлень в темі: 87

#61 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 08.03.2010 – 20:55

Перегляд дописуNatali93 (8.03.2010 19:20) писав:

я завжди розмовляла українською навіть спілкуючись з російськомовними людьми не дозволяла собі наслідувати,підлаштовуватися під них,я не йшла на компроміси.,тому що українська-моя рідна мова,,,,,а от помічала що люди які на теренах України розмовляють російською(у них в паспорті національність-українець) часто змушують так само переходити на їхню мову,як на мене це обурливо,,,,де таке бачено,щоб у тій же Росії наприклад українці (заробітчани наприклад)диктували людям щоб вони теж спілкувалися укр мовою,мене така ситуація замахала якщо чесно....треба мати якусь національну гідність ,патріотизм....Я ПРОТИ НАСАДЖУВАННЯ МОСКАЛЬСЬКОЇ МОВИ...ЦЕ ПРИНИЗЛИВО ДЛЯ НАС ЯК НАЦІЇ)ЛЮДИ СХАМЕНІТЬСЯ,МИ КОТИМОСЯ В ГЛИБОКУ ПРІРВУ І ВІД КОЖНОГО ЗАЛЕЖИТЬ ДОЛЯ НАШОЇ ДЕРЖАВИ,ЗАДУМАЙТЕСЬ НАД ЦИМ
Ну і що це тобі дає? З вовками жити— по вовчи вити. Наприклад мене ніхто не змушує переходити на російську.
  • 0

#62 Natali93

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 08.03.2010 – 21:15

Перегляд дописуFT232BM (8.03.2010 20:55) писав:

Ну і що це тобі дає? З вовками жити— по вовчи вити. Наприклад мене ніхто не змушує переходити на російську.
як то що дає??? просто ти не розумієш всієї суті ситуації
  • 0

#63 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 08.03.2010 – 21:29

Перегляд дописуNatali93 (8.03.2010 21:15) писав:

як то що дає??? просто ти не розумієш всієї суті ситуації
Ти ж наче її викладаєш.
Те, що держава починаєтья з кожного з нас і те, що ми персонально винні у цій ситуації загалом я згоден.
Але плити проти течії теж неефективно, необхідне повільне, ненасильницьке поширення Української, так само як росіяни впроваджували російську.
  • 0

#64 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 08.03.2010 – 21:40

Ситуація з мовою вже програна в усіх регіонах, включно з Києвом, окрім Галичини.
Мене дивує інше: як псевдополітики національного спрямування "гаряче" виступають проти впровадження другої російської. Про що це вони??? Де-факто вона в усіх сферах перша. А друга - українська. Невведення "юридичне" другої фактично означає поступове зросійщення Галичини, що ми зараз і спостерігаємо,
і коли в містах Галичини 51% говоритимуть російською, то тоді легко і без зайвого шумка її офіційно і заштампують. Єдине, що може зберегти укр. мову у Галичині - її відокремлення від решти України, і введення і дотримання суворої мовної політики.
Пришвидшити цей процес якраз і могло би офіційне запроводження російської.
І то сумніваюсь, знаючи менталітет галичан. В іншому разі, якшо продовжиться існуюча тенденція, а вона продовжиться бо немає найменших ознак стверджувати зворотнє,то ше років 10-20, і українська у Львові звучатиме дуже і дуже рідко. Переважно з вуст людей середнього і старшого покоління.
  • -1

#65 :-)

Пам'яті Помаранчевої Каски

• Користувачі
  • 1199 повідомлень
  • Місто:витверезника

Відправлено 08.03.2010 – 21:42

Галичани - люд, який пристосовується до будь-чого, тому що тут дивного? Тому й живуть досі. Гг.
  • 0

#66 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 08.03.2010 – 21:46

Перегляд дописушпіц (8.03.2010 21:44) писав:

Ситуація з мовою вже програна в усіх регіонах, включно з Києвом, окрім Галичини.
Мене дивує інше: як псевдополітики національного спрямування "гаряче" виступають проти впровадження другої російської. Про що це вони??? Де-факто вона в усіх сферах перша. А друга - українська. Невведення "юридичне" другої фактично означає поступове зросійщення Галичини, що ми зараз і спостерігаємо,
і коли в містах Галичини 51% говоритимуть російською, то тоді легко і без зайвого шумка її офіційно і заштампують. Єдине, що може зберегти укр. мову у Галичині - її відокремлення від решти України, і введення і дотримання суворої мовної політики.
І то сумніваюсь, знаючи менталітет галичан. В іншому разі, якшо продовжиться існуюча тенденція, а вона продовжиться бо немає найменших ознак стверджувати зворотнє,то ше років 10-20, і українська у Львові звучатиме дуже і дуже рідко. Переважно з вуст людей середнього і старшого покоління.
Шпіце, та ми тіпа вже поняли, чоти. :(
  • 0

#67 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 08.03.2010 – 21:52

Перегляд допису:-) (8.03.2010 21:42) писав:

Галичани - люд, який пристосовується до будь-чого, тому що тут дивного? Тому й живуть досі. Гг.
Та жити то житимуть. Тільки тоді і залишиться від них хіба що назва - галичани.
Так само як і ірландці.
  • -1

#68 :-)

Пам'яті Помаранчевої Каски

• Користувачі
  • 1199 повідомлень
  • Місто:витверезника

Відправлено 08.03.2010 – 21:55

Перегляд дописушпіц (8.03.2010 21:52) писав:

Так само як і ірландці.
А яка їм разниця то? Полюбе будуть бити себе в груди з криком - "Я афтентичний українечь!!!". Так, там "Ф" "Ч".
  • 0

#69 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 08.03.2010 – 23:36

Перегляд дописушпіц (8.03.2010 21:52) писав:

Так само як і ірландці.

А до чого тут ирланді, й чого це від них залишилась сама лише назва? Де, й у яких конкретно сферах, ситуація із українською програна? Бачите, живу в Києві, й в офіційних та побутових випадках користуюсь лише українською, жодних проблем поки не помічав. Де небуть у Донецьку можливо й справді комусь розмовляти українською може бути не зручно, але не в Києві, тут в абсолютній більшості випадків мржна спокійно розмовляти українською. Багато російськомовних при цьому на українську перейдуть, тут також є багато людей які в сім'ї розмовляють українською.
Знайомой із деякими галичанами, які намагаються (хоч в багатьох то не надто виходить :) ) розмовляти російською, причому деякі на своїй російськомовності наполягають :(, на українську не переходять. У мене склалось враження, що вони просто соромляться свого діалекту, хоча той діалект чудово розумію.
Та й із багатьма иншими містами (напр. Вінниця) ситуація тепер суттєво инша, й явно не програшна для української, ніж років двадцять тому.
Дивно, але один знайомий із Житомирщини (села), геть мовними проблемами не стурбований, розмовляє тільки на свому діалекті з елементами суржику. В якості експерименту, я намагався якось його витягнути, щоб перейшов в розмові на російську, не вийшло. Підозрюю, що російської він не знає :) (то не пов'язано із освітою, тепер він можливо уже кандидат наук).
  • 0

#70 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 09.03.2010 – 05:01

Перегляд дописуПетлюра (14.12.2008 18:07) писав:

Просто дико і страшно це чути.І від чого те?Їх же ніхто не примушує?і ніхто не ставить їх у важкі умови навпаки.Та і виховується з них білшість україногмовному середовищі.
Мені здається, одна з причин цього криється у проектуванні усталених стереотипів на нове середовище. В галичині російськомовні вирізняються певною наполегливістю, для багатьох із них російська - не побутова звичка, а свідомий вибір. Україномовний галичанин, маючи досвід спілкування із такими російськомовними, переносить його й на сприйняття київських російськомовних, тому поводиться так, ніби опинився у середовищі російських шовіністів, тобто суб'єктивно сприймає як тиск, хоча насправді співрозмовники сприймають українську нормально, а в багатьох випадках і переходять на українську.

Перегляд дописушпіц (8.03.2010 21:40) писав:

Єдине, що може зберегти укр. мову у Галичині - її відокремлення від решти України, і введення і дотримання суворої мовної політики.
Не так тії вороги, як добрії люди... Розвал України і введення російської - оригінальний рецепт збереження мови, що й казати... На щастя, спостереження за мовною картиною в Києві показує дещо інше - зусилля активістів національного спрямування таки дають результат, і якщо існуюча тенденція продовжиться, то вже за років 10-20 українська вживатиметься частіше, ніж російська.
  • 0

#71 Marshal

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 309 повідомлень
  • Місто:Столиця Київської Русі - Київ

Відправлено 09.03.2010 – 09:47

Перегляд дописуNatali93 (8.03.2010 19:20) писав:

я завжди розмовляла українською навіть спілкуючись з російськомовними людьми не дозволяла собі наслідувати,підлаштовуватися під них,я не йшла на компроміси.,тому що українська-моя рідна мова,,,,,а от помічала що люди які на теренах України розмовляють російською(у них в паспорті національність-українець) часто змушують так само переходити на їхню мову,як на мене це обурливо,,,,де таке бачено,щоб у тій же Росії наприклад українці (заробітчани наприклад)диктували людям щоб вони теж спілкувалися укр мовою,мене така ситуація замахала якщо чесно....треба мати якусь національну гідність ,патріотизм....Я ПРОТИ НАСАДЖУВАННЯ МОСКАЛЬСЬКОЇ МОВИ...ЦЕ ПРИНИЗЛИВО ДЛЯ НАС ЯК НАЦІЇ)ЛЮДИ СХАМЕНІТЬСЯ,МИ КОТИМОСЯ В ГЛИБОКУ ПРІРВУ І ВІД КОЖНОГО ЗАЛЕЖИТЬ ДОЛЯ НАШОЇ ДЕРЖАВИ,ЗАДУМАЙТЕСЬ НАД ЦИМ
Цілком згоден!

Перегляд дописуFT232BM (8.03.2010 20:55) писав:

Вас можливо й ні, але такі прецеденти в Україні існують.
  • 0

#72 Marshal

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 309 повідомлень

Відправлено 09.03.2010 – 10:17

Перегляд дописуFT232BM (8.03.2010 21:29) писав:

Ти ж наче її викладаєш.
Те, що держава починаєтья з кожного з нас і те, що ми персонально винні у цій ситуації загалом я згоден.
Але плити проти течії теж неефективно, необхідне повільне, ненасильницьке поширення Української, так само як росіяни впроваджували російську.
Згоден. Але мова йде про те що деякі українськомовні українці відмовляються від української мови на користь російської.

Перегляд дописушпіц (8.03.2010 21:40) писав:

Ніяких відокремлень в Україні не потрібно!
Галичани повинні перестати хворіти комплексом малороса і опиратись росіїнізації!
Запровадження російської де-юре до кінця доб’є українську мову! Зникнуть українськомвоні книги, кінотеатри, школи тощо!
Не потрібно думати лише про Галичину, потрібно думати про Україну в цілому!

Перегляд допису:-) (8.03.2010 21:42) писав:

Ментальності пристосуванців потрібно позбуватись!

Перегляд дописуst SPEAKER (8.01.2010 08:29) писав:

А так історично склалося, що українську мову вважають за мову тупих селюків. Я перепрошую, не всі так вважають, але досить багато людей.
Це є наслідком 300-річної окупації України її колишньою провінцією Москвою!

Тупим селюком ніхто не хоче бути.
Звичайно. Тому потрібно позбавитись комплексу малороса і зрозуміти, що коли в Києві будували державу, на тому місці де зараз Москва жаби квакали.

Звичайно, можна піти на принцип і з високо піднятою головою балакати українською,
Я так і живу! І добре себе почуваю!

але тоді в більшості випадків можна забути про "вдало вийти заміж": селючки нікому не потрібні... хіба що на ніч.
Маячня! Є чимало шлюбів де чоловік та жінка спілкуються різними мовами, особливо в Києві та центральній Україні це їм ніяк не заважає в подружньому житті!

Через 5 років можна повертатися до свого села в дупі світу з вищою освітою, виского піднятою головою і з відсутністю будь-яких перспектив...
Маячня! Чимало провінціалів залишається в містах після навчання, чимало з них не відмовляються від своєї мови і це їм не заважає досягати суттєвих висот!

Доречі, російська мова теж колись вважалася мовою селюків, мовою аристократів - французька. Це так... тема для роздумів.
І Москва пішла від Києва, а не Київ від Москви...
  • 0

#73 Marshal

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 309 повідомлень

Відправлено 09.03.2010 – 12:23

Перегляд дописуkalamar (8.03.2010 23:36) писав:

А до чого тут ирланді, й чого це від них залишилась сама лише назва? Де, й у яких конкретно сферах, ситуація із українською програна? Бачите, живу в Києві, й в офіційних та побутових випадках користуюсь лише українською, жодних проблем поки не помічав. Де небуть у Донецьку можливо й справді комусь розмовляти українською може бути не зручно, але не в Києві, тут в абсолютній більшості випадків мржна спокійно розмовляти українською. Багато російськомовних при цьому на українську перейдуть, тут також є багато людей які в сім'ї розмовляють українською.
Знайомой із деякими галичанами, які намагаються (хоч в багатьох то не надто виходить :) ) розмовляти російською, причому деякі на своїй російськомовності наполягають :(, на українську не переходять. У мене склалось враження, що вони просто соромляться свого діалекту, хоча той діалект чудово розумію.
Та й із багатьма иншими містами (напр. Вінниця) ситуація тепер суттєво инша, й явно не програшна для української, ніж років двадцять тому.
Дивно, але один знайомий із Житомирщини (села), геть мовними проблемами не стурбований, розмовляє тільки на свому діалекті з елементами суржику. В якості експерименту, я намагався якось його витягнути, щоб перейшов в розмові на російську, не вийшло. Підозрюю, що російської він не знає :) (то не пов'язано із освітою, тепер він можливо уже кандидат наук).
А Ірландія тут до того, що там ірландською майже не спілкуються. Сюди ще можна приклад Білорусі написати, де після введення російської як другої державної в середині дев’яностих з приходом Лукашенка, білоруська мова інтенсивно почала здавати позиції.
І потрібно думати не лише про Київ, Жимтомир чи Вінницю, а й про Донецька, Севастополь тощо!

Перегляд дописуst SPEAKER (12.01.2010 18:32) писав:

Поспішати не буду. Та й сперечатися.
Я сам наводив приклад російської мови як "мужицької мови" в той час, коли мовою аристократії була французька.
Тож як воно буде в майбутньому - подивимося. А поки що... принаймні в КПІ дійсно україномовних студентів називали селюками.
До речі, ці "селюки" швидко збагнули, що аби втратити це ганебне прізвисько, досить перейти на російську принаймні на час навчання.

P.S. Я не виключаю, що коли весь світ заговорить англійською чи китайською, російська знову отримає статус "мужицької", але поки що такий статус має українська (за виключенням заповідників) і за 19 років не збирається його втрачати.
Ті про кого Ви инаписали, селюки не тому що вони спілкуються українською, а тому що вони прогнулись під російськомовних!
  • 0

#74 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 09.03.2010 – 14:00

Перегляд дописуMarshal (9.03.2010 12:23) писав:

А Ірландія тут до того, що там ірландською майже не спілкуються. Сюди ще можна приклад Білорусі написати, де після введення російської як другої державної в середині дев’яностих з приходом Лукашенка, білоруська мова інтенсивно почала здавати позиції.
І потрібно думати не лише про Київ, Жимтомир чи Вінницю, а й про Донецька, Севастополь тощо!
А не зарано ґельську ховаєте?
Ось, що пише вікіпедія
Irish is now spoken as a first language only by a small minority of the Irish population but is also used as a second language by a larger and expanding minority. It also plays an important symbolic role in the life of the Irish state and is used across the country in a variety of media, personal contexts and social situations. It enjoys constitutional status as the national and first official language of the Republic of Ireland, and it is an official language of the European Union. Irish is also an officially recognised minority language in Northern Ireland.

1,656,790 (41.9% of the total population aged three :( years and over) regard themselves as competent Irish speakers .

В цілому кількість людей, які користуються ґельською зростає, зменшується використання в сільських регіонах (де ґельська домінує), але те зменшення перекривиється збільшенням її використання в містах.

Не слід забувати, що ирландія має сильну, визнану в світі літературу англійською мовою (як на мене, сильнішу, ніж власне Англія, наших поодиноких Короленків та Гоголів не порівняєш ), тому й відмова їх від англійської була б досить не природна. Але саме ґельська перша офіційна мова.

Так само зростає використання Валійської у Велсі http://en.wikipedia..../Welsh_language. Це навіть цікавіше, ніж з ґельською, бо валійська на початку 20 ст. була практично мертва, а тепер досить добре себе почуває.
  • 0

#75 Marshal

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 309 повідомлень

Відправлено 25.03.2010 – 12:31

Стаття в тему: http://podrobnosti.u.../25/674622.html
  • 0

#76 DartVlad

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень

Відправлено 25.03.2010 – 12:49

Перегляд дописуVovanada (14.12.2008 11:16) писав:

Коли приїздив в Львів, то повсюди чув російську мову :rolleyes: дуже жаль...

сам із Тернополя... там теж йде русифікація. модна молодь в клубах лише на російській мовить, бо це круто... та і в Тернополі у місті частіше чуєш російську, але менше, а ніж у Львові...

зараз в Києві. тут спостерігаю тотальну русифікацію "українських західняків", які через місяць-другий вже переходять на російську. і Львів’яни і Закарпатці.. єдине, шо ше не бачив таких Тернополян... це і спостерігалося в санаторії в Криму...
де? Коли ? всежитя у львові і бачив максимум 10 москалів
  • 0

#77 WTF?

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 939 повідомлень

Відправлено 25.03.2010 – 13:13

Перегляд дописуDartVlad (25.03.2010 12:49) писав:

де? Коли ? всежитя у львові і бачив максимум 10 москалів
ого. то ви хоч на вулицю виходьте, чи що.
  • 0

#78 Marshal

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 309 повідомлень

Відправлено 25.03.2010 – 13:27

Ото точно.
  • 0

#79 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 25.03.2010 – 16:02

Перегляд дописуMarshal (7.03.2010 22:44) писав:

І волю і комплекси! Українці чомусь досі не розуміють, що українська мова це мова нащадків засновників та будівельників Київської Русі, а російська мова це мова однієї з провінцій цієї Київської Русі - Москви. І що перехід з української на російську мову, це перехід на мову провінціалів.

Так це і їжаку зрозуміло що ми нащадки тих засновників. Але якщо нащадки хочуть брати від предків мову, тобто, РІДНУ мову, то мусять брати і решту РІДНОГО. А то ми "розумні" дуже і наполовину хочемо. Так не буває. Щоб була рідна мова, повинен бути рідний світогляд, а не чужий.
Щодо "московитської" мови, як її тут дехто називає, то не вона винна в тОму, що у нас так багато людей говорить російською. Причина зовсім в іншій площині лежить. Не московити породили на світ блотняк. Не вони породили на світ мат. Це зробили зовсім інші. Поцікавтесь, і багато хто з великим подивом дізнається про авторів мата, блотняка, жаргону. Це все складові тієї мови. З іншого боку, як правильно підмітив тут хтось, існує внутрішня проблема : добровільне самоприниження, добровільне зменшення власної свідомості. Такі речі від СВІТОГЛЯДУ і ВІРИ залежать. Подобається це кому, чи ні, воно так є. І допоки ми не змінимо цю ситуацію, будь які дискусії щодо рідної мови - порожні балачки. Хочемо українську мову - мусимо мати українську віру, від тих же предків. Тоді, це буде виношене, зріле дитя. Іншого варіанту не існує, адже все, що поза межами віри, дуже легко змінити. І мову, в тому числі, оскільки не буде фундації. Це завдання дуже складне. І на сьогодні - неможливе. Надто велика частина українців не має віри у СВОЄ, являючи собою звичайнісіньких рабів.
  • 0

#80 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 25.03.2010 – 16:23

Перегляд дописуБезбожник (25.03.2010 16:02) писав:

Так це і їжаку зрозуміло що ми нащадки тих засновників. Але якщо нащадки хочуть брати від предків мову, тобто, РІДНУ мову, то мусять брати і решту РІДНОГО. А то ми "розумні" дуже і наполовину хочемо. Так не буває. Щоб була рідна мова, повинен бути рідний світогляд, а не чужий.
Щодо "московитської" мови, як її тут дехто називає, то не вона винна в тОму, що у нас так багато людей говорить російською. Причина зовсім в іншій площині лежить. Не московити породили на світ блотняк. Не вони породили на світ мат. Це зробили зовсім інші. Поцікавтесь, і багато хто з великим подивом дізнається про авторів мата, блотняка, жаргону. Це все складові тієї мови. З іншого боку, як правильно підмітив тут хтось, існує внутрішня проблема : добровільне самоприниження, добровільне зменшення власної свідомості. Такі речі від СВІТОГЛЯДУ і ВІРИ залежать. Подобається це кому, чи ні, воно так є. І допоки ми не змінимо цю ситуацію, будь які дискусії щодо рідної мови - порожні балачки. Хочемо українську мову - мусимо мати українську віру, від тих же предків. Тоді, це буде виношене, зріле дитя. Іншого варіанту не існує, адже все, що поза межами віри, дуже легко змінити. І мову, в тому числі, оскільки не буде фундації. Це завдання дуже складне. І на сьогодні - неможливе. Надто велика частина українців не має віри у СВОЄ, являючи собою звичайнісіньких рабів.
Безбожнику, московити винні "всього лиш" в своїй імперській експансіоністській політиці, в її численних проявах і наслідках, з масштабністю злодіянь, якій нема рівних. Вона є плодом саме їхньої в переважності нажаль, світоглядної позиції. А те шо жиди придумалу фєню і блатняк, на що ви недвозначно натякаєте, - це фігня. До речі, матюки таки слов*янські корінням. Почитайте Вікіпедію, там навіть є берестяні свідчення їхнього вживання в Новгороді, правда тоді вони як там сказано, не мали лайливого чи брутального смислового навантаження. Інший мали. Питання ж про походження. Зараз вже й слово трахати/ся, перепихати/ся, дрочити мають близьке до матюччя навантаження. І хто їх такими зробив? Татари? Жиди? Звісно, ж носії мови!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних