Перейти до вмісту

Хто, на вашу думку, є сучасною українською елітою?

Повідомлень в темі: 107

#101 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Палацу

Відправлено 05.05.2009 – 18:55

Перегляд дописуОлеська (5.05.2009 08:55) писав:

Що ж ти так не любиш свій народ?! Чи може ти іншої національності, що так негарно про обгажуєш? Чи може ти відносиш себе до непростого люду?
А ти себе до охлів відносиш? І чи щось робиш, щоб досягти більшого?
Скажу по секрету, сірою масою є більшість людей на Землі.
  • 0

#102 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 06.05.2009 – 08:22

Перегляд дописуБілий Дракон (4.05.2009 10:16) писав:

Наприклад елітні лицарі мали найкращі обладунки і зброю, а не драньтя і дрючки.

Правильно. Тому головне - визначити сторону елітарності. Для кого ці лицарі були елітними? Ну точно не для народу, який обдирали податками, щоб ті обладунки купити. Вони були елітними для воєначальника, оскільки кращі обладунки означали кращу стійкість в бою. Вони були елітними для своїх пажів - ті могли пишатися своїми панами. На цьому і все.
От і тут треба визначити - українська еліта для кого? Для науковців елітою будуть одні, для пенсіонерів - інші, для бандитів - ще інші.
"Для народу" не підходить - народ дуже різношаровий.
  • 0

#103 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 06.05.2009 – 08:32

Перегляд допису-=VJ=- (6.05.2009 09:22) писав:

Правильно. Тому головне - визначити сторону елітарності. Для кого ці лицарі були елітними? Ну точно не для народу, який обдирали податками, щоб ті обладунки купити. Вони були елітними для воєначальника, оскільки кращі обладунки означали кращу стійкість в бою. Вони були елітними для своїх пажів - ті могли пишатися своїми панами. На цьому і все.
От і тут треба визначити - українська еліта для кого? Для науковців елітою будуть одні, для пенсіонерів - інші, для бандитів - ще інші.
"Для народу" не підходить - народ дуже різношаровий.
Вони були елітою лицарства. Також існували елітне духовенство (єпископи) і елітна шляхта (монархи, князі та герцоги). Всі вони були елітою своїх країн.
Український студент, що перемагає на матиматичній олімпіаді, також є українською елітою.
Еліта — це найкраща. Олігархи — еліта, бо найбагатші. Влада — еліта (можливо тимчасова), бо змогли добитися руля.
  • 0

#104 :-)

Пам'яті Помаранчевої Каски

• Користувачі
  • 1199 повідомлень
  • Місто:витверезника

Відправлено 09.02.2010 – 20:25

Зображення

Це от символічно так))

Після 2-3-х днів у не надто квартирних умовах пацикам видали книжечки, не зовсім ідеологічні але каг-бе роздупляючі. Тільки думка про те, що певний ухил був мене не покидає, вивчати ще раз влом наразі.
  • 0

#105 hussaicom

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 9 повідомлень

Відправлено 10.08.2014 – 17:14

Мабуть олігархи... :wink2:
  • 0

#106 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1792 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 09.11.2014 – 10:32

кожен з Вас може стати українською елітою
  • 0

#107 Обрій

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 268 повідомлень

Відправлено 09.11.2014 – 11:06

Перегляд дописуArmando (09.11.2014 – 10:32) писав:

кожен з Вас може стати українською елітою
продам офіційне підтвердження приналежності до української еліти, завірене відповідним державним органом. дорого, для олігархів та забезпечених матерально. ніщебродам не звертатись
  • -1

#108 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 09.11.2014 – 11:21

Я думаю, що справжня українська еліта ще покаже себе в майбутньому.
Треба розрізняти поняття еліта та впливові у владі люди. Еліта не обов’язково повинна бути при владі. Так, вплив вони повинні мати, а найперше - авторитет.
На мою думку, українське суспільство ще не достатньо консолідоване, щоби заявляти, що вже є ось тепер своя еліта загально національного масштабу. Якби була би така еліта, тоді й не потрібно було б майданів робити, бо і влада була б іншою.
Мушу заявити, українці часто в історії недолюблювали свою еліту, цвіт нації, а потім, виявляється, не було кому заступитися за народ, а загарбники легко українців перемагали. Досі чомусь чути, нібито Ярема Вишневецький зрадник України. Та побільше би таких "зрадників" зараз нам! Чоловік себе захищав, оскільки полководці тупо пограбували місто Лубни, що було його власністю. Тож невже через те він не бив Хмельницького? Для мене Вишневецький - Еліта, а Хмельницький московитський зрадник. Влада тоді знищила еліту.
Сьогодні також влада нищить еліту своєю бездіяльністю. Це робилося навмисно за совка, потім плекання еліти не було вигідно владі, яка сама себе елітою називала. Я пригадую дев’яності, коли тих бандюків, які займалися рекетом, називали поважні люди, а чомусь не бандюки.

На даний час авторитети для одних людей можуть бути ненависними для інших. Тому є своя еліта для частини людей. Так поділене суспільство, та й це завжди буде спостерігатися. Інша справа, що дуже мало є загальнонаціональної еліти.
Можна, звичайно, назвати таких людей як Ліна Костенко, Ольга Богомолець, Ірена Карпа, Мирослав Попович, Брати Капранови, хоч як би я до кожного з них не ставився, але до них прислухаються, тож можна назвати елітою.

І на сам кінець хочу сказати, що велка частина еліти, яка себе позиціонує зараз як українська, насправді дихає совковим духом. Бо якщо вона справді була би українською і досягнула великих висот за совка, тоді її би знищили. А є така еліта, котра не просто була відома, але й її представники обіймали високі посади.
Але й до тих, хто не був при владі, але досяг висот і не дістав по носі, у мене також питання.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних