Перейти до вмісту

русифікація західних регіонів

Повідомлень в темі: 87

#21 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1458 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 20.01.2009 – 16:40

Перегляд дописуdcLivsi (15.12.2008 18:35) писав:

О це так, ніколи б не подумав, за вашими словами то вже вся Західна Україна говорить на російській мові, повірте це не правда, поїдьте в села і почуєте взагалі не літературну мову(я маю на увазі полтавський сленг), а справжню живу нашу западенську українську мову. Я з Борщева, провінційного місто, і в місті хто говорить на цій мові він або баран, або пускає понти, а бо проїжджий. а в селах то є своє мова. де секають, шокають, лякають і таке інше. Я думаю шо і така сама ситуація і на сході. в селах тоже говорять на українській, це тільки мажори або ті хто хоче пробитися в еліту говоритя на російській, до того ж чуваки забийте, багато хто говорить на російській такі ж патріоти як і ми(себе до патріотів не відношу, бо кров не проливав за Батьківщину) -_- :D :D

Ги..отой діалект Борщівський та Бучацький....))). Дійсно цікаво послухати такий варіант :) В Тернополі найбільшу кількість російськомовних зустрічала серед дітей і молоді. Ну не знаю..чи вплив російської попси чи "пропаганди", що російське то модне...чи просто бажання щоб на тебе звернули увагу :) В селах такої проблеми немає, принаймі я не зустрічала...
  • 0

#22 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 21.01.2009 – 00:14

Перегляд дописуAmili (20.01.2009 16:40) писав:

Ги..отой діалект Борщівський та Бучацький....))). Дійсно цікаво послухати такий варіант :D В Тернополі найбільшу кількість російськомовних зустрічала серед дітей і молоді. Ну не знаю..чи вплив російської попси чи "пропаганди", що російське то модне...чи просто бажання щоб на тебе звернули увагу :D В селах такої проблеми немає, принаймі я не зустрічала...
Так шановні молодь із сіл їде в міста.Чиє місто того і культурна перемога.Я людина дуже толерантна але своїми руками повідкручував би тим покручам голови.Тим біьш що 40років комуняки довбли довбли мало що додовбали а за роки незалежностітаке відчуття в багатьох регінах русифікації більше ніж за часів союзу

Перегляд дописуФайний нік (20.01.2009 02:16) писав:

І не кажіть, важко в Києві говорити українською... Якщо сам говориш українською і думаєш: "ну от, вони всі до мене па-русскі, а я українською... негарно якось і т.д...." - Тре' мати свій гонор і гідність і говорити українською - тоді
Це не важко називається це називається рабська ментальність не більше ні менше.А також інстикт стада і синдром бидла.Перепрошую не хочу нікого образити але ті роздуми які ви навели це саме те що я назав

Перегляд дописуМіра Вогню (19.01.2009 17:48) писав:

я у львов1 пом1чала дуже мало рос1йсько мовних,т1 яких 1 бачила то вони при1хали з киэва або у них батьки рос1яни знову ж таки як1 при1хали колись сюди,а я т1льки по укра1нськи:)

P.S. я вернулась знову!!вже тепер пропадати н1куда не буду,знову на р1дних теревенях:)
написала вона не маючі української розкладки

Перегляд дописуjakobz (19.01.2009 18:00) писав:

Русска попса і мильні опери
Особисто я чимало слухаю російських рк гуртів але бажання говорити рос не виникало.Та і доброї пам"яті дай Бог їй здоров"я моя бабця чимало латиноамериканських серіалівпереглянула ае чомусь іспанською говорити не почала -_-

Перегляд дописуSergiy_K (19.01.2009 18:49) писав:

негайно замінити на українську попсу і мильні опери!
Шановний ви можете іронізувати але українська культура лише тоді буде в безпеці коли у нас вбуд величезний пласт популярної україномовної попси і галімих письменничок типу мариніної

Повідомлення відредагував Петлюра: 21.01.2009 – 00:15

• 0

#23 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 21.01.2009 – 02:06

Панове, я думаю ми задаємо собі не правильні запитання. Спитайте себе - ЩО я(тобто ви) зробив для розвитку та утвердження української мови? Чим я допоміг, допомагаю?
Українська мова нажаль сьогодні не так широко використовується як хотілося б, сам бачив багато разів, як люди приїздять із сел до Полтави, і починають розмовляти російською....чомусь їм легше російську штудіювати, ніж вдоскогналювати свою українську...але чому так?
Відповідь очевидна та проста - немає підґрунтя...якого? Всім відомо, що більшість наших громадян, а собливо молодих мріє про гроші, великі гроші. Один із легальних способів - це власний бізнес, а переважна частина бізнесменів розмовляє російською....чому? Моя думка, бо виховують саме цих ділових людей книжки та журнали переважно на не українській мові....ви знаєте багато журналів для бізнесу українською? "Біблія" бізнесу, книжка МакКонела "Економікс" є перекладена українською?...я особисто не бачив і не чув. Так само свера цифрових технологій...чи багато існує книжок, журналів про софт та залізо українською? Ідучи до тутешнього "Книжкового супермркету" я бачу пару вкраплень україномовних книжок у морі російськомовних, якщо у вашому місті не так-я за вас щиро радий...чесно.
Я вчився на інженерній спеціальності, технічної літератури українською або немає...або вона не зовсім якісна...це знає кожен студент.
Ну й на останок....геймери, скажіть чи багато ви грали ігор перекладених на українську? Їх по пальцях можна перерахувати...а до нашої держави завозяться щорічно тисячі відеоігор різного ґатунку та напрямку....вгадайте більшість із них перкладені якою мовою? Чи існує у нас хоч один свій паблішер(видавець) ігор...мені відомі тільки російські 1С, Акєлла, "Рускій проект", Фаргус...як ви думаєте вони перекладають ігри українською?
А чому так? Відповідь проста - сучасні українці нація лодарів, нероб та халявників. Так як це не прикро.
Чи у нас мало людей які можуть перекладати скажімо якісь серіали? Нехай любительський переклад.....але ж...всім відомі серіали House M.D. та ін з рос. сайту lostfilm.tv мають любительську озвучку....чому у нас немає таких людей?
Русифікація наступає....бо сучасного освіченого українця нічим виховувати....сучасні люди ходіть у кінотеатр, грають у відеоігри, копирсаються у І-неті, читають певні газети, журнали, книжки.....але небагато із цього всього підноситься саме українсьуою мовою. Тому багато моложих людей і починає розмовляти російською, бо вони у свою підсвідомість записують вирази і словосполучення росіські.
Вирішення цієї проблеми не просте, і це робота на довгі роки, але нажаль вона так і не розпочалася із потрібним розмахом. У нас це все має епізодичний характер, бо більшості начхати.
А отм людям які хоч раз у житті щось перекладали, українізували - хочу сказати велике спасибі!
  • 0

#24 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 21.01.2009 – 08:45

Перегляд дописуПетлюра (21.01.2009 00:14) писав:

Шановний ви можете іронізувати але українська культура лише тоді буде в безпеці коли у нас вбуд величезний пласт популярної україномовної попси і галімих письменничок типу мариніної
а культура = мова?
  • 0

#25 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень
  • Місто:Україна,саме дно

Відправлено 21.01.2009 – 09:56

Перегляд дописуSergiy_K (21.01.2009 08:45) писав:

а культура = мова?
Якшо нема власної мови то хіба може бути власна культура? Якшо ти гавкаєш чужою, то хіба ти щиро відносишся до фолькльору та традиції свого народу?
  • 0

#26 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 21.01.2009 – 10:00

Перегляд дописуjakobz (21.01.2009 09:56) писав:

Якшо нема власної мови то хіба може бути власна культура? Якшо ти гавкаєш чужою, то хіба ти щиро відносишся до фолькльору та традиції свого народу?
між 0 і 1 є ще багато чисел, фолькльор та традиції свого народу=культура?

Повідомлення відредагував Sergiy_K: 21.01.2009 – 10:01

• 0

#27 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень

Відправлено 21.01.2009 – 10:05

Перегляд дописуSergiy_K (21.01.2009 10:00) писав:

між 0 і 1 є ще багато чисел, фолькльор та традиції свого народу=культура?
як на мене, то є невід.ємна частина культури.Як і мова, як повага і шана своїх предків і т.п.
  • 0

#28 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 21.01.2009 – 10:21

Перегляд дописуjakobz (21.01.2009 10:05) писав:

мова, як повага і шана своїх предків і т.п.
незрозумів чому через кому, це різнопланове
  • 0

#29 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень

Відправлено 21.01.2009 – 10:40

Перегляд дописуSergiy_K (21.01.2009 10:21) писав:

незрозумів чому через кому, це різнопланове
Це перелік, най навіть різнопланового
  • 0

#30 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 21.01.2009 – 11:28

Перегляд дописуjakobz (21.01.2009 10:40) писав:

Це перелік, най навіть різнопланового
..., і дерусифікація зах.укр. -_-

я хочу сказати, що це дійсно культурна проблема, якщо в свідомості її носіїв її зміст зводицця лише до краєзнавчого музею, або лише супермаркету або "с... і м..., всьо", др згадав тему про сільпо)))
  • 0

#31 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень

Відправлено 21.01.2009 – 11:52

Перегляд дописуSergiy_K (21.01.2009 11:28) писав:

..., і дерусифікація зах.укр. -_-

я хочу сказати, що це дійсно культурна проблема, якщо в свідомості її носіїв її зміст зводицця лише до краєзнавчого музею, або лише супермаркету або "с... і м..., всьо", др згадав тему про сільпо)))
ноно, Серожку, не перекручуйте мої слова.Я написав, шо то є невід.ємню частиною культури.Хоча кожен визначає сам свою культуру, для когось вона зводиться до обсирання кого попало в інеті :D
  • 0

#32 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • 649 повідомлень
  • Місто:if.ua

Відправлено 21.01.2009 – 15:13

я говорю українською. Але коли говорю українською в російськомовному середовищі, то мене всі просять перейти на російську, бо я говорю дуже швидко і не всі мене розуміють.
Русифікації в Станіславові нема! І крапка!
  • 0

#33 knedlyk

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 76 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 21.01.2009 – 15:51

Так шановні молодь із сіл їде в міста.Чиє місто того і культурна перемога.Я людина дуже толерантна але своїми руками повідкручував би тим покручам голови.Тим біьш що 40років комуняки довбли довбли мало що додовбали а за роки незалежностітаке відчуття в багатьох регінах русифікації більше ніж за часів союзу

Це не важко називається це називається рабська ментальність не більше ні менше.А також інстикт стада і синдром бидла.Перепрошую не хочу нікого образити але ті роздуми які ви навели це саме те що я назав
Думаю, що Ви неправі. Це все ж не рабська ментальність, а ввічливість, не більше і не менше. А ось Ви, пане, якраз неввічливі та безкультурні, кидаючись образами все ж.

написала вона не маючі української розкладки
Чи не спадало Вам на думку поцікавитись у людини, чому в неї немає розкладки, а не ставити їй це в провину. Подивіться краще на свою граматику!

Особисто я чимало слухаю російських рк гуртів але бажання говорити рос не виникало.Та і доброї пам"яті дай Бог їй здоров"я моя бабця чимало латиноамериканських серіалівпереглянула ае чомусь іспанською говорити не почала -_-
Доброго здоров'я Вашій бабці. Думаю, що вона ті серіали не дивилась іспанською, а українською чи російською. А говорить вона тою мовою, якою її навчили батьки, вчителі, друзі та люди.

Без іроній. Попса - це не шлях для розвитку культури і в першу чергу моєї рідної. У нас і так все іде норм, є Андруховичи, Жадани, Роздобудьки, Дереші, Скрипки, Руслани, Вакарчуку і ще багато кого )))

а культура = мова?
Мова - це частина культури ), як традиції та обряди, строй, архітектура, говірка, історія, сприйняття світу і того, яким ти бачиш себе у цьому світі.
Багато сучасних держав не є монокультурними. Їхні кордони змінювались багато розів, захоплюючи нові народності або навпаки, тому сучасна Европа на відміну від Африки, наприклад, - це переважно багатокультурні держави, які складаються з багатьох етносів, національностей. Через це часто-густо виникають конфлікти. Кожна народність має часто свою культуру або суб-культуру, можливо мову або говірку. Так, я погоджуюсь з пані Фаріон, що мова - це корсет нації, але якщо націй багато, то потрібно вчитись уживатись мирно всім разом.

Україна - точно не монокультурна держава. Історія країни нерозривно пов'язана із пануванням Росії, Польщі, Румунії, Австрії та Угорщини, колоніями греків, татарськими халіфатами - тому ці мови доволі розповсюджені у країні. Неможна нав'язувати мову людині як і релігію, до цього власне потрібно прийти самому, в той же час потрібно створювати умови для підтримки всіх існуючих культур, люди самі розберуться де що - це з суспільної точки зору. Власне я більший прибічник поширення української мови на східних теренах, може через те, що я звідти родом. І найкращий спосіб - це власний приклад.

Згадайте Сковороду, він же не читав нудних лекцій звичайному люду, а... співав пісні та вірші )
  • 0

#34 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень

Відправлено 22.01.2009 – 00:58

Перегляд дописуOlex (21.01.2009 02:06) писав:

Панове, я думаю ми задаємо собі не правильні запитання. Спитайте себе - ЩО я(тобто ви) зробив для розвитку та утвердження української мови? Чим я допоміг, допомагаю?
Українська мова нажаль сьогодні не так широко використовується як хотілося б, сам бачив багато разів, як люди приїздять із сел до Полтави, і починають розмовляти російською....чомусь їм легше російську штудіювати, ніж вдоскогналювати свою українську...але чому так?
Відповідь очевидна та проста - немає підґрунтя...якого? Всім відомо, що більшість наших громадян, а собливо молодих мріє про гроші, великі гроші. Один із легальних способів - це власний бізнес, а переважна частина бізнесменів розмовляє російською....чому? Моя думка, бо виховують саме цих ділових людей книжки та журнали переважно на не українській мові....ви знаєте багато журналів для бізнесу українською? "Біблія" бізнесу, книжка МакКонела "Економікс" є перекладена українською?...я особисто не бачив і не чув. Так само свера цифрових технологій...чи багато існує книжок, журналів про софт та залізо українською? Ідучи до тутешнього "Книжкового супермркету" я бачу пару вкраплень україномовних книжок у морі російськомовних, якщо у вашому місті не так-я за вас щиро радий...чесно.
Я вчився на інженерній спеціальності, технічної літератури українською або немає...або вона не зовсім якісна...це знає кожен студент.
Ну й на останок....геймери, скажіть чи багато ви грали ігор перекладених на українську? Їх по пальцях можна перерахувати...а до нашої держави завозяться щорічно тисячі відеоігор різного ґатунку та напрямку....вгадайте більшість із них перкладені якою мовою? Чи існує у нас хоч один свій паблішер(видавець) ігор...мені відомі тільки російські 1С, Акєлла, "Рускій проект", Фаргус...як ви думаєте вони перекладають ігри українською?
А чому так? Відповідь проста - сучасні українці нація лодарів, нероб та халявників. Так як це не прикро.
Чи у нас мало людей які можуть перекладати скажімо якісь серіали? Нехай любительський переклад.....але ж...всім відомі серіали House M.D. та ін з рос. сайту lostfilm.tv мають любительську озвучку....чому у нас немає таких людей?
Русифікація наступає....бо сучасного освіченого українця нічим виховувати....сучасні люди ходіть у кінотеатр, грають у відеоігри, копирсаються у І-неті, читають певні газети, журнали, книжки.....але небагато із цього всього підноситься саме українсьуою мовою. Тому багато моложих людей і починає розмовляти російською, бо вони у свою підсвідомість записують вирази і словосполучення росіські.
Вирішення цієї проблеми не просте, і це робота на довгі роки, але нажаль вона так і не розпочалася із потрібним розмахом. У нас це все має епізодичний характер, бо більшості начхати.
А отм людям які хоч раз у житті щось перекладали, українізували - хочу сказати велике спасибі!
Що я можу сказати ні додати ні відняти все дуже грунтовно проаналізовано.Доречі навіть невеличкий фон українізованого інтерфейсу сайту чи програми дійсно дуже допомагає психологічно.Часто кажуть щшо нема потреби у іграх чи книжках на укрїнській але пробачте те що я користуюстьь російськомовним бо іншого немає не означа що я не користуватимусь україномовним якщо воно з"явиться

Перегляд дописуknedlyk (21.01.2009 15:51) писав:

Думаю, що Ви неправі. Це все ж не рабська ментальність, а ввічливість, не більше і не менше. А ось Ви, пане, якраз неввічливі та безкультурні, кидаючись образами все ж.
Ну епітети з мого боку можливо і були ненадто культурними взнаю.Але починати говорити російською тому "так пайот любімий дімася білан" це ні на що інше як дурість і невихованість не тягне.Побачте ніде в жодній країн світу немає принципу я відповідаю тою мовою якою звернулись.Бо він ФІЗИЧНО неможливий.Тоді треба знати всі мови світу.А виявляється що вчити татарськугагузьску.полььку,монгольську і т п щоб проявити свою вічивість ви не хочете а от російскою шпрехати залюбки.Та і взагалі коли мова поставлена на грань фізичного вимирання не до вічливості .Якщо буде йти те саме що і зараз то скоро у нас буде українська як латина чи англійська в африканських країнах викладання і документообіг навіть кінотеатри на ній а наод нею зовсім не розмовляє

а культура = мова?
Якщо мова йде про серіали типу династія чи книжки типу третьосортний детектив то мова це єдине що робить їх українькими.З новинами чи аналітичними ЗМІ ситуація інакше,зі спортом теж

Перегляд дописуjakobz (21.01.2009 09:56) писав:

Ну впринципі власна культура можже бути.Наприклад у ірладців таке є.Але ж вони ладні повісити всякого хто скаже що перебування Ірландії в складі Британії було позитивом чи казатиме про неминчість економічного об"єднання з сполученим королівством.У нас ви таке ж неприйяття русофільства з боку русифікованих регіонів чули?от і я ні

Перегляд дописуЙа_ЯбЛуЧкО_XD (21.01.2009 15:13) писав:

я говорю українською. Але коли говорю українською в російськомовному середовищі, то мене всі просять перейти на російську, бо я говорю дуже швидко і не всі мене розуміють.
Русифікації в Станіславові нема! І крапка!
Не умові справа а у особливостях вашого мовлення))
Доречі називати Івано-Франківьк Станіславом то все одно що називати Донецьк Сталіно або Дніпропетровськ Катеринодаром.Звісно Австро-Угорщина чинила нам знчно менше лиха ніж російськаімперія і СРСР але всеодно

Багато сучасних держав не є монокультурними.
Саме так.А ми якщо не змінити ситуацію станемо монопсевдоросійськокультурними.Взагалі українізація якраз і прцює на полікультурність а от захиники культурного багатоманіття(в лапках звісно) в нашій країні насправі працюють на збереження убогого російського діалекту і тієї пародії на російську культуру яка нав"язана нам напротязі довгого часу

Неможна нав'язувати мову людині як і релігію, до цього власне потрібно прийти самому,
Державну мову можна і треба.Зробити так щоби більшість в усіх регіонах відавала дітей в українські школи щоби найрейтинговішими стли передачі і виконавці на українській щоб становився стереотип до російської як до мови гопів і бидла так само як зараз до української як до мови села
  • 0

#35 рівноденник

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 18 повідомлень
  • Місто:Луганське на східній Україні-Русі

Відправлено 22.01.2009 – 17:43

Перегляд дописуПетлюра (22.01.2009 00:58) писав:

Ну впринципі власна культура можже бути.Наприклад у ірладців таке є.Але ж вони ладні повісити всякого хто скаже що перебування Ірландії в складі Британії було позитивом чи казатиме про неминчість економічного об"єднання з сполученим королівством.У нас ви таке ж неприйяття русофільства з боку русифікованих регіонів чули?от і я ні
А що не так із Ірляндією? Вони якраз значно більше зусиль докладають задля відродження рідної ірляндської мови, аніж ми - української. Русифікованих регіонів не існує, є лише люди, які задля псевдокрутості переходять на російську, і вони є в кожному місті України.
  • 0

#36 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень

Відправлено 22.01.2009 – 21:04

Мав наувазі що там англомовні не асоціюють себе з ританією і не проявляють англофільства
  • 0

#37 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 22.01.2009 – 21:24

Нажаль,говорити рассєйскім язиком зараз стало модно і понтово( не раз чула в рідному Франківську мажорів які говорять російською,причому говорять з чистим українським геканням і елементарними помилками.убила би,чесне слово...якщо подобається кацапська мова-хай і пруть собі в кацапленд,там їм і місце,а не в нас в країні де такі понти тільки розвиток культури тормозять.
  • 0

#38 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 23.01.2009 – 15:34

Перегляд дописуjakobz (21.01.2009 11:52) писав:

ноно, Серожку, не перекручуйте мої слова.
в чому перекручення, ти через кому почав про традиції, традиції бувають або живі або антикварні, неживі, а мова обов"язково є, своя чи чужа, і "від"ємна" др від матеріальної культури, некоректно наодну дошку ліпити

Перегляд дописуjakobz (21.01.2009 11:52) писав:

Хоча кожен визначає сам свою культуру, для когось вона зводиться до обсирання кого попало в інеті :D
да тута хтопопало вважає маскульт локомотивом прогресу :D а хтопопало піддакує, що прогрес має описуватись правильною символьною системою, як трагічно, що саме на зах.регіоні попадаєцця музика і книги рос.мовою, просто щироукраїнське плем"я портицця

Перегляд дописуПетлюра (22.01.2009 00:58) писав:

Якщо мова йде про серіали типу династія чи книжки типу третьосортний детектив то мова це єдине що робить їх українькими.З новинами чи аналітичними ЗМІ ситуація інакше,зі спортом теж
якщо вони іноземного виробництва, то хоч трохи українським стануть якщо якимсь макаром будуть суперпопулярні, десь на баш попадуть чищо, чи крилаті фрази, (як хтось писюкав що філмь еврісін ілюмінейтід - чудова рекляма україни - дідька лисого!) а український переклад ще не зробить їх українськими, не розумію чим принципово відрізняюцця новини, а от протилежна ситуація абсолютно реальна, велкам гоголь
  • 0

#39 D1m{@}

Писар

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 429 повідомлень

Відправлено 28.02.2009 – 22:46

Вибачаюсь за можливий оффтоп, я живу на Півдні України, а точніше Миколаївська область. В Миколаєві люди російськомовні переважно але і зустрічається український суржик. Українська мова в "чистому" вигляді ще збериглася в селах. Можливо люди в Миколаєві спілкуються українскою в колі сім"ї, а на роботі і в громадських місцях російською.
Але як там не є, Миколаївська область є патріотичною :)
  • 0

#40 Svensson

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 99 повідомлень
  • Місто:Берег моржової кости

Відправлено 01.03.2009 – 11:15

Перегляд дописуKris (19.01.2009 20:39) писав:

У Львові три російські школи, ніхто нічиї права не утискає, тому людина може навчатися мовою, якою хоче.
Минулого року консул РФ у Львові відкривав уже шосту (!) російську школу в місті. Тому всі побрехеньки про якісь утиски російської мови у Львові не мають жодного підгрунтя. Таке б "нещастя" українцям в Москві чи Петербурзі.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних