Перейти до вмісту

Аспірантура, бути чи не бути?

Повідомлень в темі: 131

Опитування: аспірантура (45 користувачів проголосувало)

чи підете ви вчитись в аспірантуру?

1. так (16 голосів [35.56%])

Процент голосів: 35.56%

2. ні (29 голосів [64.44%])

Процент голосів: 64.44%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#81 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3840 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 09.02.2009 – 14:11

Перегляд дописуXobb (9.02.2009 12:19) писав:

я в магістратуру не попрусь, не те що аспірантуру. бакалавра хватає, я не хочу більше учавствувати в цих комедіях з сесією, зачотами і рештою фігні.
можна падумать ви там комусь будете потрібні....
  • 0

#82 Woman

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 543 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 09.02.2009 – 17:35

Колись в свій час я вирішувала питання навчання в магістратурі і аспірантурі. Минулого року я закінчила вищу освіту рівня спеціаліста. Спочатку був рівень бакалавр (Не розумію студентів, які витративши великі гроші на навчання до рівня бакалавра і тупо кинули навчання не закінчивши хоча б рівня спеціаліста. Це марно витрачені гроші, а бажана вища освіта так і залишилася не закінченою). Зараз працюючи за спеціальністю мій рівень спеціаліста абсолютно "косить" під вищу освіту. Не відомо що буде через років 10-20! Можливо тоді рівень спеціаліста не вважатимуть вищою освітою. Побачимо... Я хотіла продовжувати навчання на рівень магістра. Але мій навчальний заклад не готує спеціалістів такого рівня. А ціна одного року навчання в іншому навчальному закладі здалася мені надто космічною. Вона була більшою, ніж моє бажання вчитися. На той час я працювала викладачем. Вирішила я не жертвувати своїм особистим життям ради кар'єри викладача. Маю невдалий приклад багатьох "вивчених" жінок, які зараз піднялися по кар'єрній науковій драбині, а своє особисте життя так і не влаштували. Вони просто не мали на нього часу. Вони вчилися! На вагу терезів аспірантурою ставиться дуже багато.

Повідомлення відредагував Малюсінька квіточка: 09.02.2009 – 17:36

• 0

#83 Archie

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 146 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Астрал

Відправлено 02.03.2009 – 12:17

Перегляд дописуМалюсінька квіточка (9.02.2009 17:35) писав:

рівень спеціаліста абсолютно "косить" під вищу освіту. Не відомо що буде через років 10-20! Можливо тоді рівень спеціаліста не вважатимуть вищою освітою.
У нас в універі вже не готують спеціалістів. Так що кінець. І чому було зразу не зробити магістратуру? Для чого людей ганяти?

А я вже в аспірантурі...
  • 0

#84 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 02.03.2009 – 14:41

Перегляд дописуArchie (2.03.2009 12:17) писав:

У нас в універі вже не готують спеціалістів. Так що кінець. І чому було зразу не зробити магістратуру? Для чого людей ганяти?

Просто раніше в нас не було рівня магістра взагалі, тому наявність і спеціалістів, і магістрів зараз - ознака перехідного етапу. А одразу скасувати рівень спеціаліста важко було через те, що в нашій країні неправильно сприймають рівень бакалавра. За кордоном бакалавр - це науковий ступінь, який передбачає в подальшому можливість працювати на певних посадах, а в магістратуру ідуть вчитися лише ті, хто справді відчуває в собі наукові здібності. Натомість в нас бакалавр - це просто незавершена вища освіта, і багато де Вас не захочуть брати на роботу "бо Ви не маєте вищої освіти". А оскільки в нашій країні з цього зробили культ, то всі й намагаються отримати повну вищу - чи як спеціалісти, чи як магістри. Однак насправді отой ступінь "спеціаліста" уже відмирає, тому надалі в нас буде значно менше людей з повною вищою освітою. Сподіваюся, що якість її при цьому покращиться, бо залишатимуться після бакалаврату справді лише здібні до науки люди.

У нас в універі спеціалісти будуть ще 2 чи 3 роки...
  • 0

#85 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 02.03.2009 – 15:07

Перегляд дописуБлискавиця (8.02.2009 13:37) писав:

Я б із задоволенням пішла вчитися до аспірантури! Моє улюблене заняття - лопатити літературу і збирати потрібну інформацію; проводити дослідження і робити висновки)).

да, впірьод, з жінок виходять непогані виконавці
  • 0

#86 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • 667 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 19.03.2009 – 00:22

Перегляд дописуTwinkle (2.03.2009 14:41) писав:

Просто раніше в нас не було рівня магістра взагалі, тому наявність і спеціалістів, і магістрів зараз - ознака перехідного етапу. А одразу скасувати рівень спеціаліста важко було через те, що в нашій країні неправильно сприймають рівень бакалавра. За кордоном бакалавр - це науковий ступінь, який передбачає в подальшому можливість працювати на певних посадах, а в магістратуру ідуть вчитися лише ті, хто справді відчуває в собі наукові здібності. Натомість в нас бакалавр - це просто незавершена вища освіта, і багато де Вас не захочуть брати на роботу "бо Ви не маєте вищої освіти". А оскільки в нашій країні з цього зробили культ, то всі й намагаються отримати повну вищу - чи як спеціалісти, чи як магістри. Однак насправді отой ступінь "спеціаліста" уже відмирає, тому надалі в нас буде значно менше людей з повною вищою освітою. Сподіваюся, що якість її при цьому покращиться, бо залишатимуться після бакалаврату справді лише здібні до науки люди.

У нас в універі спеціалісти будуть ще 2 чи 3 роки...

Не зовсім погоджуюсь на аспірантуру ідуть ті які планують займатись наукою, а на магістратурі іде спеціалізація(так переважно закордоном) наприклад як має бути - бакалавр то є дирлом політолога, а магістратура політолог, політтехнолог, або бакалавр - менеджер,, магістр - менеджер по роботі з персоналом і т.д. Закордоном ті хто закінчили магістратуру вважаються більш кваліфікованими при виході з універу(вищий рівень знань)...

А щодо аспірантури вважаб оптимально це поєднання викладацької роботи з роботою в інших установах - не освітніх - приватних структурах, науково-дослідних інститутах, державній роботі. Хоча все залежить від професії...

Повідомлення відредагував ZoomerMan: 19.03.2009 – 00:24

• 0

#87 Woman

Генеральний писар

• Користувачі
  • 543 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 19.03.2009 – 10:44

Перегляд дописуSergiy_K (2.03.2009 15:07) писав:

да, впірьод, з жінок виходять непогані виконавці
А з чоловіків перважно виходять погані керівники і ще гірші виконавці! Хоча... Так, вийнятки є!
  • 0

#88 Legum

Генеральний писар

• Користувачі
  • 735 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 19.03.2009 – 22:56

Перегляд дописуМалюсінька квіточка (9.02.2009 17:35) писав:

Колись в свій час я вирішувала питання навчання в магістратурі і аспірантурі. Минулого року я закінчила вищу освіту рівня спеціаліста. Спочатку був рівень бакалавр (Не розумію студентів, які витративши великі гроші на навчання до рівня бакалавра і тупо кинули навчання не закінчивши хоча б рівня спеціаліста. Це марно витрачені гроші, а бажана вища освіта так і залишилася не закінченою). Зараз працюючи за спеціальністю мій рівень спеціаліста абсолютно "косить" під вищу освіту. Не відомо що буде через років 10-20! Можливо тоді рівень спеціаліста не вважатимуть вищою освітою. Побачимо... Я хотіла продовжувати навчання на рівень магістра. Але мій навчальний заклад не готує спеціалістів такого рівня. А ціна одного року навчання в іншому навчальному закладі здалася мені надто космічною. Вона була більшою, ніж моє бажання вчитися. На той час я працювала викладачем. Вирішила я не жертвувати своїм особистим життям ради кар'єри викладача. Маю невдалий приклад багатьох "вивчених" жінок, які зараз піднялися по кар'єрній науковій драбині, а своє особисте життя так і не влаштували. Вони просто не мали на нього часу. Вони вчилися! На вагу терезів аспірантурою ставиться дуже багато.
щодо різниці рівнів спеціаліст та магістр - в ЗУ Про вищу освіту вони на одному рівні "Повна вища освіта - освітній рівень вищої освіти особи,
який характеризує сформованість її інтелектуальних якостей, що визначають розвиток особи як особистості і є достатніми для здобуття нею кваліфікацій за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра." Разом з тим, навіть якщо ця норма буде змінена в гіршу сторону, нинішні спеціалісти в будь-якому разі залишуться "як спеціалісти повної вищої освіти"
щодо аспірантури - це наука, нажаль декому (можна сказати що більшості) вона не дана....і це не відповідь: всі ви дурні а я розумний, це як сказати "ти пророджений бути........"
  • 0

#89 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 20.03.2009 – 19:13

Навчаючись в аспірантурі, багато витрачаєш на публікацію наукових статей, видрук авторефератів, наукових матеріалів..Та річ зараз не з дешевих, по суті виходить, що навчаєшся в збиток(я про фінанси). Тому щоб реально отримати ступінь, жертвуєш багато чим.В результаті- перед початком праці над дисертацією треба мати чітко сформовані пріоритети, чи тих 3 роки кропіткої і невтомної праці дадуть вам сатисфакцію в майбутньому.Після закінчення універу мала можливість навчатися в аспірантурі, проте передумала, зважаючи на сім"ю - дуже важко поєднувати ті дві речі.
  • 0

#90 Панночка

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 472 повідомлень

Відправлено 18.04.2009 – 08:14

В аспірантуру вигідно йти тим, у кого невеликий заробіток в перспективі, наприклад, філологам
  • 0

#91 Starlight

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 73 повідомлень
  • Місто:капусти

Відправлено 02.08.2009 – 22:17

з одного боку. аспірантура-це непоганий варіант, тому що ти отримуєш гроші (якщо на державному вчишся), маєш більше часу для себе, можеш навіть кудись подорожувати (якщо маєш гроші). крім того, якщо плануєш пов*язувати майбутнє з викладацькою роботою, то без того нікуди... але з іншого боку, 3 роки (не знаю, скіки вона де, але в нашому ВНЗ так) нічим кокретним не займатися (так, ти пишешеш роботу, але статистика показує, що захищаються мало аспірантів), висіти на шиї в батьків (тому що працювати теж не особливо вдасться-мені всі друзі так казали, які пішли в аспірантуру)
  • 0

#92 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 03.08.2009 – 00:44

Перегляд дописуStarlight (2.08.2009 22:17) писав:

з одного боку. аспірантура-це непоганий варіант, тому що ти отримуєш гроші (якщо на державному вчишся), маєш більше часу для себе, можеш навіть кудись подорожувати (якщо маєш гроші). крім того, якщо плануєш пов*язувати майбутнє з викладацькою роботою, то без того нікуди... але з іншого боку, 3 роки (не знаю, скіки вона де, але в нашому ВНЗ так) нічим кокретним не займатися (так, ти пишешеш роботу, але статистика показує, що захищаються мало аспірантів), висіти на шиї в батьків (тому що працювати теж не особливо вдасться-мені всі друзі так казали, які пішли в аспірантуру)
Ну так статистика тому і показує, "що захищаються мало аспірантів", що пани, вступаючи до аспірантури, вважають що матимуть більше часу для себе, подорожуватимуть і блаблабла. Фігня в тому, що працювати треба. І то цілодобово. От що найгірше в аспірантурі як явищі)
  • 0

#93 Starlight

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 73 повідомлень
  • Місто:капусти

Відправлено 03.08.2009 – 00:49

а тут справа в тому, що в нас так воно і є. так само, як і вся система навчання. переважно для всіх навчання=відпочинок. побудували в нас у голові такі стереотипи... я сама за всі 5 років навіть не можу згадати, коли посилено вчилася. хіба що диплом писала по-людськи якось. то який з мене фахівець? а аспірантуру сприймають як пошук легких шляхів і тимчасову відстрочку від роботи.. хоча тут уже від людини залежить: хтось буде і писати роботу аспірантську, при цьому працюватиме як віл. та таких, нажаль, одиниці
  • 0

#94 Гість_...MARI..._*

• Гості

Відправлено 25.06.2010 – 00:41

А ось у мене дивна ситуація
Закінчивши університет і поспішаючи заробляти, я як і всі влаштувалася на роботу, цікаво було доти, доки було важко, коли ж процес налагоджується хочеться щось змінити, досягати нових вершин.
Я всеж поставила перед собою нову ціль вступити і закінчити аспірантуру, дізнатися щось нове, запровадити у своїй роботі. Я навіть приготувала кілька тем для опрацювання.
Моя галузь -економіка і працюю я у бюджетній установі економістом, але при бесіді з зав.кафедрою місцевого Державного університету отримала досить чітку та зрозумілу відмову.
По перше університет спеціалізується на легкій промисловості та машинобудуванні, а я не працюю на таких підприємствах
По друге мене запевнили в тому, що якщо я і знайду базовий матеріал(підприємство), в мене напевне не вистачить сили довести все до логічного завершення
По третє навчання платне але цей пункт вони не можуть ігнорувати, так як університету потрібні кошти.Саме через це мені запропонували прийти в вересні
Але я дійсно хочу всерйоз займатися науковою діяльністю впроваджувати щось нове в роботі.
Підкажіть як правильно вчинити, можливо є якісь університети (державні) де можна написати та захистити дисертацію
  • 0

#95 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 25.06.2010 – 00:50

потенційно хотілось би але за кордоном,
а в Україні якшо запропонують, буду думати. але поки я тільки 4 курс...

дивився на практичну частину аспірантів які в Німеччині - так там досліди які хочеш, установки для дослідів по 300тисяч євро і т.д.
А в Україні пропонують писати "з голови" - просто теорію перекладати з одного місця на інше...

Повідомлення відредагував Авантюрист: 25.06.2010 – 00:51

• 0

#96 Teren

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 430 повідомлень
  • Місто:Берестечко-Львів

Відправлено 25.06.2010 – 08:17

Для мене аспіратнура - найкращі і найцікавіші три роки життя, якщо чесно. Студентські роки і близько не валялись.
  • 0

#97 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 25.06.2010 – 08:50

Перегляд дописувеснянка (20.03.2009 20:13) писав:

Навчаючись в аспірантурі, багато витрачаєш на публікацію наукових статей, видрук авторефератів, наукових матеріалів..Та річ зараз не з дешевих, по суті виходить, що навчаєшся в збиток(я про фінанси). Тому щоб реально отримати ступінь, жертвуєш багато чим.В результаті- перед початком праці над дисертацією треба мати чітко сформовані пріоритети, чи тих 3 роки кропіткої і невтомної праці дадуть вам сатисфакцію в майбутньому.Після закінчення універу мала можливість навчатися в аспірантурі, проте передумала, зважаючи на сім"ю - дуже важко поєднувати ті дві речі.

От власне, тільки ти ще тут не додала різних "неофіційних" витрат... :happy1: Недавно запитала одну дуже розумну викладачку з кафедри, чи вона туди не планує, а вона мені: "Та ти що! Це ж купа грошей!" Зрештою, вона має свою перекладацьку агенцію і дуже хороший спеціаліст з перекладу, її питання працевлаштування абсолютно не хвилює. І в університеті вона працюватиме, думаю, бо фахівець в справі перекладу, незважаючи на відсутність ступеня. Але для більшості саме викладачів таке питання гостро стоїть. Тільки от в нас, на нашій мовній кафедрі, виникає лише одне манюсіньке зауваження. У нас на кожному потоці по шість груп, кожна з яких ділиться на підгрупи. Це в середньому понад 50 підгруп. Якщо у нас всі будуть зі ступенями, ХТО читамиме цій хмарі народу просту англійську?? І чи для того, щоб пояснювати різницю між активним і пасивним станом, треба навчатися в аспірантурі?? Отож бо. Не завжди треба гнатися за номінальними ступенями, деякі викладачі мають бути практиками, вибачте за тавтологію і дієприкметник теперішнього часу активного стану, практикуючими практиками.

А я туди збираюся, з осені.
  • 0

#98 :-)

Пам'яті Помаранчевої Каски

• Користувачі
  • 1199 повідомлень
  • Місто:витверезника

Відправлено 25.06.2010 – 15:25

Трійка минулого вівторка остаточно вибила у мене з голови ту безглузду думку. Хоча шансів було мало. Кандидата собі якось "на роботі зроблю". та й не міг би я викладати студентам щось, чого сам ще не робив і не є хорошим спеціалістом в тому, хоча воно зазвичай буває навпаки. Є така річ як дошукувач, от це так, це для мене, керівника кандидатської мені зорганізувати не проблема.
Та й писати кандидатську наприклад по турбінах, а потім крім викладання проектувати вентиляцію чи там опалення, чи подібну фігню? Та ну його наф.

Коли стикаєшся з реальною роботою, то починаєш розуміти, що викладачі просто лОхи. Нє ну ті що за напрямком працюють, чи вже перед пенсією прийшли викладати, то інша справа. А всі інші молоді, КТН, просто лОхи, які зачепилися за тих 2 тисячі на кафедрі і кілька тисяч раз на пів-року. А потім мужику 50 років а воно далі мажеться за тих 50-150 грн.

Та й у всілякоманітних проектних та пуско-налагоджувальних організаціях на "молодих кандидатів" дивляться скоса, бо не шарять вони.
P.S. Трійка була від одного з викладачів-пенсіонерів, який займав високі посади в проектних організаціях, а потім в Західенерго. Вона для мене цінніша за всі "відм." кафедральні крім завкафової, так само як і "4" минулого семестру від мужика, який працював в Атомремонті.
Взагалі зараз розвивається неповага до цих всіх книжних щурів. Ібо насправді ніщо вони.
  • 0

#99 Богатир

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 184 повідомлень

Відправлено 26.06.2010 – 10:39

Перегляд допису:-) (25.06.2010 16:25) писав:

...

Коли стикаєшся з реальною роботою, то починаєш розуміти, що викладачі просто лОхи. Нє ну ті що за напрямком працюють, чи вже перед пенсією прийшли викладати, то інша справа. А всі інші молоді, КТН, просто лОхи, які зачепилися за тих 2 тисячі на кафедрі і кілька тисяч раз на пів-року. А потім мужику 50 років а воно далі мажеться за тих 50-150 грн.
...
Є різні люди з різними поглядами на свою діяльність.
Я особисто поважаю людей, які йдуть в науку, якщо це їм подобається, якщо вони нею живуть. Не поважаю зовсім такі риси, коли людина йде в науки або задля якоїсь кар΄єри, чи інших якихось причин. У такому разі людина може показувати, що її цікавить наука, але насправді може спромогтися досконало вивчити тільки предмет свого викладання, а потім вважає, що він є найголовнішим (ну ще ніби-то) вивчить, що від неї формально вимагають); ще скажу, що саме такі люди і найбільше мажуться там за 50, 100 чи ін суму грошей. Насправді такі люди в практиці зовсім нічого не зможуть шарити. Вони просто не знають нічого.
Утім не треба плутати науку і практику. Завдання практика - стати і бути професіоналом своєї справи. Завдання науковця - збагатити людькі знання у певній галузі (галузях). Не уявляю собі, щоб це можна було б зробити, не проводячи якісь досліди, або хоча би не вивчаючи практики, а отже не беручи участь у практиці. Завдання ж викладача мало б бути у підготовці студента до практики. Смішно є також коли навіть добрий професіонал, написавши якусь наукову працю, не проробивши певний час з науковими матеріалами показує із себе великого професіонала в науці.
Усе вище сказано було теоретично, а щодо практичного скажу, що колись я мріяв поступити в аспірантуру, але обдумавши це прийшов до висновку, що просто у своїй галузі зможу заробити більше, не буду чекти, щоб якісь студент намагався мені підмазувати. Отже це для мене не питання сьогоднішнього дня, модливо ця мрія ніколи не реалізується.

Повідомлення відредагував Богатир: 26.06.2010 – 10:44

• 0

#100 :-)

Пам'яті Помаранчевої Каски

• Користувачі
  • 1199 повідомлень
  • Місто:витверезника

Відправлено 26.06.2010 – 18:49

Перегляд дописуБогатир (26.06.2010 11:39) писав:

Не поважаю зовсім такі риси, коли людина йде в науки або задля якоїсь кар΄єри, чи інших якихось причин.
Дивно, гадав що людина працює задля кар'єри, соціального зросту, самоствердження як спеціаліста, бо працювати лише щоб не здохнути з голоду, це безглуздо.

Смішно є також коли навіть добрий професіонал, написавши якусь наукову працю, не проробивши певний час з науковими матеріалами показує із себе великого професіонала в науці.
Пан мене веселить своїми дописами постійно. :ggggg:
З відомих мені практиків, багато взувають всіляких "професіоналів в науці" із вченими званнями, але самі без оних. Коли відвідував ХАЕС, мав честь спілкуватися з одним мужиком, зараз він начальник тренувального центру, чи якось так, а раніше і на РБМК на ЧАЕС працював, а потім і на ВВЕРах в Нетішині, казали люди, що під час всіляких перевірок, досліджень, нарад, випробувань, він взуває кандидатів і докторів ядерників які часом хочуть повимахуватися, а сам звання не має. Розпитував, які вимоги до операторів енергоблоків, як турбіністів так і реакторників, після отримання інформації зрозумів, що майже вся моя кафедра дружно онанізує в куточку. Це справжні науковці, а не ті, що сидять по кафедрах. Це певне єдині експлуатаційники, які щось варті, з тих, кого я зустрічав.

Багато практиків, в моїй галузі, працюють власне з "науковими матеріалами", проводять досліди, випробування і т.д. І їхня мета не "збагатити людство знаннями", а наблизити ККД до 100%.

Усе вище сказано було теоретично, а щодо практичного скажу, що колись я мріяв поступити в аспірантуру, але обдумавши це прийшов до висновку, що просто у своїй галузі зможу заробити більше, не буду чекти, щоб якісь студент намагався мені підмазувати. Отже це для мене не питання сьогоднішнього дня, модливо ця мрія ніколи не реалізується.
Почитавши дописи пана, виникає думка, що викладацькому корпусу бракує таких людей. Це не іронія. Такі формулювання, звороти, Ви просто природжений викладач. Якогось поабстрактнішого предмету. Ага. :ggggg:

P.S. Сьогодні здавав курсову на одній з численних економічних кафедр, яка раніше спеціалізувалася на економіці енергетики, там в аудиторії навпроти збиралися випускники напевне 30-ти річної давності, прибіг якраз завкаф чи щось типу нього, почав там керувати тим всім жіноцтвом, прийшло кілька мужиків того ж випуску, і так до того керуючого - "А ти так хєрнею і далі займаєшся? Студенток щипаєш? Да, силен, силен."
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних