Перейти до вмісту

русифікація західних регіонів

Повідомлень в темі: 87

#41 Цнотлива коса

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 24 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:голови Юлічки

Відправлено 06.01.2010 – 22:09

Перегляд дописуSvensson (1.03.2009 11:15) писав:

Минулого року консул РФ у Львові відкривав уже шосту (!) російську школу в місті. Тому всі побрехеньки про якісь утиски російської мови у Львові не мають жодного підгрунтя. Таке б "нещастя" українцям в Москві чи Петербурзі.
Ще трішки і західноукраїнці матимуть щастя у вигляді 60 російськомовних шкіл у Львові.
Юля обіцяє всім рівні можливості, у тому числі лінгвістичні, чи не щастя,га?
  • 0

#42 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 06.01.2010 – 22:14

Слухай, та ти стібаєшся! Непогано виходить.)
  • 0

#43 Цнотлива коса

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 24 повідомлень
  • Місто:голови Юлічки

Відправлено 06.01.2010 – 22:19

Перегляд дописуОлеська (6.01.2010 22:14) писав:

Слухай, та ти стібаєшся! Непогано виходить.)
так, на ніч Вона мене гарненько відстьобує і от шо виходить.
результат наліцо
  • 0

#44 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 08:29

Перегляд дописуVovanada (14.12.2008 10:16) писав:

зараз в Києві. тут спостерігаю тотальну русифікацію "українських західняків", які через місяць-другий вже переходять на російську. і Львів’яни і Закарпатці..

А так історично склалося, що українську мову вважають за мову тупих селюків. Я перепрошую, не всі так вважають, але досить багато людей.
Тупим селюком ніхто не хоче бути.
Звичайно, можна піти на принцип і з високо піднятою головою балакати українською, але тоді в більшості випадків можна забути про "вдало вийти заміж": селючки нікому не потрібні... хіба що на ніч.
Через 5 років можна повертатися до свого села в дупі світу з вищою освітою, виского піднятою головою і з відсутністю будь-яких перспектив...

Доречі, російська мова теж колись вважалася мовою селюків, мовою аристократів - французька. Це так... тема для роздумів.
  • 0

#45 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 12.01.2010 – 18:32

Поспішати не буду. Та й сперечатися.
Я сам наводив приклад російської мови як "мужицької мови" в той час, коли мовою аристократії була французька.
Тож як воно буде в майбутньому - подивимося. А поки що... принаймні в КПІ дійсно україномовних студентів називали селюками.
До речі, ці "селюки" швидко збагнули, що аби втратити це ганебне прізвисько, досить перейти на російську принаймні на час навчання.

P.S. Я не виключаю, що коли весь світ заговорить англійською чи китайською, російська знову отримає статус "мужицької", але поки що такий статус має українська (за виключенням заповідників) і за 19 років не збирається його втрачати.
  • 0

#46 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 974 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 12.01.2010 – 18:54

Перегляд дописуst SPEAKER (12.01.2010 19:32) писав:

Я сам наводив приклад російської мови як "мужицької мови" в той час, коли мовою аристократії була французька.
Тож як воно буде в майбутньому - подивимося. А поки що... принаймні в КПІ дійсно україномовних студентів називали селюками.
До речі, ці "селюки" швидко збагнули, що аби втратити це ганебне прізвисько, досить перейти на російську принаймні на час навчання.

P.S. Я не виключаю, що коли весь світ заговорить англійською чи китайською, російська знову отримає статус "мужицької", але поки що такий статус має українська (за виключенням заповідників) і за 19 років не збирається його втрачати.
чувак,твої слова це гонево,хто зараз нас так називає,москаль? Та клав я на нього гарбуза! Така думка,наче ти з них? Вибач,я можу помилятися.
  • 0

#47 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 12.01.2010 – 19:06

Та ні... не гонево. Колись навчався в КПІ, тому і стверджую, що це було. А для того, щоб спостерігати навколишній світ не обов"язково бути москалем :ggggg:
  • 0

#48 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • 974 повідомлень
  • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 13.01.2010 – 00:30

Перегляд дописуst SPEAKER (12.01.2010 20:06) писав:

Та ні... не гонево. Колись навчався в КПІ, тому і стверджую, що це було. А для того, щоб спостерігати навколишній світ не обов"язково бути москалем :ggggg:
так,не обов'язково,але ти так і не сказав свої погляди. Як ти кажеш дивитися на світ і зрозуміти,ми,люди,навіть реальністю можемо сприймати по різному...
  • 0

#49 Marshal

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 309 повідомлень
  • Місто:Столиця Київської Русі - Київ

Відправлено 07.03.2010 – 22:44

Коли приїздив в Львів, то повсюди чув російську мову :) дуже жаль...

сам із Тернополя... там теж йде русифікація. модна молодь в клубах лише на російській мовить, бо це круто... та і в Тернополі у місті частіше чуєш російську, але менше, а ніж у Львові...

зараз в Києві. тут спостерігаю тотальну русифікацію "українських західняків", які через місяць-другий вже переходять на російську. і Львів’яни і Закарпатці.. єдине, шо ше не бачив таких Тернополян... це і спостерігалося в санаторії в Криму...
Підтверджую.

Перегляд дописуПетлюра (14.12.2008 18:07) писав:

Просто дико і страшно це чути.І від чого те?Їх же ніхто не примушує?і ніхто не ставить їх у важкі умови навпаки.Та і виховується з них білшість україногмовному середовищі.
Це все є комплекс малороса. Який чомусь після здобуття Україною незалежності нікуди не зник, ба навіть навпаки набрав певних обертів.

Перегляд дописуVovanada (14.12.2008 18:41) писав:

самому від цього дуже сумно... я ніколи не переходив на рос., а от коли я постійно говорив на українській, то багато хто переходив з рос. на українську, а вони...
Знову підтверджую.

Перегляд дописуVovanada (14.12.2008 22:11) писав:

я б не сказав... просто люди мають слабку волю і не можуть говорити паралельно, тобто вони на українській, а ті на москальській...хоча це не є виправданням, а лише ганьба.
І волю і комплекси! Українці чомусь досі не розуміють, що українська мова це мова нащадків засновників та будівельників Київської Русі, а російська мова це мова однієї з провінцій цієї Київської Русі - Москви. І що перехід з української на російську мову, це перехід на мову провінціалів.

Перегляд дописуdcLivsi (15.12.2008 18:35) писав:

О це так, ніколи б не подумав, за вашими словами то вже вся Західна Україна говорить на російській мові, повірте це не правда, поїдьте в села і почуєте взагалі не літературну мову(я маю на увазі полтавський сленг), а справжню живу нашу западенську українську мову. Я з Борщева, провінційного місто, і в місті хто говорить на цій мові він або баран, або пускає понти, а бо проїжджий. а в селах то є своє мова. де секають, шокають, лякають і таке інше. Я думаю шо і така сама ситуація і на сході. в селах тоже говорять на українській, це тільки мажори або ті хто хоче пробитися в еліту говоритя на російській, до того ж чуваки забийте, багато хто говорить на російській такі ж патріоти як і ми(себе до патріотів не відношу, бо кров не проливав за Батьківщину) :( :) :)
Але на жаль на сьогодні не села визначають мовну та культурну ситуацію в країні, а міста, а вони нажаль за 20 років незалежності на сході не прогресували в частині переходу на українську мову, а на заході регресували.

Перегляд дописуМіра Вогню (19.01.2009 17:48) писав:

я у львов1 пом1чала дуже мало рос1йсько мовних,т1 яких 1 бачила то вони при1хали з киэва або у них батьки рос1яни знову ж таки як1 при1хали колись сюди,а я т1льки по укра1нськи:happy1:

P.S. я вернулась знову!!вже тепер пропадати н1куда не буду,знову на р1дних теревенях:)
Я гуляв по центру Львова, а біля мене йшла група школярів, так з них половина спілкувались російською. І оскільки вони були з велосипедами, це означає, що це були місцеві.
  • 0

#50 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 07.03.2010 – 23:24

Перегляд дописуst SPEAKER (12.01.2010 18:32) писав:

Низький статус, часто не заслужено, має суржик.
Добра українська сьогодні навпаки має високий статус, вона одразу свідчить про освіту. Адже вам не треба докладати суттєвих зусить, щоб розмовляти на тому, що у нас називають російською. Але ви не зможете розмовляти доброю українською без якихось зусиль із вашого боку по вдосконаленні й вивченні цієї мови.
Так що вибачте, але насправді якраз близька до літературної українська сьогодні елітарна.
Цікаво, що подібне явище є й із білоруською, вона там теж елітарна, не трасянка, а саме білоруська. Є молоді люди, які мають чи здобувають освіту, й які спілкуються саме білоруською. Хоча б аби відрізнятись від решти.

А перехід деяких колишніх україномовних жителів села на "престижну" російську з переїздом до міста, то звичайнісінький сидром Проні Прокоповни. Якщо подивитись на більшість російськомовних львів'ян, то їхні мотиви переходу мають саме таке походження.

Повідомлення відредагував kalamar: 07.03.2010 – 23:34

• 0

#51 Marshal

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 309 повідомлень

Відправлено 08.03.2010 – 00:21

Перегляд дописуKris (19.01.2009 20:39) писав:

У Львові можна частенько почути російську. Це правда. Але , як правило, російською розмовляють туристи, яких останнім часом приїздить все більше. По-друге, справді є російськомовні львів'яни. У Львові три російські школи, ніхто нічиї права не утискає, тому людина може навчатися мовою, якою хоче. Звідки взялися росіяни чи то пак російсьомовні українці у Львові. По-перше, це військові та їх діти. Загальновідомий факт, що військова галузь, повністю русифікована за часів совєтів, досі такою залишається. Також пригадую такий факт, що за радянських часів спеціалісту, який з Західної України переїжджав на Східну давали квартиру та вищу зарплату, все це, до речі, план русифікації. Як і те, що російськомовні викладачі та професори з усього Союзу приїжджали до Галичини та інших Західних земель. Ось тепер вони та їх нащадки складають російськомовну частину мешканців міста Лева. Тут варто зауважити, що всі ці люди є білінгвами, вони послуговуються двома мовами. І українську вони усі, безперечно, знають. (Що їх відрізняє від російсьомовних на Сході) І більше того активно розмовляють українсьою з тією (значно більшою) частиною людей, що є україномовними. А про асиміляцію галичан в Києві...Ох...Сама вже третій рік живу в столиці і знаю наскільки важко тут говорити українською. В тому, що галичани так швидко ламаються вбачаю тільки їх надмірну вихованість та інтелегентність. Кияни ж звикли протистояти російському засиллю, у них є витримка, у них є практика, досвід. А от галичани, тяжко їм. Можливо, це і не виправдовує моїх земляків, але галичанин ніколи не говоритиме російською з україномовним співбесідником, та й до дітей буде говорити українською. Хоча погоджуюсь, що "побутове" використання російської теж не варто виправдовувати.
А як то ще за 20 років незалежності у Льовові не закрили усіх російськомовних шкіл? У більшості обласних центрів західної України вже немає російськомовних шкіл.
Я живу та працюю в Києві і з усіма громадянами України спілкуюсь винятково українською мовою і через це я не відчував жодного дискофорту, ба навпаки мої російськомовні друзі та співробітники зі мною переходять на українську. Не потрібно шукати виправдань, потрібно вбити у собі комплекс малороса і тоді все буде гаразд!
  • 0

#52 Marshal

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 309 повідомлень

Відправлено 08.03.2010 – 02:02

Перегляд дописуKris (19.01.2009 21:49) писав:

Не знаю чого важко. Мабуть, така ментальність. Я знаю російську, спершу переходила з вічливості, мабуть. Тепер вже ні. Я себе ненавиділа щоразу коли переходила на російську. Це ж просто не я. Та й чому я мушу пристосовуватись до якоїсь продавчині-школярки і чому мушу бентежитись,що на мене випячила очі чергова кондукторша. Просто спершу було незвично, незручно. А тепер все нормально. Та ще й зявились певні особисті переконання. Тепер не переходжу. І всіх галичан, що мешкають в Києві та інших російськомовних містах закликаю не переходити на общєпрінятий)))
Молодець! :(

Перегляд дописуФайний нік (20.01.2009 02:16) писав:

І не кажіть, важко в Києві говорити українською... Якщо сам говориш українською і думаєш: "ну от, вони всі до мене па-русскі, а я українською... негарно якось і т.д...." - то не те що важко, а й параноя захопить))
Слід говорити так, як вам зручніше - ото й всього.
Ніколи не мав жодних складнощів у спілкування українською ні в Києві, ні в Донецьку, ні в Судаку... Ніколи не вважаю неагрим чи незучним спілкування в Україні з громадянами України українською мовою.

Перегляд дописуN@tsioN@list (20.01.2009 03:57) писав:

До чого тут слабка воля, а якщо співрозмосник не дуже погано розуміє українську мову, так що тоді в тому що україномовний учасник діалогу використає російську то в цьому не зовсім я бачу слабкої волі, у цьому і є перевага українців над росіянами, що хочаб не всі вміють розмовляти російською, так розуміє більшість, при чому росіяни(я не говорю про російськомовних українців) української ні не розуміють, ні не вміють розмовляти данною мовою....
Ні, одна справа громадяни РФ інша справа громадяни України. З громадянами РФ, будь ласка, якщо вони не розуміють української спілкуйтесь російською, хоча є чимало росіян з якими я спілкуюсь українською, але якщо це громадянин України, то немає жодних причин спілкуватись з ним неукраїнською мовою!

Перегляд дописуAmili (20.01.2009 16:40) писав:

Ги..отой діалект Борщівський та Бучацький....))). Дійсно цікаво послухати такий варіант :) В Тернополі найбільшу кількість російськомовних зустрічала серед дітей і молоді. Ну не знаю..чи вплив російської попси чи "пропаганди", що російське то модне...чи просто бажання щоб на тебе звернули увагу :) В селах такої проблеми немає, принаймі я не зустрічала...
Спілкування російською у неросійськомовних регіонах це ні що інше як комплекс малороса, ніщо інше.

Перегляд дописуЙа_ЯбЛуЧкО_XD (21.01.2009 15:13) писав:

я говорю українською. Але коли говорю українською в російськомовному середовищі, то мене всі просять перейти на російську, бо я говорю дуже швидко і не всі мене розуміють.
Русифікації в Станіславові нема! І крапка!
Я у таких випадках говорю повільніше, але на російську не переходжу.

Перегляд дописуknedlyk (21.01.2009 15:51) писав:

Думаю, що Ви неправі. Це все ж не рабська ментальність, а ввічливість, не більше і не менше. А ось Ви, пане, якраз неввічливі та безкультурні, кидаючись образами все ж.
Ні! Це не ввічливість, а комплекс малороса! Чому українськомовний має переходити на російську, а не російськомовний на українську? Чому якщо українськомовний не переоходить на російську, то він не ввічливий, а якщо російськомовний не переходить на українську, то ні? Цю "ввічливість" самі ж російськомовні й придумали, а закомплексовані комплексом малороса повелись на це!

Перегляд дописуknedlyk (21.01.2009 15:51) писав:

Україна - точно не монокультурна держава. Історія країни нерозривно пов'язана із пануванням Росії, Польщі, Румунії, Австрії та Угорщини, колоніями греків, татарськими халіфатами - тому ці мови доволі розповсюджені у країні. Неможна нав'язувати мову людині як і релігію, до цього власне потрібно прийти самому, в той же час потрібно створювати умови для підтримки всіх існуючих культур, люди самі розберуться де що - це з суспільної точки зору. Власне я більший прибічник поширення української мови на східних теренах, може через те, що я звідти родом. І найкращий спосіб - це власний приклад.
Нав’язувати в Україні українську мовне не потрібно, але знати її кожен громадянин України зобов’язаний!

Перегляд дописуКрихітка (22.01.2009 21:24) писав:

Нажаль,говорити рассєйскім язиком зараз стало модно і понтово( не раз чула в рідному Франківську мажорів які говорять російською,причому говорять з чистим українським геканням і елементарними помилками.убила би,чесне слово...якщо подобається кацапська мова-хай і пруть собі в кацапленд,там їм і місце,а не в нас в країні де такі понти тільки розвиток культури тормозять.
Ось оце й проблема, що молодь - майбутнє України, престижним вважає спілкування російською ніж українською.

Минулого року консул РФ у Львові відкривав уже шосту (!) російську школу в місті. Тому всі побрехеньки про якісь утиски російської мови у Львові не мають жодного підгрунтя. Таке б "нещастя" українцям в Москві чи Петербурзі.
А навіщо у Льовові стільки російськомовних шкіл?! Мені здається, що в Києві їх вже менше.

Повідомлення відредагував Marshal: 08.03.2010 – 01:45

• 0

#53 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 08.03.2010 – 10:02

Коли приїздив в Львів, то повсюди чув російську мову :( дуже жаль...
нажаль це так... за останні роки ситуація погіршилась.. хоча не думаю що зросла кількість російськомовних, може просто вони перестали шифруватись... так виглядає ніби у Львові співвідношення десь 75/25...
  • 0

#54 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 08.03.2010 – 10:21

Зараз усе змінилось, по крайній мірі у мене в групі є україномовні студенти з регіонів і я з ними спілкуюсь українською і ніхто цього не засуджує і не дивиться на них, як на селюків. Чим далі тим більше звітів пишу країнською, zav. кафедрою (хоч сам російськомовний) примушує викладачів видавати методички українською. Загалом позитивна тенденція.
  • 0

#55 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 08.03.2010 – 11:39

принаймні в КПІ дійсно україномовних студентів називали селюками.
благо у Львівських вузах такої проблеми немає) А російськомовні студенти вільно спілкуються українською зі своїми одногрупниками. В мене в групі було кілька таких прикладів :(
  • 0

#56 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 08.03.2010 – 12:13

Діти, шукаючи мультики, натикаються на російськомовні (чи з російськомовним перекладом) куди частіше. У батьків є велика морока з цим.

А попса - це взагалі жах, русифікує капітально. Її урівноважую, спеціально підбираючи україномовні естрадні пісеньки (Лама, Руслана, Пономарьов, щось україномовне з Лорак, Кароль....), та народні на ютубі (Солов'яненко, Гнатюк, Квітка цсик і т.д.). Поки що вдається.

Але тут, в Івано-Франківську, набагато легше боротися проти русифікації. Тому що є чимало однодумців. Радію з цього приводу.

Повідомлення відредагував Родослава09: 08.03.2010 – 12:26

• 0

#57 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 08.03.2010 – 12:27

Перегляд дописуРодослава09 (8.03.2010 12:13) писав:

Але тут, в Івано-Франківську, набагато легше боротися проти русифікації. Тому що є чимало однодумців. Радію з цього приводу.
А тепер уявіть, як нам тут, на Вінниччині - тут взагалі поняття не мають про українську естраду. А мультики - одні альоші поповичі та льоліки-боліки.
  • 0

#58 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 08.03.2010 – 13:12

Перегляд дописуОлеська (8.03.2010 12:27) писав:

А тепер уявіть, як нам тут, на Вінниччині - тут взагалі поняття не мають про українську естраду. А мультики - одні альоші поповичі та льоліки-боліки.
Пісеньки я шукає в інтернеті ))))) До речі, зараз діти розмальовують Веселий художник-4, а в кімнаті тихенько грає Квітка Цісик Всюди буйно квітне Черемшина. ))

• 0

#59 Marshal

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 309 повідомлень

Відправлено 08.03.2010 – 14:59

Перегляд дописуФабрегас (8.03.2010 10:02) писав:

нажаль це так... за останні роки ситуація погіршилась.. хоча не думаю що зросла кількість російськомовних, може просто вони перестали шифруватись... так виглядає ніби у Львові співвідношення десь 75/25...
Так, коли я був у Львові у мене теж склалось враження, що там 15% російськомвних. А з огляду на те, що у Львові проживає мільйон українців, це суттєва цифра.

Перегляд дописуFT232BM (8.03.2010 10:21) писав:

Зараз усе змінилось, по крайній мірі у мене в групі є україномовні студенти з регіонів і я з ними спілкуюсь українською і ніхто цього не засуджує і не дивиться на них, як на селюків. Чим далі тим більше звітів пишу країнською, zav. кафедрою (хоч сам російськомовний) примушує викладачів видавати методички українською. Загалом позитивна тенденція.
Приємно таке читати. Будемо сподіватись, що з приходом Янукович це не припинеться.

Перегляд дописуФабрегас (8.03.2010 11:39) писав:

благо у Львівських вузах такої проблеми немає) А російськомовні студенти вільно спілкуються українською зі своїми одногрупниками. В мене в групі було кілька таких прикладів :(
Головне, щоб це спілкування було не від необхіності, а від бажання.

Перегляд дописуРодослава09 (8.03.2010 12:13) писав:

Діти, шукаючи мультики, натикаються на російськомовні (чи з російськомовним перекладом) куди частіше. У батьків є велика морока з цим.

А попса - це взагалі жах, русифікує капітально. Її урівноважую, спеціально підбираючи україномовні естрадні пісеньки (Лама, Руслана, Пономарьов, щось україномовне з Лорак, Кароль....), та народні на ютубі (Солов'яненко, Гнатюк, Квітка цсик і т.д.). Поки що вдається.

Щодо попси, то вона останнім часом теж зазнала росіїнізації порівняно з минулими часами. Наприклад Андрій Кравчук раніше співа українською, зараз російьскою, Ірина Білик раніше співала українською, зараз російською тощо, тобто у середині дев’яностих було більше українськомовної попси ніж зараз.

А навіщо у Львові збільшувати кількість російськомовних шкіл, якщо в інших регіонах їх зменшують?!

Перегляд дописуЦнотлива коса (6.01.2010 22:09) писав:

Ще трішки і західноукраїнці матимуть щастя у вигляді 60 російськомовних шкіл у Львові.
Юля обіцяє всім рівні можливості, у тому числі лінгвістичні, чи не щастя,га?
Те що обіцяє Янукович більше лякає.
  • 0

#60 Natali93

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 08.03.2010 – 19:20

я завжди розмовляла українською навіть спілкуючись з російськомовними людьми не дозволяла собі наслідувати,підлаштовуватися під них,я не йшла на компроміси.,тому що українська-моя рідна мова,,,,,а от помічала що люди які на теренах України розмовляють російською(у них в паспорті національність-українець) часто змушують так само переходити на їхню мову,як на мене це обурливо,,,,де таке бачено,щоб у тій же Росії наприклад українці (заробітчани наприклад)диктували людям щоб вони теж спілкувалися укр мовою,мене така ситуація замахала якщо чесно....треба мати якусь національну гідність ,патріотизм....Я ПРОТИ НАСАДЖУВАННЯ МОСКАЛЬСЬКОЇ МОВИ...ЦЕ ПРИНИЗЛИВО ДЛЯ НАС ЯК НАЦІЇ)ЛЮДИ СХАМЕНІТЬСЯ,МИ КОТИМОСЯ В ГЛИБОКУ ПРІРВУ І ВІД КОЖНОГО ЗАЛЕЖИТЬ ДОЛЯ НАШОЇ ДЕРЖАВИ,ЗАДУМАЙТЕСЬ НАД ЦИМ
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних