Перейти до вмісту

Милостиня

Повідомлень в темі: 94

#81 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 28.08.2009 – 21:45

Перегляд дописуЛастiвочка (28.08.2009 20:29) писав:

ми говоримо про різні речі..я не очікую нічого від тих людей, розумієте?
Це ви говорите про різні речі, а я свідчу про отримане вами від подання милостині задоволення. Користь не обов'язково шукати в матеріяльних речах навзаєм, іноді вона підступно ховається у вас самих. Пильнуйте.

Перегляд дописуTwinkle (28.08.2009 20:03) писав:

Гаразд, перечитала, дещо стало зрозуміліше, але дечого все одно якось не зрозумію: Ви проти адресної допомоги взагалі?
"Даю наводку"©
У моєму дописі відсутнє слово "адресна".
  • 0

#82 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 28.08.2009 – 21:49

Перегляд дописуzav (28.08.2009 22:45) писав:

"Даю наводку"©
У моєму дописі відсутнє слово "адресна".

Та так уже й зрозуміла. Допомогу надаєте всім, хто попросить, тільки Ви її надаєте без задніх думок, а всі інші шукають там для себе якоїсь вигоди: моральної, матеріальної...

Повідомлення відредагував Twinkle: 28.08.2009 – 22:02

• 0

#83 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 551 повідомлень

Відправлено 29.08.2009 – 17:13

Не знаю особисто ні одної людини, яка ходить і просить милостиню.
Дуже рідко чув від своїх знайомих про людей, яких вони знають особисто, що ходять і просять милостиню.
У всіх небагатьох випадках виявляється, що таким людям є кому допомогти. Це родичи і ті що живуть поряд і їм немає необхідності десь ходити там, де їх не знають. Але ходють і просять як виявляється в усіх випадках, що у них щось не той з головою.

Я живу у відносно невеликому селищі недалеко за містом. Недалеко від дому є церква. "Чужі" у церкву не ходять, тількі місцеві, Коли проводять якісь служби та свята. Тому під церквою ніхто не жебрачить, крім одної місцевої бабки, у якої не все з головою і яку годують діти нормально.

Чому я це розповідаю?

А сам не знаю..., може з того, що добра людина жебрачити не піде по чужим людям? Так навіщо їй подавати? Навіщо подавати не знаючи кому і не знаючи добра людина це, чи упир? Навіть не питаючи.
За для того, щоб відкупитись за якусь свою провину перед кимось, якого ти не знаєш?
За для того щоб відкупити своє благополуччя, бо воно гріховне?
За для того, щоб продемонструвати необхідне милосердя, якого не вистачає на близьких та знайомих людей навіть на десять копійок і наслідки якого можна бачити.

Скажете допомогти? Ні, в таких випадках наслідки допомоги нікого вже не колишать. Кинув і треба так розуміти, що кидаючий сам чомусь вирішує що він допомагає. І виходить що знову йдо приємне самоколупання свого хворого місця.

Ось так і виходить, що хворі незнайомі просять у хворих незнайомих і вони їм подають, а ті беруть. Але це їх лікує, чи дале ще дужче затягує, що подаючи такім чином неодмінно попадуть до жебрачащих.
  • 0

#84 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 30.08.2009 – 22:00

З деяких точок зору, життя - то сама по собі милостиня від (Бога, Природи, Всесвіту) - потрібне підкреслити :ggggg:
  • 0

#85 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 30.08.2009 – 22:31

Дати милостиню - не завжди допомогти..Я би радила над тим задуматися прихильникам сліпого подавання..Щодо себе - рідко даю милостиню. Часто - музикантам.
  • 0

#86 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 30.08.2009 – 22:37

Перегляд дописувеснянка (30.08.2009 23:31) писав:

Дати милостиню - не завжди допомогти..Я би радила над тим задуматися прихильникам сліпого подавання..Щодо себе - рідко даю милостиню. Часто - музикантам.

Авжеж, іноді таким чином просто стимулюєш чиїсь погані звички.

Повідомлення відредагував Twinkle: 30.08.2009 – 22:52

• 0

#87 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 30.08.2009 – 22:46

О, музикантам я тож даю. це ж робота...вони заробляють..не просто жебракують а заробляють
  • 0

#88 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 30.08.2009 – 22:49

Дивно, але прихильники сліпого подавання милостині не намагаються нікому допомогти, а лише відповідають на прохання.
А музикантам я не милостиню подаю, а чесно зароблене.
  • 0

#89 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 30.08.2009 – 22:49

Перегляд дописуЛастiвочка (30.08.2009 23:46) писав:

О, музикантам я тож даю. це ж робота...вони заробляють..не просто жебракують а заробляють
ні...я не про гроші за весільного марша , я про тих безногих калік у переходах із сопілками, баянами,гітарами і губними гармошками
  • 0

#90 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 30.08.2009 – 22:50

Перегляд дописувеснянка (30.08.2009 23:49) писав:

ні...я не про гроші за весільного марша , я про тих безногих калік у переходах із сопілками, баянами,гітарами і губними гармошками
так і я ж про них...циганам - принципово не даю, але коли цигани грають і співають - даю
  • 0

#91 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 31.08.2009 – 08:43

Перегляд дописуБлискавиця (30.08.2009 23:00) писав:

З деяких точок зору життя - то сама по собі милостиня від (Бога, Природи, Всесвіту) - потрібне підкреслити :)

Та.. яка милостиня? Щедрий дарунок! :D
  • 0

#92 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 31.08.2009 – 11:24

Ну то кому як) Щедрий дарунок - то те, що тобі треба, ще й у великій кількості :D А милостиня - то подачка "скільки не шкода" із почуттів (співчуття, жалості, поблажливості, забобонності, обов*язку, уявлень про власну "доброту"тощо) - необхідне підкреслити.
  • 0

#93 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 31.08.2009 – 11:45

Перегляд дописуБлискавиця (31.08.2009 12:24) писав:

Ну то кому як) Щедрий дарунок - то те, що тобі треба, ще й у великій кількості :D А милостиня - то подачка "скільки не шкода" із почуттів (співчуття, жалості, поблажливості, забобонності, обов*язку, уявлень про власну "доброту"тощо) - необхідне підкреслити.

Милостиня вбиває в людині усе людське.

Для прикладу, навіщо в мене вдома кішка і навіщо я її годую? З різних причин, але не із милості.

Якби із милості, то це був би тягар, який має одного часу закінчитись обов"язково, та жаль, що дозволив собі милостиню для непотребу.
  • 0

#94 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 31.08.2009 – 12:02

А як на мене, то я погоджуюсь з Блискавкою..таки милостиня - це скільки не шкода
  • 0

#95 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 31.08.2009 – 21:14

"Милосердя - не найкращий щит" сказав усім відомий філософ. Подавати милостиню - це навредити людині. Принизити її гідність. Спонукати до ледарювання. Вести паразитичний спосіб життя.
Милостиню часто плутають з допомогою нужденним (калікам, хворим і т.п.) Плутають, також, з правилами та обов"язками у суспільстві. Наприклад, поступитись місцем у трамваї людині похилого віку - це є просто обов"язок. В першу чергу - чоловічий обов"язок. Якщо то чоловік, а не істота в штанях.
Наявність жебраків у державі - є сором держави. Це ЇЇ обов"язок забезпечити нужденних необхідним для людського життя. І ніяка милостиня не зможе замінити цей обов"язок.
Сучасне жебракування є досить прибутковий бізнес, розрахований на капловухих, які вважають себе милосердними. А якщо вже так хочеться допомогти, то запропонуйте шматок хліба. Я таке пробував. В 99 відсотках - відмовлялись. Деякі ще й прокляли. (За хліб !). Тільки гроші. Значить - не голодний. Відповідно, і не нужденний. Правильно, шматок хліба - це не півлітра. От її, між іншим, беруть. Теж пробував.
А гроші...якось років 20 назад їхав у метро в Москві. Зайшов дідок з баяном і врізав (професійно) "Амурские волны". Багато кого взяло за душу. Мене теж. Понесли гроші. Але при цьому усі сміялись. Чому ? Дідок був зодягнений у фуфайку ( не знаю чи вся молодь в курсі) чорного кольору, а на спині від руки, масляною білою краскою було написано : "DUBLENKA". Відвалив діду 20 баксів. До цих пір не знаю, чи то за музику, що взяла за душу, чи то за оригінальність і симпатію до нього.

Повідомлення відредагував Безбожник: 31.08.2009 – 21:26

• 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних