Перейти до вмісту

Перехід російськомовних регіонів України на державну мову

Повідомлень в темі: 117

Опитування: Перехід російськомовних регіонів України на державну мову (74 користувачів проголосувало)

Як потрібно "українізовувати" російськомовні регіони?

1. Швидкий перехід в держустановах, заборона російської мови в документах і т.д (43 голосів [58.11%])

Процент голосів: 58.11%

2. Пропаганда шляхом показу мінусів двомовності, нагадування типу "Україна - не Росія" (7 голосів [9.46%])

Процент голосів: 9.46%

3. Тривалий перехід, в першу чергу - не реклама, а доказ життєздатності української мови (21 голосів [28.38%])

Процент голосів: 28.38%

4. Краще залишити російськомовними (3 голосів [4.05%])

Процент голосів: 4.05%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#81 Компанієць

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 16 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Здвижівка

Відправлено 02.04.2009 – 14:28

Також неможу непідтримати вище сказані слова,але для українізації східних регіонів потрібен "ЯКІСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ПРОДУКТ" дайте східним регіонам ще одного Г.Сковороду і вони знову почнуть читати українською мовою,дайте туж саму УКРАЇНСЬКУ музику і таке інше.Адже все залежить від середовища в якому перебуває людина.

Першокласник кримської школи приxодить після уроків додому,та й мовить домашнім по-українськи:
- А в нас в школі всі уроки тепер та по-українськи ведуться.А ще сьогодні після занять ми анкету заповняли,то я в графі національність написав,що я yкраїнець.
Всі очі вилупили...а батько й каже:
-Гаваріш,что yкраінєц тєперь? Ну-ну...Значіт завтра поєдєш в школу не на лєгковушке,а на автобусе,как всє бaндеровци єздят.Понял?
А дідусь і собі:
-А в школу внучєк на завтрак я тебе дам нє 5 долларов,а 1 грівну.Как в украінском банкє,1 к 5-і.Харашо?
А мати:
-Ну вот сейчас Ми будєм кушать осетрінку с крабамі,каторую дядя с Дальнєго вастока прівєз,а Ти будєш кушать картошку,как украінци.Харашо?
Сидять всі їдять...А мати знову,підморгуючи до всіx з усмішкою,та й каже:
-Ну што синочєк,как оно,xарашо бить украінцем,а-а-а?
А той мовчазно так,насуплено та й каже:
-Я...я всього тільки як годину українець,а як вас москалів вже ненавиджу..
  • 0

#82 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 28.12.2009 – 16:51

Ну, про перехід треба остаточно забути. Це боротьба в вже програній битві.
Принаймі, на разі.Актуальнішим є збереження існуючих позицій в поки-що
україномовних територіях. Ось запровадила Нацрада обовязкове субтитрування
російськомовних передач.В Європі - нормальна практика при показі іноземного продукту.Але в Україні, де вже більшість собак гавкає по-російськи, приймати такий імпотентний захід для дотримання законодавства про мову - це відверте знущання з мови.
В кращому разі ці субтитри,-яких ніхто не читає,- не ставлять. В гіршому - ставлять,
але виключно для глузування і стьобу.
ось, як успішно це роблять в російськомовному регіоні

Ну, про перехід треба остаточно забути. Це боротьба в вже програній битві.
Принаймі, на разі.Актуальнішим є збереження існуючих позицій в поки-що
україномовних територіях. Ось запровадила Нацрада обовязкове субтитрування
російськомовних передач.В Європі - нормальна практика при показі іноземного продукту.Але в Україні, де вже більшість собак гавкає по-російськи, приймати такий імпотентний захід для дотримання законодавства про мову - це відверте знущання з мови.
В кращому разі ці субтитри,-яких ніхто не читає,- не ставлять. В гіршому - ставлять,
але виключно для глузування і стьобу.
ось, як успішно це роблять в російськомовному регіоні
  • -1

#83 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6650 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 28.12.2009 – 17:48

Перегляд дописуКомпанієць (2.04.2009 14:28) писав:

Також неможу непідтримати вище сказані слова,але для українізації східних регіонів потрібен "ЯКІСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ПРОДУКТ" дайте східним регіонам ще одного Г.Сковороду і вони знову почнуть читати українською мовою ......
ну ти й жартівник!!! читати почнуть... ага! Вони навіть Леся не слухають, а ти хочеш, щоб читали.
  • 0

#84 Ne_zlaja

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 72 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 28.12.2009 – 22:17

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (28.12.2009 17:48) писав:

ну ти й жартівник!!! читати почнуть... ага! Вони навіть Леся не слухають, а ти хочеш, щоб читали.
Еее, можна ж і не ображать так східні регіони. Безперечно, що стереотипні чумазі шахтарі та сталевари не слухають Леся і книжок не читають (незалезно від мови), але ж не варто забувати про молодь. Нормальна молодь (а не гопніки і бидло) не тільки слухає Леся, а й читає з задоволенням. Тут вже виникає інша проблема: не так вже й легко знайти україномовні книги, так вони є, але шось новеньке з"являється дуже рідко.
Ну а стосовно якісного українського продукту...Навіщо ж Сковороду? Тре починати з простенького. Наприклад, з музики. Років 5 тому в східних регіонах мало хто знав, що взагалі є українська музика. А зараз майже кожен третій знає і слухає тих самих Бумбокс, Тартак, Лама і т.д і т.п.
  • 0

#85 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень
  • Місто:Scorpio const.

Відправлено 28.12.2009 – 22:49

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (28.12.2009 17:48) писав:

Вони навіть Леся не слухають
Знайшли чим пишатися
  • 0

#86 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 08:41

Дійсно... Леся слухають одні лишень інтелектуали... Як я раніше про це не здогадався? :)

І взагалі, нафіг та сучасна фантастика чи детективи? Завжди таскаю із собою "Кобзаря" або "Сад божественних пiсень"... Раптом щось почитати заманеться :) :) :beer:

Цитата

А зараз майже кожен третій знає і слухає тих самих Бумбокс, Тартак, Лама і т.д і т.п.

А на дворе 93й год. Поем. И не важно что поем, главное - на украинском (з Вечірнього кварталу).

Цікаво одне, чому цей Бумбокс чи Тартак не показують в Новорічну ніч... Невже бояться, що рейтинги телеканалу впадуть до нуля? :huh:

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 08.01.2010 – 08:44

• 0

#87 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6650 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 11:16

Перегляд дописуst SPEAKER (8.01.2010 08:41) писав:

Дійсно... Леся слухають одні лишень інтелектуали... Як я раніше про це не здогадався? :)
блін, ну це ж наприклад як мінімум культурної програми. ато тут замахнулись на те, що навіть східняки навіть читати українською будуть, то я й кажу, що вони навіть матюкливий суржик не слухають. Ні звісно матюкливе слухають, але не суржик, а феню.

Цікаво одне, чому цей Бумбокс чи Тартак не показують в Новорічну ніч... Невже бояться, що рейтинги телеканалу впадуть до нуля? :)
ой, не бачив ти як у клубі, після бандероса "бум, сіньйоріта", я ввімкнув тартак "жує мене журба", та як дівчата запищали, та всі застрибали. люди б і хотіли українського, так хто ж їм того ввімкне?
  • 0

#88 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 08.01.2010 – 11:23

Дійсно... Леся слухають одні лишень інтелектуали...
Не повірите, але так.)

І взагалі, нафіг та сучасна фантастика чи детективи? Завжди таскаю із собою "Кобзаря" або "Сад божественних пiсень"... Раптом щось почитати заманеться :) :) :beer:
Сучасна фантастика, а головне - детективи - маються на увазі російські? Бо мені, було, принесли кілька сучасних російських детективів, - не те, що читати, брати в руки гидко - аж бризкають слюною автори ненавистю до українців. Звичайно, нам, як хохлам (я не про себе) таке пофігу, правда? Нам той самий "Кобзар" вуха ріже...

А на дворе 93й год. Поем. И не важно что поем, главное - на украинском (з Вечірнього кварталу).
Ну так, "95-й квартал" - верх української сучасної культури...)))

Цікаво одне, чому цей Бумбокс чи Тартак не показують в Новорічну ніч... Невже бояться, що рейтинги телеканалу впадуть до нуля? :huh:
На жаль, жидюги окупували наше телебачення (як і все інше). А вони той самий "Бумбокс", як і "Тартак", як і українських гумористів, та як і будь-що інше просто не допустять - не дай, Боже, українці ще українізуються!)
  • 0

#89 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 15:31

Ну, звичайно, жиди.
Як же без жидів та москалів? :) Всюди жиди і москалі. Вічно заважають жити. От же ж кляті =)))))))))

Неформат це. Непотреб. Якби народу було б потрібно і від цього зростали рйтинги телеканалів, а, отже, і вартість реклами, то будь-який жид крутив вашого бумбокса добу напроліт.
Але воно нафіг не потрібно. Вам - можливо. Але ви - не уся аудиторія і навіть не половина.

Цитата

аж бризкають слюною автори ненавистю до українців
У вас часом не манія переслідування? Як ваша ласка, процитуйте рядки з цих детективів, де автори бризкають слиною. Я наполягаю.

Цитата

Нам той самий "Кобзар" вуха ріже...
Ні, просто нормальна людина ознайомилася з цим у школі й забула. Лише стурбований свідомит може дивуватись, як інші люди не читають його щодня.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 08.01.2010 – 15:35

• 0

#90 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 18:21

Перегляд дописуst SPEAKER (8.01.2010 15:31) писав:

Ну, звичайно, жиди.
Як же без жидів та москалів? :) Всюди жиди і москалі. Вічно заважають жити. От же ж кляті =)))))))))
Звичайно.) Риторичне питання: ви часом не жид чи москаль?)

Неформат це. Непотреб. Якби народу було б потрібно і від цього зростали рйтинги телеканалів, а, отже, і вартість реклами, то будь-який жид крутив вашого бумбокса добу напроліт.
Але воно нафіг не потрібно. Вам - можливо. Але ви - не уся аудиторія і навіть не половина.
А російські та американські мильні опери - це саме те, що потрібно? Тупі гумористичні знову ж таки російські та американські гумористичні передачі та реаліті-шоу - теж саме те, що потрібно нормальному свідомому українцю? Суцільний дебілізм.

У вас часом не манія переслідування? Як ваша ласка, процитуйте рядки з цих детективів, де автори бризкають слиною. Я наполягаю.
Процитувала би, якби те г..но зберігала би вдома.

Ні, просто нормальна людина ознайомилася з цим у школі й забула. Лише стурбований свідомит може дивуватись, як інші люди не читають його щодня.
В нормальної людини таке не забувається.
  • 0

#91 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 19:04

А якби і був євреєм чи росіянином? Що тоді? У вас якась фобія?
Особисто мені пофіг хто переді мною: українець, росіянин, єврей чи поляк. Що таке національність? Ніщо.
Якщо вас цікавить моє громадянство - я громадянин України.

Цитата

А російські та американські мильні опери - це саме те, що потрібно?
я не кажу за російські чи американські. Та чомусь українські бумбокси з офігеними українцями залишилися не у справ.
Напевно тому, що кляті жиди вирішили заробити менше на рекламі. =)))

Цитата

Процитувала би, якби ...
Тож спершу процитуйте, а потім кажіть. Якщо це так, я перший кину каміння в автора такого детективу. Якщо ви брешете - то у вас.

Цитата

В нормальної людини таке не забувається.
Можливо. Але не перечитується в сотий раз першої ліпшої миті і тим більше не тицяється в першу ліпшу людину "ти не читаєш Шевченка та Винниченка".
Не читаю. Не Фанат. І Кобзаря нема. Тим більше на столі. Не розмахую ним наче прапором: "Я - патріот, я його читаю!"
ІМХО це справа смаку, не більше того.
Сосюри вірші подобаються дуже. Але то інше.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 08.01.2010 – 19:08

• 0

#92 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 19:20

Перегляд дописуst SPEAKER (8.01.2010 19:04) писав:

А якби і був євреєм чи росіянином? Що тоді? У вас якась фобія?
Особисто мені пофіг хто переді мною: українець, росіянин, єврей чи поляк. Що таке національність? Ніщо.
Якщо вас цікавить моє громадянство - я громадянин України.
Так, я страшний русо- та жидофоб.) І як то я ще не спитала вашу адресу, аби прийти в гості з кулеметом?)

я не кажу за російські чи американські. Та чомусь українські бумбокси з офігеними українцями залишилися не у справ.
Напевно тому, що кляті жиди вирішили заробити менше на рекламі. =)))
Ну так, хто платить, той і замовляє музику.

Тож спершу процитуйте, а потім кажіть. Якщо це так, я перший кину каміння в автора такого детективу. Якщо ви брешете - то у вас.
Типу, срочно знайду ту літературу, аби не обтримати камінням?) А якщо знайду, можна я у вас кину?)
Не маю звички вигадувати щось задля трьопу.

Можливо. Але не перечитується в сотий раз першої ліпшої миті і тим більше не тицяється в першу ліпшу людину "ти не читаєш Шевченка та Винниченка".
Не читаю. Не Фанат. І Кобзаря нема. Тим більше на столі. Не розмахую ним наче прапором: "Я - патріот, я його читаю!"
ІМХО це справа смаку, не більше того.
Сосюри вірші подобаються дуже. Але то інше.
Взагалі в кожного свідомого українця має бути в хаті "Кобзар". Не обов"язково цитувати його повсюдно і без потреби.
За Сосюру - респект. Хоча "Третя рота" мене розчарувала. Але то не в тему.
  • 0

#93 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 21:43

Навіщо меня в хаті Кобраз?
Буде треба - візьму в бібліотеці. Або в інтернеті, напевно, є.

Цитата

Ну так, хто платить, той і замовляє музику.
"Музику замовляємо" ми з вами, а не хтось.
За ефір, можна сказати, платять рекламодавці. Є попит на ефірну продукцію - є у канала гроші. Немає попиту - немає грошей.
Все упирається в попит. Попиту на бумбоксів і Леся - нема. Отже і на ТБ їх нема. Є попит на "диско 80х" чи "Вечірній квартал"? - Їх і крутитимуть заради реклами.
Все просто.

Цитата

А якщо знайду, можна я у вас кину?
В мене навіщо? Я не поділяю з жодною людиною ненависті до будь-якого народу світу загалом.
  • 0

#94 змій

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 406 повідомлень
  • Місто:Африка

Відправлено 05.07.2010 – 00:15

Перегляд дописуОлеська (8.01.2010 20:20) писав:

Так, я страшний русо- та жидофоб.) І як то я ще не спитала вашу адресу, аби прийти в гості з кулеметом?)
Підтримую.) І краще не з кулеметом, а з гарматою.)

Повідомлення відредагував змій: 05.07.2010 – 00:16

• 0

#95 Вісник

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень
  • Місто:Донбас

Відправлено 05.07.2010 – 04:19

Голосував за перший пункт, хоча він уже реалізований. Міський голова Сєвєродонецька (родом з западенщини) потурбувався про виконання мовного законодавства в місті. Зараз більшість вивісок є україномовними, документи заповнюються українською мовою, судочинство — українськомовне, навіть упаковки медичних препаратів у аптечних вітринах розставлені лицьовою стороною (тобто з українським текстом) до споживача, місцеве телебачення мовить українською. У газетьонках місцевих кацапівстів неодноразово зустрічалися нарікання, що «хтось ненав’язливо, але наполегливо радить підприємцям послуговуватися українською при використанні об’єктів зовнішньої реклами». Красиво та обнадійливо, права? Тільки ви не зрозуміли: зовні все красиво та належно, але люди й далі російськомовні. Лікар буде бесідувати з вами російською, а історію хвороби заповнить українською (це перше, що прийшло в голову). Отже, перший спосіб недієвий. Перш за все слід вести потужну мовну агітацію, заохочувати громадянство згадати себе, відродити українськість в головах. А документи, вивіски — то таке. Брат більш-менш знає українські слова, але говорить напружено й зі страшним акцентом (у мене теж, мабуть, акцент є, але швидше наддніпрянський, аніж східняцький), а його дружина Харьків пише через м’який знак.

Повідомлення відредагував Кобзар112: 05.07.2010 – 04:25

• 0

#96 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 05.07.2010 – 06:54

Перегляд дописуКобзар112 (5.07.2010 05:19) писав:

Красиво та обнадійливо, права? Тільки ви не зрозуміли: зовні все красиво та належно, але люди й далі російськомовні. Лікар буде бесідувати з вами російською, а історію хвороби заповнить українською (це перше, що прийшло в голову).
ті люди яких виховали російською мовою, до кінця своїх днів будуть думати російською і тут НІЧОГО НЕ ЗМІНИШ. Говорити з іншими вони можуть і українською, а з батьками і з друзями російськомовними будуть говорити російською. Це покоління що зараз живе - НЕ ВИПРАВИШ. Можна повпливати на виховання тих дітей що зараз народжуються, щоб вони в школі і в садочку набирали українськості, от на це треба звертати увагу. А всяких 60-річних комуняків ніколи навіть під страхом мсерті не вдасться перевести на українську.
  • 0

#97 tolya

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень

Відправлено 09.07.2010 – 20:39

Я думаю, що цей процес треба робити активним, але не радикальним. Досить знущатися з людей постійною зміною "обов’язкової" мови. Уявіть себе на місці російськомовних громадян. Хай самі обирають якою мовою їм спілкуватися, але їх треба заохочувати, показувати перспективу та престижнісь української мови. Щодо документів та ін., то я вважаю прийнятною лишу українську.
Інша справа з Кримом. Вони й так нас недолюблюють, а так позвуть свою матінку Росію і тільки ми їх і бачили. (Пишу і згадую конфлікт РОСІЯ-грузія). Думаю Криму треба дозволити двомовність :)

поважайте мову народу на землі якого ви живите
  • 0

#98 Олександр Тагаєв

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 40 повідомлень

Відправлено 24.11.2014 – 17:44

Мій погляд на ситуацію з українською мовою дуже песимістичний. Попри те, що з точки зору нинішніх подій, вже всі мали б усвідомити необхідність спілкуватись українською, ніхто на сході не спішить вивчати українську. В Києві, за моїми спостереженнями, десь 2-3 людини з 10 спілкуються українською, в основному люди похилого віку. Діти між собою спілкуються майже виключно російською. Навіть на заході суржик стрімкими темпами зміщується в бік російської. Зі зникненням мови зникне й держава. Чомусь про це майже ніхто не говорить. Тим не менше, попри свій песимізм, роблю для української мови все що можу. Маю багато вільного часу і постійно створюю статті для україномовної вікіпедії, щоб якось заповнити прогалини в україномовному інтернеті. Але розважальне телебачення і радіо все одно залишається російськомовним і наші люди без нього жити не можуть. Звичайно потрібно було б заборонити російську мову на телебаченні та радіо, але у владі люди керуються не патріотичними почуттями, а інтересами бізнесу. Саме радіо і телебачення це найважливіша річ для свідомості сучасних людей. Хоча, крім цього, держава могла б вкладати великі гроші, наприклад, в якісний машинний переклад з англійської, у створення україномовного комп'ютерного забезпечення. Власне я й займаюсь написанням вікіпедії щоб якось скомпенсувати бездіяльність держави.
  • 2

#99 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6650 повідомлень

Відправлено 24.11.2014 – 19:43

в мене погляд ще більш песимістичніший. бо скоро у нас буде укрАинский язьік, і укрАинцьі по нацИональності, які "телячьего язьіка" не розуміють.
  • 1

#100 Обрій

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 268 повідомлень

Відправлено 25.11.2014 – 11:54

Цитата

Діти між собою спілкуються майже виключно російською. Навіть на заході суржик стрімкими темпами зміщується в бік російської.
діагноз поставлено ще до тебе: пацієнт вмирає. через 2-3 покоління укр.мова залишиться лише на заході - в глухих селах

Цитата

Зі зникненням мови зникне й держава.
житиме. як Ірландія чи Шотландія. навіть, як і там, навіть надписи будуть напівмертвою мовою. та й далі вчитимуть її, як в Європі мертву латинку.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних