Перейти до вмісту

Перехід російськомовних регіонів України на державну мову

Повідомлень в темі: 117

Опитування: Перехід російськомовних регіонів України на державну мову (74 користувачів проголосувало)

Як потрібно "українізовувати" російськомовні регіони?

1. Швидкий перехід в держустановах, заборона російської мови в документах і т.д (43 голосів [58.11%])

Процент голосів: 58.11%

2. Пропаганда шляхом показу мінусів двомовності, нагадування типу "Україна - не Росія" (7 голосів [9.46%])

Процент голосів: 9.46%

3. Тривалий перехід, в першу чергу - не реклама, а доказ життєздатності української мови (21 голосів [28.38%])

Процент голосів: 28.38%

4. Краще залишити російськомовними (3 голосів [4.05%])

Процент голосів: 4.05%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#41 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 06.12.2008 – 03:14

DraWeR
може досить? :lol:
  • 0

#42 Слобожанка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 120 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Луганщина

Відправлено 06.12.2008 – 09:46

Ну так вже сталось, що жила я у радянські часи і у радянській Україні.
Ну так вже сталось, що мій трудовий стаж у органах виконавчої влади набагато більший, ніж вік більшості дописувачів нашого форуму.
Ну так вже сталось, що живу я у російськомовному регіоні.
Тож виходячи з цих обставин мої міркування:

1.У кінці 60х-70 х роках ми мали у школі рівну кількість годин вивчення як російської так і української мови. Для мене не має значення, якою мовою написано текст, я його розумію обома мовами однаково.
У 70-80х роках я мала змогу і вибір купувати класичну і сучасну українську літературу, світових класиків в українському перекладі, навіть український переклад російських класиків. Україномовної літератури було, м"яко кажучи, багато. Вона була скрізь!!!! Проблемою було купити класиків російської літератури на російській мові.
На тепер : Може літературу українською десь і видають, може її десь і продають, але не у нас, на Луганщині! І я добре розумію допис пані Сенсоріки про те, що у її регіоні такої літератури немає!
Я б хотіла придбати книжки деяких сучасних авторів, але роблю це, коли їжджу лікуватись у Карпати (але це буває не часто).
А книгарні у нашому місті існують як магазини технічної та навчальної літератури (слава Богу, хоч навидавали гарних підручників українською) з великими відділами російськомовної кишенькової "літератури". Якось я спробувала замовити у цих книгарнях цікаву для мене книгу українською - безрезультатно. Їхати до Харкова на базар за цікавою літературою - для мене це занадто... Видавці, чи видавництва не просувають свій товар на Схід. Тож і маємо те, що маємо!

2. Відповідально стверджую, що з того моменту, коли згідно з законодавством, державні установи мали перейти у діловодстві на державну мову ( а це було так давно, що я і не згадаю, коли це було) жодного документа на російській мові у моїй службі видано не було! Мені навіть цікаво, де ж це на державній службі ведуть діловодство російською? Є у нас деякі політичні екстремали у обласному центрі, що об"явили російську другою регіональною мовою. Але ж то попіарились і все! Діловодство у держзакладах ведеться українською.

3. Я також маю забезпечити, що б людина, що звертається у нашу службу, мала змогу одержати усну відповідь тією мовою, що вона звертається до держслужбовця. То які проблеми??? Тим , що звертаються українською- відповідаємо на українській, тим, що звертаються російською - на російській. Ну не було жодного нарікання, чи конфлікту саме через мову спілкування.
Особисто я у родині і у колі друзів спілкують російською, ну і що з того? Я так спілкувалась усе життя, , і сподіваюсь, що вибір мови міжособового спілкування є моє право, на яке ніхто зазіхати не буде. Інша справа, чому людина на батьківщині у селі говорить українською, а як встала з авто у місті, то й мову забула (до речі, у наших селах розмовляють переважно чистою українською, або специфічним козацьким діалектом донських козаків).
Але ж давайте повернемось на 50 років назад, на шахти Донбасу, на хімічні підприємства Донбасу масово приїздили цілі родини з Заходу країни. Де ж поділась їх рідна мова міжособового спілкування? Чому вони асимілювались у російськомовну культуру і зараз мовчать своєю рідною мовою? Може їм у першу чергу не завадило згадати свої коріння і свою мову, та виховувати своїх дітей і онуків у рідній мові? Я маю родинні зв"язки з такими сім"ями, і знаю, що діди і не згадують своєї рідної, а залюбки спілкуються саме російською.

Резюме: Державну мову не треба захищати. Державна мова апріорі є сильною, вона повинна гарантувати розвиток і присутність інших мов. Бо нав"язування мови міжособового спілкування, крім опору, нічого не дасть. Мовне питання і далі буде політичним лозунгом (правий Sergiy_K, що написав про політичність цієї теми)

Повідомлення відредагував Слобожанка: 06.12.2008 – 09:53

• 0

#43 КаваНеПийПивоЇжБорщ...

Т Чарівне Гімно 2009

• Користувачі
  • 3018 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:мами

Відправлено 06.12.2008 – 11:46

Цитата

А чому російську треба вчити? Може краще все-таки англійську поглиблено посилювати.
канєшо чувак))
типу ненаєш як в нашій країні вчать))

треба перебиватись тим, що поки що є.
щоб не втратити ні те ні інше.
  • 0

#44 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 06.12.2008 – 14:25

Перегляд дописуСлобожанка (6.12.2008 09:46) писав:

А книгарні у нашому місті існують як магазини технічної та навчальної літератури (слава Богу, хоч навидавали гарних підручників українською) з великими відділами російськомовної кишенькової "літератури". Якось я спробувала замовити у цих книгарнях цікаву для мене книгу українською - безрезультатно. Їхати до Харкова на базар за цікавою літературою - для мене це занадто... Видавці, чи видавництва не просувають свій товар на Схід. Тож і маємо те, що маємо!
Ага. Точно. В нас теж, книгарні ті що є загалом з технічної та навчально літ-ри. А от шоб ще щось і цікаве ,для себе,для душі почитати,то два магазини(Книжковий Супермаркет),а продають шось достойне лише в одному,тому шо в центрі.
  • 0

#45 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 06.12.2008 – 14:34

Перегляд дописуDraWeR (6.12.2008 03:11) писав:

Ой не думаю. Варто лише згадати як проводилось так зване ""зросійщення". Заборона друку, мовлення українською мовою, масові репресії, визнання російської мови як панівної і т.д. І от за декілька сотень років маєму сучасну (не дуже втішну) ситуацію. Тепер порівняймо з англйською. По-перше, ніхто її нам не насаджує і не збирається. По-друге, українцям її важче вчити ,так як вона не має спільного слов'янського походження. Ну і я не думаю, що якась бабця з глухого села буде вчити англійску. Висновки зробіть самі.
:lol:
То якщо монголи нас завойовували не так як москалі, то вони нас не завойовували?
  • 0

#46 Шошо

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 201 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 06.12.2008 – 18:34

Насправді зробити таке. не так складно як ви думаєте))

Потрібно здійснити такі кроки:

1)Якимись фестевалями, привити любоффь східних до західних та західних до східних=))
Треба довести шо тут не тільки пам"ятники Бандери, а там не тільки шахти)А визнання УПА-ОУН призупинити на певний час і відсторонити Ющенка від влади о_О

2)Збільшити кількість якісних україномовних фільмів, книжок, журналів, телебачення
Ми навіть і не уявляємо який вплив на нас чинить кожного дня усе вище перераховане)Наприклад, мову російську з ящика вивчив)

3)Створювати українські комп та онлайн ігри

4)Всестороння підтримка "українського"

Отже, я за ліберальні кроки! :lol: Слава Україні!Українським фільмам слава)
  • 0

#47 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 07.12.2008 – 12:24

Перегляд дописуСмачно (6.12.2008 18:34) писав:

Насправді зробити таке. не так складно як ви думаєте))

Потрібно здійснити такі кроки:

1)Якимись фестевалями, привити любоффь східних до західних та західних до східних=))
Треба довести шо тут не тільки пам"ятники Бандери, а там не тільки шахти)А визнання УПА-ОУН призупинити на певний час і відсторонити Ющенка від влади о_О

2)Збільшити кількість якісних україномовних фільмів, книжок, журналів, телебачення
Ми навіть і не уявляємо який вплив на нас чинить кожного дня усе вище перераховане)Наприклад, мову російську з ящика вивчив)

3)Створювати українські комп та онлайн ігри

4)Всестороння підтримка "українського"

Отже, я за ліберальні кроки! :lol: Слава Україні!Українським фільмам слава)
2) Створювати ніхто не заважає. Ти їх створюватимеш? Тут лише проблема вигідності. Треба прибирати податок взагалі.

3) Всі локалізатори у нашій країні є російськими. Потрібне лобі на найвищому рівні.
  • 0

#48 Івгєша

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 172 повідомлень
  • Місто:Дніпропетровськ

Відправлено 09.12.2008 – 19:20

Я живу в російськомовному регіоні, більшість моїх однолітків проти українізації. На жаль. проте великий вплив чинять батьки, які жили за радянських часів і спілкувались і спілкуються на російській. з ншого боку, зі слів моєї мами, в Дніпропетровську було чимало українських книжок , україномовних закладів, утиску не відчувалося
  • 0

#49 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 12.12.2008 – 13:55

Цитата

3) Всі локалізатори у нашій країні є російськими. Потрібне лобі на найвищому рівні.
не знаю , не знаю ...В мене не виникало великих питань по мовi iнтерфейсу.(бо в мене опенсорц) Маю думку, шо у Вас Вiндовс тому про лобi - це дуже важко буде зробити. (бо скрiзь контрафакт)... тому маємо те що маємо.

Цитата

Резюме: Державну мову не треба захищати. Державна мова апріорі є сильною, вона повинна гарантувати розвиток і присутність інших мов. Бо нав"язування мови міжособового спілкування, крім опору, нічого не дасть. Мовне питання і далі буде політичним лозунгом (правий Sergiy_K, що написав про політичність цієї теми)
згоден на всi 100 % (бо сам з Донбасу)
  • 0

#50 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 12.12.2008 – 14:01

Перегляд дописуsovist (12.12.2008 13:55) писав:

не знаю , не знаю ...В мене не виникало великих питань по мовi iнтерфейсу.(бо в мене опенсорц) Маю думку, шо у Вас Вiндовс тому про лобi - це дуже важко буде зробити. (бо скрiзь контрафакт)... тому маємо те що маємо.

згоден на всi 100 % (бо сам з Донбасу)
Купи гру українською.
  • 0

#51 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 16.12.2008 – 12:44

Цитата

Купи гру українською.
не купую бо майже не граю. Але якщо буде попит, то буде багато пропозицiй

виробники тодi будуть локалiзувати своi вироби.
  • 0

#52 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 16.12.2008 – 15:37

Перегляд дописуsovist (16.12.2008 12:44) писав:

не купую бо майже не граю. Але якщо буде попит, то буде багато пропозицiй

виробники тодi будуть локалiзувати своi вироби.
Насмішив.
  • 0

#53 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 16.12.2008 – 18:47

Особисто я у родині і у колі друзів спілкують російською, ну і що з того? Я так спілкувалась усе життя, , і сподіваюсь, що вибір мови міжособового спілкування є моє право, на яке ніхто зазіхати не буде. Інша справа, чому людина на батьківщині у селі говорить українською, а як встала з авто у місті, то й мову забула (до речі, у наших селах розмовляють переважно чистою українською, або специфічним козацьким діалектом донських козаків).
Але ж давайте повернемось на 50 років назад, на шахти Донбасу, на хімічні підприємства Донбасу масово приїздили цілі родини з Заходу країни. Де ж поділась їх рідна мова міжособового спілкування? Чому вони асимілювались у російськомовну культуру і зараз мовчать своєю рідною мовою? Може їм у першу чергу не завадило згадати свої коріння і свою мову, та виховувати своїх дітей і онуків у рідній мові? Я маю родинні зв"язки з такими сім"ями, і знаю, що діди і не згадують своєї рідної, а залюбки спілкуються саме російською.
Чому ви розмовляючи чужою мовою вимагаєте, щоб инші розмовляли українською? Ви пояснюєте це тим, що вони приїжджі, але це лише виправдання. У москвомовному реґіоні ви в однакових умовах, вам навіть леше, це ваш реґіон, а вони гості, тому мусять підлаштовуватися під таких як ви, мосвомовних. Ви просто хочете, щоб хтось зробив за вас вашу роботу. Але спершу спитайте себе.

Поясніть чим це державна мова сильніша в москвомовних регіонах. І чому тоді вони є москвомовними, якщо в них сильнішу позицію має українська?

Нав'язування мови дало те, що зараз є москвомовні реґіони. Це дієвий засіб. Поттрібно критикувати все московське, як відстале, совкове. Формувати образ успішної сучасної україномовної молоді. Українська мова - це мова еліти, державвна мова, мова яку чуєш у театрах, книгарнях, бібліотеках, виставках, мистецьких культурних заходах. Московська мова це мова підкореного совка, слабка пасивна позиція. Можливо ознака недостатньої освіти.
  • 0

#54 bdrFsg

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 137 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 17.12.2008 – 23:56

Цитата

Нав'язування мови дало те, що зараз є москвомовні реґіони. Це дієвий засіб. Поттрібно критикувати все московське, як відстале, совкове. Формувати образ успішної сучасної україномовної молоді. Українська мова - це мова еліти, державвна мова, мова яку чуєш у театрах, книгарнях, бібліотеках, виставках, мистецьких культурних заходах. Московська мова це мова підкореного совка, слабка пасивна позиція. Можливо ознака недостатньої освіти.
Ну давайте тепер ми будемо навязувати мову:gryzin: Станемо подібними до тих хто таке вже робив. Не гидко такими себе відчувати?...Мені гидко.

Не потрібно нічого критикувати! Потрібно просто фінансувати культурні організації на кшталт "Просвіти". Вони самі все зроблять.
Фінансувати треба за системою грантів, я знаю, що така система працює вже не перший рік, просто її не афішують. Гранти виділяються з держбюджетів неприбутковим організаціям що виграли конкурс для певних цілей. От і все - фінансування і конкурс. Не потрібно бити сусіда щоб добре жити! Потрібно добре працювати, якщо хочеш добре жити.
  • 0

#55 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 18.12.2008 – 08:17

Цитата

Насмішив.
намагався.

Цитата

саме такi висловдювання не дають позицiй державнiй мовi у схiдних регiонах. Також ультраправi висловлювання роблять свою справу, а саме - люди не хочу й чути про це.

Цитата

Фінансувати треба за системою грантів, я знаю, що така система працює вже не перший рік, просто її не афішують. Гранти виділяються з держбюджетів неприбутковим організаціям що виграли конкурс для певних цілей. От і все - фінансування і конкурс. Не потрібно бити сусіда щоб добре жити! Потрібно добре працювати, якщо хочеш добре жити.
саме так повинно бути, але в нас все задом на перед... якщо комусь буде цiкаво зможу розповiсти як на Луганщинi "пiдтримують" розвиток державностi та державноi мови шляхом образи росiйскомовного населення... Неначе 5-та колона, хоча б*ють себе п*ятою у груди, говорячи тiльки про Украiну. Саме це на мою думку не дає сильних позицiй державноi мови...
  • 0

#56 bdrFsg

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 137 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 18.12.2008 – 14:29

Цитата

саме такi висловдювання не дають позицiй державнiй мовi у схiдних регiонах. Також ультраправi висловлювання роблять свою справу, а саме - люди не хочу й чути про це.
Якщо мені якісь висловлювання не дадуть позицій десь, то я почекаю:gryzin: Куди вони дінуться, позиції? Якщо у мене є бажання їх отримати і енергія, щоб втілювати свої бажання.

Цитата

саме так повинно бути, але в нас все задом на перед... якщо комусь буде цiкаво зможу розповiсти як на Луганщинi "пiдтримують" розвиток державностi та державноi мови шляхом образи росiйскомовного населення... Неначе 5-та колона, хоча б*ють себе п*ятою у груди, говорячи тiльки про Украiну. Саме це на мою думку не дає сильних позицiй державноi мови..
Скажу банальність - не пливи за течією, не пливи проти течії, пливи туди куди ти хочеш.
  • 0

#57 рівноденник

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 18 повідомлень
  • Місто:Луганське на східній Україні-Русі

Відправлено 18.12.2008 – 14:31

Перегляд дописуsovist (18.12.2008 08:17) писав:

зможу розповiсти як на Луганщинi "пiдтримують" розвиток державностi та державноi мови шляхом образи росiйскомовного населення... Неначе 5-та колона, хоча б*ють себе п*ятою у груди, говорячи тiльки про Украiну.
Що ви маєте на увазі?
  • 0

#58 кусти

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 291 повідомлень
  • Місто:Київ - Хмельницький

Відправлено 19.12.2008 – 15:01

Перегляд дописуSensssorika (5.12.2008 12:16) писав:

На жаль, якби десь на заході,це тільки зміцнило українську мову,то у наших регіонах просто читати перестануть. Зважаючи на те що й так ні фіга не читають)
краще вже нічого не читати, ніж читати оту бридятину (у переважній більшості)..

В нас буде анархія. Житимемо без влади років двадцять)
:) агагага.. мамо.. тримайте мене... та ви що!!! та вони за свої крісельцята і маму рідну продадуть, не кажучи, про мову...

після 9-ти років дитина вже майже не здатна освоїти на належному рівні іноземну мову. Тут я спеціаліст- не поспориш)
маячня ! Вченими доведено, що дитина яка змалку вивчала другу мову, страждає, у майбутньому, на психічні розлади, аж до роздвоєння особистості... незнаю який Ви спеціаліст? Леся Українка знала, наприклад, більш як 14 мов, і що всі до 9 років вивчила??? ..

Перегляд дописуІвгєша (9.12.2008 20:20) писав:

з ншого боку, зі слів моєї мами, в Дніпропетровську було чимало українських книжок , україномовних закладів, утиску не відчувалося
навіщо утиски, коли Україна і так в рабстві????[краще хай порадіють українським книжичкам і не варнякають..]
До того ж, справжня українська література була заборонена, і не пропускалась цензурою!!! а те що продавалось було накшталт: ".. трахтор в полі дир-дир-дир, я у полі бригадир.." !

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (16.12.2008 19:47) писав:

погоджуюсь, хоч і поважаю людей що виросли в російськомовних сім'ях, проте себе теж поважаю..
P.S. Українізація східних регіонів = відновлення історичної справедливості !!! :)

Повідомлення відредагував кусти: 19.12.2008 – 15:03

• 0

#59 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 21.12.2008 – 14:08

Цитата

Що ви маєте на увазі?
це коли на росiйкомвоному форумi в темах про полiтику пишуть вот такi анекдоти (я розумiю, що це вже збочення та не має нiчого спiльного з процесом украiнiзацii, але люди якi не розумiють - бачать саме таким ставлення до росiйскомовного населення):

Їде негр у вишиванці у львівському трамваї і читає газету “За вільну Україну”.
Чоловік із села, побачивши це, не витримує: - Скажіть, а ви вмієте читати по-українськи?
- Звісно...
- І розумієте українську?
- Розумію, адже я – щирий українець.
- А я тоді хто?
- Не знаю... З вигляду – або жид, або москаль.

або таке:

Криївка партизанів. Старшина, перекладач і полонений "стрибок".
- Cпитай москаля, де розташована їхня частина.
- „Руководитель спрашивает вас, где расположена ваша часть.”
- „ Я не скажу!”
- „ Москаль відповів, що не скаже.” -
„То скажи, що зараз ми його катуватимемо.”
„ Руководитель говорит, что сейчас вас будут пытать.”
„Я все равно не скажу!”
„ Москаль каже, що все одно мовчатиме.”
„То клич хлопців із жаровенькою й цвяшками.”
„ А что это они внесли? „
„ Это жаровня. Сечас в ней раскалят гвозди и загонят их вам под ногти.”
„ Нет, нет! Скажите вашему начальнику, что я все расскажу!”
„Що там москаль белькоче?”
„ Каже, що москалі тортур не бояться.”

i це є образа до бiльшостi населення, яке проживає на сходi.

Цитата

P.S. Українізація східних регіонів = відновлення історичної справедливості !!!
якоi саме?
  • 0

#60 Одісей

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень

Відправлено 21.12.2008 – 14:39

Якщо рішення приймається однорідною більшістю - це демократія. Якщо ж національна більшість диктує свої інтереси конфесійній чи етнічній меншості - це плутократія. Яка буде реакція жителя східної України якщо він дізнається що його будуть "українізувати"? Застосовувати сталінські методи в демократичному суспільстві неприпустимо, а отже - злочинно. Тому нині треба говорити не про українізацію східного регіону а про збереження його національних і культурних прав у рамках великої української держави.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних