Перейти до вмісту

Перехід російськомовних регіонів України на державну мову

Повідомлень в темі: 117

Опитування: Перехід російськомовних регіонів України на державну мову (74 користувачів проголосувало)

Як потрібно "українізовувати" російськомовні регіони?

1. Швидкий перехід в держустановах, заборона російської мови в документах і т.д (43 голосів [58.11%])

Процент голосів: 58.11%

2. Пропаганда шляхом показу мінусів двомовності, нагадування типу "Україна - не Росія" (7 голосів [9.46%])

Процент голосів: 9.46%

3. Тривалий перехід, в першу чергу - не реклама, а доказ життєздатності української мови (21 голосів [28.38%])

Процент голосів: 28.38%

4. Краще залишити російськомовними (3 голосів [4.05%])

Процент голосів: 4.05%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#61 bdrFsg

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 137 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чернівці

Відправлено 22.12.2008 – 14:04

Цитата

маячня ! Вченими доведено, що дитина яка змалку вивчала другу мову, страждає, у майбутньому, на психічні розлади, аж до роздвоєння особистості... незнаю який Ви спеціаліст? Леся Українка знала, наприклад, більш як 14 мов, і що всі до 9 років вивчила??? .
ЧорД, я псих. Я ЗНАВ ЦЕ! І ще пару мільйонів психів є..тільки в Україні. Які це вчені таке довели, га?
  • 0

#62 кусти

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 291 повідомлень
  • Місто:Київ - Хмельницький

Відправлено 22.12.2008 – 16:26

Перегляд дописуsovist (21.12.2008 14:08) писав:

якоi саме?
історію почитайте.:ggggg:
..депортація до Сибіру, масові розтріли, голодомор(найбільше постраждали східні регіони), а як копнем ще раніше - нестерпні умови що диктував царат змушували українців десятками тисяч їхати у Канаду,Бразилію і США, ну ще раніш - із поч. XVII ст. масове знищенню україномовних рукописів і книг.. хм, дійсно, якої саме???????? :ggggg:
  • 0

#63 Ar@tis

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 92 повідомлень
  • Місто:Галицька земля

Відправлено 22.12.2008 – 22:29

Історична справедливіть дійсно потрібна, але спробуй довести це тим людям, яким перепресували мозги по-повній всякими репресіями і пропагандами. Таких ми маємо не один мільйон. З ними нічого не вдієш, вони такі ж громадяни як і ревні націоналісти і борці за державу. Тому ставку слід зробитимолодь, на нові покоління їм керувати Україної - їх і потрібно достойно виховати.

Українська мова має стати престижною доступною (для цього має бути велика і серйозна підтримка держави). А всякого роду російські дешевки, якими кишить наш ринок і телебачення слід прибрати подалі. А вивчатися як іноземна в першу чергу вивчатися має англійська, все таки цивілізований світ нею переважно спілкується. Звичайно російська теж має вивчатися, як і мови тих народів з якими нам доводиться мати справу. Українська + англійська + мова батьків, дружнього народу чи просто мова яка подобається, тобто три мови на громадянина. Ми маємо бути не просто українцями - а народом який любить свою історію та героїв поважає себе і є розумною нацією, де кожен знає кілька мов. І це все не фантастика, це реальність найближчих поколінь за умови, що ми покладемо невеликі для цього зусилля.

Повідомлення відредагував Ar@tis: 22.12.2008 – 22:42

• 0

#64 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 27.12.2008 – 12:50

Цитата

депортація до Сибіру, масові розтріли, голодомор(найбільше постраждали східні регіони), а як копнем ще раніше - нестерпні умови що диктував царат змушували українців десятками тисяч їхати у Канаду,Бразилію і США, ну ще раніш - із поч. XVII ст. масове знищенню україномовних рукописів і книг.. хм, дійсно, якої саме????????
добре. ну й що з цього. треба робити дiєвi речi, а не згадувати минуле, бо тодi згадати треба туркiв, нiмцiв, полякiв, гунiв, лiтовцiв.....
як хтось влучно виразився про президента, що той живе в 1932-1933 роках. у нас на Луганщинi не має часу думати про мову - криза з*iдає робочi мiсця, цiни ростуть дуже швидко - як й по всiй краiнi. Коли буде насамперед полiтична стабiльнiсть - тодi буде час думати про мовне питання. Гадаю, що моя вiдповiдь багатьом не зподобається, але на сходi так воно
  • 0

#65 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 27.12.2008 – 15:45

Як по мені,так нехай переходять на державну мову,але! при цьому ж ще й державну мову паскудять. Де це видано казати ЕВРОПА,через "Е"?! А аргументування яке гарне придумали цьому...!!! "слова повинні читатися так,як вони пишуться латиною..." Ага! щас! в такому випадку,треба казати не ВИНО,а ВІНО,та ще й з наголосом на перший склад,а не як всі звикли- на другий. "In vino veritas",блін.....
  • 0

#66 Vovanada

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 37 повідомлень
  • Місто:Тернопіль\Київ

Відправлено 27.12.2008 – 16:12

треба подбати ще і про україномовні реґіони, а то вони починають русифіковуватися..

а взагалі я за радикальні методи, хоча, мабуть, вони не допоможуть в нашому випадку.
  • 0

#67 рівноденник

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 18 повідомлень
  • Місто:Луганське на східній Україні-Русі

Відправлено 27.12.2008 – 21:14

Перегляд дописуsovist (27.12.2008 12:50) писав:

добре. ну й що з цього. треба робити дiєвi речi, а не згадувати минуле, бо тодi згадати треба туркiв, нiмцiв, полякiв, гунiв, лiтовцiв.....
як хтось влучно виразився про президента, що той живе в 1932-1933 роках. у нас на Луганщинi не має часу думати про мову - криза з*iдає робочi мiсця, цiни ростуть дуже швидко - як й по всiй краiнi. Коли буде насамперед полiтична стабiльнiсть - тодi буде час думати про мовне питання. Гадаю, що моя вiдповiдь багатьом не зподобається, але на сходi так воно
Отож. Люди з Марківського чи Новоайдарського району переїздять до Луганського й обов’язково переходять на москальську, отак про мову не думають, і чхали вони на кризу, переходили, переходять і переходитимуть? Щось москалі не поспішають перестрибнути на українську через кризу.

Перегляд дописуSensssorika (27.12.2008 15:45) писав:

Як по мені,так нехай переходять на державну мову,але! при цьому ж ще й державну мову паскудять. Де це видано казати ЕВРОПА,через "Е"?! А аргументування яке гарне придумали цьому...!!! "слова повинні читатися так,як вони пишуться латиною..." Ага! щас! в такому випадку,треба казати не ВИНО,а ВІНО,та ще й з наголосом на перший склад,а не як всі звикли- на другий. "In vino veritas",блін.....
Це традиційний український правопис. Так було до 1933 року, коли в УСРР ухвалили новий правопис, який мав за мети наблизити нашу мову до москальської, тому зробили «Європа». Наприклад, у найближчих нам братів-білорусів так само «Европа», а не «Європа».
  • 0

#68 knedlyk

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 76 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 28.12.2008 – 01:52

Перегляд дописуB.U.B.L.I.K (4.12.2008 23:50) писав:

Класно пропонуєш! І мільйони дітей опиняться без права на освіту. Молодець! П'ять балів.(Тобто 12 по новій системі :rolleyes: )
Не все так трагічно. Ці школи можуть взяти на утримання муніципалітети, місцеві громадські організації, врешті приватні інституції. Але питання в иншому, де взяти стільки вчителів до україномовних шкіл, які зможуть фахово викладати свої предмети?...
  • 0

#69 D1m{@}

Писар

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 429 повідомлень

Відправлено 28.02.2009 – 22:51

Перегляд дописуІвгєша (4.12.2008 22:24) писав:

Пропоную висловити свою думку, в першу чергу в опитуванні. Маю зробити шкільний проект на тему "Мовне питання в Україні", цікава думка теревеньчан:)

Я вибрав 3 варіант

Цитата

Тривалий перехід, в першу чергу - не реклама, а доказ життєздатності української мови

Вважаю повинно змінитись приблизно 2 покоління людей, щоб громодяни почали вважати рідну мову українську. Потрібно вчити українську мову і вести державну пропаганду в школах ідеї патріотизму, націоналізму. Коли дитина буде оточена цими речами, вона буде себе індифікувати себе українцем (українкою), і відповідно свою мову.
А вести насильнецьку українізацію - це автоматично викливає супротив.
Потрібен час, а час як відомо лічить рани.
  • 0

#70 Svensson

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 99 повідомлень
  • Місто:Берег моржової кости

Відправлено 01.03.2009 – 13:15

Перегляд дописуsovist (21.12.2008 14:08) писав:

це коли на росiйкомвоному форумi в темах про полiтику пишуть вот такi анекдоти (я розумiю, що це вже збочення та не має нiчого спiльного з процесом украiнiзацii, але люди якi не розумiють - бачать саме таким ставлення до росiйскомовного населення):

Їде негр у вишиванці у львівському трамваї і читає газету ”За вільну Україну”.
Чоловік із села, побачивши це, не витримує: - Скажіть, а ви вмієте читати по-українськи?
- Звісно...
- І розумієте українську?
- Розумію, адже я – щирий українець.
- А я тоді хто?
- Не знаю... З вигляду – або жид, або москаль.

i це є образа до бiльшостi населення, яке проживає на сходi.

Щось я прочитав цей анекдот декілька разів, та й навіть задом-наперед, але не втямив: де ж тут образа "бiльшостi населення, яке проживає на сходi"? Здається, обидва персонажі - львівські. Та й про російську мову вони - жодного слова. А щоб у нас "афроукраїнці" (думаю, так буде коректно, щоб нікого не образити) становлять більшість чи на Донбасі, чи на Слобожанщині - то це вже щось геть фантастичне!!!

Перегляд дописуD1m{@} (28.02.2009 22:51) писав:

Вважаю повинно змінитись приблизно 2 покоління людей, щоб громодяни почали вважати рідну мову українську. Потрібно вчити українську мову і вести державну пропаганду в школах ідеї патріотизму, націоналізму. Коли дитина буде оточена цими речами, вона буде себе індифікувати себе українцем (українкою), і відповідно свою мову.

Мабуть треба буде орендувати в братньої Лівії шматок пустелі. Тоді оберемо під час наступних виборів "Мойсея", який зможе ті 45 млн. (що ще залишились) поводити 40 років по пустелі. Мо' чимось і допоможе. :)

Повідомлення відредагував Svensson: 01.03.2009 – 13:16

• 0

#71 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 01.03.2009 – 13:17

Не треба питати ті регіони і тих людей. Якщо владу хвилює думка народу, то в країні охлократія. Потрібна залізна рука і люд перейде хоч на китайську. Зображення

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 01.03.2009 – 13:19

• 0

#72 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 06.03.2009 – 07:34

Цитата

Не треба питати ті регіони і тих людей.
да нас так нiхто й не питав, як розмовляли росiйскою так й розмовляємо.

Цитата

Потрібна залізна рука і люд перейде хоч на китайську.
тобто методи тов. Сталiна ?

p.s. пощукайте казус с депутатом НУНС Геращенко та актором Маратом Башаровим... гадаю, що аналогii по темi топiка зможете провести...
  • 0

#73 Svensson

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 99 повідомлень

Відправлено 06.03.2009 – 10:56

Перегляд дописуsovist (6.03.2009 07:34) писав:

да нас так нiхто й не питав, як розмовляли росiйскою так й розмовляємо.
Варто уточнити: "НЕ ПИТАВ", чи "НЕ ПЫТАЛ"?
  • 0

#74 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 06.03.2009 – 14:58

Цитата

Варто уточнити: "НЕ ПИТАВ", чи "НЕ ПЫТАЛ"?
перше...

Що можна сказати... буде ну дуже складно змусити перейти на іншу мову більшу частину населення сходу й півдня України. Силові методи ні до чого гарному не приведуть, поступове впровадження - затягнеться на десятки років, тому залишається один вихід - прийняти як належне нас, російськомовних жителів нашої країни. . А насильная українізація псує репутацію саме українській мові.

ps поздоровляю всіх дівчат форуму з наступаючим святом 8 березня.

Повідомлення відредагував sovist: 06.03.2009 – 15:01

• 0

#75 Nikolay

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 27 повідомлень

Відправлено 06.03.2009 – 15:50

Я вибрав 3 варіант

о

Я росіянин. І призвище моє російське, і балакаю я на російській мові.
АЛЕ!!!
Я родився, учився і женився на Україні і на українці.
І діти мої українці.
Це великий сором для держави і її громадян не знати рідної мови. І починати треба із шкіл, точніше з вчителів, щоб не питали: "Вовочка, а ти чого опіздав"? <_<
  • 0

#76 Svensson

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 99 повідомлень

Відправлено 06.03.2009 – 18:57

Перегляд дописуsovist (6.03.2009 14:58) писав:

перше...

Що можна сказати... буде ну дуже складно змусити перейти на іншу мову більшу частину населення сходу й півдня України. Силові методи ні до чого гарному не приведуть, поступове впровадження - затягнеться на десятки років, тому залишається один вихід - прийняти як належне нас, російськомовних жителів нашої країни. . А насильная українізація псує репутацію саме українській мові.

На жаль, з політичною метою це питання вульгаризується в Україні.
Що означає "змусити перейти"? Та ніхто нікого до нічого не змушує й не буде. Мова йде передовсім про вживання державної мови держслужбовцями та основних життєвих сферах. А вдома кожен говорить як хоче - хоч на суахілі.
Десь у середині 1990-х, ще за Кучми, спустили розпорядження про переведення всїєї документації в органах влади на українську мову. Пригадую, переглядав підшивку газети "Совет" (міської ради Слов'янська, Донецької обл.). У відповідь на це в ній появився допис якогось пенсіонера, мовляв "я сам украінєц, но мой радной язик русскій". Десь через 3 місяці знову допис цього дідка, що всім тут наплювати, а "жахлива українізація" вже входить у всі сфери життя. В принципі, 90-95% людей до цього ставляться абсолютно спокійно чи байдуже. Проблему роздувають 2-3% різних шовіністів. Однак Кучма цієї справи до кінця не довів. З подачі Міті Табачника заявив, що "національна ідея не спрацювала". А далі вибори 2004, чудові технології про "3 сорти" - й маємо тепер роздуту проблему.
  • 0

#77 D1m{@}

Писар

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 429 повідомлень

Відправлено 06.03.2009 – 19:32

Цитата

Потрібна залізна рука і люд перейде хоч на китайську.

Один видатний радянський письменник який підтримував революцію, методи Леніна і Сталіна і вважав правильно вирішувати проблеми силою, тюрмами, вбивствами зрештою сам став жертвою системи. Після цього він був проти такої системи. Не буду казати хто це, я нажаль призвіще не запам"ятав.
Ви не боїтеся, що можете піти по тому шляху як колись він? Стати жертвою системи?
  • 0

#78 Svensson

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 99 повідомлень

Відправлено 06.03.2009 – 21:15

В опитуванні теми є варіант "Тривалий перехід, в першу чергу - не реклама, а доказ життєздатності української мови".
Цікаво, "тривалий" - це скільки років? 10? 20? 30? 100?
Ще за "совка" один донецький шахтар казав, що йому все одно "калбаса чи ковбаса, лиш би вона була", та обіцяв, коли буде,то почне українською говорити. Здається, ковбаси зараз - навалом, а що таке було "дефіцит" - молодим треба довго пояснювати (хоча більшість так і не може второпати). На початку 1990-х також казали, що не можна нічого "педалювати", треба все поступово. От минуло вже 18 років, а проблема й далі існує.
Як було вигідно базікати про "єдинокровних братів", то все гаразд. А як доходить до питання мови, то наче якийсь іврит чи арабську трба вчити.
  • 0

#79 Panikovskiy

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень
  • Місто:Іберійський пів-острів

Відправлено 02.04.2009 – 10:16

Я вибрав 3 варіант

Якось давніше я відповів, тривалий перехід. Але що ми на сьогодні маємо, тривало переходимо вже майже 18 років. Вже людям з 1991 року народження виповнилось 18 років. І вони ходили в російськомовний садок, школу інститут. Та яким чином, вони почнуть вважати рідну мову українську? От і маємо "москалів" яким насрати на українську мову. І якщо нічого не робити, то друге і третє покоління виросте таке саме. Саме можливо вже потрібно розпочати щось робити. Дитячі садки, навчальні заклади, держустанови повинні стати 100% україномовні. А в решті випадків ніхто не забороняє розмовляти російською. І от ми бачимо що робить час - НІЧОГО.
  • 0

#80 Zuzik

наглий, самоувєрєнний хам!

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1126 повідомлень

Відправлено 02.04.2009 – 14:17

Перегляд дописуManfred (2.04.2009 13:17) писав:

Українській мові, щоб перемогти російську, що переважає її нині, конче потрібна грамотна продумана на десятиріччя вперед маркетингова стратегія, піар, покращення іміджу, зміна ставлення до инновацій. Лише за таких дій щось зрушиться зі своїх місць.
підтримую... а те що зараз є це слон в посудній лавці...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних