Перейти до вмісту

Аспірантура, бути чи не бути?

Повідомлень в темі: 131

Опитування: аспірантура (45 користувачів проголосувало)

чи підете ви вчитись в аспірантуру?

1. так (16 голосів [35.56%])

Процент голосів: 35.56%

2. ні (29 голосів [64.44%])

Процент голосів: 64.44%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#21 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 05.12.2008 – 22:09

Перегляд дописуbulbashka_aero (5.12.2008 01:02) писав:

Та питання не в спеціальності, а в рівні розвитку нашої "науки" (вона ж - лженаука :prapor3: ).
ну от питання, ти можеш дати відповіді "за всьо шо є"? :happy1:
  • 0

#22 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кременчук

Відправлено 06.12.2008 – 00:31

Є така штука - загальні тенденції.
  • 0

#23 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 06.12.2008 – 00:40

Перегляд дописуbulbashka_aero (6.12.2008 00:31) писав:

Є така штука - загальні тенденції.
є така штука "балакати із загальних міркувань vs знати про що кажеш"
  • 0

#24 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 06.12.2008 – 01:13

флудо до теми
пане Вебер, анука, дайте визначення що таке наука, а що таке не наука, або лже наука, просто, для ясності і чистоти експеременту
як на мене, в Україні робиться наука, і я створив дану тему, бо, напевне очевидно, скоро буду стояти перед вибором, йти прцювати, чи досліджувати будучи аспірантом, тобто співставити плюси і мінуси
тобто, як я розумію, теза Вебера звучить так, в Україні нема науки
  • 0

#25 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 06.12.2008 – 09:06

Перегляд дописуKatod (6.12.2008 00:13) писав:

флудо до теми
пане Вебер, анука, дайте визначення що таке наука, а що таке не наука, або лже наука, просто, для ясності і чистоти експеременту
як на мене, в Україні робиться наука, і я створив дану тему, бо, напевне очевидно, скоро буду стояти перед вибором, йти прцювати, чи досліджувати будучи аспірантом, тобто співставити плюси і мінуси
тобто, як я розумію, теза Вебера звучить так, в Україні нема науки
1. Все просто
1.1. Наука - то отримання (генерування) нових знань, знань, яких ще не було у світі.
1.2. Лженаука - то помилкова (свідомо чи несвідомо) інтерпретація певних фактів.
1.3. Псевдонаука - то чистої води плагіат або обертання в нову обгортку відомих знань.
2. Я писав, що 95% укрнауни - то не наука... Це не стосується української історичної та філологічної науки.
  • 0

#26 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 06.12.2008 – 10:17

Справа не в тому, що науки немає (хоча якщо глянути зблизька... можна по-різному про це думати).
Але українським науковцям доводиться знову і знову відкривати те, чим інші десятиліттями користуються...

Перегляд дописуSergiy_K (6.12.2008 01:40) писав:

є така штука "балакати із загальних міркувань vs знати про що кажеш"
В даному випадку я знаю про що говорю.

І взагалі... Навіть якщо іти в аспірантуру... Найважливіше - це керівник. Він не тільки повинен "бути в курсі" - він ще повинен мати зв’язки...
  • 0

#27 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 06.12.2008 – 10:33

Перегляд дописуbulbashka_aero (6.12.2008 09:17) писав:

І взагалі... Навіть якщо іти в аспірантуру... Найважливіше - це керівник. Він не тільки повинен "бути в курсі" - він ще повинен мати зв’язки...
Оце є необхідною складовою ритуального танцю "захист дисертації"...
  • 0

#28 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 06.12.2008 – 10:42

ага) Якщо говорити саме про захист дисертації - то означення "ритуальний танець" підходить найбільше.
А потім, якщо залишається натхнення, дехто починає нарешті власне наукою займатися :lol:
  • 0

#29 Слобожанка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 120 повідомлень
  • Місто:Луганщина

Відправлено 06.12.2008 – 11:47

Натхнення хоч залишиться, хоч ні, а доцента треба заробити. Ось і приходить справжнє натхнення!
  • 0

#30 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 06.12.2008 – 12:48

Перегляд дописуСлобожанка (6.12.2008 12:47) писав:

Натхнення хоч залишиться, хоч ні, а доцента треба заробити. Ось і приходить справжнє натхнення!
Ви ж чудово розумієте, що "доцента заробити" можна тим самим банальним способом, що і захистити дисертацію. Це не обов’язково має щось спільне з наукою.
  • 0

#31 Слобожанка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 120 повідомлень
  • Місто:Луганщина

Відправлено 06.12.2008 – 13:19

Цитата

bulbashka_aero
Ви ж чудово розумієте, що "доцента заробити" можна тим самим банальним способом, що і захистити дисертацію. Це не обов’язково має щось спільне з наукою.

Я дуже чудово все розумію (прочитайте мій перший допис)! Це я так висловилась про натхнення до науки, що приходить після захисту.
Але ж поглянемо на тему, питання стоїть "бути чи не бути?" Не всі розуміються на цій справі.
Деякі дописувачі розуміють аспірантуру, як продовження освіти, та ще й магістратуру сюди додають. Знання, безумовно, здобудуться. Але йти до аспірантури варто тільки за науковим званням, а це обумовлює всю подальшу кар"єру.
Як що зараз роздрукувати увесь сценарій написання дисертації з точки зору "ми знаємо, як це робиться", то зруйнувати мрії про чесну освіту і науку. Є декілька способів здобути наукове звання, але молодь все одно повинна йти у науку і просувати її!
  • 0

#32 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 07.12.2008 – 23:20

Цитата

Аспірантура, бути чи не бути?
Думаю, якщо є бажання та натхнення, то звичайно бути. Тим більше, що це робиться для себе любого))
Та і аспірантура ще ніколи не заважала роботі)

Сама хотіла. Тоді певно трошки недопрацювала і нерозрахувала сили. Потім змінились життєві пріоритети. Скоріше б отримала другу освіту більш пов’язану з теперішньою роботою.

А от тези щодо відсутності науки і таке інше…наука є і люди, які прагнуть нею займатись і її розвивати є. В мене є чудові приклади власних друзів. Вони від цього дійно отримували задоволення.
Думаю тут ще багато важить той напрямок в якому отримували вищу освіту. Якщо ви її вибирали несвідомо, а за вас її вибрали батьки…

Ще кумедно було читати про "відсутність доступу до найновіших журналів - народ не знає, що робиться у світі і заново винаходить давно винайдені ровери". А хто ж їм той доступ перекрив? Чи не якісь таємні спецслужби? Мабуть ковпак навколо України збудували, і все, що ми вважаємо закордонним насправді не існує)))) :)
  • 0

#33 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 08.12.2008 – 01:30

Перегляд дописуЗимова Дівчина (7.12.2008 23:20) писав:

Ще кумедно було читати про "відсутність доступу до найновіших журналів - народ не знає, що робиться у світі і заново винаходить давно винайдені ровери". А хто ж їм той доступ перекрив? Чи не якісь таємні спецслужби? Мабуть ковпак навколо України збудували, і все, що ми вважаємо закордонним насправді не існує)))) :lol:
Про ровери, думаю, було в переносному сенсі.
А от доступ до сучасного обладнання і технологій... Ні, їх ніхто не перекривав. Просто це питання дуже великих коштів... Грубо кажучи, нанотехнології і лупа несумісні... Або сумісні, але неефективно...

Хоча на нашу сучасну науку можна дивитися з різних точок зору. :) все залежить від настрою...
Та навіть якщо і все погано - ніхто не заважає все змінити ;)

Просто крім всього іншого не треба забувати, що аспірантура до власне науки має дуже опосередковане відношення. І цілком можна "займатися наукою", не навчаючись в аспірантурі.
  • 0

#34 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 08.12.2008 – 10:13

Перегляд дописуbulbashka_aero (8.12.2008 01:30) писав:

Про ровери, думаю, було в переносному сенсі.
не це було приводом для сміху, панно

А от доступ до сучасного обладнання і технологій... Ні, їх ніхто не перекривав. Просто це питання дуже великих коштів... Грубо кажучи, нанотехнології і лупа несумісні... Або сумісні, але неефективно...
шукайте ВНЗ в якому буде те, що сумісне

Просто крім всього іншого не треба забувати, що аспірантура до власне науки має дуже опосередковане відношення. І цілком можна "займатися наукою", не навчаючись в аспірантурі.
опосередковане відношення вона має, якщо аспірант лише назва і дисертація потім купляється, а не власноруч робиться та захищається.якщо це все робиться „для корочки“ то звичайно не має взагалі жодного відношення до науки.
  • 0

#35 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 08.12.2008 – 11:03

Перегляд дописуЗимова Дівчина (8.12.2008 11:13) писав:

опосередковане відношення вона має, якщо аспірант лише назва і дисертація потім купляється, а не власноруч робиться та захищається.якщо це все робиться „для корочки“ то звичайно не має взагалі жодного відношення до науки.
А я все-таки вважаю, що для того, щоб написати дисертацію, не обов’язково навчатися в аспірантурі. Просто це легкий спосіб. Приблизно як вибирати професію за порадою батьків.
  • 0

#36 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 08.12.2008 – 11:09

Перегляд дописуbulbashka_aero (8.12.2008 10:03) писав:

А я все-таки вважаю, що для того, щоб написати дисертацію, не обов’язково навчатися в аспірантурі. Просто це легкий спосіб. Приблизно як вибирати професію за порадою батьків.
Саме так! Цінна дисетрація здебільшого пишеться поза аспірантурою - від душі, а не з обовязку...
  • 0

#37 popik

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень

Відправлено 08.12.2008 – 12:35

Аспірантура це добре, але я чув, що по закінченню аспірантури ти маєш обовязково захиститись на протязі 3 років, а як ні то повернути державі гроші які вона витратила на твоє навчачання.
(Це на державній формі).
  • 0

#38 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 08.12.2008 – 14:46

Перегляд дописуpopik (8.12.2008 11:35) писав:

Аспірантура це добре, але я чув, що по закінченню аспірантури ти маєш обовязково захиститись на протязі 3 років, а як ні то повернути державі гроші які вона витратила на твоє навчачання.
(Це на державній формі).
Саме так... І тому хто не тягне зникають з аспірантури після першого року... :) Тоді можна не платити.
  • 0

#39 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 08.12.2008 – 15:07

Перегляд дописуWeber (6.12.2008 09:06) писав:

1. Все просто
1.1. Наука - то отримання (генерування) нових знань, знань, яких ще не було у світі.
1.2. Лженаука - то помилкова (свідомо чи несвідомо) інтерпретація певних фактів.
1.3. Псевдонаука - то чистої води плагіат або обертання в нову обгортку відомих знань.
2. Я писав, що 95% укрнауни - то не наука... Це не стосується української історичної та філологічної науки.
1, все напевне простіше:) або я все ускладнюю
1,1 ваше визначення напвне має місце, але я б вказав на одну якість науки, наука має мати змогу генерувати нові знання виходячи з старих, тобто вона має використовувати індукцію і дедукцію,
2 незнаю, як там в відсотках, але, історія взагалі не наука, як на мене, і філологія також, крім лінгвістики, бо вони немають ознак наук
філологи вибачте, закидайте мене помідорами
і щодо взагалі укрнауки, я б сказав не так, не укрнауки нема, а державності в повній мірі, бо держава з українським народом всередині діє проти нього
але от науковці які являють собою укрнауку є, і це означає, що і наука є, це як з накродом, він є доки є представники, і він може існувати навіть без держави

закидали?
я пішов готувати їсти
  • 0

#40 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 08.12.2008 – 15:26

Перегляд дописуbulbashka_aero (8.12.2008 11:03) писав:

ага. значить в аспірантуру вступають для того щоб написати дисертацію)))))

Перегляд дописуWeber (8.12.2008 11:09) писав:

Саме так! Цінна дисетрація здебільшого пишеться поза аспірантурою - від душі, а не з обовязку...
Ну якщо вас запхали в аспірантуру, то з обов’язку.

Перегляд дописуKatod (8.12.2008 15:07) писав:

2 незнаю, як там в відсотках, але, історія взагалі не наука, як на мене, і філологія також, крім лінгвістики, бо вони немають ознак наук
філологи вибачте, закидайте мене помідорами
а поясніть різницю між лінгвістикою і філологією?

Цитата

НАУКА, -и, ж. 1. тільки одн. Одна з форм суспільної свідомості, що дає об'єктивне відображення світу; система знань про закономірності розвитку природи і суспільства та способи впливу на навколишній світ. 2. Окрема галузь цих знань. // тільки одн. Напрям у якій-небудь галузі знань, названий ім'ям його засновника. 3. тільки одн. Освіта, навички, знання, набуті людиною в процесі навчання, життєвого досвіду. 4. тільки одн. Те, що повчає, дає життєвий досвід; порада, урок, напучення. ** Для науки; У (на) науку – для застереження від прикрих помилок. 5. тільки одн., заст. Навчання. Віддавати у науку.

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних