Перейти до вмісту

Милостиня

Повідомлень в темі: 94

#61 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2841 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 28.08.2009 – 13:48

я дуже рідко даю милостиню...і то якійсь старій бабушці немічній
  • 0

#62 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 28.08.2009 – 13:57

Колись, бачачи жебраків, робив розумові вправи з якбитології:
1) Якої фігні слід зробити в житті, щоб скотитись до такого ж стану?
2) Як із стану подібної людини підтягнутися до свого?
3) Якого мінімуму було б мені достатньо для виживання?..
і ще багато різноманітного. Працювала подібна якбитологія доти, доки банально почав не помічати жебраків, як розв'язану задачу життя. Зараз дивлюся на цих людей не як на нещасних, а як на неоптимально реалізовані схеми життя, скидати ресурси у які тепер значно менш ефективно, аніж подарувати кілька гривень другові або сусідові.

Повідомлення відредагував Гетьман: 28.08.2009 – 14:05

• 0

#63 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 28.08.2009 – 14:00

Перегляд дописуГетьман (28.08.2009 14:57) писав:

1) Якої фігні слід зробити в житті, щоб скотитись до такого ж стану?

Читаємо частіше класику - там є відповіді на всі питання. Зокрема на це - в "Повії" Панаса Мирного.
  • 0

#64 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 14:17

Перегляд дописуЛастiвочка (28.08.2009 14:47) писав:

пане, ви хочете обговорювати мене?
Цікаво було би обговорити принцип вибору адресної милостині, ґґ.
p.s. У мене принцип простий: "просють - дай!"©.
  • 0

#65 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Олімп

Відправлено 28.08.2009 – 16:27

Не даю та не даватиму. Винятки дуже рідко трапляються, наприклад, у червні побачила на вулиці жебрачку, не знаю, скільки років було дівчині, приблизно двадцять з гаком, але видно було, що у неї рак, без волосся, худа... Не втрималася. Але таких крайніх випадків, на щастя, не так багато, тому a priori думаю про такого жебрака як про обманщика, роботи у моєму місті вдосталь, гроші теж зовсім не копійки, але деякі по натурі ледарі...
Справді, волію передати ці гроші благодійній організації (так і роблю), що працює масштабно та видно результати їхньої роботи, ніж на дешеве вино людині, яка за своє життя навіть один день не працювала, а ще круто бреше, що на ліки не вистачає/на хліб/для голодних дітей тощо.

А ще згадала: терпіти не можу матерів, що з дитиною взимку на вулиці сидять. Виставляють своїх дітей на мороз заради грошей.

Повідомлення відредагував Nеmesis: 28.08.2009 – 16:22

• 0

#66 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 16:29

Перегляд дописуNеmesis (28.08.2009 17:27) писав:

Але таких крайніх випадків, на щастя, не так багато, тому a priori думаю про такого жебрака як про обманщика, роботи у моєму місті вдосталь, гроші теж зовсім не копійки, але деякі по натурі ледарі...
Давайте все ж розрізняти жеобраків та бідних і папращаєк.
Але якщо ветеран Афганськкої війни без ніг грає на бояні, то я не робитиму вигляд, що це мене обходить.
  • 0

#67 Немі

• Користувачі
  • 2566 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 16:37

Перегляд дописуzav (28.08.2009 16:29) писав:

Давайте все ж розрідняти жеобраків та бідних і папращаєк.
Але якщо ветеран Афганськкої війни без ніг грає на бояні, то я не робитиму вигляд, що це мене обходить.
Ні, це просто мій висновок з моїх спостережень. І чесно, раз тільки бачила хвору людину - це була ця дівчина. Можете мене сварити, але все одно я їх розрізняю. З того, що я помітила жебраки то:
1) матері з дітьми, що розрахуються на милостиню саме через дітей;
2) бомжі, що: а) брешуть, що їм на хліб треба; б) прямо кажуть, що на вино/горілку;
3) старші люди, що кажуть, що їм 2 злотих не вистачає, щоб купити ліки, а коли обернешся скажуть те саме наступній особі (або, що їм до лікарні дістатись треба та на автобус, ну всілякі цього типу версії);
4) люди середнього віку, що, нібито, займаються благодійністю, але коли просиш про конкретну інформацію (назва організації, адреса тощо) то тікають;
5) люди, що просто сидять з карточкою, з написом, що .................................................. і в місце крапок поставте, що хочете. Дай, дай, дай. Не люблю такої філософії життя, чесно.
  • 0

#68 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 28.08.2009 – 16:51

Перегляд дописуОлеська (23.11.2008 23:21) писав:

Ок, якщо вже зачепився такий бік теми, то питання: Чи було Вам колись неприємно, коли у відповідь на добро Вам відповідали злом? Якщо так, - значить, творячи добро, Ви все ж розраховували на певну віддачу?)

П.С. Це питання для загалу.

Коли тобі роблять зло, це завжди неприємно. І не має значення, робив ти тій людині перед тим добро чи ні.

Перегляд дописуГетьман (28.08.2009 14:45) писав:

Випадок був зимою. Зустрілися двоє друзів, випили, пішли додому. Розійшлися. Один з них ішов, послизнувся і впав. Вдарився головою об стічну трубу, зомлів. І злетіла з нього шапка. Впала на землю. Словом, коли той дядько очуняв - побачив у шапці купу грошей.

Це серйозно?

Перегляд дописуzav (28.08.2009 15:17) писав:

У мене один знайомий теж так каже, що треба давати і не питати, бо раз просить - значить, треба.

Даю гроші бабусям. Нічого з тим не пороблю, бо до них принцип "сильне-здорове, але ліниве" не застосовний. Шкода мені їх, не завжди у нас залишаються друзі-родичі, які можуть допомогти. І навіть якщо ця бабуся життя своє неправильно уклала і до такого дійшла з власної вини, мені все одно шкода.

Молодшим не подаю, бо таки можуть працювати.

Буває, надаю оту власне адресну допомогу - в сиротинці, зокрема.
  • 0

#69 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 17:21

Перегляд дописуTwinkle (28.08.2009 17:51) писав:

У мене один знайомий теж так каже, що треба давати і не питати, бо раз просить - значить, треба.
Як раз помилково вважати прохання підкріпленим требою. Я даю не тому, що прохання обґрунтоване требою, а лише через наявність самого прохання. Є прохання - мушу відповісти на прохання. Чи дійсно воно треба й кому саме мене, фактично, не обходить. Я не вирішую задачок, що їх вище пан Гетьман навів.
  • 0

#70 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 17:22

Перегляд дописуTwinkle (28.08.2009 17:51) писав:

Це серйозно?
Без жартів. Особисто знаю цього дядька, хоча те, що я це про нього знаю, він не знає. :ggggg:
  • 0

#71 Немі

• Користувачі
  • 2566 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 17:27

Перегляд дописуГетьман (28.08.2009 17:22) писав:

Без жартів. Особисто знаю цього дядька, хоча те, що я це про нього знаю, він не знає. :ggggg:
Йой, які ж то наївні/корисливі* люди в Україні живуть...

Повідомлення відредагував Nеmesis: 28.08.2009 – 17:27

• 0

#72 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 28.08.2009 – 17:34

Перегляд дописуzav (28.08.2009 15:17) писав:

адресна допомога: маю по сусідству важко хворих, тому при можливості - допомагаємо, не тому як ви тут прокоментували, а просто: бо маю можливість і хто зна...може й мені хтось поможе колись...
  • 0

#73 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 17:34

Перегляд дописуNеmesis (28.08.2009 18:27) писав:

Йой, які ж то наївні/корисливі* люди в Україні живуть...

2. Цим випадком його так сильно принизили, що відтоді він практично не п'є. Хоча випивав серйозно, заради того, щоб кинути аж завів собі машину.
3. Значно легше кинути 5/10/25/50 копійок/гривню, аніж підійти до людини і запитатись, що їй в даний момент насправді треба. Наприклад, вам здається, що сидіти там так просто, а людина, одначе, "працює" не відриваючись від виробництва. Можливо, недожована вами булочка в даний момент для людини була б кориснішою, аніж витягнутий дріб'язок.
А, згадав, маю звичку сплавляти "нужденним" їжу, якої уже не хочу доїдати. І спостерігати за реакцією. Кого це "принижує" - ті ніякі не потребуючі люди. Вось така-от фігня.
  • 0

#74 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 17:35

Перегляд дописуzav (28.08.2009 18:21) писав:

Як раз помилково вважати прохання підкріпленим требою. Я даю не тому, що прохання обґрунтоване требою, а лише через наявність самого прохання. Є прохання - мушу відповісти на прохання. Чи дійсно воно треба й кому саме мене, фактично, не обходить. Я не вирішую задачок, що їх вище пан Гетьман навів.

Та він десь таке і мав на увазі, може, я просто зле висловилася. Сказав: "Просить - дай, і не питай, навіщо йому це".

Перегляд дописуГетьман (28.08.2009 18:22) писав:

Мдя. Важко якось коментувати.

І на що ж гроші витратив?
  • 0

#75 Немі

• Користувачі
  • 2566 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 18:00

Перегляд дописуГетьман (28.08.2009 17:34) писав:

Ні, дурні. Ібо розглянемо оцю головоломку із перспективної частини.
1. Якби у дядька від удару не просто пропала свідомість, а були б якісь серйозніші медичні проблеми - він б банально помер біля купи грошей. Цинічно, але фаґт.
2. Цим випадком його так сильно принизили, що відтоді він практично не п'є. Хоча випивав серйозно, заради того, щоб кинути аж завів собі машину.
3. Значно легше кинути 5/10/25/50 копійок/гривню, аніж підійти до людини і запитатись, що їй в даний момент насправді треба. Наприклад, вам здається, що сидіти там так просто, а людина, одначе, "працює" не відриваючись від виробництва. Можливо, недожована вами булочка в даний момент для людини була б кориснішою, аніж витягнутий дріб'язок.
А, згадав, маю звичку сплавляти "нужденним" їжу, якої уже не хочу доїдати. І спостерігати за реакцією. Кого це "принижує" - ті ніякі не потребуючі люди. Вось така-от фігня.
Жоден варіант "корисливий/наївний" не суперечить Вашому, третьому варіанті. Щодо тупості, розкажу два реальні факти, яких я досвідчила:
1. Йду студентським містечком (купа гуртожитків в одному місці так у нас називається), вночі, як правило, бо тоді найчастіше гуляю. Бачу чоловіка на землі, підходжу, торкаю, без реакції. Алкоголю я не винюхала, але в мене тоді простуда була. Витягаю мобілку, нажинаю 112... ой, як круто, не працює. Стандартні у Польщі "997/998/999" діють тільки на стаціонарні телефони. Людей - нікого. І що мала робити? Пішла. Правда, могла піти до будь-якої ватюги, але я вже підозрювала її відповідь.
2. Знову вночі, на пішоході. Світлофори міняються на червоне світло, навпроти мене старший чоловік. Ледь не впав під автобус, автобус встиг зупинитися тільки тому, що секунду тому було жовте світло. Я та ще один чолоків побігли до нього, виявилось, ніхто не мав при собі телефону. Він побіг кудись подзвонити, а мене з цим дядьком залишив. Коли його не було їхала поліція, помітила, що щось діється, під'їхали, перевірили тверезість - п'яний. Ледь не помер, тобто так як у Вашому прикладі. Тільки якщо у Вашому прикладі це виявилось корисним (перестав пити), то не знаю, що з цим дядьком далі сталося. І дуже добре, що принизило. Хоч якийсь позитивний результат.

Щодо їжі - це теж моя улюблена перевірка. А ще згадую такий випадок, йшла вулицею та їла обважанок (не знаю, чи є така булочка в Україні та як вона перекладається, тому писатиму так), я їх переважно купувала, переважно під час перервами між парами, з другого кінця вулиці до мене підбігла дитина від матері-жебрачки та витягнула руки за цією булочкою. І дала, якраз в справжньості інтенцій цієї дитини я не сумнівалася, на відміну від матері. Іще раз бабуся попросила купити їй їжу (не попросила про гроші, тільки про їжу, що аж мене здивувало, бо звикла до іншого "стандарту" жебраків). Але це поодинокі випадки, на фоні всього - все одно моє ставлення до жебраків від цього не змінюється.
  • 0

#76 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 18:27

Перегляд дописуЛастiвочка (28.08.2009 18:34) писав:

адресна допомога: маю по сусідству важко хворих, тому при можливості - допомагаємо, не тому як ви тут прокоментували, а просто: бо маю можливість і хто зна...може й мені хтось поможе колись...
Вам просто приємніше допомагати людині, яку ви знаєте, яка зацінить, у сподіваннях на те, що коли вам буде треба, хтось знайомий теж виявиться поряд, аніж допомагати щиро й не озираючись на власне вдоволенням від милостині. Чим швидче ви визнаєте власний розрахунок, тим краще. Ібо якщо він залишиться у вашій підсвідомості, то керуватиме вами, а ви навіть не знатимете. Така от казочка, наразі.
  • 0

#77 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 18:39

Перегляд дописуzav (28.08.2009 19:27) писав:

Вам просто приємніше допомагати людині, яку ви знаєте, яка зацінить, у сподіваннях на те, що коли вам буде треба, хтось знайомий теж виявиться поряд, аніж допомагати щиро й не озираючись на власне вдоволенням від милостині. Чим швидче ви визнаєте власний розрахунок, тим краще. Ібо якщо він залишиться у вашій підсвідомості, то керуватиме вами, а ви навіть не знатимете. Така от казочка, наразі.

А якщо допомога адресна, але людина Вас особисто не знає, що тоді?
  • 0

#78 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 18:52

Перегляд дописуTwinkle (28.08.2009 19:39) писав:

А якщо допомога адресна, але людина Вас особисто не знає, що тоді?
А ви уважніше прочитайте процитоване вами й легко знайдете відповідь на ваше питання.
  • 0

#79 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 19:03

Перегляд дописуzav (28.08.2009 19:52) писав:

А ви уважніше прочитайте процитоване вами й легко знайдете відповідь на ваше питання.

Гаразд, перечитала, дещо стало зрозуміліше, але дечого все одно якось не зрозумію: Ви проти адресної допомоги взагалі?
  • 0

#80 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 28.08.2009 – 19:29

Перегляд дописуzav (28.08.2009 19:27) писав:

та мені якось пофіг, що думаєте ви :ggggg: мені важливо знати, що роблю я. ми говоримо про різні речі..я не очікую нічого від тих людей, розумієте? та й дати вони нічого не можуть, але я надіюсь на допомогу від тих, від кого колись можу залежати і яка їм нічого не вартуватиме, як не вартує зараз мені для цих людей
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних