Перейти до вмісту

Аспірантура, бути чи не бути?

Повідомлень в темі: 131

Опитування: аспірантура (45 користувачів проголосувало)

чи підете ви вчитись в аспірантуру?

1. так (16 голосів [35.56%])

Процент голосів: 35.56%

2. ні (29 голосів [64.44%])

Процент голосів: 64.44%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#101 Богатир

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 184 повідомлень

Відправлено 27.06.2010 – 12:18

Перегляд допису:-) (26.06.2010 19:49) писав:

Дивно, гадав що людина працює задля кар'єри, соціального зросту, самоствердження як спеціаліста, бо працювати лише щоб не здохнути з голоду, це безглуздо.

Пан мене веселить своїми дописами постійно. :ggggg:
З відомих мені практиків, багато взувають всіляких "професіоналів в науці" із вченими званнями, але самі без оних. Коли відвідував ХАЕС, мав честь спілкуватися з одним мужиком, зараз він начальник тренувального центру, чи якось так, а раніше і на РБМК на ЧАЕС працював, а потім і на ВВЕРах в Нетішині, казали люди, що під час всіляких перевірок, досліджень, нарад, випробувань, він взуває кандидатів і докторів ядерників які часом хочуть повимахуватися, а сам звання не має. Розпитував, які вимоги до операторів енергоблоків, як турбіністів так і реакторників, після отримання інформації зрозумів, що майже вся моя кафедра дружно онанізує в куточку. Це справжні науковці, а не ті, що сидять по кафедрах. Це певне єдині експлуатаційники, які щось варті, з тих, кого я зустрічав.

Багато практиків, в моїй галузі, працюють власне з "науковими матеріалами", проводять досліди, випробування і т.д. І їхня мета не "збагатити людство знаннями", а наблизити ККД до 100%.

Почитавши дописи пана, виникає думка, що викладацькому корпусу бракує таких людей. Це не іронія. Такі формулювання, звороти, Ви просто природжений викладач. Якогось поабстрактнішого предмету. Ага. :alakh:

P.S. Сьогодні здавав курсову на одній з численних економічних кафедр, яка раніше спеціалізувалася на економіці енергетики, там в аудиторії навпроти збиралися випускники напевне 30-ти річної давності, прибіг якраз завкаф чи щось типу нього, почав там керувати тим всім жіноцтвом, прийшло кілька мужиків того ж випуску, і так до того керуючого - "А ти так хєрнею і далі займаєшся? Студенток щипаєш? Да, силен, силен."
Те, що люди думали тільки про кар΄єру:ggggg:, а не про "самоствердження як спеціаліста" є одним із причин, що привело на керівні посади непрофесіоналів у тому числі і в освіту.
Ще раз повторю для особливо обдарованих, я це написав, та як би це мало б бути, а не так, як воно є. :D :yes: Мені, після того як прочитав дописи Пана, здається що згідно його логікою треба взагалі ліквідувати усі вузи, а зразу людину давати в практику, щоб там набувала навички і працювала на благо суспільства. Не буде тоді дивно, що при такій системі ідіоти стануть хірургами та фізіиками ядерщиками. :ggggg: Людству тоді нарешті прийдуть капці. :box: :brovy:

Повідомлення відредагував Богатир: 27.06.2010 – 12:45

• 0

#102 :-)

Пам'яті Помаранчевої Каски

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1199 повідомлень
  • Місто:витверезника

Відправлено 27.06.2010 – 13:46

Перегляд дописуБогатир (27.06.2010 13:18) писав:

Те, що люди думали тільки про кар΄єру:ggggg:, а не про "самоствердження як спеціаліста" є одним із причин, що привело на керівні посади непрофесіоналів у тому числі і в освіту.
Чому більшість ломається в к.т.н. і д.т.н., чи там кандидати і доктори інших наук? Ібо доплата на державній роботі і на пенсії. Ну й понти. І знову ж таки ставка вища при викладанні.
Люди з різних галузей, від інженерів до художників, кажуть що викладати залишаються переважно функціонери, або ті хто був зубрилою, серед художників це люди необдаровані.
А "самоствердження як спеціаліста" це і є основний процес в моєму понятті слова "кар'єра": шариш, ідеш вище, керуєш людьми, робиш так, щоб вони шарили, якщо схильностей до керівництва немає - людина займається своєю роботою на вищому рівні, чи контролює виконану роботу, чи виконує особливо складну роботу, багато різного є.

Ще раз повторю для особливо обдарованих, я це написав, та як би це мало б бути, а не так, як воно є. :yes: :brovy:
Ммммм....

Мені, після того як прочитав дописи Пана, здається що згідно його логікою треба взагалі ліквідувати усі вузи,
Гадаюч в часи Пана ВУЗів не було. тому пан не в ту сторону подався.

а зразу людину давати в практику, щоб там набувала навички і працювала на благо суспільства. Не буде тоді дивно, що при такій системі ідіоти стануть хірургами та фізіиками ядерщиками. :ggggg: Людству тоді нарешті прийдуть капці. :ggggg: :alakh:
Ви правильно мислите, але лише частково.
Країні наразі потрібно відновити мережу ПТУ, технікумів і т.д.
Тоді власне менше ідіотів буде середі лікарів та інженерно-технічних професій, і серед юристів і т.д.
Наразі ситуація, як в середньовіччі і ближче, коли титул можна було купити, от так і з навчанням, це прИстижно, всі кинулися, всі з дипломами, всі з вищою освітою, але престиж то знизився, і ніхто не думає. що тепер він лох з дипломом, він думає, що він модний.
Те що Табачник зараз обмежує "законне право на освіту" за фінансовим фактором, це позитивно. Бо за знаннями в нас не вийде зі всіма корумпованими схемами. Ну нехай пропаде багато справді обдарованих дітей, хоча великих грошей вартують аж ніяк не технічні спеціальності. З часом воно все викристалізується і буде все чудово.
О запощу це у відповідну тему.
  • 0

#103 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 27.06.2010 – 15:24

Перегляд допису:-) (27.06.2010 14:46) писав:

Люди з різних галузей, від інженерів до художників, кажуть що викладати залишаються переважно функціонери, або ті хто був зубрилою, серед художників це люди необдаровані.

Добре хоч, тут є слово "переважно", а то звучало б вже надто категорично.

Я думаю, серед кандидатів та докторів (в науці) таке саме співвідношення справді розумних і ні на що не здатних, як і в будь-якій іншій сфері діяльності. Тобто розумних є нааааабагато менше. Але всіх під один стандарт підганяти не варто.

Пригадується викладач з комп’ютерного предмету, кандидат, доцент, який моє прізвище п’ять хвилин одним пальцем на клавіатурі набирав. Або викладачка економіки, кандидат, доцент, якій ми, ледве стримуючи сміх, пояснювали, що "зменшитися вдвічі" і "зменшитися наполовину" - одне й те саме. Або... Словом, ви зрозуміли, я можу цей список ще продовжувати. Але ж є й такі, яких слухаєш з роззявленим ротом.
  • 0

#104 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 27.06.2010 – 17:06

У нас є кафедра бухгалтерський облік - так там кандидати захищались в 21 рік))) І з економіки захищаються теж дуже рано - особливої користі з їх дисертацій немає.
А от кандидат технічних наук - то зовсім інше. По моїй спеціальностіважко буде вибрати тему якшо навіть буде шанс іти в аспірантуру.
  • 0

#105 Mr.Ripley

• Користувачі
  • 4665 повідомлень

Відправлено 12.07.2011 – 22:23

Ну ось - планую іти в аспірантуру - але у нас сказали - спочатку повинні пропонувати - а потім ідеш... Це у всіх так? А я думав конкурсний набір (екзамени)...
  • 0

#106 Mr.Ripley

• Користувачі
  • 4665 повідомлень

Відправлено 12.07.2011 – 23:06

Перегляд дописуWeber (4.12.2008 12:53) писав:

Але за власні кошти там кожен може потрапити... Правда трохи дорогувато. :) Проте мрія вартує зусиль.
за свої гроші - безглуздо іти :happy1:
  • 0

#107 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 12.07.2011 – 23:24

Перегляд дописуMr.Ripley (12.07.2011 23:23) писав:

Ну ось - планую іти в аспірантуру - але у нас сказали - спочатку повинні пропонувати - а потім ідеш... Це у всіх так? А я думав конкурсний набір (екзамени)...

і конкурсний набір з екзаменами теж буде.
просто ніхто не братиме аспіранта без керівника.
у нас принаймні так. якщо нема керівника, то навіть можна і не подавати документи - не візьмуть. хоча мене взяли без керівника.
але там дещо інша ситуація, тоді тільки прийняли постанову, що керівником може бути тільки співробітник інституту. і я зі своєю керівничкою пролетіла фактично. але про це я дізналася тільки коли оголосили результати вступних іспитів.

доречі, за можливості раджу йти на заочну аспірантуру чи навіть пошукувачем йти. бо ті три роки, що дають для денної - то мізер. хіба що вже подовжили строк для очної форми. бо наче табачник обіцяв.
  • 0

#108 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 13.07.2011 – 08:44

Перегляд дописуMr.Ripley (12.07.2011 23:23) писав:

Ха - я чотири роки пропрацювала на кафедрі перед тим, як "мені запропонували". До того на своїй кафедрі я шансів не мала, як і на чужих - бо ж мене там ніхто не знає. Ось тепер думаю, чи ВАРТО було стільки на це сумнівне щастя чекати (але це так, afterthoughts).

І так, Нео все правильно каже, конкурсний набір з екзаменами буде. Хоча наскільки він конкурсний - це ще питання :) І керівника треба мати. Бо є певні документи у вступника, які має підписувати керівник.

Перегляд дописуNeorlandina (13.07.2011 00:24) писав:

доречі, за можливості раджу йти на заочну аспірантуру чи навіть пошукувачем йти. бо ті три роки, що дають для денної - то мізер.

А якщо зразу на стаціонарі, а потім перевестися на заочну? Взагалі-то стаціонарники стипендію отримують, тому начебто мали б мати час на написання роботи. А якщо заочна чи здобувач, то треба ще десь працювати і хіба ночами дисер писати.

Повідомлення відредагував Twinkle: 13.07.2011 – 08:44

• 0

#109 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 13.07.2011 – 10:34

доречі у нас кервіник нічого не підписував при поданні документів. але то в кожному закладі своя специфіка.
щодо перевестися на заочну дуже сумніваюся, чесно кажучи, наскільки це реально.
та й стипендія не така, щоби на неї можна було прожити без якоїсь роботи чи халтури. до того ж половина першого року навчання буде зайнята здаванням канд.мінімумів.
а термін написання та захисту для здобувача взагалі ніяк не обмежується - хоч 5 років, хоч 10.

все ж таки в різних закладах це відбувається по-різному, тому краще розпитати вже конкретних аспірантів по місцю навчання. в ідеалі у тих, що прикріплені до твого майбутнього керівника, бо дисертація то спільна робота - твоя і його. може він нічого і не пише, і жодного разу навіть не прочитає твою писанину, але буде представляти твої інтереси на кафедрі по деяких питаннях. а це дуже важливо.
  • 0

#110 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 13.07.2011 – 11:45

Перегляд дописуNeorlandina (13.07.2011 11:34) писав:

щодо перевестися на заочну дуже сумніваюся, чесно кажучи, наскільки це реально.

Знаю хлопця, який свого часу таке зробив. Потім і взагалі її кинув - знайшов нормальну роботу на комп'ютерній фірмі, і потреба в дисертації відпала сама собою. Це б не мало бути складно, бо в заочній не треба платити стипендію, думаю, держава тільки потішиться, що ще один "нахлібник" спав з плечей. Набагато важче навпаки - коли треба взяти із заочної на стаціонар і почати платити стипендію, але й такий випадок на нашій кафедрі був :)

Перегляд дописуNeorlandina (13.07.2011 11:34) писав:

та й стипендія не така, щоби на неї можна було прожити без якоїсь роботи чи халтури. до того ж половина першого року навчання буде зайнята здаванням канд.мінімумів.
а термін написання та захисту для здобувача взагалі ніяк не обмежується - хоч 5 років, хоч 10.

Це правда, але навряд чи це когось хвилює. Зі стаціонарників найбільше вимагають.
  • 0

#111 Mr.Ripley

• Користувачі
  • 4665 повідомлень

Відправлено 13.07.2011 – 14:32

і конкурсний набір з екзаменами теж буде.
просто ніхто не братиме аспіранта без керівника.
Керівника знайду - це не проблема..
Конкурсний набір - це як формальність)))

доречі, за можливості раджу йти на заочну аспірантуру чи навіть пошукувачем йти. бо ті три роки, що дають для денної - то мізер. хіба що вже подовжили строк для очної форми. бо наче табачник обіцяв.
Можна писати скільки завгодно, зате за 3 роки отримуєш непогану стипендію! Гроші назад не заберуть - навіть якшо дисертація не готова...

Повідомлення відредагував Mr.Ripley: 13.07.2011 – 14:36

• 0

#112 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 13.07.2011 – 14:37

Перегляд дописуMr.Ripley (13.07.2011 15:32) писав:

Можна писати скільки завгодно, зате за 3 роки отримуєш непогану стипендію! Гроші назад не заберуть - навіть якшо дисертація не готова...

Ну, тут ще можна посперечатися... Якщо ти отримуєш стипендію через Академію Наук, то, може, й не заберуть, але в більшості випадків аспірант підписує угоду, за якою зобов'язується відшкодувати стипендію та вартість навчання, якщо не закінчить аспірантуру успішно, швидше забере документи тощо.
  • 0

#113 Mr.Ripley

• Користувачі
  • 4665 повідомлень

Відправлено 13.07.2011 – 15:25

Перегляд дописуTwinkle (13.07.2011 15:37) писав:

Ну, тут ще можна посперечатися... Якщо ти отримуєш стипендію через Академію Наук, то, може, й не заберуть, але в більшості випадків аспірант підписує угоду, за якою зобов'язується відшкодувати стипендію та вартість навчання, якщо не закінчить аспірантуру успішно, швидше забере документи тощо.
У нас не захищалось багато...
Це все формальності)) - я про угоду)) Поки ніхто не відшкодовував.

На крайній випадок можна просто вийти - не захиститись і все...
  • 0

#114 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 13.07.2011 – 15:55

Перегляд дописуMr.Ripley (13.07.2011 16:25) писав:

У нас не захищалось багато...
Це все формальності)) - я про угоду)) Поки ніхто не відшкодовував.

На крайній випадок можна просто вийти - не захиститись і все...

Залишається сподіватися, що ситуація не зміниться і безболісний шлях до відступу не скасують ))
  • 0

#115 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 13.07.2011 – 16:44

Перегляд дописуMr.Ripley (13.07.2011 15:32) писав:

Керівника знайду - це не проблема..
Конкурсний набір - це як формальність)))

ну таке. у нас пошукувачі це співробітники інституту, тобто вони і так зарплатню отримують. до того ж приблизно таку саму як стипендію. хоча у нас от всього два робочих дні на тиждень для більшості. тобто це робота не сильно напряжна для наукової діяльності.
а непогана стипендія - це 1500 грн? це дуже мало. принаймні для Києва.

Повідомлення відредагував Neorlandina: 13.07.2011 – 16:44

• 0

#116 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 13.07.2011 – 17:03

що значить три роки це мізер? в мене всі знайомі аспіранти та постаспіранти казали, що не платили б стипендію то раніше б захищались. а так три роки бабло на шару дають))

Перегляд дописуNeorlandina (13.07.2011 17:44) писав:

ну так це ж стипендія, а не зарплатня. у декого зп нижча, так що не нудіть.
  • 0

#117 Mr.Ripley

• Користувачі
  • 4665 повідомлень

Відправлено 13.07.2011 – 17:17

Перегляд дописуNeorlandina (13.07.2011 17:44) писав:

Можна працювати за сумісництвом і одночасно отримувати стипендію.
А можна працювати ше нелегально)) ну і одночасно писати дисертацію)
  • 0

#118 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 13.07.2011 – 18:18

Перегляд дописуЗимова Дівчина (13.07.2011 18:03) писав:

що значить три роки це мізер? в мене всі знайомі аспіранти та постаспіранти казали, що не платили б стипендію то раніше б захищались. а так три роки бабло на шару дають))

ну так це ж стипендія, а не зарплатня. у декого зп нижча, так що не нудіть.

ну то дивлячись хто як пише насправді) я ж теж можу за три місяці всю дисертацію написати. шо там писати, сторінок 150-180. але це буде повна фігня. перший рік в будь-якому випадку йде на іспити та збір літератури. другий - власне написання, третій - біготня з папірцями. так шо фактично один рік лишається. я вже мовчу про всілякі заходи в інституті - то делегація приїде, то конференція, то семінар, то бібліотечні справи. а якшо ще й практика, не дай боже...
крім того часто люди йдуть до аспірантури маючи на руках вже половину чи більше роботи на руках. у нас один товариш вже мав всю роботу написану та більше ніж 30 публікацій на момент вступу до аспірантури.
так шо все залежить.

Перегляд дописуMr.Ripley (13.07.2011 18:17) писав:

Можна працювати за сумісництвом і одночасно отримувати стипендію.
А можна працювати ше нелегально)) ну і одночасно писати дисертацію)

практика показує шо це напряжно.
я так трохи підвела статистику аспірантів нашого інституту - ті, хто працює під час навчання десь так у 75% випадків не захищаються. безвідносно до того чи то денна, чи то заочна.
  • 0

#119 Mr.Ripley

• Користувачі
  • 4665 повідомлень

Відправлено 13.07.2011 – 19:31

Перегляд дописуNeorlandina (13.07.2011 19:18) писав:

мабуть від університету залежить...
  • 0

#120 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 13.07.2011 – 19:37

Перегляд дописуNeorlandina (13.07.2011 19:18) писав:

я так трохи підвела статистику аспірантів нашого інституту - ті, хто працює під час навчання десь так у 75% випадків не захищаються. безвідносно до того чи то денна, чи то заочна.

В принципі, якщо добре (читай: з добрим заробітком) працюють, то дисертація якось не той-во в житті...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних